Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Powiedzmy sobie szczerze ? zgarnąć na twarz wielką pajęczynę z ogromnym mieszkańcem to nic przyjemnego. ;-) Zdarzyło mi się już... I właśnie dlatego teraz po ogrodzie chodzę z kijem...

A że jesień, to jeszcze jeden pajęczy problem się pojawia: kątniki masowo usiłują włazić do domu... Ile ja już ich w tym sezonie z werandy wyganiałem na zewnątrz przy pomocy miotły... Fiu, fiu, fiu... Niektóre są naprawdę uparte... Pogonisz go miotłą, przebiegnie dwadzieścia centymetrów, zawraca i znowu biegnie do środka... :-P A że kątnik to wielkie bydlę i wygląda jak mały kosmaty ptasznik, a do tego biega niezwykle szybko, to czasami sam mam ochotę przed takim wziąć nogi za pas i uciec. :-P

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Obrazek

U nas nadal trwa "deszczowa pora roku" bo inaczej tego nazwać nie potrafię ...
Jesień kojarzy mi się z ciepłem, babim latem, lecącymi kluczami żurawi i pięknymi ciepłymi barwami liści ...
U nas od 1.IX do dnia dzisiejszego wciąż pada ... jeśli nawet trafi się cały dzień bezchmurny z odrobiną słońca to nocą solidna dawka deszczu i o schnięciu gleby nie ma mowy.
Widać cały taki rok z anomaliami ...

Zauważyłam,że fuksjom takie błotko w nogach nie przeszkadza i kwitną w najlepsze :D
Obrazek
Obrazek

Rosną w gruncie miedzy hortensjami
Obrazek
Obrazek
Obrazek


maniusika pisze:Napisane: So 30 wrz 2017
Piękne pelargonie ja w tym roku mam tylko dwie , U mnie nareszcie jest trochę mokrzej ale i tak w zbiorniku mam tylko połowę wody ale ziemia jest nareszcie wilgotna , Wszędzie padało a mnie omijało co córka stwierdziła gdy opłacała rachunki za wodę . Tez liczę na ciepły październik bo mam sporo cebul do sadzenia a jeszcze nie mam siły po szpitalu ..
Janko jedni narzekają na suszę a inni na nadmiar wody w glebie ...
Gdy podlewasz rabaty to faktycznie licznik bije a potem kasy sporo ...

Pelargonie trafiły do mnie tak raczej przez przypadek od koleżanki, która czuła potrzebę rewanżu za moją pomoc w powiększaniu kolekcji hortensji .
Skoro już dotarły trzeba było się nimi zająć :D Potem była kolejna dostawa od innej forumowiczki a dziś osobiście dostarczyła 3 przepiękne odmiany .

Rozkwitły i podbiły moje serce ... zostaną na dłużej.
Goesta - pelargonia zonale
Obrazek
Obrazek

kolejna piękność o intensywnej barwie trudnej do uchwycenia moim aparatem :D
Meadowside Orange - pelargonia zonale
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Margo2 pisze: Napisane: N 01 paź 2017
Mam nadzieję, ze rosliny przetrzymają ten potop
Altankę osuszysz i bedzie dobrze.
Najważniejsze, że Ty się nie poddałaś
Gosiu dziękuję za słowa otuchy .. Dni mam różne ale obawy, że zastanie mnie mroźna zima z mnóstwem doniczek z wykopanymi bylinami i cebulami, które czekają na zadołowanie w normalnej ziemi a nie błocie ... przeraża mnie.


TerDob pisze:Napisane: Pn 02 paź 2017
Krysiu piękne pelargonie i cudowne cytaty ;:333 ;:333
Teresko lubię korzystać z cytatów , powiedzeń i takich różnych sentencji bo w kilku słowach zawarta jest mądrość poparta doświadczeniami, obserwacjami itd.
Pelargonie kiedyś miałam od mamusi - ona odeszła i ... pelargonie też ale już mniej bolą wspomnienia więc czas aby zagościły na nowo.
Tym bardziej, że jest mnóstwo odmian i można wybierać pod swój gust.

