Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1698
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Ta ciemnolistna dalia o ciemnych kwiatach jest po prostu super :wink:
Ogólnie bardzo mi się podobają Twoje murki i obrzeża rabat - pewnie będę się Twoimi zdjęciami inspirował przy zakładaniu nowego ogrodu :wink:
Hakonechloe uwielbiam, mam 6 odmian :wink: I już mam plan na 3 rabaty z ich udziałem :wink:
I na pewno będę tu do Ciebie zaglądał :D
Awatar użytkownika
Aklat
100p
100p
Posty: 134
Od: 17 wrz 2018, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie/Warszawa

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Nie wiem jakim cudem przegapiłam wcześniej ten wątek! Piękny ogród, zachwycające rośliny i kompozycje. Szczegolnie ta zwróciła moją uwagę.
[quote="April"]
Obrazek
/quote]
Ta biała jeżówka, różne odcienie zieleni i te fioletowe drobne kwiatki. Czy to werbena patagońska? Pięknie się to wszystko razem komponuje. Czy możesz się podzielić co tu jeszcze rośnie?
Aneta
Początkująca ogrodniczka
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Sauromatum witaj. Ciekawy nick. Ale nie zapamiętam ;:306 prędzej pałczycha choć też będzie trudno. Jak masz na imię, bo nie znalazłam.
Widziałam że pasjonują cię uprawy domowe, to zupełnie inaczej niż mnie. Nawet storczyki uśmierciłam. Wegetuje teraz curio na parapecie. Im mniej się nim zajmuję tym sobie lepiej radzi :;230
Zakładasz nowy, własny ogród. To trzymam kciuki za powodzenie. Ja też ciągle tworzę dalsze rabaty i zajmie mi to ładnych kilka lat jeszcze :;230
Hakonechloa też uwielbiam. Mam odmiany: Macra- gatunek, All gold, Albostriata, Beni Kaze, Aureola i ostatnio nabyłam białą Fubuki. Czyli wychodzi na to że odmian mamy po tyle samo. Jakieś inne wybrałeś czy podobne odmiany? Które ci się najbardziej podobają i dlaczego?
Ja zachwycam się All Gold, świetnie u mnie rośnie. I macra, za wielkość. Reszta jeszcze młode sadzonki.

Aneto, na tej rabacie rośnie zielona Jeżówka Green Jewell, anafalis perłowy, werbena patagońska w niskiej odmianie, szałwia, kule bukszpanowe. Wiosną widać jeszcze fioletowe czosnki w jakiejś popularnej odmianie, teraz nie pamiętam oraz niebieskie kamasje i molinie Variegata. Tło tworzą rododendrony Cunningham's White i Blue Tit z trzcinnikami Overdam i Avalanche. W tym roku dosadziłam jeszcze rutewki delavaya. Po boku są hortensje, wiśnie Pissardi, róża Blue Magenta... dużo tego. W różnych porach sezonu, ta rabata wygląda bardzo różnie. Sama zobacz
wiosna:

Obrazek

czerwiec:
Obrazek

Tu widać, że są to rządki, próby uporządkowania. Ale natura i tak rozwichrzyła wszystko ;:306
Obrazek Z tego brzegu są róże The Fairy i Lovely Fairy pienna.

Potem robi się już tylko bardziej buszowato:

Obrazek

Zaczynają jeżówki i werbena- koniec lipca, szałwia ścięta po kwitnieniu:

