Truskawkowa działka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

No proszę! ;:111 Listopad, a motylki jeszcze spijają nektar z ostatnich kwitnących roślinek. ;:333
A działeczka elegancko uporządkowana, gotowa do zimy. ;:108
;:138 ;:138 ;:138 Natalko! ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Truskawkowa działka

Post »

To na 100% mazurek. U mnie buszują całe stada :wink:
Trzmielina nie tylko owoce ma ładne. Pięknie się przebarwia jesienią. Oskrzydlonej co prawda nie mam, ale widziałam ją dziko rosnącą.
W tym roku jakoś niewiele motyli u mnie było...
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Truskawkowa działka

Post »

No niestety walka z perzem jest trudna do wygrania, zwłaszcza gdy się chce grać fair :wink: "Fachmanów" przerabiałam przy remoncie domu, więc teraz rzadko i niechętnie korzystam z ich usług...
Zdjęcia traw zjawiskowe ;:215
"Moje" motyle były chyba mniej wybredne, bo nie pogardziły żadnym kolorem marcinków :;230 Wszystkie były wręcz oblegane. Przepiękne widoki, moje astry niestety już się pożegnały.
Pracy masz ogrom,ale za to jakie potem będą widoki ;:224
Sprzedaż domu doszła do skutku?
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Truskawkowa działka

Post »

Cześć, Natalio!
Przy pracy z zaniedbanym terenem najgorszy jest pośpiech i droga na skróty. To się zawsze mści. Ja swoje 800 metrów kwadratowych cierpliwie, po kawałku przekopywałam widłami amerykańskimi, usuwając maliniak i wieloletnie chwasty (perz, babkę i podagrycznik). Udało się. Obawiam się, że glebogryzarka pocięłaby ich korzenie na kawałki i przyspieszyła ekspansję chwaściorów.
Dobrym pomysłem jest obsiewanie wolnych przestrzeni poplonem, lub od razu obsadzenie roślinami, bo puste grządki szybko zarosną niechciane rośliny...
Poza tym ściółkowanie. Ja kocham korę i jej używam, ale są też inne możliwości. Rozważasz jakąś?
Jak na razie bardzo dobrze Wam idzie.

Powodzenia i serdeczności - Jagi
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Lucynko to wcześniejsze zdjęcia, chyba nie dość dobrze je oznaczyłam ;:131 zawsze mam lekki poślizg, bo fotografie obrabiam z przeznaczeniem m.in. na bloga ;:224
Izo popełniłam błąd przy identyfikacji, to jednak pospolita ;:223 jest równie ładna, więc nie rozpaczam i będę próbowała dać jej lepsze miejsce ;:108 Docelowo to chyba spory krzew, myślałam czy nie przesadzić jej przy siatce z tyłu ;:24
Małgosiu dziękuję ;:196 no widzisz, mniej wybredne masz motyle :;230 A panów fachmanów nie jednych już w życiu przerabiałam, "hitem" był taki który nie pojawił się na zaplanowanym generalnym remoncie mieszkania ;:224 Ja rozumiem, że chyba trafił do szpitala, ale to nie był wypadek żeby był nieprzytomny czy coś takiego i od czego są telefony? :evil: Domu jeszcze nie sprzedaliśmy, trwa kompletowanie dokumentów i sporządzanie umowy - mamy teraz dwóch chętnych jednocześnie, nie wiadomo, z kim ostatecznie umowę podpiszemy :?
Jagi ziemię oczyszczamy w ten właśnie sposób, chodzi po prostu o to, że warstwa chwastów jest bardzo zbita i po prostu twarda. Nawet jeśli zastosujemy chemię to potem oczyścimy ziemię w taki właśnie sposób, ba, pewnie nawet lepiej, bo górna warstwa szybciej zejdzie i więcej czasu będzie można poświęcić dolnej. O ściółkowaniu myślałam, ale nie korą, gleba już jest kwaśna. W niektórych miejscach już próbowałam wykładać drobno pociętą trawę i sprawdziło się to ;:108 Od wiosny na całego biorę się za ściółkowanie, najpierw pójdzie kompost, potem właśnie taka mieszanka trawy i nawet liści chwastów. Za jakiś czas pewnie będę też używać liści drzew jesienią, ale najpierw muszę je podleczyć :idea:

