Ogródkowo - powrót :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogródkowo - powrót :)

Post »

Powiem Ci Moni,że Stasiu rano idzie do ogrodu , kładzie się i słucha czy jakiś chwast się przebija, jeśli tak to go chaps ;:14 i w łeb, dlatego tak czysto :;230
Tawułę dwukolorową możesz sobie sprawić, bo tawuły są bezproblemowe i tanie , ale Chitalpa droga i żadne cudo --tak mi się wydaje :wink:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogródkowo - powrót :)

Post »

I w dodatku Chitalpa już prawie przekwitła , nie warto .
U nas pada i zapowiadają jeszcze burze. Niech pada bo było b. sucho ale dlaczego zaraz tak zimno ? ;:185
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Ogródkowo - powrót :)

Post »

Dawno mnie nie było. Przyszłam się usprawiedliwić :)
U naszego Jasia zdiagnozowano autyzm i niedługo rozpoczynamy terapię. Jest jeszcze malutki - ma dwa lata, więc przed nami duże pole do manewru.
Sporo się działo. :)
Ogródek u mnie leży odłogiem, chociaż rabatka, która była obsadzona z roślin od Stasi, dziwaczkami od Kingi i pięknymi roślinkami od Lucynki i innymi od paru innych forumowiczów kwitła bardzo ładnie. Teraz zaczynają kwitnąć chryzantemy od Zibiego. Kwitną też aksamitki. Ogromne są w tym roku :) Może uda mi się zrobić zdjęcia jutro to pokażę.

Pozdrawiamy ;:333 ;:167 ;:167 ;:167
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Ogródkowo - powrót :)

Post »

Mondfa Jasio jest jeszcze malutki, więc cieszyć się że szybko go zdiagnozowaliście. Terapia czyni cuda. Mój syn ma Zespół Aspergera i wiem co to znaczy walczyć o dziecko. Moja koleżanka ma córkę z Autyzmem, więc temat mi całkowicie nie obcy. Trzymam kciuki i pamiętaj, że dzieci bardzo często z autyzmu wczesnodziecięcego wychodzą, tylko trzeba im pomóc. Rada ode mnie żeby szukać czy nie ma innych sprzeżonych dolegliwości. Kluczowe eeg mózgu i masę innych badań...

A ogród sobie poradzi i będzie dla Ciebie odprężeniem podczas Twojej walki ;:167
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogródkowo - powrót :)

Post »

Moniczko, Marta dobrze mówi - wczesna diagnoza to połowa sukcesu a Jasio to dzielny chłopak i na pewno z tego wyjdzie, dzięki Waszemu zaangażowaniu i wsparciu lekarzy rehabilitantów. ;:215 Wyściskaj Go od babci Stasi. ;:168 ;:196
Niech Wam ogród daje miłe chwile relaksu. ;:108 Obsadziłaś go wytrzymałymi terminatorami, dlatego tak dobrze sobie radzi i zbytnio nie absorbuje Twojej uwagi. ;:215 Trzymaj się ... dzielna z Ciebie kobieta i wspaniała matka. ;:167 ;:cm ;:cm
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Ogródkowo - powrót :)

Post »

Marta to w genach dziedziczymy. Także już wiem o co chodzi z ta kolekcja storczyków u Ciebie :lol: ja sama zaczęłam dostrzegać u siebie całą masę różnych cech ze spektrum :oops: :lol: tez tak masz?
a tak serio, to dziękuje Ci bardzo za słowa otuchy i rady. Na pewno skorzystam!!!! ;:196
Stasiu dziękuję Ci również bardzo serdecznie za wsparcie!!!! ;:196 masz racje, Janek dzielny chłopak - da radę :)
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Ogródkowo - powrót :)

Post »

Moniko też tak mam. Obserwuje obce dzieci i widzę cechy spektrum, rozmawiam z dorosłymi ludźmi i widzę spektrum. Mój mąż, szwagier, teściu ma ZA. Oczywiście nie zdiagnozowani a cechy ZA stają się nietypowymi cechami osobowości człowieka. Prawie u każdego można czegoś się doszukać, gdyż ludzie są różni. Cóż to jest ta neurotypowiść? Cechy wpisujsce się w jakieś standardy? A kto je stworzył? Kto stwierdził co jest normą a co już nie :wink: Nie ma czegoś takiego jak norma!!! I to Moniko zapamiętaj i tym się kieruj.
Czy ja u siebie widzę spectrum? Oczywiście ;:306 każdemu polecam test AQ, który pokazuje ile jest w nas z autysty. Teraz Moniko spójrz na drugie słowo w temacie mojego storczykowego wątku "... fiksacje...". To nie pasja czy hobby to jest coś więcej, bo na pograniczu zaburzenia :wink:

Życzę Ci wytrwałość, ale teraz dla odprężenia weź wyjdź do swojego ogrodu i się odpręż :wink: wyrwij parę chwastów i skop tyłek paru rabatką ;:306

Jak będziesz mieć jakieś pytania to wal śmiało na PW ;:333
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”