Applebossom Rosebud pelargonia i jej kwiaty w kształcie maleńkich różyczek
Obrazek
Obrazek

cyma2704 pisze: Napisane: Pn 02 paź 2017
Krysiu podglądam, a pelargonie szczególnie, ;:215 bo moje jakoś w tym roku marniutkie były. Piękne i mądre, jak zawsze, sentencje. ;:180
Ciepła i słońca dużo. ;:168
Soniu za życzenia ciepełka i słońca bardzo dziękuję - potrzebne jak nigdy w życiu :D
Z tego co pamiętam warto pelargonie odnawiać bo dość szybko się starzeją. Poza tym odpowiednie nawozy z dostosowanymi % składnikami czynią cuda. Być może jakąś paskudną ziemię kupiłaś is tąd Twoje rozczarowanie . W następnym będzie lepiej i tego Ci życzę z całego serca.

Mnie bardzo spodobała się Victoria Andrea - pelargonia tulipanowa ale pierwsze kwitnienie lekko zniszczył nadmiar słońca i dopiero teraz cieszę się jej urokiem. W kolejnym sezonie będę ostrożniejsza z dawkowaniem słońca bo widać nie wszystkim to pasuje .

zaczyna się dość skromnie i bardzo powoli ... a potem mamy przed oczami piękny bukiecik z miniaturowych tulipanów o płatkach cieniowanych na zewnątrz i czerwonych w środku
Obrazek
Obrazek
Obrazek

plocczanka pisze: PostNapisane: Pn 02 paź 2017
Witaj Krysiu!
Cieszy mnie Twoje podejście do problemów. ;:138
Następny sezon będzie lepszy, bo przecież nie może być tylko mokro.
Pelargonie masz przepiękne. Połowy nie znam. :roll:
Lucynko na siły natury nic nie poradzi więc staram się pokornie czekać na poprawę aury choć w prognozach długoterminowych nic dobrego nie widać ...

Dla mnie wszystkie pelargonie sa ładne nawet taka jak ta poniżej o pojedynczych kwiatach ale uroczych z oczkiem delikatnie wycieniowanym
Salmon Confetti pelargonia zonale- seria Maverick
Obrazek
Obrazek
Minęła północ więc życzę dobrej nocy i uciekam na zasłużony ;:19
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2308
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Twoje fuksje piękne i w dodatku w gruncie! Jesteś wyjątkowa w tym temacie ;:180
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16549
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Przepiękne masz pelargonie, Krysiu! ;:63 ;:63
Wszystkie! ;:138 ;:138 ;:138
Niechże im wreszcie ;:3 zaświeci!
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Witam miłych gości :wit :wit :wit
Dziś nie będę narzekać na opady bo ponoć od jutra ma być znaczna poprawa.
Oby sprawdziły się prognozy ...


JAKUCH pisze:Napisane: N 08 paź 2017
Cudna ta ostatnia dalia ostatnio zamiast na róże spoglądam na dalie szkoda tylko ,że nie mam miejsca dla nich . Krysiu fajna sentencja na pierwszej fotce ,że jesienią można sobie nawet popłakać, szczególnie jak za oknem wciąż pada
Jadziu ja się nie dziwię ,że zauroczyły Cię dalie .
Uwielbiam je ? gdybym miała ogród przy domu na pewno nie zrezygnowałabym z nich i nadal przynajmniej połowa powierzchni ogrodu należałaby do nich. Wożenie do piwnicy blokowej kłączy i wywożenie wiosną już mi ciążyło stąd stopniowo na ich miejsce sadziłam hortensje.
Planuję kilka niższych odmian uprawiać w większych doniczkach , większe odmiany oczywiście w gruncie ale dosłownie kilka.

