Taki - sobie ogród cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Ło matulu ;:433 Co jedna to piękniejsza, nie mam faworyta, wszystkie cudne ;:333
Ja już swoje pochowałam do skrzynek, nasypałam trocin, jutro wjeżdżają na strych. I mam nadzieję, że wiosną wyciągnę zdrowiutkie karpy. Bo mam już dla nich odpowiednią miejscówkę na przyszły sezon. :uszy
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Małgosiu! Jesteś dzielna! I już zaplanowałaś nasadzenia na przyszły rok! ;:oj Ja to nie mam co planować, bo daliowe rabaty są u mnie wszędzie tam, gdzie słońce. I nie będę miała więcej, bo już niczego nie uszczknę, chociaż nie wiem, co bym robiła! Zazdroszczę Ci tej miejscówki!

Florku! Idealnie i najlepiej to ująłeś! ;:215

Złota Miłka w zeszłym sezonie mi przyrosła i chyba komuś dzieliłam. Już nie pamiętam. ;:131 Wittem była biała, ale końcówki płatków miała raczej fioletowawe. Ale i tak się cieszę, że żyje i może w przyszłym sezonie zakwitnie więcej niż jednym kwiatkiem ;:306

Krysiu! Za to Gitty Up uwielbiam. Poza tym obficie kwitnie i jako jedyna nie zrobiła mi wstydu przed domem. Reszta kwitła mizernie i nie było spektakularnego efektu jak co roku. No może Boogie Woogie jeszcze jakoś wyglądała.

Kasiu Dalie to 2-3 dni postoją w wodzie i szybko klapną. Zresztą każde inne kwiaty też, więc czemu nie dalie! ;:218
Ja wykopie pewnie zaraz po Wszystkich Świętych, bo mam wolne.
Bumble Rumble jest bardzo ciekawa, zresztą ja uwielbiam kołnierzyki! Są takie radosne!

na dziś:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Ostatnie dwa zdjęcia się mi bardzo podobają, takie świetliste i ciepłe. Zwłaszcza, że w ostatnich dniach tak mało słońca, a tyle szarości i wody.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłko pięknie te Twoje dalie wyglądają jeszcze. Mi z jednej strony szkoda, że nic już u mnie nie kwitnie a z drugiej wykorzystałam luźniejsze dni na wykopywanie roślin, jeszcze tylko hibiskusy mi zostaly w gruncie. Teraz mam tak, że brak czasu na cokolwiek a roboty jeszcze dużo, pełno liści do posprzątania, dziś przyjdą zamówione borówki i róże i nie wiem kiedy znajdę czas na posadzenie. Pewnie zrobię to na raty.
A Twój sposób z popiołem na podagrycznika wypróbuję - popiołu u mnie dostatek, podagrycznika też :-)
Czytałam, że dobrym sposobem na zapobieganie wzrostu chwastów to posypanie cynamonem bądź kaszką kukurydzianą, zabierają całą wilgoć, jeszcze nie próbowałam, no i trzeba uważać na rośliny, którym nie chcemy zaszkodzić. Myślę, że sprawdzi się na wolnych, nieobsadzonych poletkach. A u mnie najgorsze jest to, że podagrycznik rośnie też w irysach gdzie ciężko jest uplewić bo wyrywa się to słabo a motyki nie wbiję bo uszkodzę kłącza irysów.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka, wierzę, jak trudno zabrać się za wykopki dalii, skoro tak ładnie jeszcze kwitną. Na pewno łatwiej byłoby, gdyby zważył je przymrozek.
No ale póki co żadnych przymrozków na horyzoncie, ale i słonecznych dni też nie widzę w prognozach :(
Ja mam tylko 4 dalie w ogrodzie i 5 malutkich w ogródku przydomowym, to w sumie godzinka i po sprawie... Ale póki co nawet nie myślę o ich wykopywaniu, bo super kwitną zwłaszcza te miniaturki...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Dalie, to jednak najpiękniejsze kwiaty jesieni ;:138 . Szkoda, że często się łamią, ale generalnie i tak się nie dają ;:108 .
Kwiaty cudne, zdjęcia również ;:63 .
Powoli próbuję swoje wykopywać, ale od 2 dni tak leje, że nawet na moim piasku nie zdąża woda wsiąkać.
Kiedyś przecież przestanie padać ;:131 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Przepięknie pokazane dalie. Brak słów...
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Black Rose! Dziękuję! Ciesze się, że się podobają!

