Truskawkowa działka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Truskawkowa działka

Post »

Bardzo energetyczne zdjęcia ;:138 Natalko ;:168 doskonałe na dzisiejszy dzień, bo ;:3 to przynajmniej u mnie chyba dzisiaj nie zobaczę!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Jest o jakieś 10 lat młodszy (ale był przycinany często). Sumak pochodzi ze wschodniej Azji - drzewo chwaścik, ale fotogeniczny :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Truskawkowa działka

Post »

Piękne zdjęcia robisz, Natalio, i bardzo poetycko o roślinach mówisz. Podoba mi się. Zauważasz detale, na które większość nie zwraca uwagi, i ciekawie je pokazujesz.
Widziałam wielkie ogrody, gdzie nikt sumaków nie ograniczał. Wyglądały zjawiskowo!

Pozdrawiam serdecznie życząc słonecznych dni - Jagi
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

Sumaki bardzo lubię w ich jesiennej szacie, ;:63 ale wolę je podziwiać z daleka. ;:306
Słoneczka życzę, Natalko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Sumaki o tej porze przyciągają oko i wyglądają ślicznie, ale pamiętam jak kilka lat temu w moich terenach był taki marznący opad i wiele drzew pokazało swoją jakby drugą stronę. Niektóre dzielnie dźwigały tony lodu a modrzewie, brzozy i właśnie sumaki jako że mają dużo w sobie wody zgięte do ziemi nie wytrzymywały i łamały się. Sumaki najmniej robiły szkód, bo niskie i lżejsze od pozostałych drzew.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Marynko cieszę się, że Ci się podobają ;:196
Olu zgadza się, raz już widziałam jak został przycięty i odrósł ;:108 faktycznie drzewo-chwaścik, lepiej podziwiać z daleka ;:224
Jagi one faktycznie najlepiej sprawdzają się w dużych ogrodach albo w zieleni miejskiej ;:108
Lucynko w pełni podzielam ten pogląd :wink:
Mario sumaki podczas burz i wichur najczęściej się przewracają - mają dość słabe korzenie, dlatego raczej nie osiągają dużych rozmiarów ;:185

Obrazek

Piętnastego listopada sezon się skończył ? autobus po raz ostatni pojechał na odległe działki, trasa została skrócona i aż do wiosny można się tam dostać samochodem lub idąc pieszo poboczem. Prawdopodobnie odwiedzę Truskawkową jeszcze raz, w grudniu, by pobielić drzewa i przywieźć parę rzeczy. A potem byle do wiosny, do piętnastego marca i nowego sezonu.

Jedno jest pewne: ta zima nie będzie nudna. Coraz bardziej prawdopodobna staje się przeprowadzka która pochłonie sporo czasu. Bardziej dokładnie i mam nadzieję lepiej zaplanuję kolejny sezon ogrodniczy, chociaż życie i dostępny czas pewnie zweryfikują te plany. Ale nie szkodzi, takie listy traktuję raczej jako wybór rzeczy, które mogę zrobić, a nie sztywny harmonogram. Pewnie w trakcie wyskoczy też milion niespodziewanych drobiazgów, bo przecież nie może być nudno, prawda?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Truskawkowa działka

Post »

Sumaki jesienią są śliczne, ale się ich boję bo się rozłażą , widziałam u sąsiadki , rosły jak posiane jedna obok drugiej . W końcu wyrwała całe drzewo :wink: ale przebarwiają się ładnie :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

Teraz już coraz częściej będziemy zaklinać czas, wołając wiosny. ;:7
Ja też może ze dwa razy jeszcze odwiedzę działkę, ;:108 mimo że mam bliziutko. ;:131 Oczywiście pod warunkiem, że gołąbki nie znajdą się pod moją wyłączną opieką. ;:108
Wszystkiego dobrego Natalko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Truskawkowa działka

Post »

Liść kładzie się gęstym dywanem fajnie sie po nich spaceruje oczywiście w słoneczny dzionek .Gorzej gdy spadnie śnieg czy deszcz to można nieźle wylądować na 4 literach :;230 Ostatni listek na gałązce biedny tak samotnie sobie dynda :wink:
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Karolinko no właśnie, podziwiać, ale z daleka ;:108
Lucynko zimą można zrobić niewiele, chyba że dokarmia się ptaki albo koty, czy też właśnie hoduje gołębie ;:108 jak leży śnieg to nie pokopiesz ;:131
Jadziu prawda, lepiej uważać jak się po nich chodzi ;:108

Obrazek

To była ostatnia listopadowa wizyta na działce ? tej grudniowej nie jestem do końca pewna, więc równie dobrze mogła być ostatnią aż do wiosny. Pożyjemy, zobaczymy. Jednocześnie to ostatnie bieżące zdjęcia, kolejny opublikowany post będzie już wspomnieniowy. A trochę się ich uzbierało, bo dopiero od sierpnia publikuję naprawdę regularnie, co dwa dni. Mam nadzieję, że tak już zostanie i kilkutygodniowe przerwy należą do przeszłości.

W ogrodzie przywitały mnie kotki czekające na swoich opiekunów i na śniadanie. Dobrze widzieć że wszystkie nadal żyją i mają się nieźle, na zdjęciach są co prawda tylko dwa, widziałam jednak całą czwórkę ? rudzielec i bury trzymają się zawsze z tyłu. Dalej ostatnie widoki z działki: gorczyca wysiana jako poplon była niewielka, ale lepsza taka, niż żadna. Była siana trochę za późno, jeśli jednak zima będzie się ociągać tak jak w latach poprzednich, powinna zdążyć urosnąć. Na końcu ostatnie chryzantemy i koniec kwitnienia aksamitki-samosiejki, jeżeli nasiona zdołają dojrzeć pewnie znów znajdę małe roślinki w trawie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Truskawkowa działka

Post »

Jakie wyczesane koty! Widać, że już nabrały dodatkowego, zimowego futerka :D Nie mogę uwierzyć, że to nie są kanapowce i że są na tych działkach "odwiedzane", wyglądają na bardzo zadbane dobrze wykarmione. Chyba mój domowy kot- staruszek przy nich wypadłby mizernie ;:131
nie martw się gorczycą, dla niej wystarczy kilka stopni, by rosnąć. Nie wiem co prawda, jak znosi silne mrozy, ale u siebie sieję ją od dwóch sezonów już w lutym i rośnie szybko i równo ;:108
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

Słodkie kociaki i widać, że zadbane, odkarmione i już z zapasikiem tłuszczyku na zimę. ;:63 Moja Miśka, mimo że mieszka w ciepłym mieszkanku, też zapasy sobie porobiła ;:108 i wyczuwalnie więcej waży. ;:224
Widzę jeszcze kolorowe kwiaty chryzantem, ;:333 zatem Twoja działeczka, Natalko, jeszcze jesienna. ;:303
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Truskawkowa działka

Post »

Kocie zdjęcia udane bardzo. :)

A najbardziej mi się sumaki podobają - taka kwintesencja jesiennych, płomiennych barw.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”