Truskawkowa działka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

:wit Natalko! ;:196
Gdzie u Ciebie taki wysyp grzybów? ;:oj Czyżby na rabatach? ;:oj
Piękne zdjęcia! ;:138 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Truskawkowa działka

Post »

Muchomory jak z bajki! :)
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Truskawkowa działka

Post »

Zdjęcia piękne jak zawsze ;:173 A te muchomorki takie piękne.
Czy to na Twojej działce ?
Mam podobne , zawsze rosną w jednym miejscu pasem .
Pogoda ostatniej jesieni nie dopisywała do robienia zdjęć .
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Truskawkowa działka

Post »

Nowe miejsce dla rodziny to zawsze nadzieja na nadchodzące lepsze dni i niech Ci się tak właśnie zdarzy .Wszystkiego dobrego Natalko.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalio :wit
Jak tam zima ?? Idzie sobie ?czy trwa ??
Siejesz coś już ??
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Truskawkowa działka

Post »

No i przez ciebie zamiast czekać na wiosnę to już jesieni mi się zachciewa i grzybobrania :;230
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Lucynko muchomorki nie były u mnie, ale innych grzybów legion, i to wszędzie ;:108
Joasiu ;:196
Seba miło Cię znów widzieć na forum ;:196 nie, muchomorki były tuż za bramą ogrodu, koło przystanku autobusowego :)
Elżbietko bardzo dziękuję ;:196
Aniu zima dopiero przyszła, gorzej, że z samym mrozem, bez śniegu ;:202 Jeszcze nic nie sieję, mam taki sajgon po przeprowadzce, że nawet część nasion została na starym mieszkaniu ;:223 W tym tygodniu chyba pójdę po ziemię do siewu, trzeba zacząć przygotowania ;:108
Małgosiu a to bardzo przepraszam ;:170

Ojojoj, pisałam że będę publikować już regularnie, a tu znowu przerwa :oops: Mea culpa, postaram się poprawić - nowy sezon zbliża się wielkimi krokami, niewiele już czasu zostało na pokazywanie wspomnień, a co nieco jeszcze zalega w archiwum... Podobnie wielkimi krokami zbliża się nowa część wątku, ideałem byłoby otwarcie aktualnymi zdjęciami (po 15 marca), ale nie wiem, czy to się uda. Nie mogę dopuścić, by ta część spuchła ponad miarę. No nic, pożyjemy, zobaczymy ;:108

Obrazek

Niedługo po skończeniu ostatniego sezonu ogrodniczego pokazywałam kolejną część widoków ?przez płot?. Szukając poprzedniego posta z serii zastanawiałam się, gdzie podział się inny, który powinien być pomiędzy nimi. Okazało się, że niedoszły numer 2 jest nadal w archiwum. A więc wreszcie czas go pokazać. Dzisiejsze zdjęcia zrobiłam niedługo po tych z części pierwszej, jednak zdecydowanie bardziej pochmurnego dnia. Konie i krowy były dużo bliżej, jednak nie aż tak blisko, jak w poprzedniej części. Chcąc wydobyć więcej szczegółów nałożyłam na zdjęcia filtr HDR który sprawdza się świetnie przy fotografiach zrobionych podczas pochmurnej pogody. Na pewno nie są to ostatnie zdjęcia z tej serii, mam jeszcze nadzieję na zrobienie takich w pełnym słońcu, co jak dotąd się nie udało.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Obrazek

Kolejny raz wracamy do archiwalnych wiosennych widoków, prawdopodobnie po raz ostatni przed powrotem do tych bieżących. Nowy sezon ogrodniczy coraz bliżej, wszyscy mający ogródki działkowe i ogrody już przygotowują się do niego i czekają z niecierpliwością. W międzyczasie, na zaostrzenie apetytu dorzucam trochę najpiękniejszych wiosennych widoków, czyli kwitnące jabłonie. Cofamy się w czasie do wiosny 2016, kiedy udało mi się trafić akurat na pełnię kwitnienia. Dodatkowo dopisała pogoda, to był piękny, słoneczny dzień, w sam raz na zdjęcia. Mam nadzieję, że tej wiosny będzie ona zdecydowanie ładniejsza niż poprzedniej, deszczowej i ponurej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko, coś nie coś zobaczyłam, ale głównie jakieś kolorowe tarki czy tary. Albo to mój komputer, albo ... niewiemco ;:223 Nie mogę zobaczyć Twoich pięknych fotek w całości. :roll:
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Truskawkowa działka

Post »

Śliczne zdjęcia, i te z pastwiska i te jabłonkowe ;:138 Musze zapamiętać, że na nowy sezon trzeba Cię odnaleźć w nowym wątku ;:108
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Lucynko nie wiem czemu tak jest, sama widzę zdjęcia, publikowałam je też na innym forum i wszystko było ok ;:185
Agnieszko dziękuję ;:196 kiedy będę zamykać ten wątek podam w ostatnim poście link do kolejnego, więc nie będzie problemów ;:108

Obrazek

Kiedy piszę te słowa krajobraz za oknem po raz pierwszy tej zimy ukrywa szalejąca śnieżyca. Z okien nowego pokoju widzę tylko dachy domów, zwłaszcza siedząc przy biurku ? jedno piętro więcej robi ogromną różnicę. Jak gdyby dla kontrastu, tuż przed sobą mam kwitnącą hoję i dwa storczyki. W ten sam sposób po raz kolejny przywołuję w wątku wiosnę. Początek sezonu ogrodniczego zbliża się wielkimi krokami, przynajmniej w teorii, nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy faktycznie nastanie wiosna. Dla mnie datą graniczną jest 15 marca gdy po raz pierwszy w nowym roku mogę pojechać na działkę, ale jaka będzie pogoda? Czy śnieg i lód, chociaż to raczej niemożliwe, czy też może przywitają mnie pierwsze oznaki wiosny? Najbardziej prawdopodobne wydaje się wszechobecna szarość, tak jak rok temu, z kilkoma drobnymi plamkami zieleni na osłodę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Truskawkowa działka

Post »

Zdjęcia z pastwiska super - urocze te grubaski pomiędzy krowami. :) Filtr zrobił swoje, zdjęcia mają piękny klimat.

Te kwiatuszki jabłoni to balsam na stęsknione wiosny serce... Piękne zdjęcia.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Truskawkowa działka

Post »

Zapewne Natalko opóźnią się nam wiosenne widoki przez ten atak zimy i może dopiero w okolicy Świąt dane nam będzie radować się nimi ... A potem...niech no tylko zakwitną te jabłonie! :)

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”