Moje zielone zakręcenie cz.II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Ależ cudne kępy zimowitów i tyle odmian! ;:138 ;:138
Juleczko, najpiękniejsze Kwiatuszki to Ty hodujesz w domu. ;:167 ;:167 ;:167
Dni coraz krótsze, to i na działkę rzadziej zaglądasz, ale widzę, że w domku wcale Ci nie brakuje roboty, nie mówiąc o pracy zawodowej. ;:108
Trzymaj się zdrowiutko i niech Ci słoneczko świeci. ;:3 ;:3 ;:167 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julciu jesteś w pełni wytłumaczona! Opiekujesz się wnukami i robisz to perfekcyjnie...one Ci to zapamiętają, a nikt nie wspomni nie posprzątanego mieszkania ...wierz mi! Gorzej z zakupami, bo i wnuki lubią coś pysznego zjeść ;:306 Julciu ja przeżywam spowolnienie więc nie wiem czy to wina upływających lat czy wtedy jak mam chęć to pogoda nie pozwala i odwrotnie.
Dzieci wspaniale rosną i wiesz jak zobaczyłam ten mikser w rękach wnuczka to pomyślałam co to będzie jak we czwórkę zaczną piec pierniczki już niedługo ;:306 ;:306 Nie wyjdziesz spod mąki ;:196 ale radości i wspomnień kiedyś będzie mnóstwo!
Trzymaj się zdrowo to najważniejsze...a wnuki kiedyś wyrosną i już nie będą potrzebowały takiego nadzoru ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Juleczko kochana, tak bardzo zniknęłaś mi z oczu, że nawet Ci życzeń świątecznych nie złożyłam. ;:174 Ufam, że mimo to święta miałaś wspaniałe, rodzinne, w otoczeniu cudownych wnucząt. ;:333
Zaczynamy nowy rok, więc życzę Ci więcej czasu dla działeczki, dużo zdrówka i radości w życiu osobistym, rodzinnym, zawodowym i działkowym. ;:167 ;:167 Niech Ci się spełnią wszystkie marzenia. ;:cm ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Hej Julka wszystkiego dobrego w tym Nowym Roku :) Jak tam jakieś plany już są?
Wnuczki widzę dopisują to babcia się nie nudzi :)
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Mariuszu,Lucynko dziękuję za życzenia ;:168
Faktycznie, wnuki nie bardzo pozwalają na nudę w domu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jednak o działce nie zapominam.
Odwiedzam ja co jakiś czas, a tam nadal późna jesień lub jak kto woli wczesna wiosna
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Planów mam sporo jak będzie z realizacją zobaczymy.
Nie zapomnialam o świeżym zaopatrzeniu dla murarek, jednak w stare rurki jeszcze nie zaglądałam.

Obrazek

Obrazek
Susza latem,wiec aby wyszukać odpowiednia grubość trzeba się nachodzić.Pewnie mam za mało, ale jak czytam wielu hodujących murarki narzeka że mają malo zdrowych kokonów. Zobaczymy jak będzie u mnie.
W tym sezonie będę musiała wymienić obrzeża przy jeżynach i borówkach bo już niestety zbutwialy.
Caly czas myślę nad skalniakiem,bo rośliny mam w różnych miejscach.
Muszę przeorganizowac rabatkę przy wejściu na działkę bo nie wygląda jak bym chciała.
Pomieszczenia gospodarcze też już powinny być odnowione ;:223
Udało mi się zrobić budkę lęgową dla ptaków, więc trzeba już wieszać może dziś działkę uda się odwiedzić, zobaczymy.
Plany są, a realizacja jak zwykłe pewnie uda się połowę zrobić ;:224
Przy okazji każdej wizyty na działce podlewam zimozielone rośliny bo deszczu wiekszego dalej nie ma a o śniegu nie ma co marzyć .
Temperatury wiosenne, rośliny ruszają z wegetacją więc cały czas się zamartwiam by nie przyszedł jakiś większy przymrozek , bowiem wtedy będzie wiele strat w roślinach
Miłego dnia życzę kochani ;:4
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

