Truskawkowa działka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Truskawkowa działka

Post »

Pięknie, artystycznie!
Dziś się zachwycałam suchymi jeżówkami, moje nieodmianowe mają naprawdę pokaźne te "łebki", ale choćbym na rzęsach stawała, nie umiałabym im zrobić takich zdjęć :wink:
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Truskawkowa działka

Post »

Witaj Natalko ,oczywiście musiałam nadrobić najpierw zaległości bo ostatnio byłam mocno zapracowana .Podobnie jak Ty , mam prace na ugorze .Stwierdziłam jednak , że dosyć w tym sezonie pracy ogrodowej i zamknęłam furteczkę do wiosny .Miałaś pracowity sezon , a i następny będzie na pewno podobny , więc trzeba naładować akumulatory . Zrobiłaś kawał dobrej roboty , możesz być z siebie dumna ;:138 .Robisz śliczne fotki i masz rację z jesiennymi porządkami , że nie należy za bardzo sprzątać bo biedronki i inne małe stworzonka nie będą miały pod czym zimować . Ja swój ogród zostawiam w naturalnym stanie aż do wiosny .Pozdrawiam cieplutko . ;:167 . Trzmielina pięknieje właśnie jesienią .
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

Rzeczywiście cudnej urody jest ta jesienna trzmielina, Natalko! ;:138
Jednak ich obraz na fotografii uzależniony jest od osoby wykonującej zdjęcie, ;:108 a Ty jesteś w tym świetna! ;:433 ;:433
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Aniu dziękuję ;:196
Ewelinko dziękuję ;:196 trzmielina to fajny, wytrzymały krzew, jeżeli masz miejsce to bardzo polecam ;:108
Joasiu dziękuję ;:196
Bea dziękuję ;:196 trzmielinę w sezonie łatwo przeoczyć, dopiero jesienią zwraca na siebie uwagę ;:108
Soniu dziękuję ;:196 wczoraj już widziałam sikorki na podwórku - zima coraz bliżej ;:131
Agnieszko dziękuję, bardzo mi miło :oops:
Elżbietko dziękuję ;:196 mam tylko nadzieję że kolejna wiosna będzie nieco mniej deszczowa od poprzedniej, muszę też lepiej zaplanować co i kiedy robić oraz najważniejsze - zapisywać jak coś zrobię np. terminy nawożenia. W tym roku nie zapisywałam, to wielki błąd ;:185
Lucynko bardzo dziękuję ;:196

Ciąg dalszy zdjęć jesieni w najpiękniejszym wydaniu, mniej więcej z połowy października:

Obrazek

Był kolor żółty, był różowy i niebieski, teraz pora na zielony i brązowy, jak walka lata z jesienią. Pojedyncze kłoski traw uniknęły koszenia, w świetle nisko stojącego słońca złociły się wyraźnie na szmaragdowym tle. Maleńkie grzybki, jedne z ostatnich w tym roku dużo trudniej było wypatrzeć, a jeszcze trudniej sfotografować. Udało się tylko jedno ujęcie ukrytego wśród źdźbeł kapelusza. Za to nawłoć nie ukrywała się wcale, dumnie prezentując swe puchate nasiona ? jeśli nie zostanie ścięta lub nie zniszczą jej opady stać tak będzie jeszcze długo, aż do nadejścia zimy. Rozchodnik i malinojeżyna chyba się przyjęły na Truskawkowej, o tego pierwszego się nie boję, jednak czy zastanę tę drugą wiosną, czy przeżyje zimę? Zobaczymy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11292
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Truskawkowa działka

Post »

Widzę , że trawki i kłoski też bliskie Twojemu obiektywowi Natalko ;:108 Na takie widoki zawsze chętna jestem ! ;:63

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Truskawkowa działka

Post »

Grzybek przyczajony w trawie jest bezbłędny! Rewelacyjne zdjęcie! ;:303
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

Zdjęcia kłosków - rewelacja! ;:138 ;:138 ;:138 Natalko.
Radosnego świętowania :tan życzę, dobrego weekendu ;:3 ;:3 i zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Truskawkowa działka

Post »

Fajnie, że jest zainteresowanie domem. Różnie z tym bywa...Trzmielina nieodmiennie przypomina mi dzieciństwo, uwielbiałam bawić się tymi różowiutkimi "koralami" :D
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16975
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Truskawkowa działka

Post »

Podoba mi się twoje patrzenie na jesień:D
A to co to jest ??Ładniutkie.
Ale nie rozpoznaję :oops:
Blueberry pisze: Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Marynko zwłaszcza jak słońce ładnie je podświetli to jeden z piękniejszych widoków do fotografowania :D
Joasiu, Lucynko dziękuję ;:196
Małgosiu nadal to wszystko jest trochę w zawieszeniu, termin podpisania umowy przedwstępnej ustalony, ale dopiero jak dostaniemy pieniądze będzie można odetchnąć :roll: Trzmieliny akurat nie było tam gdzie dorastałam, więc nie mam takich wspomnień ;:185
Aniu dziękuję ;:196 to nasiona nawłoci :D
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalio! i dla tych jesiennych widoków posadziłam trzmielinę w ogrodzie! :D Zdjęcia śliczne tak samo jak i nawłoci chociaż ją wyrzucam z ogrodu :;230
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Mario dziękuję ;:196 nawłoć spotkałam po drodze, sporo jej rośnie na niektórych nieużywanych działkach - podziwiam jej urodę, ale z daleka, wiem jaka jest ekspansywna ;:224

Dzisiaj może w końcu uda się pojechać na działkę, ostatnio codziennie pada :evil: Zdjęcia nadal z połowy października - jesienne powoli się kończą i niewiele pewnie zrobię nowych, bo robi się coraz bardziej szaro i pusto. Potem zacznę wracać do zdjęć wiosennych i letnich, wszystko to czego nie zdążyłam pokazać albo nie chciałam pokazywać po raz n-ty ;:224

Obrazek

Jeszcze raz marcinki ? niby te same, ale jakby delikatniejsze, bardziej melancholijne i przygaszone? Trochę przypominają kwiaty ze starych obrazów: wiemy, że często identyczne z tymi w ogrodzie, a jednak w pewien sposób nierealne. Kiedy patrzę na te zdjęcia sprzed trzech tygodni wydają mi się równie nierzeczywiste, jak rośliny na obrazach sprzed kilkuset lat. Naprawdę tak było? Matka Natura zmieniła swe oblicze niemal kompletnie, a do końca listopada przemiana zakończy się całkowicie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Truskawkowa działka

Post »

Trzmielina chyba zupełnie niepopularna w moim regionie, bo nigdzie jej nie widziałam. Jesień wydobywa z niej piękno. Teraz jesteśmy spragnieni takich ciepłych barw i wyostrzamy wzrok na nawet najmniejszy kwiatuszek. Sporo zmian zaszło na Truskawkowej, będzie coraz piękniej ;:63
Moje narzędzia na zimę pozostały nie umyte. Nie ma już wody, a ciągle były jeszcze używane. Tylko je z grubsza oskrobałam. Pozdrawiam :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”