Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16549
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

:wit Krysiu!
Cieszy mnie Twoje podejście do problemów. ;:138 ;:138
Następny sezon będzie lepszy, ;:333 bo przecież nie może być tylko mokro. ;:108
Pelargonie masz przepiękne. ;:63 Połowy nie znam. :roll:
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Witam w niedzielne popołudnie :wit
Nadal mokro więc spędzam więcej czasu w domu i kończę przetwory .
Słoiczki się kończą czyli znów za dużo zrobiłam ale chętnych gdy daje nigdy nie brakuje :D

Obrazek
Obrazek

Florian Silesia pisze: Napisane: Wt 19 wrz 2017 15:30
Doskonale trafiłaś z dalią 'Bride to Bee'! Poszukuję jej, ponieważ to cenna dalia w bukieciarstwie! Mam podobną 'Neva Lotus Blanca y Verde' ale jest to dalia późna i kwitnie na krótkich łodygach.
A ja znalazłem czwarty krzak 'Show'n Tell' u siebie :tan To była tzw. "matka", czyli sadzonka/bulwa, z której rozmnażam daną odmianę.
Florianie dalia 'Bride to Bee' już za kilka dni będzie u Ciebie.
Fani dalii muszą się wspierać - może u Ciebie stworzymy bazę aby żadna z nich nie zginęła :D
A tak poważnie - ciekawa jestem ile trzeba by mieć hektarów aby posadzić po 1 sztuce z dostępnych na rynku odmian ?

Każda jest tą jedyną perełką ...
dalia Yuuraku o ogromnych kwiatach i w każdej odsłonie ukazuje inne piękno swych kwiatów
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

plocczanka pisze:Napisane: Wt 19 wrz 2017
Krysiu, pokażę sąsiadce zdjęcia tego bielunia. Ciekawa jestem, co ona powie, bo ja jej bieluni w ogóle nie widziałam. Rosły w miejscu niedostępnym dla oczu postronnych. Jej działka jest ostatnia i z drugiej strony altanki nic nie da się zobaczyć.
Dzielżany mnie zaintrygowały.Nie mam ich, bo niezbyt mi się podobały z uwagi na zbyt dużą wysokość, a teraz już nie mam na nie miejsca. :( Nic nie szkodzi... mogę je bowiem podziwiać choćby u Ciebie. Bielutkie dalijki cudne! Słoneczniczki też.
Działeczka w końcu przecież musi przeschnąć i wszystko wróci do normy. Nie może być inaczej.
Zdrówka życzę i spokoju. ;:196
Lucynko dziękuje w imieniu kwiatów ;:196
Dzielżany warto mieć - słoneczne ciepłe kolory i kwitnienie wtedy gdy inne bylin szykują się do snu.
Od czasu do czasu robimy zmiany ... inaczej być nie może wiec wtedy zaproś je do siebie.
U mnie działka wciąż mokra bo przecież nie ma dnia bez deszczu. Z zalanego pasa przy siatce wykopałam byliny do doniczek ale nie ma mowy o zadołowaniu na zimę bo wciąż grząski teren. Mam nadzieję,że zima zbyt szybko nie przyjdzie to może w grudniu uda się ...
Dzielżany teraz są różnej wysokości - niekonieczne 2 metrowe. Poza tym i na to jest prosta rada ...

Dla Ciebie długo kwitnący i ładnie przebarwiający się Konigstiger dzielżan ogrodowy
Obrazek
Obrazek
Obrazek

tencia pisze:Napisane: Wt 19 wrz 2017
Krysiu ,tak miały napisane ,że to słonecznik,odczytalaś moja wiadomość?
Pozdrawiam :wit
Teresko w handlu nie takie cuda się zdarzają ...
PW odczytane i bardzo dziękuję ;:196

apus pisze:Napisane: Pt 22 wrz 2017
Krysiu, napisałaś bardzo mądre i takie oczywiste słowa, o których często zapominamy... Przyroda uczy nas pokory.
Wspaniałe Twoje Dalie! Zachwycają ;:167
Spokojnego weekendu i słoneczka! ;:3
Barbaro czasami aby zrozumieć sens niektórych zdarzeń i swój ból trzeba sięgnąć do słów ludzi, którzy wiele przeżyli i coś po sobie zostawili .
Dalie kochałam już jako mała dziewczynka i pomagałam mamusi zbierać przekwitłe kwiaty .

Dla Ciebie kolejna piękność
Ace Summer Sunset - dalia dekoracyjna o pomarańczowo-żółtych kwiatach
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Locutus pisze:Napisane: So 23 wrz 2017
Są momenty, gdy dochodzę do wniosku, że jednak wolałbym nieco mniej fauny w moim ogrodzie. Obecnie nie da się przejść bez wielkiego kija, bo wszędzie, ale to wszędzie porozpinane wielkie pajęczyny gigantycznych krzyżaków. Tygrzyki też się trafiają...
Piękne kwiatki pokazujesz... Bieluń niesamowity wręcz.