Aniu! Po Ksawerym dalie miałam w większości połamane, zwłaszcza kwiaty, które wystawały. Potem je poobcinałam i jeszcze kolejne pąki zdążyły zakwitnąć. Czyli to niezmordowane kwiaty! I bardzo fotogeniczne! Uwielbiam je focić! Tyle kolorów i kształtów! ;:173
Ja właśnie je wykopuję sukcesywnie. Za chwilę idę do ogrodu, bo nie pada! A mam wolne! :tan

Mariola! Nie ma się co spieszyć! Przy takiej ilości ze spokojem godzinka wystarczy! Ja nawet w połowie nie jestem, ale zamierzam do niedzieli wykopać! Przymrozków pewnie jeszcze nie będzie, ale już nieładnie wyglądają i potem niefajnie będzie je wykopywać w chłodzie.

Lady Kasiu! Cynamon i kaszka to dość kosztowny sposób na chwasty! Czego to ludzie nie wymyślą! Ale trzeba uprzykrzać życie chwastom ile się da! Ten popiół w irysy to chyba by się przydał, bo irysy chyba nie lubią kwaśnej ziemi!

Sylwia! Jak świeci słońce, próbuje wykorzystać światło i robię wtedy sporo zdjęć. Lubię jak słońce prześwietla płatki. Jak jest pochmurno, też jest dobre światło, bo rozproszone, ale często jest go za mało.

Kochani! Wykopuję! Dużo pracy, synowie trochę pomagają, zwłaszcza przy dźwiganiu skrzynek. Zaraz wracam do ogrodu, dziś chcę sporo zrobić, a jeszcze mieczyki i kanny do wykopania mam. I ogólnie trzeba posprzątać np warzywnik, gdzie jeszcze buraki rosną.

Na dziś kilka historycznych:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Emmaus wyszła na Twoim zdjęciu przepięknie. Dwa ciepłe radosne słońca. A w fotografowaniu to już osiągnęlaś mistrzostwo godne pozazdroszczenia. Lepiej po prostu nie można.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłko kolory jesieni masz wyjątkowo piękne i prześwietlone promieniami słońca, którego niestety u mnie zabrakło tej jesieni...
Wandzia świetnie ujęła w słowa to co osiągnęłaś swym aparatem i okiem "mistrzostwo godne pozazdroszczenia" i pewnie dlatego miło spędza się czas spacerując po Twym ogrodzie.
Udanych wykopków.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Krysiu! Ciesze się, że zdjęcia się podobają. Do mistrzostwa jeszcze trochę, ale lubię tu pokazywać zdjęcia, Forumki są najlepszą widownią, komu mam zdjęcia pokazywać, jak nie TU! ;:333 Słońce maluje piękne obrazy, chętnie je wykorzystuję do robienia zdjęć. Wtedy najbardziej mi się podobają. Wyzwaniem jest to, gdy nie ma światła. Wtedy trzeba trochę pokombinować ;-)
Wykopki dalii zakończone! Zostały kanny! ;:223

Wandziu! Z Twoich ust to miód na serce! Uwielbiam Twoje zdjęcia i Twój ogród na nich! Tym bardzie mi miło, ze moje zdjęcia Ci się podobają. Emmaus mam od koleżanki i jest jedna z bardziej fotogenicznych i miłych dla oka dalii!

Wykopki mieczyków i dalii zakończone. Obsychają w altanie, by w przyszłym tygodniu spocząć w moim pomieszczeniu za garażem. Od 2.11 miałam wolne więc cały czas spędziłam w ogrodzie. Dzień krótszy więc za długo codziennie nie siedziałam w ogrodzie. Kupiłam tez paprocie w sadzawce i Jucce. Wszystko posadzone.
Cyklamen też jeden trafił na moja rabatkę. Miałam kiedyś, ale mi zniknął więc próbuję ponownie. Wkoło altany leży drewno do kominka, ledwie można się przecisnąć. Mamy co palić w kominku. :tan
Powoli czyści się warzywnik, zostały buraki i jarmuż, papryczka ostra w szklarence.
Posadziłam tez ponad setkę cebul. A miałam nie sadzić. Posadziłam pomiędzy daliami, tzn w miejscach pomiędzy daliami, bo tylko tam było miejsce. Ładnie będzie wiosną ;:173

Na dziś:
(wstawiam zdjęcia październikowe sukcesywnie, wiec trochę teraz z szuflady)

Cafe au Lait
Obrazek

Bell Amour
Obrazek

Dutch Carnival
Obrazek

B-Man
Obrazek

Ellen Huston
Obrazek

Playa Blanca
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłko, przepiękne dalie ;:138 ;:138 ;:138 Ślicznie wyglądają, ale pracy z nimi nie zazdroszczę, oby się dobrze przechowały. Ile masz karp? ;)
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Witaj Miłko :wit . Takie widoki po ogrodowej przerwie napawają optymizmem ;:138 . Dziękuję Ci za ten optymizm, który mi podarowałaś ;:196 . Przepiękne i kolorowe dalie ;:138 . Cudnie je fotografujesz ;:108 . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”