Moje zielone zakręcenie cz.II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

U mnie jeszcze ani arbuzy, ani melony nie dają oznak życia. :( Jednak dopiero co wysiane, więc muszę troszeczkę poczekać. ;:108
Już jakiegoś złodzieja licho przyniosło na Twoją działeczkę ;:145 ;:145 Skarbów nie znalazł, a szkody narobił, ;:oj nic tylko bić i patrzeć, czy równo puchnie. ;:134 No tak, tylko najpierw trzeba byłoby go złapać. :oops:

Dobrej niedzieli, Juleczko. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

To dziadostwo !!! Nie pójdzie zarobić tylko kraść !!! Łapy przy czterech literach bym połamał !!!
Naprawisz Julcia nie długo bo cieplej będzie.
Mimo wszystko miłego wieczorka. ;:168
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Lucynko to nie pierwszy raz taka wizyta gdzie więcej szody niż strat.Nauczona doświadczeniem nic cennego nie zostawiam na działce.
Nawet kosiarkę zawożę wiosna gdy trawa wymaga już pilnego koszenia bo wtedy więcej ludi kręci się po działkach ,a przecież znamy się przynajmniej z widzenia a obcy szybko są lokalizowani i obserwowani. Bardzo trudno teraz określić którego dnia było włamanie bo działki puste,byłam dwa tygodnie temu wtedy było ok.
Piotrku już wszyscy przebieramy nogami w oczekiwaniu na wiosenne ciepełko, bo słoneczko przez okno świeci kusząco, tylko te temperatury ;:223
Dziś mimo niedzieli pobuszowałam w lidlu.
Obrazek
Oczywiście nie mogłam się oprzeć :lol:
Spokojnej niedzieli :wit
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Niezłe zakupy, tylko czekać na pogodę żeby można było sadzić ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julciu trzymam kciuki za roślinki, bo ja miałam kiepskie doświadczenie właśnie z liatrą. A trójsklepkę miałam w rękach i odłożyłam, eukomisów nie widziałam. Miałam też te sekatorki kupić ale one jedynie do kwiatków, a u mnie ogród wiejski więc sekator potrzebny większy, mocniejszy :D
Co zrobisz z roślinkami wsadzisz do doniczek czy poczekasz na wiosnę? Miłego wieczoru ;:196
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julcia piękne zakupy :) Zima mówi powoli PAPA i będzie można wreszcie wyruszyć na działkę ;:138 ;:138 ;:138
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

:wit Juleczko! ;:196
No i będziesz siać! ;:63 ;:63
Udało Ci się kupić różowego eukomisa ;:215 To nasionka czy sadzonka?
U nas na działkach też kradną, ale w naszej alejce kilku działkowców hoduje gołębie i codziennie hodowcy przychodzą, w dodatku w różnych porach dnia, co znacznie utrudnia złodziejom swobodne poruszanie się w naszej części ROD. ;:108

Dobrego i ciepłego ;:3 tygodnia życzę. Zdrówka. ;:167 ;:167 ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Natalko zakupy zakupami coś tam zawsze wpadnie do koszyka, no bo jak się oprzeć tym kolorowym opakowaniom.
Marysiu na razie potrzymam w opakowaniach, jak zobaczę kły to pójdą do doniczek ,albo do ziemi na działce . Eukomis
ten ciemny , mój z ubiegłego roku biały i nerina na pewno do doniczek, tylko jak najpóźniej bo na balkon niestety nie mogę wystawić. Mam malutki i nieosłonięty wystawiony na wiatr z każdej strony.
Sekatorki kupiłam właśnie do kwiatów bo dużym sekatorem miażdżę delikatne łodyżki, otworzyłam i są bardzo ostre do tego 3 letnia gwarancja w opakowaniu ;:oj Jak się będą sprawować zobaczymy.
Piotrku już nie mogę się doczekać :)
Lucynko wszystkie roślinki w kapersach więc muszę teraz pilnować ich kłów. Dla eukomisów wymyśliłam większą płytką donicę i myślę by wsadzić razem dla kontrastu. Moja cebula białego eukomisa fajnie w domu podeschła i mam nadzieję ze jednak coś z niej urośnie.
Masz rację nic tak nie zabezpieczy działki jak sąsiedzi, na naszej alejce też jeden pan hodował kurki, teraz z racji wieku już nie więc od jesieni do wiosny w zasadzie alejka pusta ;:222
Cieplutkiego tygodnia ;:4
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Co za wstrętni złodzieje :evil: Takich to tylko łapać i pozamykać za kratami :roll: Byłaś to zgłosić? Czy nie ma to sensu? Oby na targach była piękna pogoda (żeby nie padało) ;:224 Słyszałaś o tym, że od 16-18 marca w Lesznie odbędzie się I Leszczyńska Fiesta Balonowo - Spadochronowa :tan Będzie na co patrzeć ;:108
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julianie nie zgłaszałam bo z doświadczenia wiem ze to bez sensu, musiałabym na działce czekać kilka godzin na patrol i marznąć, a wiadomo tylko spiszą protokół ;:222
Tak wiem ;:170 będzie fajna imprezka ,balony kolorowe i spadochrony też , oby pogoda dopisała bo w deszczu to żadna atrakcja stać i moknąć.Pójdę z wnukami ;:333
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

A ja może pojechałbym wtedy do Babci do Święciechowy, bo tam na Sali Wiejskiej mają być wszystkie odprawy do lotu, otwarcie i zakończenie :D Kup sobie atrapę kamery na działkę, były w zeszłym roku w Lidlu :wink:
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julia widzę szalejesz :) ja to unikam Lidla hihi bo wiem, że jak wejdę to na pewno coś kupię, a już na prawdę miejsca na to nie znajdę, ostatnio jak byłem i prymulki był to już 4 miałem w koszyku ale się opanowałem i wyciągnąłem ;:306
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julciu ja swoje floksy wsadziłam do doniczek, bo to były suche pajączki więc bałam się że w domu przesuszą się na amen! Wczoraj byłam w Ldl i kupiłam solarne odstraszacze dla podziemnych amatorów naszych ogrodów i może się sprawdzą. Kupiłam też spryskiwacz, bo mój gdzieś się przede mną schował :;230 Miałam nawet wrócić szukać eukomisu, ale zrezygnowałam, bo pewnie gdzieś jeszcze znajdę. Marzy mi się grządka ananasków, ale nie będę sadziła w doniczce bo Marta odradzała, a u niej taka grządka jest. Ty masz luźną glebę, a ja swoją muszę rozluźnić. Życzę słoneczka i szybkiej wiosny ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”