Truskawkowa działka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko, piękny kolor mają Twoje marcinki, taki jak lipcowe niebo w pogodny dzień - lazurowy ;:215 ;:215
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Iwonko trzmieliny też wcześniej nie znałam ;:185 a szkoda, bo to byłby dobry krzew do zieleni miejskiej, nie jest wymagający a jaki piękny jesienią ;:167
Joasiu bardzo dziękuję ;:196
Lucynko w rzeczywistości są po prostu fioletowe, to światło je tak pomalowało ;:224

Obrazek

Późnym popołudniem w słoneczny dzień wszystkie barwy nabierają szlachetności ? winorośl sąsiadów przebarwiona na jasnożółty kolor staje się bladozłota, brąz gałązek metaliczny, a niebo nabiera głębi. Wielkie liście szeleszczą na wietrze, jak puste kartki które aż proszą, by coś na nich napisać. Pędy powoli skradają się nad Truskawkową, już dawno zajęły całe przeznaczone dla nich rusztowanie, pełzną po śliwie tuż za płotem. Teraz już śpią, ogołocone z liści, odpoczną przez zimę i na wiosnę znów podejmą wędrówkę w poszukiwaniu nowych terenów do zdobycia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko, ale jak zaświeci słonko to i pszczółki i czasem jakiś motylek jeszcze przyleci! Bardzo ładny ten fotografowany asterek ;:215
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

Jesienne liście też są piękną ozdobą. ;:215 Kto by pomyślał, że malarze od natury uczą się swej sztuki, a nie odwrotnie. ;:306
Bardzo ładne zdjęcia, Natalko. ;:333 Masz talent. ;:138 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Mario ja już dawno żadnych nie widziałam ;:185
Lucynko dziękuję ;:196

Obrazek

Sumaki jesienne - wyglądają jak przybysze z dalekich, ciepłych krajów, a mimo to świetnie znoszą nasze polskie mrozy i śniegi, ba, tak świetnie, że często bywają inwazyjne. Trudno powiedzieć, czy te z dzisiejszych zdjęć są uciekinierami, ktoś je wyrzucił czy może zostały posadzone celowo. Większe drzewa z tyłu i żwirowa droga z przodu trzymają je w ryzach, pojawił się tylko jeden odrost widoczny na dwóch pierwszych ujęciach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11286
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Truskawkowa działka

Post »

Bardzo energetyczne zdjęcia ;:138 Natalko ;:168 doskonałe na dzisiejszy dzień, bo ;:3 to przynajmniej u mnie chyba dzisiaj nie zobaczę!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Jest o jakieś 10 lat młodszy (ale był przycinany często). Sumak pochodzi ze wschodniej Azji - drzewo chwaścik, ale fotogeniczny :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Truskawkowa działka

Post »

Piękne zdjęcia robisz, Natalio, i bardzo poetycko o roślinach mówisz. Podoba mi się. Zauważasz detale, na które większość nie zwraca uwagi, i ciekawie je pokazujesz.
Widziałam wielkie ogrody, gdzie nikt sumaków nie ograniczał. Wyglądały zjawiskowo!

Pozdrawiam serdecznie życząc słonecznych dni - Jagi
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

Sumaki bardzo lubię w ich jesiennej szacie, ;:63 ale wolę je podziwiać z daleka. ;:306
Słoneczka życzę, Natalko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Sumaki o tej porze przyciągają oko i wyglądają ślicznie, ale pamiętam jak kilka lat temu w moich terenach był taki marznący opad i wiele drzew pokazało swoją jakby drugą stronę. Niektóre dzielnie dźwigały tony lodu a modrzewie, brzozy i właśnie sumaki jako że mają dużo w sobie wody zgięte do ziemi nie wytrzymywały i łamały się. Sumaki najmniej robiły szkód, bo niskie i lżejsze od pozostałych drzew.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Marynko cieszę się, że Ci się podobają ;:196
Olu zgadza się, raz już widziałam jak został przycięty i odrósł ;:108 faktycznie drzewo-chwaścik, lepiej podziwiać z daleka ;:224
Jagi one faktycznie najlepiej sprawdzają się w dużych ogrodach albo w zieleni miejskiej ;:108
Lucynko w pełni podzielam ten pogląd :wink:
Mario sumaki podczas burz i wichur najczęściej się przewracają - mają dość słabe korzenie, dlatego raczej nie osiągają dużych rozmiarów ;:185

Obrazek

Piętnastego listopada sezon się skończył ? autobus po raz ostatni pojechał na odległe działki, trasa została skrócona i aż do wiosny można się tam dostać samochodem lub idąc pieszo poboczem. Prawdopodobnie odwiedzę Truskawkową jeszcze raz, w grudniu, by pobielić drzewa i przywieźć parę rzeczy. A potem byle do wiosny, do piętnastego marca i nowego sezonu.

Jedno jest pewne: ta zima nie będzie nudna. Coraz bardziej prawdopodobna staje się przeprowadzka która pochłonie sporo czasu. Bardziej dokładnie i mam nadzieję lepiej zaplanuję kolejny sezon ogrodniczy, chociaż życie i dostępny czas pewnie zweryfikują te plany. Ale nie szkodzi, takie listy traktuję raczej jako wybór rzeczy, które mogę zrobić, a nie sztywny harmonogram. Pewnie w trakcie wyskoczy też milion niespodziewanych drobiazgów, bo przecież nie może być nudno, prawda?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Truskawkowa działka

Post »

Sumaki jesienią są śliczne, ale się ich boję bo się rozłażą , widziałam u sąsiadki , rosły jak posiane jedna obok drugiej . W końcu wyrwała całe drzewo :wink: ale przebarwiają się ładnie :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

Teraz już coraz częściej będziemy zaklinać czas, wołając wiosny. ;:7
Ja też może ze dwa razy jeszcze odwiedzę działkę, ;:108 mimo że mam bliziutko. ;:131 Oczywiście pod warunkiem, że gołąbki nie znajdą się pod moją wyłączną opieką. ;:108
Wszystkiego dobrego Natalko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”