Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Asiu, dla dzieci takie siedlisko to prawdziwy raj. ;:138
Stodoła porządna, na pewno odpowiedni ja wykorzystacie. ;:333
Jeszcze i piwniczka prawdopodobnie Ci się szykuje. :roll: Czego chcieć więcej?
Dom też powoli doprowadzicie do kultury i gdy już zamieszkacie tam na stałe, to dopiero poczujecie się jak w prawdziwym raju na ziemi! ;:215
Co do ulubionego kwiatka, to powtórzę za Marysią: nikt nie potrafi wskazać. ;:185 Wszystkie są śliczne. ;:303
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Ja lubię goździki różne :) .
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
asikowo
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 kwie 2016, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów - małopolska

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Dominiko dziękuję za wizytę w moich skromnych progach:) wiesz że ja też bardzo lubię kosmos? Jego nazwa bardzo pasuje do mnie ;:306 z tym kanałem do naprawy samochodów do chyba faktycznie przerobię go na piwniczkę:) teraz to tym bardziej musze się zabrać za wysiewanie tak żeby było co przechowywać na dole ;:306

Marysiu bardzo dziękuję za radę z termometrem. Jutro rano akurat tam jadę to położę termometr i zobaczymy. Co prawda mam po poprzednim właścicielu dużą spiżarkę z gotowymi regałami i półkami ale tak chłodna piwniczka też się przyda. :heja

Lucynko tak, mam nadzieję że gdy tylko się tam przeprowadzimy to zacznie się raj ;:333 stodoła podłuży do przechowywania drzewa i za warsztat stolarski M-na szczęście to jego hobby ku mojej radości :tan Lucynko, przy którym kwiatku zatrzymujesz się najdłużej? :wink:

Asiu jak miło- też lubię goździki szczególnie te brodate dwukolorowe. Kiedyś dostałam od teściowej sadzonkę i od tamtej pory co roku gdzieś się rozsieją. Do bukieciku są cudne. Wstaw proszę zdjęcie goździka z Twojego ogrodu. W moim sercu królują jasnoniebieskie ostróżki ;:167

Życzę Wam spokojnej nocy! Oby do wiosny!
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Moje ulubione kwiaty? Wszystkie, które mam w moim ogrodzie ;:172
Stodoła bardzo mi się podoba. ;:215
Ja mam szopę u siebie do rozbiórki, ale nie przezimowały w niej żadne kwiaty, które tam zostawiłam więc już teraz tam nawet tego nie próbuję.
Masz kanał? Zagłębienie? Jak rzesz cudna niecka na kwiaty ;:306 ;:306 ;:306
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Asiu, wyobraź sobie, że mój M ma takie samo hobby jak Twój. My oboje mamy już trochę lat, żyliśmy w czasach, gdy na półkach sklepowych stał tylko ocet, o meble było bardzo trudno. Wtedy właśnie M zabudował kuchnię własnymi rączkami i te mebelki oraz szafki wiszące służą nam do dziś. Takich mniejszych mebelków wykonał zresztą dużo więcej w czasie, gdy dzieci były małe, a także w czasach szkolnych. Teraz spełnia się w meblach działkowych. Samodzielnie też zbudował ażurową altanę i jej wyposażenie.
No! to wychwaliłam M. ;:306 Dobrze że tego nie widzi, bo za bardzo urosłoby jego EGO. ;:306 ;:306
Asiu, ja zatrzymuję się przy każdym kwiatku, a najdłużej przy pachnących. ;:108
Miłego dnia. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Witaj Asiu i jak tu nie wierzyć ze marzenia się spełniają :D Super miejsce, takie z klimatem ;:333 Dużo pracy, ale za to ile satysfakcji ;:215 Na pocieszenie podobno wszyscy ogrodnicy, działkowcy i miłośnicy roślin nawet tych domowych... uczą się nieustannie :D . Fajnie że M ma taka pasję będzie wam dużo łatwiej w zagospodarowywaniu i domu i działki :) Na starość mieszkamy na wsi od 1,5 roku ... i to jest nasze miejsce na ziemi na wieczne wakacje :;230 Ja lubię roślinki takie wyraziste pod jakimś względem np. koloru, zapachu, pokroju... ale najlepiej lubię Floksy a najbardziej nie lubię podagrycznika bo stale z nim walczę ;:223
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Hehe.A ja tu usilnie kombinuję gdzie ty mieszkasz? Czyżby w Tarnowie?
Będę podglądać twoje ogrodowe poczynania. Bo moje nasadzenia niewiele starsze od Twoich.W dodatku u mnie też brak drzew, które dawałyby cień cieniolubom ;:223
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

;:oj ;:oj ;:oj
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Ewo, hihi to pytanko o Tarnów do Asi - asikowo było.
Witam zatem i Ciebie - była tarnowianko. Zaraz wpadnę pooglądać twoje sielskie obrazki. Ja takiego typowo ogrodowego wątku faktycznie nie mam.Bo nasadzenia jeszcze skromniutkie. Ale jeśli będziesz ciekawa to w wątku o skrętnikach mniej więcej od strony 5 coś tam ze zdjęć ogrodowych roślin pokazałam. :wit
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Sory za bałagan ... już sprzątam :)
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
asikowo
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 kwie 2016, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów - małopolska

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Beaby, no tak kazda z nas otacza się kwiatami ktore lubimy najbardziej ;:14 moze Twoją szopę da się wyremontowac? taka graciarnia to potrzebna sprawa-przynajmniej dla mnie ;:306

Lucynko, taki stolarz w domu to skarb prawda? ile my zaoszczędziłyśmy na robociźnie drzewnej to .....;:172 czy masz udostępnione zdjęcia kuchni stworzonej przez M? Muszę poszukać :wit

ewarost,oj z tym podagrycznikiem to wieczna walka, prawda? chyba żaden inny chwast tak nie utrudnia życia naszego :twisted: bardzo Ci zazdroszczę ciągłego mieszkania na wsi. Ja na wsi tylko z doskoku :roll:

kaska1ge, tak, mieszkam w Tarnowie ale chcę 28 km dalej :lol: cieszę się że jesteśmy tak bliziutko siebie :heja zaraz obejrzę Twoje skrętniki. Kiedyś bardzo na nie chorowałam ale one nie chcą u mnie w ogóle rosnąć!-szkoda :|

tak wyglądała łazienka jeszcze wczoraj
Obrazek

a tak wygląda dziś


Obrazek

ponieważ dom od 1945 r. pełnił funkcję szkoły, mam wrażenie że jeszcze wiele pamiątek po tamtym okresie znajdziemy....


Obrazek


widać różne warstwy ścian po skuciu tynków...
Obrazek



Obrazek


ciekawe w jakim celu wycięty został kawałek ściany z belek i potem zamurowany?
Obrazek


spokojnej nocy wszystkim życzę ;:19
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Asiu taki remont to dopiero przygoda :D Powodzenia... taka mała uwaga... jak wstawiasz zdjęcia z fotosika to wstawiaj z kodów na fora dyskusyjne opcje Szerokość 500 pikseli z odnośnikiem do większego rozmiaru: :) Będzie nam łatwiej oglądać ;:333
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Asiu sporo pracy przed Wami, ale i ile radości z bytowania w takim miejscu! ;:138
Ciekawe co za niespodzianki jeszcze kryje w sobie ten domek.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”