Kolekcje Floriana cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Miłko, każda dziedzina wiedzy może być zgłębiana w szkole lub na jakichś zajęciach praktycznych. Nie wiem dlaczego wiedzę ogrodniczo-przyrodniczą eliminujesz z takiej formy zdobywania wiedzy? Są przecież przedmiotem studiów i wykładów z uniwersyteckimi włącznie :idea:
Oto kolejne piękności z gatunku aster dumosus:
Obrazek

Obrazek

Ewelino dziękuję ale moja kolekcja to zbiór skończony. To tylko tak wygląda w mojej prezentacji, którą dozuję niespiesznie ;:173
Aster hybrydowy:
Obrazek

Dziękuję Lodziu. Zaraziłem się kiedyś miłością do astrów i pomimo iż jest to najmniejsza moja kolekcja, to trwam przy niej, chętnie propagując te piękne kwiaty.
Następne astry dumosus w innych odcieniach:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Florian Silesia pisze: najwyższy aster. Osiąga 2,5m.
A ja się cieszę, że moje róże osiągają 2,5m :;230
Brawo ty!
Nie tylko dalie, ale i astry ;:138
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

W ogrodzie nie ma pracy ale u mnie ciągle pada i mimo że piaski to woda zaczyna stać na rabatach . Wczoraj poprawiłam rowki i sporo wody zleciało .
Florian życzę ci i twoim rodzicom rodzinnej wigili oraz aby święta były dla was miłym spotkaniem . Aby łaska nowo narodzonego zapewniła wam dużo zdrowia i szczęścia
Janka z rodziną ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6341
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Florianie jestem pod wrażeniem pięknych astrów ;:138
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Bo ja Florku nie lubię szkoły!!!! ;:163
Zawsze byłam buntowniczka, ale żeby się nikt nie czepiał - uczyłam się mega dobrze. Odetchnęłam z ulgą, jak skończyłam nauki! A ostatnie nie tak dawno, jak już rodzina była. Nawet stypendium naukowe miałam!
Toteż o roślinach i ich uprawie chętnie czytam i dyskutuję, ale do szkoły nie pójdę i już! ;:306
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Trochę mnie nie było, bo ogrodnik najchętniej podróżuje zimą, gdy "jego królestwo" śpi. A najlepiej do ciepłych krajów, gdzie sezon trwa cały rok ;:173
Ale najpierw chcę pokazać jeszcze kilka astrów, dla dopełnienia obrazu.

Any wiem, że róże potrafią zawojować wertykalnie ogrodem. Miałem kiedyś różę multiflorę i gdyby nie ostre cięcie, zarosłaby front domu :lol: . Ale jak widzisz astry też potrafią piąć się w górę. Np. z gatunku laevis. Jednak bywają kapryśne i w tym roku słabiej kwitły. Udało mi się uchwycić tylko pojedyncze kwiatki tych strzelistych astrów:
Obrazek

Janko, mnie nie było na święta ale dziękuję. Dopiero jutro przyjrzę się, jak wygląda ogród po moim powrocie. Na razie luknąłem tylko na stan okryć z agrowłókniny i jest nienaruszony.
Stara ale wciąż atrakcyjna odmiana astra nowoangielskiego. Ten róż jest tak żarówiasty, że niektórzy mówią, że to aster czerwony. Ale wg mnie to jednak róż:
Obrazek

Marysiu, dziękuję. Sama masz wiele ciekawych odmian więc Ciebie to chyba nie muszę przekonywać do ich piękna ;:136
Bez wątpienia jeden z moich najcenniejszych astrów. Co roku drżę po zimie, czy go nie straciłem. Przedstawiciel gatunku aster ericoides
Obrazek

Miłko, Ty buntowniczka a ja outsider ;:136 To też forma buntu ale mimo wszystko lubię uczyć się w szkole. Inna sprawa, że zdobytą wiedzę transponuję po swojemu i antysystemowo ;:209
Aster wyjątkowy, którego pochodzenia nie jestem w stanie dociec. Wiem tylko, że pochodzi z hodowli słynnego rodu ogrodników warszawskich i od ich nazwiska go ochrzciłem. Takie okazy nazywam kwiatami "z duszą", bo mają bogatą przeszłość i osobistą historię zdobycia ich. A i bez tego są po prostu piękne!
Obrazek

