Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Witaj Krysiu. Maj to piękny miesiąc i nam to pokazałaś świetnie. Zapach lilaków niemal czuję przez monitor ;:173 . Te żółte tulipany wyglądają zupełnie jak małe słoneczka aż czuć od nich ciepło , promieniują optymizmem ;:108 . Masz mnóstwo pięknych roślin i bardzo spodobał mi się ten rozchodnik w doniczce ;:333 . Pozdrawiam serdecznie :wit .
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

plocczanka pisze:Krysiu, piękna ta Twoja wiosna! ;:63 ;:63
Ogromnie dużo rozmaitych roślin Ci kwitnie. ;:138 ;:138
A Ty potrafisz je wszystkie po imieniu nazwać. ;:215 Ja tego nie potrafię ;:185 , ale co tam, byle nacieszyć się ich urokiem :tan i zapachem ;:333 . Przynajmniej niektórych. ;:108 ;:108
Lucynko wiosna to dość pracowity okres dla każdej z nas. Ale ... odrobina koloru na rabatach i już jesteśmy szczęśliwe i pełne energii do dalszej pracy.
Sporo roślin straciłam, nawet pierwiosnki, które rosły sobie przez wiele lat. całe szczęście,że moje ulubione przetrwały
Nadal kwitną pierwiosnki Siebolda poniżej prześwietlony promieniami słońca
Obrazek

Pierwiosnek Siebolda "Snowflake"
Obrazek
Obrazek

maniusika pisze:Aby tylko pogoda się poprawiła bo nawet nie można pooglądać kwitnących kwiatów .. U mnie nadal zimno ..
Janko faktycznie było dość zimno a nocą temperatury bliskie zera ... widać to po naszych roślinkach bo ... ucierpiały ...
Mimo to zawsze coś znajdzie się do oglądania, podziwiania i podjadania ...

Bobrek trójlistkowy rosnący w strefie przybrzeżnej ma piękne białe kwiaty
Obrazek

W białym kolorze kwitnie też czosnek niedźwiedzi który podjadałam do kanapek a potem ścięłam wszystko i ... zrobiłam pesto
Obrazek
Obrazek

Po pracy został tylko mały bukiecik ze ślicznych kwiatuszków czosnku - urocze prawda?
Obrazek

Kasiula17 pisze:Faktycznie zimno no ale u Krysi to gorący ekran. ;:138
Przecudne widoczki i widzę przepiękne bodziszki i inne cacuszka., ślicznie. ;:196
Kasiu dziękuję .
Bodziszki ... ;:131 w tym sezonie same musiały sobie radzić bo miałam dużo innych obowiązków.
A one zrobiły mi niespodziankę i zakwitły - nawet takie malutkie sadzoneczki dały radę . Niektóre bodziszki np z grupy żałobnych sa u mnie głównie z racji ciekawej faktury liści.

Ale ... Bodziszek himalajski "Plena " i jego piękne pełne kwiaty wciąz mnie urzekają
Obrazek


silvarerum pisze: :)
Do anginki mam duży sentyment - moja ukochana babcia zawsze miała przynajmniej jedną na parapecie...
Sylwio witaj
Pelargonia pachnąca dawniej była w prawie każdym domu i nasze babcie korzystały z ich właściwości. One mają intensywny zapach, który nam odpowiada ale ... komarom nie dlatego czasami latem stawiałam duży okaz pelargonii tuz przy miejscu do spania i póki nie zasnęłam to poruszałam nią aby zwiększyć ilość olejków eterycznych wydzielanych przez nią .

Identyczny zapach ma pelargonia pachnąca 'Bontrosai' i jest takim "cudakiem" bo liście ma zwinięte w kulki i łatwo można ja uformować na takie domowe drzewko.
Obrazek
Obrazek

Wielki sentyment mam też do pelargonii takiej zwykłej , którą uprawiało wiele pań.
W naszym domu tez była a jej śliczne w intensywnej czerwieni kwiaty rzucały się w oczy
Obrazek
Teraz jest masa odmian i trudno czasami wybrać coś dla siebie.


duju pisze:Oznajmiam, że posadziłam roślinki od Ciebie ;) Podlane, dziś słoneczko i czekam najbardziej na widok sadźca, bo on najbardziej mnie urzekł.
Justynko trudno się dziwić,że uległaś urokowi tej wysokiej i pięknej byliny. Sadziec purpurowy późno rusza ale jak juz sie wydostanie nad ziemię to "sadzi w górę" jakby był na sterydach. Niektóre pędy maja juz ponad 50 cm a inne dopiero wychodzą. To i dobrze bo sukcesywnie będą zakwitać.