Do niektórych odmian bardzo się przywiązuję więc trudno się rozstać
Bo ... jak zrezygnować z takiej delikatnej pięknej odmiany ?
Canary Fubuki dalia jeleniorożna o żółto kremowych kwiatach
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Często szperam w sieci za ciekawymi sentencjami, cytatami bo warte sa tego aby je przypominać.

vimen pisze: Napisane: N 08 paź 2017
Krysiu piękne pelargonie. Ja nie mam gdzie przechowywać wiec przez ostatnich kilka lat miałam pelargonie z nasion. Dalia Gardaia faktycznie jest bardzo podobna do tego Twojego słoneczniczka ;:oj
Od połowy października zapowiadają zmianę pogody i trochę słońca, ale miejmy nadzieję, że wcześniej przestanie padać.
Kasiu dziękuję w imieniu pelargonii.
Po długiej przerwie pierwszy sezon i do tego od razu kilkanaście odmian. Boję się ,że nie dam rady przezimować ale maluchy chyba zatrzymam w mieszkaniu na parapecie , reszta na klatce schodowej i ... zobaczymy ...
Podziwiam Twoją cierpliwość do siewu ale jeśli zechcesz zacząć od sadzonek to wiosną mogę kilka podrzucić

dziś dla Ciebie dwukolorowa o delikatnej barwie z atlasowym połyskiem
Salmon Queen - pelargonia rabatowa
Obrazek

Pąki u dołu zapowiadają długie kwitnienie - po rozwinięciu tworzą duże kwiatostany
Obrazek
Obrazek

Już się cieszę na zapowiadaną zmianę pogody - oby wytrzymało bez deszczu choć ze 2 tygodnie

plocczanka pisze:Napisane: Pn 09 paź 2017
Pięknie, ;:333 pięknie, ;:333 wszystko piękne, ;:63 ;:63 ale dalie najpiękniejsze. ;:138 ;:138
Dużo ;:3 Krysiu życzę Tobie i Twoim roślinkom. ;:196

Lucynko bardzo dziękuję .

anabuko1 pisze: Napisane: Pn 09 paź 2017
Krysiu :wit
Jakie piękne te twoje dalie.Piękne, dorodne, mają dużo kwiatów.Tak jak powinno być.
A moje nie wszystkie takie są.Może za sucho miały.Przyznaję,że trochę po macoszemu je traktowałam.
A ta dalia Yuuraku o ogromnych kwiatach , takie lubię. Prawdziwa piękność. Chyba z daleka widoczna w ogrodzie :)
Aniu dalie faktycznie są piękne i gdyby zimowały w gruncie to myślę,że dużo więcej fanów by miały. Jest taka różnorodność form kwiatów i kolorów, że na każdą rabatę jako uzupełnienie koloru przydaje się pod koniec sezonu bo kwitnie do mrozów.
Czasami brak czasu sprawia,że niektóre rośliny muszą w danym sezonie radzić sobie bez nas.
dalie o ogromnych kwiatach faktycznie są widoczne z daleka, szczególnie gdy posadzi się blisko siebie kilka sztuk wtedy kwitnienie jest spektakularne ...

Colorado Classic dalia dekoracyjna w delikatnym różowym kolorze z białym środkiem
Obrazek
Obrazek

ewelkacha88 pisze:Napisane: Pn 09 paź 2017
Witaj Krysiu . Szkoda, że u Ciebie nadal taka beznadziejna pogoda . Przynajmniej plusem tego jest spiżarnia wypełniona po brzegi ;:215 . Dalie masz przepiękne, zwłaszcza ta biała podbiła moje serce ;:167 . Pozdrawiam i słoneczka życzę .
Ewelinko dziękuję za troskę ale nic na to nie poradzi i musimy jakoś przetrzymać .
Faktycznie nie mogąc znaleźć sobie miejsca robiłam przetwory nawet te nieplanowane . Wszystko się przyda.