Pozdrawiam!
LOKI
Jurku wiesz, że ogólnie to ja faunę ze wszystkim co ze sobą niesie lubię ... jednak za pająkami nie przepadam ale cicho ... aby moja wnuczka nie dowiedziała się :wink:
Ona panicznie się boi pająków i pajęczyny ale ja tłumaczę ,że to nic takiego aby choć troszkę umniejszyć jej strach.

Aby nie zmieniać grupy kwiatów dla Ciebie tez dalia ale w kolorze jaki cenię ponad inne ...
Snowflake dalia i jej małe ... białe ... pomponiki

Obrazek
Obrazek
Obrazek

c.d.n.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Cudna ta ostatnia dalia ostatnio zamiast na róże spoglądam na dalie szkoda tylko ,że nie mam miejsca dla nich .Krysiu fajna sentencja na pierwszej fotce ,że jesienią można sobie nawet popłakać, szczególnie jak za oknem wciąż pada
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu piękne pelargonie. Ja nie mam gdzie przechowywać wiec przez ostatnich kilka lat miałam pelargonie z nasion. Dalia Gardaia faktycznie jest bardzo podobna do tego Twojego słoneczniczka ;:oj
Od połowy października zapowiadają zmianę pogody i trochę słońca, ale miejmy nadzieję, że wcześniej przestanie padać.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16549
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Pięknie, ;:333 pięknie, ;:333 wszystko piękne, ;:63 ;:63 ale dalie najpiękniejsze. ;:138 ;:138
Dużo ;:3 Krysiu życzę Tobie i Twoim roślinkom. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu :wit
Jakie piękne te twoje dalie.
Piękne, dorodne, mają dużo kwiatów.Tak jak powinno być.
A moje nie wszystkie takie są.Może za sucho miały.
Przyznaję,że trochę po macoszemu je traktowałam.
A ta dalia Yuuraku o ogromnych kwiatach , takie lubię.Prawdziwa piękność.Chyba z daleka widoczna w ogrodzie :)
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Witaj Krysiu :wit . Szkoda, że u Ciebie nadal taka beznadziejna pogoda :( . Przynajmniej plusem tego jest spiżarnia wypełniona po brzegi ;:215 . Dalie masz przepiękne, zwłaszcza ta biała podbiła moje serce ;:167 . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Obrazek

Jesienią na działce jest sporo niebieskiego koloru za sprawą tojadów, które kwitnienie rozpoczynają dopiero we wrześniu.
Trafiło się troszkę słońca więc od razu chwyciłam aparat aby uwiecznić moje kochane tojady.
Mam do nich ogromny sentyment.
Obrazek
Obrazek

Na tle błękitnego nieba ogromne niebieskie hełmy wyglądają zjawiskowo
tojad Carmichaela ARENDSII

Obrazek

Tu już gorzej bo szare niebo jest niezbyt ciekawym tłem ...
Obrazek

ale nocne daje ciekawy kontrast dla wielu kwiatów i lubię na takim tle robić zdjęcia
Obrazek


joannamm pisze: Napisane: So 23 wrz 2017
Krysiu
Nie da się ukryć, że w tym roku przyroda narozrabiała.
Nawet na moich kaszubskich piaskach cały czas mokro. Ale u Ciebie to trochę przesadziła. Pozostaje pocieszenie, że wiele roślin uprawianych jest metodą hydroponiki i Twoim pięknym roślinkom nic nie będzie.
Moją uwagę przykuł śliczny bieluń, czy on jest jednoroczny?
Dzielżany prezentują się okazale. Zresztą u Ciebie wiele piękności zachwyca swoją urodą.
Pozdrawiam serdecznie ;:196 i życzę słoneczka ;:3 i zdrówka
Joasia
Joasiu skoro na Twoich piaskach mokro to cóż można powiedzieć o naszej ciężkiej ziemi. Czarnoziem choć w wielu miejscach rozluźniony żwirem to i tak trudny do wysuszenia. A swoją drogą dziwna sprawa bo tyle żwiru w niektórych miejscach daliśmy, a po roku czy dwóch przy kopaniu nie widać go ... jakby coś ściągało go w dół.
Pogoda nadal deszczowa - dwa dni solidnie padało więc znów poziom Drwęcy poszedł w górę, przyszły niższe temperatury więc nadzieja na poprawę z dnia na dzień blednie...

Obrazek

JAKUCH pisze:Napisane: So 23 wrz 2017
Piękne dzielżany szczególnie ten niski czerwonawy .Nie wiedziałam ,ze uszkodzone miejsca u dalii można zdezynfekować wodą utlenioną .Krysiu czy tę wodę można zastosować do każdej rośliny to tak na przyszłość. U nas też dziennie podlewanie z nieba lecz u mnie nie widzę żadnych uszkodzeń bo gleba wszystko wciąga i niektóre rośliny dopiero odżywają po lecie, lecz może to zbyt późno .Jednak powoli powinny kończyć wegetację
Jadziu mimo takiej paskudnej pogody niektóre dzielżany nadal kwitną.

