Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
gosiak132
100p
100p
Posty: 120
Od: 21 wrz 2013, o 23:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNY ŚLĄSK

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Ewelinko jestem i ja ,zapisuję nowy wątek.
Pięknie u Ciebie wszystko kwitnie ;:138
Pozdrawiam Małgosia
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Witaj Ewelinko. Zobaczyłam nowy wątek więc przybiegłam się przywitać.
Pięknie piszesz o swoim ogrodzie. Mnogość roślin jaką pokazałaś na pierwszej stronie powoduje szybsze bicie serca. :D
Awatar użytkownika
ewunia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5092
Od: 1 lis 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

:wit
Ewelinko nie może mnie zabraknąć w ogródku, w którym rosną i róże ;:167 i powojniki ;:97 i mnogość innych kwiatków
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Jestem i ja - nadal będę Ci towarzyszyć w Twojej ogrodowej przygodzie.
Widzę, że ogród podlany - myślę, że w najbliższym czasie powrót suszy nam nie grozi.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Ewelinko chciałoby się pospacerować, podotykać rośliny, powąchać :) Zgromadziłaś już sporą kolekcję. Twój ogród jest bardzo zachęcający :) Clematis Polish Spirit zasługuje na swoją nazwę, ma tyle kwiatów że ho ho :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

zapisuje się :wit
moja przygoda z ogródkiem zaczęła sie również w 2014 roku :tan
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Nareszcie dotarłam do Ciebie.
Cieszę się, że szybko Ci zleciał czas w sanatorium.
Na pewno córeczka się stęskniła, nie mówiąc o m. :wink: ;:306
Niesamowicie wszystko Ci urosło
Zachwycił mnie szczególnie obsypany kwiatami krzaczek tawuły. Ja nigdy takiego nie miałam.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Dotarłam i ja :wink: Pięknie ci wszystko kwitnie ;:215 Większość o krok przed moimi ;:224 Śliczna ta różowa hortensja, czy to ogrodowa?
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Ewelinko, u mnie w wątku nic :/
Ale za to w ogrodzie wszystko rośnie!
Oczywiście dokumentację fotograficzną robię na bieżąco:)
Na dniach wstawię i uaktualnię troszkę wątek..

Świetną masz tą rabatę z białym żwirkiem!
Poproszę o więcej fotek z jej udziałem..
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Ewelina myślę, że efekty będą widoczne znacznie szybciej niż myślisz. ;:215 Wiele serca wkładasz w ogród i wiele roślin też już włożyłaś. Należą Ci się słowa uznania. ;:168
Kółko z lawendą mnie oczarowało, tak samo jak jej połączenie z ceglaną ścianą. A przypomnij mi co tam w końcu posadziłaś? Bo plany były wielkie.
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Hej Ewelina jestem i ja :wit
Pięknie wygląda Twoja Annabellka, moja dopiero jeden kwiat ma całkowicie wybarwiony i bardziej jest szeroka.
Twoja pięknie, sztywno stoi, a może Ty masz Strong Annabelle?
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Witajcie :wit .

Przez dwa dni było zdecydowanie chłodniej ale od wczoraj znów wróciły upały ;:222 . Ma to swoje plusy i minusy oczywiście jak wszystko. Po ostatnich opadach deszczu ziemia jest wilgotna więc na razie nie muszę martwić się o ten aspekt. Wczoraj w dalszym ciągu zmagałam się z chwastami, przycinałam przekwitłe kwiaty i zastanawiałam się co dalej ;:224 . Konkretnych planów nie mam ale jest jeszcze sporo miejsc do zagospodarowania, które straszą w tym momencie i nie do końca mam na nie pomysły. Prędzej czy później pomysły się pojawią i będę miała ręce pełne roboty. Wiem już na pewno, że kilka roślin muszę przesadzić bo np. taka odętka urosła mi na prawie metr i zasłania wszystko co z tyłu. Nie spodziewałam się tego więc jesienią zmieniam jej lokum . Na rabacie przed domem "nawaliłam" za dużo bylin i też muszę zrobić tam porządek. Nie wspomnę o kolorystycznych pomyłkach ,które chcę przenieść ;:306 . Jesień zapowiada się pracowita a tu znowu turnus w planach więc będę musiała się sprężać ;:108 .