Margo2 pisze:Krysiu, nie pomyślałam o wodzie utlenionej?
Czy możesz mi napisać jak przyrządzić roztwór?
Gosiu wielokrotnie na forum poruszany był temat użycia wody utlenionej w hydroponice, uprawie roślin doniczkowych i w ogrodzie też.
Typowa dawka to 2 łyżki ( 30ml) 3% wody na 1 litr do podlewania doniczkowych i do oprysku.
W ogrodzie daję podobne stężenie. Ważne aby rośliny w tym czasie miały wilgotną ziemie wokół korzeni.Dlatego wspomniałam,że po deszczach robię takie zabiegi.
W sieci jest sporo wiadomości na ten temat - poczytaj bo warto.


ewelkacha88 pisze:Witaj Krysiu. Maj to piękny miesiąc i nam to pokazałaś świetnie. Zapach lilaków niemal czuję przez monitor ;:173 . Te żółte tulipany wyglądają zupełnie jak małe słoneczka aż czuć od nich ciepło , promieniują optymizmem ;:108 . Masz mnóstwo pięknych roślin i bardzo spodobał mi się ten rozchodnik w doniczce ;:333 . Pozdrawiam serdecznie :wit .
Ewelinko witam i pozdrawiam.
Maj to wyjątkowo bogaty miesiąc - sypie kolorami i zapachami az dech zapiera :D

Nadal w kwiatach floks kanadyjski
- najpierw delikatnie a potem masa kwiatów tak gęsta,że prawie liści nie widać
Obrazek
Obrazek

Floksy szydlaste tworzą piękne poduchy kwiatowe - było kilka odmian ale ostałą sie tylko jedna
Floksy szydlaste 'Emerald Cushion Blue' rosnące nad stawem
Obrazek
Obrazek

Rozkwitają tiarelki słabiej niż w ub roku bo zbyt puźno je przesadzałam
Obrazek


Były tulipany ... bzy ... a dziś na zakończenie kasztanowce
- białe i czerwone rosnące na skwerach w miejscach gdzie często spaceruję.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Miłej niedzieli :wit
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Witaj Krysiu. ;:196
Jak tu u Ciebie cudnie na bodziszek dalej wzdycham ;:oj ale wiesz co ta pelargonia jest niesamowita ;:138
Cudne kasztanowce ale oko moje też przykuła cudna brzoza... ;:138 ;:138
U mnie jest pierwiosnek w różu u Ciebie i w bieli rządzi, piękny.
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Czerwonego kasztanowca jeszcze nie widziałam , u mnie też był mrozek . Znowu mi złapał kila gałązek hortensji ,dostał się nawet do szklarni i chyba z patyczków nici .Ale najbardziej szkoda mi guzikowca bo miał już ładne odrosty a teraz czubki są przemarznięte . Może jeszcze odbije od korzenia .. Moje pierwiosnki Siebolda nie wyszły po zimie A twoje pięknie kwitną .. Jak będą na zbycie to mnie na nich zapisz .. Pelargonie czerwone zawsze kupuję nowe bo nie mam gdzie trzymać przez zimę . A ta twoja o pokręconych liściach wygląda jak bonzaii.
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Faktycznie, te kasztanowce są cudne!
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
pestka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1809
Od: 1 gru 2008, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Witak Krysiu a u mnie spustoszenie w tym roku wszystkie bodziszki mi zgniły podejrzewam i wiele innych roślin zgniło. te twoje poduchy są cudowne muszę ja się zadobyć w zamian innych roślin :(
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu dostałam zawiadomienie z poczty że nie dostarczono przesyłki bo nikogo nie było w domu . Nie wiem jak masz daleko na pocztę po odbiór osobisty .. W razie czego następną wsadzę w doniczkę o niech się dobrze ukorzeni do jesieni bo teraz nie będę ryzykować .. Mimo wszystko miłego długiego weekendu aby przynajmniej u mnie popadało bo słyszę że wszędzie pada a mnie omija ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Kasiula17 pisze:Witaj Krysiu. ;:196
Jak tu u Ciebie cudnie na bodziszek dalej wzdycham ;:oj ale wiesz co ta pelargonia jest niesamowita ;:138
Cudne kasztanowce ale oko moje też przykuła cudna brzoza... ;:138 ;:138
U mnie jest pierwiosnek w różu u Ciebie i w bieli rządzi, piękny.
Kasiu pelargonia Bontrosai jest bardzo ciekawa roślinką. Trudno było ją zdobyć ale ... udało się i mam ja od kilku lat.
Już wsadziłam ją do gruntu aby solidnie sie rozrosłą i dała sporo sadzonek. Chce ja odnowić i jak nie zdarzy się żaden kataklizm to Ty tez dostaniesz.
Pierwiosnki jeszcze raz dla Ciebie a biały juz odłożony.
Pierwiosnki Siebolda to moi ulubieńcy - w różowej szacie tez są cudne szczególnie gdy rosna w dużej kępie
Obrazek
Obrazek