Obrazek

na drzewie pnie się Atkinidia

Obrazek

Koniec przeglądu :wink:
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1698
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Rabaty super :D Bardzo fajnie trzymasz się kolorystyki :wink: Ja nie jestem fanem misz maszu kolorystycznego, wolę większe plamy tych samych kolorów :wink: Niestety w ogrodzie rodziców tak się nie da ponieważ mama lubi mieć dużo koloru :wink: Ja ogród zacznę tworzyć pewnie w przyszłym roku jak budowa domu już ruszy.
Mam na imię Karol :wink:
Nie mam formy nominalnej hakonechloi, mam jeszcze odmianę 'Stripe It Rich' - malutka odmiana o żółtych liściach w białe paski :wink: Pozostałe mam takie jak i Ty :wink: 'All Gold', 'Aureolę' i 'Albostriatę' mam już od kilku lat i jestem z nich bardzo zadowolony. 'Fubuki' i 'Stripe It Rich' mam od tego roku i nie wiem jak będzie z ich wzrostem. Uwielbiam 'All Gold' ponieważ nawet w cieniu jest naprawdę ładnego koloru, 'Aureola' też bardzo ładnie u mnie rośnie i jest piękną poduchą. Co do 'Fubuki' mam mieszane uczucia bo jednak nie jestem fanem kępki wielu kolorów a ona jest trochę biała, trochę zielona i do tego wiśniowe przebarwienia. Trochę o kolor dla mnie za dużo :wink: Ale jeśli ładnie będzie rosła to na pewno ją pokocham :wink:
Ja planuję cały przedogród obsadzić hakonechloą żeby tworzyły taką trawną łąkę :wink:
Awatar użytkownika
Aklat
100p
100p
Posty: 134
Od: 17 wrz 2018, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie/Warszawa

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Woow! dziękuję za takie zestawienie. Przeglądałam Twój wątek z całego roku i tak mi się wydawało, że ta wiosenna rabata z tulipanami to jest właśnie ta sama, choć głównie rozpoznałam po obrośniętych pniach w tle, taka jest zmiana. Tym bardziej podziwiam, cały czas się coś dzieje, aż miło popodziwiać.
Ostatnio spodobało mi się zestawienie werbeny patagońskiej z trawami np stipa brachytrichą, chcę taką rabatę zrobić u siebie, a teraz widze, że jakby dołożyć do tego jeżówkę i coś zielonego, wyszłoby jeszcze ładniej. Musze rozwinąć swoją koncepcję. Dzięki za inspirację ;:167
Aneta
Początkująca ogrodniczka
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Dobrze że teraz wyrywasz zdjęcia.
Miło jest tak popatrzeć na piękne widoki lata. I piękny ogród oczywiście.
Ta dalia z ciemnymi listkami wygląda suuper.
Aby mi się udało taką kupić na wiosnę. :wink:
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Anetko witam :wit
Przeglądając twój ogród kurcze stwierdziłam,że jestem w raju.
Nie wiem czemu jeszcze nie widziałam twojego królestwa ,ale wiem na pewno,że będę częstym gościem.
Jestem zachwycona na maksa a kopara opadła mi do ziemi po tym co ujrzałam.
Ilość cudnych roślin,widoków pięknych rabat i ogrom pracy,który wykonałaś ,kłaniam się nisko ;:180
Z ogromną przyjemnością będę do ciebie wpadać ;:215
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Chyba sobie sprawię tę jeżówkę Green Jewell...
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Anetko ale bajecznie wyglądał Twój ogród w pełni sezonu . Przepięknie prezentuję się zakątek przy lasku . Cudny raj sobie stworzyłaś .
Sauromatum ma na imię Karol :D :lol:
Rododendronów zazdroszczę takie cudaśne że bym je tam z każdej strony fociła ;:oj . Ale już podchwyciłam pomysł jak zagospodarować u siebie brzozowy lasek :lol:
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Witaj Jolu :wit no w końcu można znów podziwiać Twoje urocze zakamarki ogrodu :) coś pięknego, uczta dla oczu :heja widać jak wszystko rośnie i się zmienia :) a rabatka "spod linijki" pięknie się rozrosła :)
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Cześć!
Jestem bardzo zaskoczona, w zasadzie granicy szoku!
Kiedy wyprostowałaś rabaty?! Bardzo gęsto i konsekwentnie!
Kiedy będziesz w TV?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

A jak mówiłam Justynie, to nie wierzyła ;:306
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Witaj Jolu :wit . Wyczytałam, że aktualnie tylko zamawiasz dalie :;230 . Rabaty spod linijki cudowne ;:180 . Kto wie może i mi się kiedyś poprzestawia :lol: . Wszystkiego dobrego w 2019 roku i samych sukcesów w każdej dziedzinie życia ;:196 :wit .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”