Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Piękne hosty , ja też mam ich sporo i zajmują wszystkie zacienione miejsca a jedną odmianę mam na słońce ,choć po południu tez ma trochę cienia ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7816
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Witaj Krysiu jakoś tak sie stało ,że przegapiłam Twój wątek ...Pewnie dlatego ,że swój zamknęłam i jakiś czas nie zaglądałam na FO .
Wiosnę masz bardzo kolorową i bogatą w kwiaty .
Krysiu zakwitła mi szałwia srebrzysta :D ta od Ciebie .myślę teraz o zebraniu nasionek ,ale gdzieś czytałam ,że trudno je się wysiewa .
Może Ty mi powiesz coś na ten temat .
Pozdrawiam ;:167
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Też już jestem Krysiu bo wieczorami nie mam siły zerkać na monitor długo więc nadrabiam pomału. ;:196
Przecudne masz hosty i tak pięknie ujęte i to jeszcze z kropelkami. ;:333
Kolory na ogrodach szaleją i co róż to nowa odmiana pokazywana, jak ja to kocham choć na brak czasu narzekam bo nie wszystko skomentuje.
Pokazałam bodziszka u mnie taki łaciaty kwiatek
Miłego dnia życzę. ;:196
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Życie ciągle to samo, tylko dokumenty lepsze. :;230

A co do wakacji ? masz rację. Za bilet do Polski zabuliłem jakąś zupełnie chorą sumę. Choć pewnie fakt, że w Krakowie niedługo potem będą Światowe Dni Młodzieży też miał wpływ na ceny... Bo drugą część urlopu, którą zamierzam spędzić zwiedzając belgijską Flandrię, udało mi się zaplanować w całkiem przyzwoitej cenie...

Pozdrawiam!
LOKI
beatab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1525
Od: 13 kwie 2009, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu - piękne te małe hosty, a Patriot to moja ulubiona. Widzę, że masz tak ja ja- przesadzasz i dzielisz się z potrzebującymi ;:196 ja też tak robię i gdy po kilku latach odwiedzam moje "dzieci" to nie mogę się nadziwić, że takie wielkie porosły - ale u koleżanek nieruszane i nieprzesadzane, maja po 1,5 m średnicy i chyba z 100 rozet (Blue Angel) :wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Witaj. Masz piękne kępy host ;:108 a ta hortensja to dla mnie ciekawostka , nigdy o takiej nie słyszałam. Bodziszki takie dorodne , to świetne byliny i muszę koniecznie sprawić sobie ich więcej. Wszystko ładnie Ci rośnie i nabiera kolorów nic tylko podziwiać . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Obrazek

maniusika pisze:Piękne hosty , ja też mam ich sporo i zajmują wszystkie zacienione miejsca a jedną odmianę mam na słońce ,choć po południu tez ma trochę cienia ..
Janko dziękuję. Miejsca cienistego długo nie miałam bo zajmowały je hortensje ogrodowe. Pożegnałam się z nimi, dosadziłam krzewy i zaczęłam sprowadzać do ogrodu hosty.
Niektóre faktycznie mogą rosnąc na dość słonecznym miejscu ale musi być dość wilgotne aby w te upały dały radę.
Tej wiosny udało mi się przerobić okrągłą rabatę pod starą jabłonią ... choć jeszcze wymaga dopracowania.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


alicjad31 pisze:Witaj Krysiu jakoś tak sie stało ,że przegapiłam Twój wątek ...Pewnie dlatego ,że swój zamknęłam i jakiś czas nie zaglądałam na FO .
Wiosnę masz bardzo kolorową i bogatą w kwiaty .
Krysiu zakwitła mi szałwia srebrzysta :D ta od Ciebie .Myślę teraz o zebraniu nasionek ,ale gdzieś czytałam ,że trudno je się wysiewa .
Może Ty mi powiesz coś na ten temat .
Pozdrawiam ;:167
Alicjo tym bardziej się cieszę, że trafiłaś do mnie ;:196
Dość często mam dłuższe przerwy zaglądania na forum bo po prostu czasu brak.
Szałwię srebrzystą uprawiałam tylko dla pięknych liści.
Pozwoliłam zakwitnąć tylko raz z ciekawości , wysiały się ...i były siewki.
Szałwia straciła " fason" przy wybijającym pędzie kwiatowym. W kolejnych latach wycinałam pęd i cały sezon miałam piękną kępę liście... nawet wnusia czesała jej liście :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kasiula17 pisze:Też już jestem Krysiu bo wieczorami nie mam siły zerkać na monitor długo więc nadrabiam pomału. ;:196
Przecudne masz hosty i tak pięknie ujęte i to jeszcze z kropelkami. ;:333
Kolory na ogrodach szaleją i co róż to nowa odmiana pokazywana, jak ja to kocham choć na brak czasu narzekam bo nie wszystko skomentuje.
Pokazałam bodziszka u mnie taki łaciaty kwiatek
Miłego dnia życzę. ;:196
Kasiu przy upałach szybciej się męczę i wieczorami tez jestem padnięta.Boje się tego upału jaki zapowiadają od jutra .
Czego szalejące wichury nie dały rady zniszczyć to teraz słońce wypali ... trudny okres przed nami.
W bodziszkach u siebie robię porządek , odnowiłam etykiety i po niedzieli zaczynam przycinanie tych, które kończą kwitnienie.
Przy oględzinach szkód na działce oczom moim ukazywały sie różne przykre widoczki.
Leżący na trawniku bodziszek BROOKSIDE wyglądał żałośnie - wszystko stłamszone jakby tornado przeszło ... Dobrze było widać czerwone przebarwienia na pędach

