IPAKO jako tako - czyli mój ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: IPAKO jako tako - czyli mój ogród

Post »

Wspaniałe zakupy poczyniłaś i od razu zielnik się zapełnił.
Kocanka curry ma faktycznie aromat curry?
Roszponkę chcę wysiać sobie, do gruntu, w ogóle sałaty bezpośrednio do gruntu siałam i spokojnie się udają, a prym wiedzie rukola, te jest niezniszczalna :) Rośnie jak szalona w ogrodzie i jest mocno pikantna, dużo bardziej niż ta ze sklepu :)
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ipako
200p
200p
Posty: 331
Od: 11 wrz 2013, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: IPAKO jako tako - czyli mój ogród

Post »

apus pisze:Wspaniałe zakupy poczyniłaś i od razu zielnik się zapełnił.
Kocanka curry ma faktycznie aromat curry?
Roszponkę chcę wysiać sobie, do gruntu, w ogóle sałaty bezpośrednio do gruntu siałam i spokojnie się udają, a prym wiedzie rukola, te jest niezniszczalna :) Rośnie jak szalona w ogrodzie i jest mocno pikantna, dużo bardziej niż ta ze sklepu :)
Tak, kocanka ma aromat curry :) ale u mnie słabo rośnie, nie jest zbyt bujna, ale pachnie świetnie.
Rukolę i szpinak tez posiałam bezpośrednio do gruntu. Już ładne sieweczki wyszły :)

Uaktualniam

Kwiatowo pod domem
Obrazek
ObrazekObrazek

Zioła:
Mięta meksykańska i kozłek lekarski
Obrazek
Obrazek

Zielnik :)
Obrazek
Obrazek

Z bliska
Mizuna japońska czerwona i zielona
ObrazekObrazek

Obrazek
Obrazek

Młodziutki szpinak i rukola
Obrazek
Obrazek

Mięta kędzierzawa na pierwszym planie, ale obok jest jeszcze pieprzowa i jabłkowa oraz lubczyk.
Obrazek
Obrazek

Samosiejki ogórecznika (mam ich chyba z 15 jak nie więcej i chyba usunę prawie wszystkie, zostawię ze 2 tylko jako ozdobę, bo i tak raczej w kuchni nie używam oraz melisa :)
Obrazek
Obrazek

Samosiejki Nagietki też z 15 jak na razie, ale je wszystkie zostawiam :) moje ususzone zapasy się kończą, trzeba będzie zrobić świeże zapasy
tego roku oraz Ruta
Obrazek
Obrazek

Poziomeczki ładnie się przyjęły w nowym miejscu, pięknie rosną. Oregano
Obrazek
Obrazek

Samosiejki Kolendry :) cieszą mnie ogromnie, liczyłam że się rozsieje sama
Obrazek


Ponadto zaryzykowałam i bazylie z doniczki wsadziłam do gruntu. Część dałam do doniczki, ale mam nadzieję, że już mrozu nie będzie i te w gruncie przeżyją. W prognozie pogody niby ma już nie być mrozów, zobaczymy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Stewia, którą wsadziłam do gruntu niestety padła, przyszły mrozu i lipa, będzie trzeba kupić nowa sadzonkę, no szkoda, ale w sumie było to do przewidzenia.

Pozdrawiam
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1342
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: IPAKO jako tako - czyli mój ogród

Post »

Wcięło mnie z powodów wszelakich, po adres do wysyłania nasion na Akcję wpadam a tu u Ipako cisza! Mam nadzieję że wątek wstanie, wszak w Australii powinna zaczynać się wiosna. :D
Awatar użytkownika
ipako
200p
200p
Posty: 331
Od: 11 wrz 2013, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: IPAKO jako tako - czyli mój ogród

Post »

Witam. Ostatnio mało robię przy domu. Brak czasu. Mniej roślin i ziół.

W zeszłym roku przerobiliśmy całkowicie rabatkę pod domem, daliśmy kwaśną ziemię, wynieśliśmy całkowicie zioła. Położyliśmy agrotkaninę. Po wierzchu nasypaliśmy otoczaków i korę. W tym roku dołożyliśmy "modną" donicę, ale jeszcze nie ma w niej roślinki. Solarne lampy w zeszłym roku kupiliśmy w lidlu. Przetrwały zimę, nadal działają. Dwie większe z tyłu świecą ciepłą białą barwą, mniejsze z przodu są mulikolor i co parę sekund zmieniają kolor (można je zatrzymać na dowolnym). Dodatkowo w tym roku pomiędzy otoczakami wyrosły grzyby - smardze. Taka ciekawostka.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jedne z wielu smardzy
Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21735
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: IPAKO jako tako - czyli mój ogród

Post »

Witaj zapracowana kobieto :wit Rabata ładna, ciekawa jestem tej bieli kamieni- jak długo uda się taką utrzymać i co potem? Myje się takie kamienie czy nic się nie robi? Co posadzisz w tej ozdobnej donicy? Masz już pomysł?
No i te smardze ;:173 :heja czy kupowałaś grzybnię?
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
ipako
200p
200p
Posty: 331
Od: 11 wrz 2013, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: IPAKO jako tako - czyli mój ogród

Post »

Karo, jeszcze nie wiem co będzie z kamieniami. Na razie są po pierwszym sezonie, zaszły trochę zielenią, ale nie wyglądają źle. Tez nastanawiam się co później. Ewentualnie wyzbieram, wymocze, i w czyms odpowiednim wymyje i na nowo rozłożę. Są duże, więc nie bedzie raczej to uciazliwe.

Nie dawalam grzybni, pojawily sie niewiadomo skad. Mozliwe ze z kwasna ziemia do nas zawitaly.
Co do doniczki to jeszcze sie zastanawiam. Albo cos typu trawy, albo zwisajace z drobnymi listkami. Masz jakies propozycje :)?
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21735
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: IPAKO jako tako - czyli mój ogród

Post »

Każda zwisająca roślina będzie tu pasować, mam na myśli jednoroczne,sezonowe jak np. lobelia czy bidens, sanwitalia czy diascia ale trawy też nie są złym pomysłem , ta bujająca się na wietrze ostnica czy też rozplenica . Z pewnością doda to uroku rabacie. :wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”