Ogród po 30 - stce Część III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Aniu, obiecuję że na bieżąco będę informowała co się dzieje u ....Sulejmana :lol: bo tak po cichu nazywam sąsiada. Obecnie powstały konstrukcje o właściwościach wodospadu, woda się leje po ścianach, a w pobliżu postawił Matkę Boską. Taką dość sporych rozmiarów figurkę. Reszta jego sporej posesji powoli się zarasta sadzonymi ogromnymi tujami, więc niebawem odcięta zostanę od jego uroczych wizji ogrodowych. :lol:
Na łono FO jako właścicielka czynnego wątku wrócę, tylko niech świat obudzi się z zimowego snu, a ja poukładam i pozamykam pootwierane moje plany. Chwyciłam ich chyba za dużo na raz,ale nie narzekam. Nie cierpię zimy i cieszę się, że obowiązki zajmą mi czas.
Miłorząb to cudne drzewo. Nawet jak zrzuci te swoje liście ( podobno to igłami się nazywa) jest uroczo...w dolnych partiach. U stóp ścielą się żółte dywany. Ja lubię ;:333
Miło mi Aniu że tak mnie oceniasz. ;:196 Wiesz, ja lubię brać forumową. Wszyscy jesteśmy trochę zakręceni, ale tak pozytywnie. :uszy
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11286
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Hello! Niczego już tam z ogródka do pokazania nie masz??? W sen zimowy zapadłaś? Wiem, że ;:3 oczekujesz... u mnie też go brak ! No to do Ciebie się wybrałam ale i tu cisza... ;:oj Ciężko będzie przeżyć ten listopad zanim na zimowe tory się przestawimy... ;:222

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

mmudant - Magda, oj dawno, dawno Cię tu nie było, ale cieszę się, że jesteś ;:168 . Ogród coraz gęściejszy, chociaż ciagle staram się go rozluźniać ;:173 .

moja fotergilla
Obrazek

PEPSI - Gosiu, fajnie nazwałaś sąsiada, nie ma co ;:306 . Mam nadzieję, że zanim zapomnę o Twoim ekscentrycznym sąsiedzie, to jeszcze coś uda Ci cię obejrzeć i poopowiadać. Każdy ma jakąś wizję swojego otoczenia ;:7 . Mogą być i palmy, czemu nie, tylko, co będzie zimą?.

marpa - Maryna, ostatnio nie wysadzałam 'nosa' z domu, ale już lepiej (chyba).
Wczoraj popodcinaliśmy gałęzie świerków i 2 uschnięte zostały wycięte, tylko to wszystko od wschodu. Od południa 1 tuja będzie wycięta i to już wszystko z drzew. Będzie w sam raz. Swoich sosen 'nie oddam' pod piłę ;:185 .

Wykopuję kilka 20-letnich borówek i wkładam tam donice z różami, bo na razie całkiem dobrze w nich rosną. Wiosną będzie miejsce na dalie. Tak, że ciężko jeszcze pracuję :wink: , ale mam pomoc do szpadla i nawet kompost mam przesiany do okrycia róż ;:170 .
Zrobiłam kilka zdjęć, ale jak u Ciebie pisałam, nie widzę tyle, co Ty ;:168 .

Bodziszek Rosanne dalej kwitnie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gospel - jak ona cudnie pachnie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
mmudant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 922
Od: 19 mar 2011, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Prymulki pośród jesiennych liści .... ;:3 jak to się pory roku mieszają cudnie ;:3
Pięknie wygląda ogród z takim żółtym dywanem liści ... :)
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Wandziu, czemu Twój miłorząb nie przeżył?. On taki samodzielny przecież ;:7 .
Masz rację, że liście żółkną dość późno i zaraz opadają, ale te kilka dni (jak nie ma przymrozku) są niesamowite. Samo żółtko ;:oj . ;:196

Magda, dziękuję za pamięć ;:168 . Byłoby dużo ładniej, gdyby świeciło słoneczko, ale ten rok jakiś oszczędny w słońce ;:174 .