Choćby nawet miesiąc nie padało nie ma szans na to aby cokolwiek zrobić na rabatach. Pora taka,że już zbyt szybko ziemia nie przesycha a woda nadal w wielu miejscach stoi i bez wysokich kaloszy nie da rady się obejść.
Alejki działkowe w niżej części terenu zalane wodą i ...odwiedzają nas łabędzie
Po lewej stroni jest opuszczona działka , widoczna bramka prowadzi nad rzekę i ... stamtąd przychodzą

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po 2 dniach mąż znalazł go martwego - musiał być chory - szkoda :(
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

To smutne co piszesz.
Nie wiem, czy dałabym radę wytwać przy takim stanie rzeczy
Szkoda Waszej pracy, roślin, wszystkiego
A najgorsze, że nie zapowiadają długiej poprawy
To niesprawiedliwe, bo na południowym wschodzie susza
Postanowiłam wiosną kupić więcej dalii, może uda mi się kilka przechować
O tej porze roku są niezastąpione
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2308
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Dalie w Twoim ujęciu wspaniałe! Takie pełne słońca, ciepła i radości. 'Canary Fubuki' nawet u mnie gościła kiedyś. Ale krótko. Ty pokazujesz i piszesz o nadmiarze wody, a mi pamiętna susza 2015 zabrała tę i inne dalie. Oczywiście były też lata, gdy nadmiar wody niszczył dalie lub jeszcze inna przyczyna więc przerabiałem już wiele scenariuszy utraty dalii. To jednak nie zniechęciło mnie do ich uprawy i brnę w to dalej ;:173
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Swoje dalie też już muszę schować ,bo patrząc na przemoczone kwiaty,które zdążyły się połamać od nadmiaru wody to żal serce ściska .Piękne fuksje ja swoją wzięłam do domu i zaraz pokazały sie mączliki :evil: Opryskałam je wczoraj nierozcieńczonym Astvitem dzisiaj wyglądały lepiej, jednak widziałam jeszcze parę fruwających owadów.Znów opryskałam i jestem ciekawa co jutro może lepiej wynieść je na korytarz.Krysiu szkoda łabędzia jednak jak był chory to i lepiej ,że odszedł .Pelargonie wszystkie śliczne szczególnie ta biała
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Jejku oglądam tak cudne ujęcia i nagle taka wiadomość ;:174 U mnie na szczęście aż tak woda nie stoi ;:333
Biedny ptaszek ;:145
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu czytam, że działka stoi w wodzie, u nas było sucho, a u Ciebie wody nadmiar cały sezon.
A jak pszczółki murarki, dużo rurek zadomowiły.
Śliczne masz pelargonie, czyżby naprawdę wypierały koleusy.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu Kochana! Udając się na zimowy urlop od Forum, nie omieszkałam odwiedzić Twojego wątku, gdzie zawsze coś ciekawego przeczytam! I nie zawiodłam się! I rzuciłam okiem na tegoroczne dalie cudowne Twoje oraz to, co podziwiam zawsze u Ciebie - ułanki! No i miłe dla oka jesienne ujęcia działeczki z sentencjami!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Witaj Krysiu :wit . Kurczę ale masz przepiękne te fuksje i pelargonie ;:oj . Jestem pod ogromnym wrażeniem i żałuję, że ja zawsze utopię bądź wysuszę rośliny doniczkowe prędzej czy później . Powinnam chyba postawić na jakość a nie na ilość bo zawsze chcę mieć jak najwięcej i potem okazuje się, że donic jest za dużo i nie dbam o nie wystarczająco. Co z tego, że dużo jak wszystko wygląda koszmarnie ?? U Ciebie widzę cuda ;:oj . Te odmianowe angielskie są boskie ;:138 . Czy je też można bez problemu przezimować i zrobić szczepki ?? Czy one są jakieś bardziej wymagające ?? Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

U mnie też teraz pełno wody ale ja swoją mogę spuścić do rowu co wczoraj zrobiłam .. Masz piękne fuksje ogrodowe , na wiosnę piszę się na kilka sadzonek . Będą u mnie rosły w donicach bo w ogrodzie giną
Krysiu życzę ci aby całej twojej rodzinie spełniły się życzenia składane przy wigilinym stole a święta przyniosły wam sporo łask od nowo narodzonego dzieciątka ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”