Kropko dziękuję Ci bardzo za miłe słowo a co do lawendy to niestety nie znam odmiany :oops: . W każdym razie mam dwie inne bo różnią się wysokością i grubością kłosów .


Obrazek

Tulap dziękuję Ci bardzo, Ty też dobrze sobie radzisz ;:168 . Słup powojnikowy mi też bardzo się podoba i chciałabym jeszcze kilka takich ale nie każda odmiana chce współpracować na takiej podporze .


Obrazek

Olu miło Cię gościć i dziękuję za komplementy ;:196 .


Obrazek

Małgosiu witam i Ciebie w moich skromnych progach ;:168 .


Obrazek

Wiolu miło mi to czytać ;:108 , dziękuję bardzo za takie miłe słowa i zapraszam.


Obrazek

Ewo witaj u mnie :wit .


Obrazek

Madziagos witam i zapraszam ;:196 . Faktycznie, ogród podlany i na razie o suszę nie będę się martwić.


Obrazek

Olu, Bufo-bufo dziękuję ,jesteś bardzo miła ;:168 . Polish Spirit faktycznie w tym roku ma mnóstwo pąków aż podpora się ugina dlatego wiosną po przycięciu dostanie dużą kratę. Ten powojnik ma spory potencjał i radzi sobie świetnie ;:108 . Pomyśleć ,że sadziłam go zeszłej wiosny a tak się rozrósł .


Obrazek

Anitko powitać :wit . W takim razie będziemy dopingować siebie nawzajem.


Obrazek

Gosiu wszyscy się za sobą stęskniliśmy ale takie rozłąki są nie raz potrzebne ;:306 . Tawuła obsypana kwitami to Little Princess i dopiero w tym roku tak ładnie zakwitła. Wiosną przycinałam ją krótko na jeża i odwdzięczyła się :tan .


Obrazek

Małgosiu, clem tak to hortensja ogrodowa, zdobyczna - od sąsiadki ;:224 . Ma sporo pąków ale krzak sam w sobie jest stary i coś słabo wypuszcza liście przez co jest taki nieforemny niestety. Mam nadzieje, że z czasem zabuduje się i zagęści .


Obrazek

Agnieszko dziękuję Ci, że znalazłaś czas żeby do mnie wpaść. Rabata żwirowa to czysta improwizacja, w zeszłym roku pojechałam do szkółki i kupiłam co mi wpadło w oko. Zrobiłam tylko jeden błąd bo nie dałam pod spód włókniny bo rosną tam tulipany i przez to mam problem z chwastami. Ciężko je wyrywać z tych kamieni.


Obrazek

Aniu dziękuję Ci serdecznie za takie pochwały. Mój ogródek to nic w porównaniu z Twoim . Przy ścianie z cegły jest dość wąsko więc posadziłam tylko róże okrywowe i lawendę. Wsadziłam też białe jeżówki a przy ścianie po prawej stronie okna jest powojnik Summer Snow a po lewej róża Lykkefund , którą niestety zmolestowały mi nornice i walczę o jej życie ;:145 . Na razie poprzestałam na tym a czas pokaże co będzie dalej. Strasznie kusi mnie róża Eden Rose bo podobno lubi takie upalne stanowiska ale nie jestem pewna czy pogodzę ją z powojnikiem .


Obrazek

Zuza witaj. Moja Annabelka jest przywiązana do palika i stoi. Kupiłam ją jako zwykłą ale rzeczywiście trzyma się bardziej sztywno niż hortensja sąsiadki. Moja po ostatniej ulewie utrzymała fason a jej rozłożyła się na boki. Byc może ktoś się pomyliłam i sprzedał mi tą drugą ale nie raczej wątpię .


Obrazek


Pozdrawiam Wszystkich i życzę udanego dnia :wit .
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Piękna ta ostatnia lilia ;:173
Chwasty potraktuj chemią w opryskiwaczu z osłoną..kochana, nie męcz się z nimi.
Ja w tym roku dookoła każdej rośliny, która rośnie na trawniku, zastosowałam takie rozwiązanie.
Ciężko nadążyć z pieleniem...a tak luzik :heja ( choć w tym temacie ;))

Też mam rabatę (połowę) do zagospodarowania..i chciałam zimozielonymi.. kompaktowo. Myślałam, że coś podpatrzę.
Wstawię u siebie ten placyk, to może ktoś coś podpowie :lol:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”