Wczorajszy poranek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Te kwiatki Aniu to teraz robiłaś? ;:oj
Popatrz śnieg, a niedawno lato było! U nas jeszcze nie spadł, ale grad padał przedwczoraj!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Tak Miłko - dwa dni temu ;:108 . Tę żółtą chryzantemę muszę mieć od kilku lat, a dopiero teraz znalazłam jej kwiaty - jest cudnie 'mięsista' :D . Zapamiętam i zadbam. Teraz podsypię kompostu, a wiosną przesadzę w jaśniejsze miejsce. Co do śniegu, to padał wczoraj, a ja chciałam pokazać, że oliwnik osiwiał, ale listki trzyma ;:170 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Mój sąsiad ma oliwnika już starego. zazdroszczę mu go. Nie ma z nim żadnych problemów, pewnie się już przyzwyczaił do miejsca i klimatu.
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Aniu, cudownie wszystko wygląda jak słoneczko przyświeci. Pięknie to pokazałaś. A ogród w śniegu to już zapowiedź zbliżającej się zimy ;:202 U mnie też dzisiaj białe leciało z nieba. Na szczęście nie zostało. Ale jeszcze trochę i zostanie i to na dłużej.
Z nowości ogrodowych sąsiada : wychodzę po ciemku z domu i mam wrażenie, ze mieszkam w okolicy Las Vegas. Wszystko, absolutnie wszystko łącznie z domem jej oświetlone na maxa. Dom cały w światełkach, mnóstwo latarni w ogrodzie i podświetlany różnymi, zmieniającymi się kolorami basen, a na deser takimi samymi kolorami podświetlany ogromny wodospad daje wrażenia ,że łał :;230 Nie mogę się doczekać, aż ozdobi ogród na święta :lol:
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Dzięki Gosiu za informacje; może być ciekawie ;:7 . Szkoda, że nie można zrobić zdjęć, ale to już by była przesada ;:oj . Ciekawi mnie, czy palmy jeszcze stoją, czy już schowane.
Ja zaczęłam obsypywać korzenie rododendronów kompostem, bo one nie marzną, a wysychają, jak mocno jest zmarznięta ziemia i róże, ktore teraz sadziłam. Przywiozłam sporo obornika końskiego i zostały mi jeszcze borówki do obsypania, ale wygnał mnie deszcz. Ma być ładnie przez najbliższe dni, to mam nadzieję wszystko zrobić.
Starsze róże obsypię po dłuższych przymrozkach obornikiem i kompostem.
Kompost mam przesiany przez bratanka, a następne 2 m3 dalej się macerują. Nowego jest spora sterta, bo liści jest dość duża, chociaż niby mam same iglaki. Wystarczy jednak popatrzeć na buka, magnolię i miłorzęba, ale raczej nisko, to się słabo robi, tyle liści do ogarnięcia ;:213 .
Naszykowałam też jedlinę, żeby okryć lawendę, bo mam kilka paskowanej, ale to na większy mróz dopiero.
Jak by nie patrzeć, to jeszcze trochę pacy jest, ale fajnie jest na powietrzu trochę się przy łopacie pogimnastykować ;:306 .
;:168
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11286
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Bardzo ładna ta żółta chryzantema Aniu! ;:333 Szkoda, że one tak późno kwitną...dla mnie na działce praktycznie bezużyteczne ,nad czym ubolewam... ;:131
Ja w tym roku jakoś specjalnie nie szykowałam działki do zimy ;:oj ...będzie naturalna selekcja,która mojej działce dobrze zrobi... ;:306 Obawiam się tylko sarny bo tak obficie i dla niej zachęcająco zawiązały pąki różaneczniki i azalie...

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Oj też bym tak sobie pogimnastykowała w ogrodzie. Ale się nie da. I to baaardzo długo. Wyjeżdżam do pracy o 6;30 a wracam po 16 - tej. Czyli ciemnica wszędzie :roll: A z czołówką latać po ogrodzie to już przesada. Wekendy mam zajęte, a najbliższy wolny dzień to wigilia :wink:
Róż jeszcze nie kopczykuję. Po pierwsze nie mam kiedy, a po drugie nie przewidują jeszcze mrozów. Poczekam. Ale budleję muszę chyba już okryć? Jak myślisz? Lawendy nigdy żadnej nie okrywałam. Obcinam wczesną wiosną na jeżyka prawie i już. Ale moja lawenda to taka zwykła. Tej Twojej to nie znam??
Sąsiad palmy ma cały czas. Nie znam planów dotyczących ich zabezpieczenia przez zimę . Się okaże. Zdjęcia chyba muszę cyknąć, bo za jakiś czas choinki zabiorą widok i co? A tak, to będzie jakaś pamiątka. :D
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Niesamowity ogród, nie tylko imponujące rośliny, jak róże, czy rododendrony, ale co robi na mnie największe wrażenie - zaciszne, zacienione i pełne uroku zakątki. Można się zakochać w hostach :)

Gratuluję i pozdrawiam, a ponieważ czytam wątek od początku i jestem dopiero w 1/3, z przyjemnością wracam do lektury :)
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”