Ogródek Gosi cz. 16

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
daffodil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2217
Od: 22 lut 2011, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Goś, ten fioletowy powojnik to Roguccci? Kiedyś się nad nim zastanawiałam...
Jak tam urlopik? Jesteś w domku czy wyjazdowo?
Pozdrawiam jedną nogą już z urlopu (jeszcze tylko jutro i znikam :heja
Serdeczności ;:196

PS Zazdroszczę forumkowego spotkania, oj bardzo zazdroszczę ;:108
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Miałam właśnie pytać, co to za piękny dzwoneczkowy clemek :)
A róże masz takie obsypane kwieciem. To rabatówki???
Ładne lilie jeszcze widz i duże kępy liliowców ślicznych ;:215
rikkuu
200p
200p
Posty: 356
Od: 26 gru 2013, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina, dolnośląskie

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Małgosiu, czy znasz nazwę tej białej jeżówki? Śliczna ;:oj
Ula
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Witam w kolejnym dniu urlopu, chociaż jeszcze nie wypoczywam. I nie wiem czy będę
Ciągle coś jest do załatwienia. Musze też pomagać rodzicom na ich działce bo tata po operacji w tym roku nie może się nią zająć.
Najśmieszniejsze jest to, że moja tania siła robocza zabrała się za kopanie trawnika i po paru machnięcia widłami trzonek złamała. Wiedziałam, ze nie chce mu się, ąle żeby az tak? ;:306
Teraz trawnik idzie na dalszy plan, bo musi m. wrócić i kupić albo nowy trzonek, albo nowe, lepsze widły.
Ale mam co robić, wezmę się za obrzeża. :D

Sabinko, nie wyobrażam sobie mimo braku czasu, żebym nie odwiedzała zaprzyjaźnionych ogrodów. Zastanawiałam się tylko nad otwarciem kolejnej częśći, bo przecież jak sama zauważyłaś, to już 16 i miałam wrażenie, że przesadzam już z tym swoim ogrodem, ale jednak nie wytrzymałam. :D
Ja też uwielbiam lilie za to, że wszędzie da się je wcisnąć. Tylko, żeby jeszcze człowiek pamiętał gdzie wcisnął tulipany. :roll:
Najlepiej mają osoby, które wykopują co roku cebulki. Ja na to nie mam na razie czasu. Może kiedyś, jak już będę miała z grubsza ogarnięty ogród?
Azjatki może nie wszystkie, ale są dużo mniejsze, i mniej liczne. I mam teraz co kupować jesienią :wink:

Aniu, ja uważam, że jednak to lato nie jest za dobre. Może nie sama pogoda teraz ma wpływ na stan roślin, ale bardziej u mnie zadziałało poprzednie lato, zbyt suche i wiosna., też za sucha.
Lipcowe opady nie pomoga już naprawić szkód wcześniejszych.
W dodatku deszcz źle podziałam na moje róże, bo chorują. Ale i tak jestem zadowolona z ich kwitnienia

Marzenko,
urlop leci, na razie nie odpoczywam. W dodatku codziennie mam telefony z pracy. I to najgorsze, że nawet rano. Wyspać się nie dadzą. Może w przyszłym tygodniu się poprawi jak przyjdą nowe sprawy.

Geniu
, dziękuję ;:196
Bardzo liczę na te nowe liliowce, nie znam jeszcze ich kwiatków. Te które kwitną są przepiękne. I Kwitną już od 3 tygodni co najmniej. Tyle mają pąków.

Asiu, nareszcie będziesz odpoczywać. Ja w tym roku nie za bardzo. Nie zaplanowałam żadnego wyjazdu. Za to zaplanowałam robotę, ale widzę, że co chwila ta robota się przesuwa i wyskakują jakieś nowe sprawy. To chyba najbardziej mnie męczy, bo nie robię tego co zaplanowałam i mam świadomość, że jeśli tego nie zrobię w trakcie urlopu, prace przeciągną się na potem i będę zmęczona
Tak to powojnik Rougucci. Jak na razie jestem nim zachwycona
Nie ma co zazdrościć spotkania, tylko trzeba się gdzieś wprosić. Ja tak zawsze robię ;:306

Aniu, tak to rabatówki. U mnie one przeważają ze względu na niewielkie rozmiary, chociaż ostatnio zatęskniłam za większymi i powoli uzupełniam

Ulu, nie pamiętam co to za odmiana. Kupowałam kilka, nie wszystkie przetrwały. Na zdjęciach jak sprawdzałam, która to może być, wszystkie wyglądają jednakowo.




