Ogród po 30 - stce Część III

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Witaj Aniu.
Nie planowałam aktywności na Fo, ale Twój ogród, na równi z Twoimi wpisami, urzekł mnie na nowo. Rzuca się w oczy to odzyskane światło. Jak widać róże się odwdzięczają. Mam ten problem z żywotnikami, że podobają mi się tylko młode. Może dlatego nie mogę się przełamać i nie sadzę. Mam różę podobną do Twojego "skwarka", ale to okaz uratowany przed spaleniem - NN (chociaż "skwarki" wyglądają jak moje).
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

dorotka350 - Dorota, dałaś mi różę dobrą ręką, bo rośnie, kwitnie i cieszy moje oczy ;:196 .
Zorba dziwnie dostała zimą i odrasta, ale widzę, że będzie dobrze.
Tak poza tym, to nie widzę możliwości, żeby Pilgrim nie poddał się Twoim czarom ;:185 ;:215 . Tylko się z Tobą przekomarza ;:173 .

Moja Boscobel tak wygląda. Ma słońce, ale nie wiem, czy tam nie jest za sucho :?:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Gospel
Obrazek
Paul Bocuse
Obrazek
Solero
Obrazek

Obrazek

Obrazek

ASK_anulla - Aniu, bardzo się cieszę, że jesteś ;:63 ;:63 ;:63 . Dość długo się nie odzywałaś, ale Cę nie zapomniałam ;:196 .
Co do tuj, to podpisuję się obiema rękoma - nie sadź!!!. Nikt mnie do nich nie przekona. One rosną w wilgotnej ziemi i wtedy są piękne i gęste. Takie widziałam na działkach nad Bugiem.
Na piaszczystej glebie zabierają wszelką wodę wokół i ile byś nie lała, to rośliny koło nich posadzone będą cierpiały suszę. Mam je od ponad 30 lat (wiele udało mi się na szczęście wyciąć) i wiem, jak to będzie.
Wg mnie możesz posadzić np. jałowce Skyrockety. Karpa korzeniowa niewielka, a przycinając je lekko co roku, ładnie się zagęszczą i długo pozostaną atrakcyjne. Ma je moja przyjaciółka, dobrze ponad 10 lat i stąd wiem, jak wyglądają. Poza tym widzę takie u siebie na drugiej ulicy. Trzeba, jak będą starsze ciąć lekko i górę i boki, żeby się potem nie wyginały i wyłamywały. To tyle o jałowcach.
Możesz napisać coś więcej o swoim ogrodzie? . Wszakże parę lat minęło i pewine wiele urosło i zarosło, jak mniemam ;:306 .
Moje ścieżki... one tu są , słowo :;230
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Piękny spacer po ogrodzie. Materiał na ścieżki Aniu masz idealny ;:215 Ławeczka zaprasza do odpoczynku.
Nie zakodowałam wcześniej, że masz oczko wodne ;:63 Zachwycam się i zazdroszczę.
Awatar użytkownika
ewarm
500p
500p
Posty: 513
Od: 3 paź 2010, o 23:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Piękne leśne zakątki, takie do wypoczynku, cień, którego zazdroszczę. U mnie tylko słońce. ;:174
Pozdrawiam.
ewa
Wyczekiwany ogród
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Aniu, zrobiłam sobie mały spacerek Twoimi ścieżkami, popatrzyłam na oczko wodne, przysiadłam na ławeczce i nieco odpoczęłam po dzisiejszej walce z chwastami :;230
Udało mi się wypielić dwie rabaty i jestem dosłownie padnięta. Ileż tego zielska urosło? ;:202 Temu to nic nie szkodzi :twisted: Nawet susza nie przeszkadza rosnąć. Jutro biorę się za kolejne rabaty, bo patrzeć już nie mogę na to chwastowisko.
A jak długo masz Boscobel?
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

PEPSI - Gosiu, moje ścieżki są krótkie, tylko kręte, bo to nieduży ogród. Na ławeczkę nie radzę siadać, bo okazuje się, że kupiłam jakiś bubel, ładny z wyglądu ;:134 . Cóż, sprawia tylko dobre wrażenie, hehehe... .
Oczko mam od ponad 20 lat i to na tej aamej folii. Teraz troche przesiąka, ale nie na dużej wysokości i deszcze (oby!) skutecznie je uzupełniają. Są w nim żaby, łącznie z traszkami i inne żyjątka. Rybki były, ale były też koty. Łańcuch pokarmowy wygrał ;:224 .