A ... odmiana o białych kwiatach "Snowflake" to koronkowa robota :D i wolniej się rozrastają a także ciut później od różowych zakwitają.
Obrazek


maniusika pisze:Czerwonego kasztanowca jeszcze nie widziałam , u mnie też był mrozek . Znowu mi złapał kila gałązek hortensji ,dostał się nawet do szklarni i chyba z patyczków nici .Ale najbardziej szkoda mi guzikowca bo miał już ładne odrosty a teraz czubki są przemarznięte . Może jeszcze odbije od korzenia .. Moje pierwiosnki Siebolda nie wyszły po zimie A twoje pięknie kwitną .. Jak będą na zbycie to mnie na nich zapisz .. Pelargonie czerwone zawsze kupuję nowe bo nie mam gdzie trzymać przez zimę . A ta twoja o pokręconych liściach wygląda jak bonzaii.

Janko w naszym mieście było kilka dużych kasztanowców czerwonych ale ... od kilku lat ciągle coś się buduje i niektóre drzewa przy tym giną.
Tego co pokazałam jest niedawno posadzony na osiedlu - są dwa ale tak nierówno rosną az dziwne.
Musze jesienią zobaczyć czy one tez maja kasztany ale chyba mają :;230
U mnie tez kilka odmian pierwiosnków zima załatwiła ale z grupy Siebolda sa nie do zdarcia.
Guzikowcom górne pędy przemarzają ale ja i tak przycinam dla formowania więc nie ma problemu byleby odbił.
Ja niepokalanka i paulownie straciłam - bardzo mi przykro z tego powodu - takie duże wieloletnie okazy ;:145 tamaryszek też poszedł na ognisko .
Ty miałaś ode mnie te w/w pierwiosnki i juz nie masz ?

Dorota71 pisze:Faktycznie, te kasztanowce są cudne!
Dorotko czyżby to była taka rzadkość ?
Niedaleko mojego bloku przed budową Galerii Mazurskiej rosło ogromne drzewo kasztanowca czerwonego.
Zachwycałam sie nim i często w tym czasie kierowałam swoje kroki .
Ogromnie mi żal jak buduje się jedno a niszczy drugie ale jako rekompensata sadza inne i z dwojga złego to dobre wyjście.


pestka pisze:Witak Krysiu a u mnie spustoszenie w tym roku wszystkie bodziszki mi zgniły podejrzewam i wiele innych roślin zgniło. te twoje poduchy są cudowne muszę ja się zadobyć w zamian innych roślin :(
Teresko ja też jestem rozgoryczona z racji strat po zimie. Jednak trzeba przejść nad tym spokojnie bo na przyrodnicze anomalia nic nie poradzimy.
Straciłam sporo ale bodziszki ... ani jednego a rozrosły się i właśnie zaczynają kwitnąć - mam wysokie ale i takie ok 10 - 15 cm kępusie przy samej ziemi jak kwoczki.
Skoro lubisz to kilka z nich dla Ciebie