I jeszcze jeden; ten na szczęście trafił do mnie z nazwą. Jest hybrydą międzygatunową. Pszczoły go kochają, bo bije rekordy w ilości kwiatów no i nektar musi mieć wyborny ;:173 Jest trochę bardziej różowy niż na zdjęciu:
Obrazek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7935
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Florku
Dobrze ,że już jesteś :D
Astry piękne wszystkie, ale ten miododajny mnie zainteresował ;:224
Tzn. raczej go mam , ale muszę się przyjrzeć.
Ciekawa jestem zdjęć z ciepłych krajów, pokażesz nam coś :?: :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6330
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Florianie - Florian Silesia witaj. Przypuszczałam, że Twoja nieobecność spowodowana jest wyjazdem. Przecież właśnie zima jest najlepszym czasem do wędrówek po świecie.
Piękne astry i dobrze, że je dalej pokazujesz. W tym sezonie byłam wprost urzeczona astrem Hozera, wielkie dzięki za niego.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Dzięki Agnieszko! Miło jest po podróży do kogo wracać. Chociażby do wirtualnych znajomych tu na FO ;:4 Zdjęcia z podróży będą po Nowym Roku.
Aster 'Kylie' jest skrzyżowaniem astra nowoangielskiego z astrem wrzosolistnym. Po pierwszym odziedziczył szorstkość łodyg i liści, wysokość i nieco koloru, po drugim - mniejszy rozmiar kwiatu i liści oraz cieńsze pędy, co przy takiej masie sprawia, że roślina wymaga podpór, bo się wygina i słania. Weź to pod uwagę, próbując zidentyfikować swój okaz. I zobacz jeszcze na zdjęcia w necie, bo moje są nie w pełni rzeczywiste. Kolor tej odmiany to tzw. róż "majtkowy"
Aster lateriflorus to niezwykły gatunek! Odróżnia się od innych różowym środkiem i podobnie jak aster wrzosolistny ma koronkową, delikatną budowę:
Obrazek

Lidziu tak; zimą najchętniej podróżuję.
W realu mogłaś w pełni ocenić walory astra 'Hozer'. Gdybym go kiedyś nie zobaczył w starym ogrodzie i nie zachwyciłbym się nim, to prawdopodobnie zdjęcia nie przekonałyby mnie do niego. A dla Ciebie inna roślina, którą masz u siebie ale nie wiem, czy ten gatunek. W zasadzie dla mnie to też aster, choć botanicy odznaczyli go odrębną grupą. Kwitnie bardzo późno (listopad), co uważam za jego główną zaletę!
pod koniec października wyglądał tak:
Obrazek

ale w połowie listopada prezentuje się zjawiskowo:
Obrazek

No i kalimeris, którego znasz Lidziu ;:196 Jest ozdobny z liści:
Obrazek

Ale może wróćmy na zakończenie do astrów. Kolejny wyjątkowy i niepowtarzalny! Najbardziej "łysy" aster, bo liście zredukowane prawie do zera, pędy cieniutkie ale długie więc wygląda, jakby kwiaty wisiały w powietrzu!
Obrazek
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Miło,że już jesteś.Też przypuszczałam,że wywędrowałeś,tam,gdzie cieplej, nie twierdzę,że atrakcyjniej :;230
Miło, że pokazałeś kolejne fot. astrów- bogactwo gatunków i form zadziwiająca. Będę miała nie lada zadanie.....
Czekam na kolejną fotorelację - jestem bardzo ciekawa kraju i miejsc,w których bywałeś....
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Lodziu tak, astry to bogactwo gatunków, bogactwo detali, którymi się różnią od siebie i wciąż mnie zadziwiają ;:oj
Najpopularniejszy z astrów lateriflorus:
Obrazek

I jeszcze jedna astrowa "lady" tym razem z gatunku nowobelgijskiego:
Obrazek

Wyjątkowy wśród astrów nowoangielskich - jedyny niski:
Obrazek

Astry wrzosolistne są tak unikatowe, że nie mogę się oprzeć, by nie pokazać wszystkich ;:223
Obrazek

Ten aster ericoides ma dla mnie konotacje zimowe; nie dość że biały, to jeszcze zakwita w połowie listopada! I zazwyczaj przysypuje go śnieg, zanim zdąży przekwitnąć. Nie inaczej było w tym roku. Dziś dopiero wycinałem jego pędy, które wyobraźcie sobie nadal były zielone więc jeszcze nie poszedł spać!
Obrazek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7935
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Florku
Cudności astralne :lol: pokazujesz :D
''Purple Dome'' wydawał mi się ciemniejszy, czy tak tylko aparat uchwycił :?:
Mój nie zaszczycił ani razu od trzech lat kwitnieniem, a piękny jest klejnocik.
Kiedyś przed laty spotkałam olbrzymie kępy astra w takim kolorze, jak ten wyżej wymieniony, lecz w wersji solidnego krzaczora 150 cm. Nie zapomnę tego widoku, później nigdy nie widziałam ani w sprzedaży, ani innym ogrodzie, cóż to za aster nowoangielski mógł być :?:
Śnieg z deszczem zawiewa a my czekamy niecierpliwie na zdjęcia z Afryki ;:65
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Witaj :wit . Wszystkiego dobrego w 2018 roku Ci życzę ;:168 . Niech Twoje roślinne kolekcje nadal cieszą oczy i rozrastają się :lol: . Pozdrawiam :wit .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”