Obrazek

Listopad przyszedł, wraz z typowo listopadową pogodą (chociaż dzisiaj jest już lepiej), szarą, wilgotną i niezbyt zachęcającą do wyjścia. Powracamy więc do jesieni w najpiękniejszym wydaniu i kolejnej zmiany w sposobie robienia zdjęć ? tak, w końcu przyznaję, tuż przed zachodem i po wschodzie słońca światło jest najpiękniejsze. Stare prawdy jednak prawdziwe są? Dzisiaj pierwsza część zdjęć zrobionych późnym popołudniem wyjątkowo pogodnego dnia, w środku października, głównie Truskawkowa, chociaż w kolejnych postach pojawią się też okolice. Zapraszam do ogrzania się żywymi kolorami:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Truskawkowa działka

Post »

Nati :wit
Pięknie uchwyciłaś te rożne kolorki w rożnych roślinach.
Ale to wszystko z dnia na dzień nam ucieka.Szkoda.
Marcinki pięknie ujęte.
I ptaszek.Nawet nie rozpoznaje co to za gość ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

Ależ listopadowo się w Twoim wątku zrobiło, Natalko! :roll: :roll:
Cóż, taka pora roku....
Dużo ;:3 życzę. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalio u mnie w niedzielę chryzantemy pulsowały pszczołami i motylami! Tak je usposobiło słońce, a ja bez aparatu bo postanowiłam tak jak one popracować i sadziłam czosnek. Ostatnie podrygi! U Ciebie oswajamy się z listopadem :D
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Aniu dziękuję ;:196 ptaszek został zidentyfikowany jako mazurek ;:108 To prawda, że wszystko ucieka - z dnia na dzień obserwuję jak wiatr strąca ostatnie liście klonu naprzeciwko moich okien ;:131
Lucynko a te zdjęcia są jeszcze z października ;:224 Robi się coraz bardziej szaro, więc teraz czekam na szron i mgły, najciekawsze co o tym czasie można uwiecznić ;:108
Mario no proszę, więc jeszcze nie wszystkie przepadły :D miło słyszeć o pojawieniu się owadów, chociaż to coraz rzadsze i rzadsze...

Obrazek

Bohaterką dzisiejszych zdjęć jest trzmielina pospolita ? krzew na który w czasie sezonu raczej nie zwrócimy uwagi, bowiem dopiero jesienią pokazuje pełnię swej urody. Ta dość pospolita roślina przebarwia się wtedy na intensywnie czerwony kolor i do tego jest cała obsypana intensywnie różowymi torebkami nasiennymi z pomarańczowymi nasionami w środku. Ta z dzisiejszych zdjęć rośnie na działce sąsiadki, trochę w ścisku, ale dzięki temu nawet w środku dnia jest pięknie oświetlona ? słońce przefiltrowane przez liście drzew dodaje malarskości mniej i bardziej typowo jesiennym barwom. Listek z ostatniego zdjęcia to nie trzmielina, jak widać na poprzednich ujęciach ma inny odcień, chociaż podobny kształt.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Truskawkowa działka

Post »

Och śliczne zdjęcia różowej trzmielinki. ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Truskawkowa działka

Post »

Witaj :wit . O kurczę, ale boskie i słoneczne fotki pokazałaś ;:oj . Przepięknie robisz ujęcia ;:138 . Mój aparat kompletnie się do tego nie nadaje ;:185. Nie wiedziałam, że trzmielina pospolita ma takie piękne owocostany ;:oj . Z ciekawości muszę poczytać o tym krzewie ;:224 . Dziękuję za dawkę pozytywnej energii ;:196 , u mnie dziś brzydko, znowu ;:222 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Truskawkowa działka

Post »

Ależ kolory! Trzmielina pięknie wygląda, ale zestawienie barw na ostatnim zdjęciu jest obłędne! :D
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Dzięki Tobie Natalko, ta trzmielina pospolita wcale nie będzie chyba już "pospolitą", a wyjatkową. Cudnie ją pokazałaś. ;:215
Też się nią chyba zainteresuję bo mam dla niej u siebie dobre warunki. Dotąd jej nie spotkałam, albo nie zwracałam na nią uwagi.
A jak pięknie opisałaś tę swoją bohaterkę ;:303
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”