Truskawkowa działka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

Wszystkie trzy bohaterki godne uwagi. ;:138 ;:138 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Truskawkowa działka

Post »

Jakie piękne portrety kwiatów!
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Truskawkowa działka

Post »

Piękne rudbekie ;:oj ja w tym roku będę siała z własnych nasion, aż trzy różne odmiany zobaczymy co mi z tego wyjdzie ;-)
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Truskawkowa działka

Post »

Myślałam raczej o tym, że w ogóle trzeba pielić te wysiane (nawet jeśli są małe :D ) tym bardziej, że jak się z jakiś powodów przeoczy te "młode" to one jakimś cudem błyskawicznie stają się "stare" ;:oj obyś miała ich jak najmniej :wink:
Piękne jeżówki, bardzo lubię jeżówki ;:167
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Lucynko, Joasiu dziękuję ;:196
Lenko też będę próbować - one nigdy do końca nie powtórzą cech rodziców, ale efekty mogą być ciekawe ;:108
Malvy dziękuję ;:196 takie "wtórne" chwasty (te które przyjdą po oczyszczeniu) już nie tak trudno u mnie pielić, nawet jeśli urosną - ziemia jest miękka i lekka, po deszczu to już w ogóle sprawnie idzie ;:108

Obrazek

Ciąg dalszy sierpniowych zdjęć a jednocześnie koniec serii. Późnoletnia działka zażółciła się od małych, wesołych słoneczek rudbekii i jeszcze mniejszych, jaśniejszych kwiatuszków dziewanny. Jedne i drugie miały mnóstwo wielbicieli, chociaż udało mi się uwiecznić tylko jednego, na pierwszym zdjęciu. Nieco żywsze barwy prezentowały nagietki, nasturcja i miłek letni, chociaż ten ostatni w bardzo małym rozmiarze. Pomarańczowe nagietki były pełne, a więc zgodne z takimi, jakie wysyłam wiosną, natomiast żółte, których dzisiaj nie pokazuję, musiały być samosiejkami zeszłorocznych roślin. Przez cały pierwszy sezon widziałam tylko jednego żółtego nagietka, jednak podejrzewam, że ktoś jeszcze je hodował. W przyszłości te pożyteczne rośliny zapewne będą wędrować między rabatami kwiatowymi i w warzywniku, podobnie zresztą jak nie jeden inny gatunek. Do takich wędrowniczków już należy dziewanna, która zresztą pojawiła się sama. Na początku nie mogłam rozgryźć czym są te duże, szarawe, miękko owłosione liście. Dopiero kiedy pojawił się pęd kwiatowy wiedziałam, kto zacz. Miłek również produkuje mnóstwo nasion i chociaż woli nieco bardziej zasadowe gleby, to jak każda roślina uważana za ?chwast? świetnie daję sobie radę również na kwaśnych. Tym razem zebrałam jego nasionka na przyszły rok, ponieważ w miejscu gdzie rósł ziemia została uprawiona glebogryzarką. Jedynie nasturcja zależy całkowicie od ludzi, jej nasiona nie są w stanie przetrwać zimy w glebie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Truskawkowa działka

Post »

Lubię żółcie w ogrodzie :D zastanawiam się co wyrośnie mi z siewu nagietków , siałam z paczki sklepowej jako zwykłe, wyrósł mix dosłownie i pełne i zwykłe, kolory tez mix :lol:
A powiedz siejesz zgodnie z kalendarzem ogrodnika czy jak Ci wygodnie?? ja w sumie nigdy z kalendarzem nie siałam a wszystko mi rosło :lol:
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Truskawkowa działka

Post »

Jakie piękne zdjęcia ;:173 To miło, że doceniasz piękno każdego kwiatka ;:108 Przecież każdy jest na swój sposób wyjątkowy...
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko, wypatrzyłam miłka letniego. :roll: To taki delikatny kwiatuszek, a jaki śliczniutki! ;:138 ;:138
Piękne zdjęcia. ;:215
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Lenko z tego co wiem, to pełne nigdy się nie powtarzają, trzeba je co roku kupować, podobne inne kolory - rok temu miałam beżowe, w tym sezonie żadnego ;:185 Natomiast żółtych więcej, te i pomarańczowe masz w banku ;:224 Pytasz o kalendarz biodynamiczny? Nie, nie sieję w ten sposób, nie mam czasu by się w to bawić ;:185
Małgosiu to prawda ;:108
Lucynko miłki to z nasion od Ciebie ;:196 W tym roku też będą, mam nasionka zebrane ;:108

Obrazek

Sierpniowych wspomnień ciąg dalszy. Rabatka przed domkiem należy właśnie do wspomnień, cała skomponowana z kwiatów jednorocznych. Dwa rodzaje aksamitek, astry, lobelia i werbena raczej tam nie wrócą, a na pewno nie w tej aranżacji. Jedynie rudbekia, która w prosiła się sama być może odrośnie również w tym roku. Kompozycja roślin była trochę nieprzemyślana, a trochę wynikało to stąd, że nie sprawdziłam jakie ostatecznie osiągną rozmiary. W ten sposób niższe rośliny znalazły się w środku, a wyższe aksamitki wąskolistne dookoła nich. W przyszłości na jednej części rabaty będzie znajdował się taras, z brzegu być może krata obrośnięta pnączami. Na drugiej części, bliżej czereśni, będzie wysiana trawa lub znajdzie się fragment ścieżki, wszystko zależy od ostatecznej wielkości tarasu. Te plany prawdopodobnie nie zostaną zrealizowane w obecnym sezonie, tym bardziej że planowana jest elektryfikacja ogrodu działkowego. W tym roku prawdopodobnie znów zostaną posadzone rośliny jednoroczne, jednak innych gatunków niż też dzisiejszych zdjęć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Truskawkowa działka

Post »

Podobają mi się te białe lobelie, takie maleńkie i delikatne, i to że komuś chce się schylać do nich i podziwiać ;:167 Tak samo ta aksamitka o drobnych kwiatkach. W tym roku siałam ją pod drzewami, ale chwasty ją przytłumiły, więc planuję w marcu zrobić rozsadę, w takiej dużej grupie jak na Twoich zdjęciach uroczo wygląda.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko, u mnie w ubiegłym roku nie było ani jednej aksamitki. ;:174 Ślimory zeżarły wszystkie sieweczki. ;:134
Choroba M nie pozwalała mi dopilnować działki. ;:7 Mam nadzieję, że ten rok będzie już spokojniejszy. ;:108 Póki co tak się zapowiada. ;:303
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Truskawkowa działka

Post »

Biała lobelia urocza. Chyba jednak sobie taką sprawię. :)
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko - wspaniale, że tak potrafisz zmieniać ogród tymi jednorocznymi kwiatami. Z tego co piszesz to Twoje aranżacje się nie powtarzają, szacuneczek za to ;:180
Pięknie wygląda taka rabata z jednorocznych ;:215
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”