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Locutus pisze:Życie ciągle to samo, tylko dokumenty lepsze. :;230

A co do wakacji ? masz rację. Za bilet do Polski zabuliłem jakąś zupełnie chorą sumę. Choć pewnie fakt, że w Krakowie niedługo potem będą Światowe Dni Młodzieży też miał wpływ na ceny... Bo drugą część urlopu, którą zamierzam spędzić zwiedzając belgijską Flandrię, udało mi się zaplanować w całkiem przyzwoitej cenie...

Pozdrawiam!
LOKI
Jureczku każdy chce zarobić a już jak wyczuje okazję ... to chciwość nie zna granic ... nie raz przekonałam się o tym.
Oby Wam zdrowie dopisywało i pogoda sprzyjała - tego życzę z całego serca.
Obrazek

beatab pisze:Krysiu - piękne te małe hosty, a Patriot to moja ulubiona. Widzę, że masz tak ja ja- przesadzasz i dzielisz się z potrzebującymi ;:196 ja też tak robię i gdy po kilku latach odwiedzam moje "dzieci" to nie mogę się nadziwić, że takie wielkie porosły - ale u koleżanek nieruszane i nieprzesadzane, maja po 1,5 m średnicy i chyba z 100 rozet (Blue Angel) :wit

Beatko hosta Patriot z racji ostrego kontrastu jest piękna.
Mam ją od bardzo dawna - zgrabna kępa, dobry przyrost, ślimaki interesują się nią w ostateczności i wielkość taka akurat.

Obrazek

Hosta Fire and Ice jest odwrotnością Patriot , troszkę mniejszy rozmiar i ładnie , tak sztywno trzyma liście .
Nowy nabytek - już wysadzona do gruntu, oby ładnie się rozrastała bo to urodziwa odmiana.

Obrazek
Obrazek

Masz rację - hosty tak rozrośnięte maja większy urok ale ... dzielone pozwalają właścicielce ogrodu aby w to miejsce posadziła inne odmiany :D

ewelkacha88 pisze:Witaj. Masz piękne kępy host ;:108 a ta hortensja to dla mnie ciekawostka , nigdy o takiej nie słyszałam. Bodziszki takie dorodne , to świetne byliny i muszę koniecznie sprawić sobie ich więcej. Wszystko ładnie Ci rośnie i nabiera kolorów nic tylko podziwiać . Pozdrawiam :wit .
Ewelinko witam i bardzo dziękuję za miłe słowa.
Troszkę pracy kosztuje taki ogród ale radości mam duzo a przyjemności jeszcze więcej.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Świetnie wygląda ta okrągła rabata pod drzewem. ;:138

A co to za doniczkowy stwór mieszka na drzewie?
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

U mnie Krysiu też ulewy ale na szczęście bez ostrych wiatrów i gradobić
Też mam hortensje które tylko rosną ale chyba mają spore zacienienie, poszukam miejsc i je przesadzę,
Śliczny kącik szkoda kwiatów choć one to odbiją aby zdrowie i dom cało stał bo burzach to jest ok. ;:196
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7816
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu dziękuję za odpowiedź ;:196 A czytałam jeszcze ,że jej liście można smażyć jak kotlety schabowe :D
Rabatka pod drzewkiem śliczna ;:333
Zdrówka Krysiu Ci życzę by ból nie dokuczał ;:168
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Piękne wyszły ci rabaty z hostami a moja szałwia srebrna ma trochę inne kwiaty . Chciała bym aby się rozsiała bo wzeszło mi tylko kilka sadzonek ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu śliczna ta srebrna szałwia tylko ona też potrzebuje suchego i słonecznego stanowiska i u mnie zaraz padła, a ma takie grubaśne liście i jest przysmakiem ślimaków.Fajne odmiany funkii takie biało zielone lub zielono białe .Ludzik na drzewie wciąż przyciąga wzrok
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Witaj Krysiu :wit , świetnie wygląda ten facet na drzewie, doniczkowy facet, jaki on duży?, szałwia śliczna, no i te Twoje hosty pod drzewem świetne ;:215
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”