Geranium cinereum 'Balerina' (Bodziszek popielaty) wys. 15 cm
Obrazek
Obrazek

Geranium x cantabrigiense 'Cambridge' (Bodziszek kantabryjski) wys. 30cm
Obrazek
Obrazek


Geranium 'Brookside' (Bodziszek) wys.45 cm
Obrazek
Obrazek

maniusika pisze:Krysiu dostałam zawiadomienie z poczty że nie dostarczono przesyłki bo nikogo nie było w domu . Nie wiem jak masz daleko na pocztę po odbiór osobisty .. W razie czego następną wsadzę w doniczkę o niech się dobrze ukorzeni do jesieni bo teraz nie będę ryzykować .. Mimo wszystko miłego długiego weekendu aby przynajmniej u mnie popadało bo słyszę że wszędzie pada a mnie omija ..
Janko wysłana we wtorek przeleżała weekend na poczcie i dotarła do nas w poniedziałek czyli 7dni.
W poniedziałek wróciłam z badań specjalistycznych późno i poczta była już zamknięta.
Zresztą jedna noc w tą czy w tą przy 7 dniach nie miała znaczenia... Pędy zżółkły, a coś w środku dołożonego zgniło ... :( Rokowania na życie prawie zerowe. W takim upale podróż 7 dni to i tak cieszyć się, że nie spleśniało :;230

Pochwalę Ci się pierwszym kwiatem w tym roku - wyhodowana ze zdrewniałej sadzonki latem ub roku juz kwitnie . Miałam ją na zimę na strychu ale wybudziła się dość wcześnie i stałą w skrzynce za oknem na tym zimnie wiosną aby się pędy nie wyciągnęły. Grad zniszczył trochę środkowa częśc kwiatów ale następne będą ładniejsze.

Moja mała piękność hortensja Forever
Obrazek

Miłego świętowania :wit
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu następna sadzonka już w doniczce rośnie , jak się dobrze ukorzeni to na jesieni będziesz ją miała .. U mnie sporo pierwiosnków padło , dobrze że mam w kilku miejscach to zawsze jakieś ocalały ale te od ciebie Siebolda nie wyszedł żaden z miałam już piękne trzy kępy .. Bodziszki też zaczynają kwitnąć choć taki jak twój pierwszy też padł . U mnie nadal bez deszczu choć wczoraj tak mocno się zachmurzyło ale deszcz nie padał .. Jak tak dalej pójdzie to z mojego ogrodu zrobi się pustynia co nic nie chce rosnąc ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Cudne są Pierwiosnki Siebolda muszę kiedyś zapolować na nie ,bo nie mam ani jednego .Nie wiem dlaczego nigdy nie zwróciłam na nie uwagi .Kasztanowce powoli przekwitają tworząc perskie dywany wokół drzew i nie tylko .Krysiu też lubię te stare pelargonie i wciąż je mam robiąc każdego roku sadzonki i obsadzam skrzynki na ogródku .Zresztą lubię czerwienie lecz w tym roku kwiaty mają bardziej karminowy kolor niż czerwony
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
aniap56
200p
200p
Posty: 406
Od: 6 cze 2014, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Puławy x Lublin

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

:wit
Pozwoliłam sobie i ja pospacerować i poczytać nowy wąteczek ;:108
Maj faktycznie wybuchnął pięknymi kwitnieniami roślin ;:215
Fajne masz wszystkie kwiatuchy i pierwiosnki i bodziszki.
Ja mam aż jednego ;:306 kwitnącego na niebiesko, ale nazwy oczywiście nie znam :oops:
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

dzięki za przepis. Muszę wypróbować.
Czy Twoje pierwisnki rosną w półcieniu, czy w słoncu?
Posadziłam w miejscu, gdzie słonce świeci do południa, ale nie wiem, czy to też nie za dużo
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Przepiękne bodziszki Krysiu a na pierwiosnka już sie cieszą ;:138 Ja dokupiłam inny jeszcze kolor, jeszcze go nie mam ale niebawem dojdzie. ;:oj
Przecudnie rosną i jest ich wiele kolorów u mnie żałobny się ślicznie rozrasta. ;:138
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”