Anusiny balkonik

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anah
100p
100p
Posty: 169
Od: 26 maja 2016, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Anusiny balkonik

Post »

Moim marzeniem jest posiadanie ogrodu. Jednak na razie mam do dyspozycji maleńki balkonik - szeroki na 130 cm, a długi na 290 cm. I od trzech lat to właśnie na nim staram się stworzyć swoją magiczną krainę. Mimo iż daleko mu do Waszych bajecznych ogrodów, to chciałabym się nim pochwalić. Jestem bowiem dumna z każdej, nawet najmniejszej rośliny. Serdecznie zapraszam więc na Anusiny balkonik, czyli mój własny kwietny dywan w sercu krakowskiego blokowiska :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

-- 1 cze 2016, o 20:40 --

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zapraszam na Anusiny balkonik :)
Awatar użytkownika
Anah
100p
100p
Posty: 169
Od: 26 maja 2016, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Anusiny balkonik

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zapraszam na Anusiny balkonik :)
Awatar użytkownika
Anah
100p
100p
Posty: 169
Od: 26 maja 2016, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Anusiny balkonik

Post »

Obrazek

Obrazek

Młoda sadzonka maliny bardzo miło mnie zaskoczyła. Myślałam, że będzie owocować w przyszłym roku, a wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym sezonie będę cieszyć się pysznościami!

Obrazek

Pomidory typu Maskotka zawiązały już spore owoce.

Obrazek

Na krzaczku pojawiła się także pierwsza ostra papryka czerwona.

Obrazek

A ten moment lubię najbardziej - po całym dniu pracy, odpoczynek wśród kwiatów, z magazynem lub książką w ręku :)

Obrazek

Moc serdecznych pozdrowień dla wszystkich Forumowiczów!
Zapraszam na Anusiny balkonik :)
Awatar użytkownika
Anah
100p
100p
Posty: 169
Od: 26 maja 2016, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Anusiny balkonik

Post »

Rododendrony zaczęły przekwitać. Z dnia na dzień marnieją ich przepiękne kwiaty, dając pole do popisu innym roślinom. