Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

To ja mogę obserwować wątek, nic to, że zamknięty :wink:
Jestem i ja. I cieszę się na różany spektakl w Twoim ogrodzie Wandziu. Trawnik już się ładnie zazielenił.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

IzabelaS, no nie wiem, co odpowiedzieć. Wzruszyłam się po prostu. I chyba napiszę tylko: dziękuję ;:196
Tulipanka, witaj Wiolu! Dziękuję za pochwały ;:196 No faktycznie mam Himmelsauge i Russelianę. Pamiętam, że one miały się czymś tam różnić, ale dziś już nie wiem o co chodziło. Po Twoim poście poszłam do ogródka, żeby sprawdzić te różnice. Na razie wydaje mi się, że te dwie róże są identyczne. Gdybym wiedziała, kupiłabym oczywiście jakąś inną. Teraz mi żal się pozbywać. Gdybym miała ogrom miejsca, posadziłabym po prostu jedną obok drugiej. Niestety wszystkie miejscówki zajęte. Zobaczę, jak to będzie w przyszłości wyglądać. Pewnie jeszcze kilka razy zmienię zdanie. Jedno jest pewne: tak jak sama mówisz, nie powinno się ich sprzedawać pod różnymi nazwami...
April, fajnie, że zajrzałaś. Chyba już opłakałyśmy pozimowe straty i jest dobrze. :D
Kania, w wątkach storczykowych i fiołkowych nie ma już niestety zdjęć. Wklejałam tam z Fotosika, a później z Imageshacka i w pewnym momencie zrobili świństwo i pokasowali zdjęcia. Te wątki są już nic nie warte, dlatego już tam nie bywam, bo się zraziłam. Ogród różany też kiedyś mi się wydawał niemożliwością, zwłaszcza pod dużymi drzewami, ale okazuje się, że jednak można uprawiać. Nigdy nie będą to róże takie jak w okolicach podgórskich, lecz cieszę się z tego, co mam.
Kropelka, na każdą różę czekam ze trzy lata. Dopiero wtedy staje się jako tako efektowna. No i podlewam, podlewam, podlewam... ;:108
DTJ, dorcia7, dzięki Dorotki ;:196
Silvarerum, dobrze że jesteś! Będziemy gadać!
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Ta różowa pnąca to Fritz Nobis.
Obrazek

Obrazek

I hostka mi jakoś w obiektyw weszła, bo tak się ładnie rozsiadła.
Obrazek

Obrazek

Moja jedyna piwonia - Duchesse de Nemours.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Wandziu różowy potwór Fritz Nobis przecudna ;:oj i jak podkreśla zieleń modrzewia. ;:215 Róże pokazujesz tak pięknie, ;:180 że nigdy mi się nie znudzi oglądanie. Bukszpany już perfekcyjnie przycięte. ;:138 U mnie takie upały, że się na razie nie odważę. ;:202 Pozdrawiam ciepło. ;:196
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Twoje 'obrazki' są śliczne; wyobrażam sobie, jak wyglądają w realu ;:63 .
Lubię takie duże pnące róże, chociaż czasem ciężko je okiełznać :roll:
Jak kupowałam Himmelsauge, powiedziano mi, że to to samo co Russeliana, chociaż do końca, nikt tego nie wie tak naprawdę. Mnie się podoba, bo zmienia kolor i odcienie, poza tym, ma być wytrzymała i to się liczy.
Aż się boję tych upałów, bo sama ich nie znoszę, a co dopiero roślinki, zdane na naszą łaskę ;:218 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Nareszcie mamy to ,na co tak niecierpliwie czekałyśmy od jesieni ,pełnia kwitnienia ,no i zapach w ogrodach .Cudna pora w tak pięknym ogrodzie .Pozdrawiam
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Jaki piękny, nastrojowy zakątek na drugim zdjęciu. Aż chciałoby się tam być , poleżeć w cieniu. Szczególnie dziś. Słoneczka życzę. ;:3
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Trawniczek wygląda pięknie, oby się utrzymał w takim nasyceniu zieleni przez cały sezon przy zapowiadanych upałach... Ta granitowa ścieżka wygląda bardzo elegancko, zresztą cały ogród prezentuje się pięknie i jest dosłownie "wylizany" .
Czy mogę poprosić o zbliżenie kwiatu róży Franz Nobis? z daleka wygląda cudnie, a nie znam zupełnie tej róży.
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Wandziu nie raz gościłam w Twoim przepięknym ogrodzie, ale zdjęć z takiej perspektywy jeszcze nie widziałam, to wejście robi wrażenie jest takie magiczne i niepowtarzalne, to ujęcie poniżej też cudowne jak i wszystkie Twoje panienki, szczególnie Alnwick Rose przypadła mi do gustu, piwonia Duchesse de Nemours ślicznotka ;:108

Obrazek

Obrazek
Patiann
200p
200p
Posty: 359
Od: 6 maja 2012, o 12:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Essen

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Zaczyna sie rozany pokaz ;:167 ;:167 ;:167 Wandziu, czy Natasha R szybko obsypuje sie? Masz ja w pelnym sloneczku?
Pozdrawiam Patrycja- Ania
Zgoda na brak polskiej czcionki
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Wanda, przypomnij mi proszę jak duży jest twój ogród. Masz taki fantastyczny busz, jest tak zielono i zacisznie, a do tego wiem że i róż i cebulowych, i hortensji u ciebie dostatek.. Ciekawa jestem na jakim metrażu zdołałaś to zmieścić ;:218
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Coraz piękniej :) Trawnik podkreślił urodę zakątka z drzewem. A to z żeliwnym ptaszkiem przy róży to podpora? Jeśli tak, to urocza. Od niedawna (wiem, głupiec ze mnie - kupować piwonię po zakończeniu sezonu na kwitnienie, ale nie mogłam się powstrzymać) też mam Duchesse de Nemours.

U nas niestety okropny upał...
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Wandziu Wszystkiego Najlepszego, życzę żeby słoneczko całe życie Tobie przyświecało, radości i zdrowotności dawało. ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”