Notre Dame du Rosaire
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ewarm - Ewo, masz chociaż cudnie zarośnięty taras pnączami, które u mnie za nic nie chciały rosnąć, a drzewa 'za chwilę' będą duże - słowo ;:196 .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

dorotka350 - Dorota, jeżeli nie spadłaś z ławeczki, to musisz być drobna i lekka, ja nie ryzykuję :;230 .
Boscobel mam drugi sezon i myślę, że się rozrośnie ;:224 . Muszę jej tylko dodać więcej dobrej ziemi. Przy sadzeniuu dostała w dołek gliny, ale widzę, że i wierzchnią warstwę muszę 'podszykować'.
Pokażę Ci swoją Sunny Skay, bo gdzieś o niej pisałaś. Nie wiedziałam, że to róża wielkokwiatowa, bo tym z reguły mówę 'dziękuję', ale ta rośnie nieźle. Ma mocne pędy i ładne, duże kwiaty. Druga, która tak rośnie, to Madame Anisette , resztę muszę podpierać albo podwiązywać, przynajmniej na razie.

Na dzisiaj, najmocniejszą moją różą jest Gebruder Grimm i ewentualnie Solero. Błyszczące, jakby metalowe liście, których nic się nie ima, ciągłe kwitnienie i kolor. Druga para to Pomponella i Angela.
Rosną na obu brzegach rabaty i kwitną, kwitną, kwitną ... .

Liczę jeszcze na róże Lensa, że pokażą masę małych kwiatków, ale te mam dopiero od jesieni. Moje pnące terminatorki, po prostu sobie same radzą. Obsypuję je tylko jesienią obornikiem końskim (co najmniej rocznym) i tyle ;:173 .
Reszta jest piękna, ale absorbująca i czasami kapryśna. Cóż, diwy są przeważnie marudne ;:306 .
Dziwiłam się, jak pisałaś, że darzysz AbrahamA Darby szczególną estymą, ale już przestałam. Wg mnie jest wart wszelkich ochów i achów ;:63 .

Sunny Skay ( u mnie rośnie koło świerka - niestety)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Madame Anisette
Obrazek

Obrazek
James Galway - perfekcja kwiatu ;:oj
Obrazek
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Mając w pamięci Twój wspaniały okaz miłorzębu ostatnimi czasy sprawiłam sobie sadzonkę.
to będzie moje trzecie podejście do tego drzewa, tym razem posadzę je w miejscu, w którym panuje cień termiczny od dużych drzew i domu - tam wiosenne przymrozki nie zdołały dopaść nawet dawidii chińskiej.
Myślę, że także miłorząb da sobie tam doskonale radę.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Magda, jeżeli chcesz mieć to drzewo, to posłuchaj starszej koleżanki i okrywaj przez pierwsze 2-3 lata sadzonkę. Potem nic go nie ruszy, bo przeżyło nawet po wybuchu bomby w Hiroszimie.
Mam nadzieję, że po takim ;dictum', przynajmniej się zastanowisz ;:196 . Drzewo jest tego warte, pomimo, że generalnie niczego nie okrywasz. Dla mnie to 'najważniejsze' drzewo w ogrodzie ;:173 .
Kiedyś, jak byłam w Powsinie, to oglądałam aleję z miłorzębami -gdzie im tam do mojego ;:215 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Cześć, Anka!
Patrzę sobie na te Twoje ścieżki i myślę, że to właściwy kierunek. Wszystkie próby "uprawiania" trawników to w moim przypadku mrzonka. No bo jak uprawiać rżysko w warunkach permanentnej suszy ;:174? Rośliny mogę serwować w wybranym widzie: smażone, pieczone, grillowane, gotowane, suszone - co kto sobie życzy. Powiem Ci, że odechciewa się ogrodu.
A jak sobie popatrzę na Twoje mokre rośliny w świetlistym cieniu, pomyślę o pachnącej korze to łapią mnie palpitacje serca. Z zazdrości! U mnie mokre jest tylko oczko wodne, a i to kiedy doleję wody ;:218.
Nie będę łazić po swojej pustyni, zostanę u Ciebie. Mogę nawet posiedzieć na tej nieudanej ławce :uszy.