To trzymam kciuki za realizację planów, niech się uda jak najwięcej ;:333 też mam problemy z brakiem wody ;:185 dobrze że chociaż pod koniec grudnia porządnie popadało, poprzednia jesień i zima były bardzo suche, a potem latem tragedia... Może jeszcze w lutym też popada ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Juleczko, rzeczywiście zdjęcia pokazują raczej wczesnowiosenne obrazy działeczki. :roll:
Dziwna ta zimaniezima. :oops: Roślinom raczej na dobre to nie wyjdzie, ale co my możemy... ;:223
Czytam, że masz już poczynione plany. ;:333 Ambitne, ale realne i z pewnością je urzeczywistnisz, czego życzę Ci z całego serca. ;:167
Z wnuczętami masz sporo zajęcia, dzieci są absorbujące, wymagające nieustannej uwagi, ;:108 lecz w przyszłości odwdzięczą się Babci za jej dobre serduszko i poświęcony czas. ;:cm Coś o tym wiem. Do dziś z sentymentem wspominam swoją babunię. :D
Trzymaj się swoich planów, przytulaj wnuczęta, niech Ci zdrówko dopisuje i sił nie zabraknie. ;:167 ;:167
Pozdrawiam cieplutko. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julciu widzę, że zostałaś zmobilizowana do napisania w wątku :D I świetnie, bo o wnukach to wiem ale o działce nie wiedziałam, że tak wiosennie u Ciebie. Co rośnie w skrzyniach? sałata? Murarek nie mam, ale i nie staram się o nie bo w moim ogrodzie jest mnóstwo owadów naturalnie żyjących o ptakach nie wspomnę. Oczywiście murarki też są i od paru lat żyją pod elewacją, tam sobie miejsce wybrały, tylko przegryzły się i wyłażą czasem w kuchni pod parapetem...no to muszę je naprowadzać na zewnątrz ;:306
Wnuczęta rosną i oczywiście wyglądają jakby żyły w pełnej harmonii i zgodzie, ale to pewnie tylko tak do zdjęcia wygląda ;:306
Wszyscy planujemy i na pewno zmiany ponad siły, możliwości finansowe i czas. Wszystko zweryfikują realia, ale ja Ci życzę aby jak najwięcej dało się wykonać i pokazać nam! Pozdrawiam i życzę zdrówka ;:196
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Natalio moja młodsza wnusia też Natalka :D
Deszczu ciągle za mało od jesieni mam wody tylko połowę beczki pod rynną wiec niewiele. Deszczu, śniegu nie widać ;:222 ciągle słońce, czasem chmury a opadów nie ma.
Czekam na porządny deszcz, ale nie ma,co my możemy.
Lucynko staram się by nawiązać jak najlepsze kontakty z wnukami i na razie chyba jest dobrze :D
Plany pomalutku realizuję nawet dziś
kolejny kroczek zrobiony
Obrazek
Młodzi morsuja a dziś wyjątkowo wielko orkiestrowe morsowanie więc dzieciaki do babci .
Pogoda fajna więc spacerek na działkę :heja dzieci wybiegane
Obrazek

Obrazek
Marysiu w skrzyniach jeszcze kapusta pekińska ,samosiewki salaty kiełkujący czosnek, nawet szczypiorek wyłazi

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Marysiu mam szczęście bo dzieci wspaniale się dogadują czasem tylko chłopcom brakuje cierpliwosci dla maluchów ale to raczj różnica wieku i zainteresowań
Obrazek
Postaram się systematycznie pokazywać zmiany na działce ale jak z czasem to zagra nie mam pojęcia.
Miłego wieczoru ;:4
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julciu właśnie o tych kontaktach myślałam, kiedy to młodsze zabiera starszemu, a ten w obawie że mu zniszczy odbiera. To prawie w każdym rodzeństwie tak jest. No to działka miała nalot! ;:306
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julciu pozdrów więc ode mnie wnusię-imienniczkę :D ;:168 Czyli wychodzi na to, że nie tylko ja mieszkam w suchym miejscu ;:131 to trzymam kciuki żeby i u Ciebie popadało ;:333
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3664
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

:wit Witaj Juleczko. Aż miło popatrzeć na szczęśliwe wnuczęta. Działka nie wygląda zimowo, niestety. Piszesz, że deszczu mało, u mnie chociaż trochę popadało. Samosiejki sałaty miałam, ale jakieś kopytka zjadły, niech im będzie na zdrowie :wink:
Pozdrowienia posyłam ;:196 .
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julciu, wnuki rosną jak na drożdżach ;)
A widzisz,u mnie ciągle deszcz, nawet już trawnik nie wpija. A blisko siebie mieszkamy.
Pozdrawiam - Justyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”