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Witaj Gosiu. Kotlety też bardzo ładne ;:224 . Zieleń trawnika bardzo ładna i na pewno z dnia na dzień będzie coraz lepiej. Dobra robota bo na pewno narobiłaś się przy tym mocno. Nie martw się z tym czasem tak bywa, że szybko ucieka ale zdążysz nadrobić i reszta trawnika także powstanie ;:108 . z tym trzonkiem to mnie rozbawiłaś ;:306 . A z czego będziesz robiła obrzeża ?? Pewnie pisałaś o tym a mi umknęło :oops: . Jestem już ciekawa efektów bo bardzo podoba mi się Twój ogród. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
amalia
500p
500p
Posty: 753
Od: 15 lut 2011, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Gosiu zaglądam do Ciebie jak tylko czas mi pozwoli chociaż nie zawsze napisze ale zawsze podziwiam Twoje roślinki.Kolory w Twoim ogrodzie są piękne, lubię oglądać zadbane, kolorowe ogrody tworzone z pasją. Piękny jest Twój ogród pełen soczystej zieleni i kolorowych róż, lili, aż dech zapiera. ;:224
Marusia.
Pozdrawiam miłego dnia wszystkim..
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=81576" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Gosiu świetnie, że się spotykacie w gronie starych forumowiczów. Takie zjazdy z osobami o tych samych pasjach są wspaniałe. ;:108 Cudze ogrody zawsze wydają się ładniejsze niż własny, ale on jest jedyny i niepowtarzalny, bo nasz. :) Róże takie obsypane kwiatami. ;:oj Cyprysik przy altanie ślicznie wygląda i na jego tle białe lilie. ;:215 Urlop najlepszy w ogrodzie, :D o innych sprawach najlepiej zapomnieć, szczególnie zawodowych. ;:108
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Małgośka.... Jeżeli jeszcze choć jeden raz napiszesz, że w Twoim ogrodzie coś jest nie tak, to piechotą pognam do Ciebie, żeby wybić Ci z głowy narzekanie. :pogon
Masz taki uporządkowany, a jednocześnie bogaty w piękne kwiaty ogród, który pięknieje z dnia na dzień. ;:138 ;:138
Masz urlop, więc poza wysiłkiem fizycznym spróbuj po prostu odpocząć poprzez zwykłe leniuchowanie. Ono też Ci się należy. ;:108
Udanego weekendu Ci życzę. Dobrej pogody i pogody ducha. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Gosiu Twój trawnik wygląda teraz cudownie. ;:138
Dzięki niemu rośliny także nabrały atrakcyjności. ;:167
U mnie niby trawa nie rudzieje, ale więcej chwastów jak trawy. Muszę się za to wziąć.
W ogóle masz ogród piękniejący z dnia na dzień. :)
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Urlop upływa. Jest coraz bardziej intensywny ...towarzysko :D
Co oznacza, że mam mało czasu na ogród. I to mnie martwi, bo jak nie zrobię trawnika na spokojnie w tym tygodniu, to potem będę musiała robić po pracy.

Ewelinko, trawnik faktycznie jest bardzo zielony. Bardzo mnie to cieszy, bo pamiętam jego wygląd jeszcze wiosną. Byłam załamana. Z tym czasem to ja mam kłopoty w tym roku. Jest strasznie. Liczę na to, że jak zrobię trawnik to już zostanie mi tylko systematyczne dbanie o ogród i dosadzanie roślin.
Obrzeża robię z kostki granitowej. Dostałam sporo od kolegi, który robił sobie z niej podjazd i chodniki. Oczywiście na wszystko nie wystarczy, ale będę powoli dokupowała, bo przecież i tak wszystkiego na raz nie zrobię. Małymi kroczkami

Marusiu, do zadbania to jeszcze u mnie daleko. Cały czas wydaje mi się, że to ogród bałaganiarski. Cały czas przesadzam, dosadzam. Dzisiaj obcięłam kawał jałowca płożącego, bo tak mi poradziła Iza Tamaryszek i faktycznie miała rację. Mam sporo miejsca do obsadzenia. I znowu myślenie :D

Soniu,
róże to były obsypane kwiatami. Teraz jest łyso. Kwitną tylko byliny.
Niestety praca nie daje o sobie zapomnieć. Cały tydzień na telefonie. Może ten kolejny będzie lepszy.
Niestety jak się zobaczy na żywo taki rewelacyjny ogród, to się przejeżdża z dołem. Ale ja to traktuję jako motywacja do pracy nad udoskonalaniem. Zobaczymy co z tego wyjdzie

Lucynko, to chyba musisz przygnać :D
Ja wiem, że tak jest. A dlaczego tak ciągle coś zmieniam, dosadzam? Bo ciągle mi coś nie pasuje.
Ale ja nie traktuję tego w złym tego słowa znaczeniu, tylko jako motywację do zmian. Także ze mną jest chyba wszystko ok, bo chyba tak jest ze wszystkimi na forum ;:306
Myślałam, że uda nam się spotkać z tym tygodniu, ale mój m. zaplanował już cały. Więc musimy to znowu przełożyć.


Teresko, jak miło Cię widzieć po takim czasie ;:196
Tak jestem zadowolona z trawnika i faktycznie rabata wygląda zupełnie inaczej. O to mi właśnie chodziło
Jeszcze tylko obrzeża i będzie super.
Naprawdę warto zadbac o trawnik. Jeśli chodzi tylko o chwasty to łatwo to zmienić. I potem tylko dosiewać. :D

Nadal nie mam nowych zdjęć. I nadal wydaje mi się, że wszystko już było, a nawet, że jest za mało


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Po pierwsze, to ja nie pamiętam tych zdjęć, więc co to za kotlety? Wyglądają smakowicie :heja
Ja jestem zawsze przygotowana na sabotaż. Jak ostatnio synuś połamał łopatę( na pewno też nie chciało mu się kopać), to dałam mu kolejną :;230 I sprytny plan spalił na panewce :heja Jestem sprytniejsza
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Gosiu, to ja takie kotlety mogę oglądać na okrągło. ;:306
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Ej, na rabacie jest pięknie i kolorowo!!
Mi się bardzo podoba :)
Róże piękne.A ta nad czosnkiem, biało - różowa to co to za dama ??
Lilie piękne .
Jeżówki już kwitną na całego.I ja je bardzo lubię .Ale nie wszystkie mi ładnie przyrastają ie wiem od czego to zalezy
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”