Dzielżany o ciemnych kwiatach wyróżniają się.
taką ciekawą odmianą o bordowych kwiatach jest niewysoki ( 100 - 130cm) Rubinkuppel dzielżan ogrodowy
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dziś mimo padającego deszczu byliśmy ze 2 godziny na dzaiłce aby wyjąć trochę różnych cebul z pojemników. Mimo,że wykopane i leżące skosem aby uniknąć nadmiaru wody i tak były bardzo mokre.
Eukomisy w miarę dobrze ale ... Galtonie już gorzej i kilka cebul w "stanie płynnym " Wszystkie miały zielone liście ... z nimi to tak jakby nasz sezon był dla nich za krótki i cebulom nie zdążą naturalnie uschnąć liście i wejść w okres spoczynku.
Od kilku lat używam wody utlenionej na cięcia a po obeschnięciu zasypuję węglem drzewnym i ... sprawdza się.

tencia pisze:Napisane: So 23 wrz 2017
Krysiu jak Twoja działka ,to straszne co się dzieje w tym roku z tą pogodą,jeśli kiedyś będziesz dzieliła swoje śliczne dzierżany to ja chętnie sadzoneczkę przygarnę ;:180 .Pozdrawiam serdecznie i dużo ,dużo ;:3
Teresko ano pogoda nas nie rozpieszcza i ... roślin też ...
Już liczę straty a po zimie to dopiero będzie ;:145
Przypomnij się wiosną - mam nadzieję, kilka odmian rośnie w wyższej części i 3 spore kępy wyciągnęłam z wody i błota - posadzone w doniczki czekają na zadołowanie w ziemi ... nie w błocie ale czy się da ?
Dobrze,że takie sytuacje rzadko sie zdarzają bo kontynuacja kolekcji itp straciłaby sens.

anabuko1 pisze:Napisane: Pt 29 wrz 2017
Jakie piękne dzielżany! I kępy duże i ukwiecone.
Przyjemne widoczki dla oka ;:108
I piękne dalie.
Jak tam woda sobie poszła ??Pogoda chyba wszędzie dotarła ?
Pozdrawiam
Aniu pogoda nadal nie sprzyja roślinom i ogrodnikom. Przychodzą mi do głowy dziwne myśli - czy jest sens chodzić tam i stresować się skoro na nadmiar wody nic nie poradzimy ...
Jednak w czasie pobytów obserwuję rośliny i gdy tylko zauważę coś niepokojącego to wykopuję.
Oblepione błotem rośliny a raczej korzenie , nie mają dostępu do tlenu i duszą się.

Ale są rośliny, które wydawałoby się,że powinny zareagować na nadmiar wody w podłożu a jednak ... nie
Wykopałam tylko 2 kępy dzielżanów , które były zalane. Pozostałe rosną w innej części działki - tam bardzo grząski teren ale woda nie stała :D
Powoli zaczynają być wspomnieniem - pięknym wspomnieniem prawda ?

To jedne z siewek, które rozkwitają czerwienią a pod koniec kwitnienia przybierają ciepły rdzawy kolor.
Osiągają do metra wysokości czyli takie akurat .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dobranoc
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

U mnie tojad jeszcze nie zakwitł ;:306 Muszę go chyba przesadzić. Miło widzieć Twoje dalie, Ty kochasz każdą z osobna, jak ja! ;:173
Piękne Twoje pelargonie! Choć nie lubię się nimi zajmować i często zaniedbuję, trzeba przyznać, że potrafią udekorować dom, tak to fajnie rustykalnie wygląda!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu tak pięknie pokazujesz swoje kwiatki ,że w ogóle nie widać kłopotów jakie narobiły opady deszczu.Czy pogoda się u Ciebie poprawiła?Pozdrawiam i dużo ;:3
Awatar użytkownika
joannamm
500p
500p
Posty: 577
Od: 27 lut 2013, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie, nad rzeką Brdą

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu
Tojady, dzielżany, dalie wszystkie piękne. W tym roku kwiaty dłużej i bardziej okazale kwitną bo początek jesieni ciepły.
Lubię oglądać Twoje zdjęcia, mają w sobie dużo radości.
Ale zgadzam się też ze stwierdzeniem, że jesień usprawiedliwia chandrę, i można sobie bez powodu popłakać, hm.
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2308
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

'Yuuraku' i 'Ace Summer Sunset' - piękne dalie!
Posiadanie wszystkich dalii jest raczej niemożliwe. Ilość odmian niezliczona. Obszar też musiałby być spory. Ja sadzę po kilka sztuk z większości odmian więc tym bardziej nie zgromadzę wszystkich ;:306
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Oj, Krysiu, przepiękne te Twoje dalie :) No i cała ogrodowa reszta, bardzo ładnie i kolorowo jeszcze u Ciebie! Oby jeszcze słonko poświeciło i poradowało nasze oczy i serca!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”