;:136 Jagi
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11286
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Czarujesz dorodnymi różami Anko! ;:63 W pobliżu mam sporo gliny na budowie gdyby miał mi kto przywieźć choć kilka wiader... ;:131 To może i moje lepiej by wyglądały ;:7 ..Choć ten rok nie jest u mnie zły i ja wielkich aspiracji różanych nie mam..Sarna odpuściła a może ktoś lub coś ją załatwiło... Nikt nic nie wie a jej nie widać...Nareszcie ulga! :tan

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Jagi, witam Cię serdecznie ;:168 .
Ja bym jednak nie ryzykowała siadania na tej ławce. ;:185 . Trochę dalej stoi porządny fotel metalowy.

Trawniki to bardzo elegancka nawierzchnia i wyciszająca nawet bardzo kolorowe rabaty, ale na moich piaskach nie dało się nic uzyskać. Pomyślałam więc o agrowłókninie i kamykach. Po kilkunastu latach w kamyki weszła nawiewana ziemia, a potem piękne zielsko. Znowu "nici".
Została kora, która nie dość że zatrzymuje wilgoć, to ogranicza rozrost chwastów, a nawet jak się pojawią, to łatwo je wyciągnąć.
Poza tym z takiej ścieżki po kilku latach robi się niezła ziemia i można podebrać, jak potrzeba. Potem znowu się sypie korę- taki podręczny kompostownik ;:306 To moje doświadczenia.

Pokażę Ci na poprawę humoru, stałe obecnie zajęcie moich psów.
Z okna od kuchni widzę, jak psy pilnują gniazda srok, ktore uwiły je na sośnie. Potrafią tak się szarpać przez kilka godzin dziennie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zdjęcia robiłam przez szybę.
Żeby nie było tak szaro, jak ten moj przy sośnie piaseczek, to wrzucę kilka róż, które szczególnie lubię.
Caramella
Obrazek
Emilien Guillot
Obrazek

Obrazek
Paul Bocuse
Obrazek
Charlotte
Obrazek
Jude de Obscure
Obrazek
Gospel
Obrazek
Trzy etapy kwitnienia - każdy kwiat uzyskuje z czasem inny odcień - na dole najstarszy. Poza tym taki kolor trudno uzyskać zwykłym aparatem i bez sporych umiejętności. Jest, jak jest ;:173 .

marpa - Maryno, poszalałam z różami, to prawda, ale już mi przechodzi - na szczęście.
Za ciężka praca, jak dla mnie. Za dużo zachodu.
Fakt, dodanie gliny i nawożenie w czasie wzrostu i kwitnienia, dało niesamowite efekty. Zobaczymy, co będzie dalej.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Pulpeczko, mam takich kilka ogrodów, do których lubię sobie przyjść, pooglądać, zajrzeć w rozmaite zakątki, poczuć klimat, obejrzeć rozmaite szczegóły, spędzić przyjemnie kilka minut, a także poczytać, dowiedzieć się czegoś ciekawego - ten jest jednym z nich. ;:196
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Dziękuję Wandziu za aprobatę i cieszy mnie, że dobrze się tu czujesz ;:196 . Ja swój ogród też lubię ;:306 .

Martwi mnie tylko, że wszystko się rozrasta i rozpycha - szczególnie hosty, a je żeby podzielić, potrzeba "chłopa", bo są ogromne. Z żurawkami problemu nie ma, bo one same się wyradzają i można je potem ograniczyć.
Będę się martwić na wiosnę, a na razie, to wącham róże i podlewam, podlewam ... ;:213 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”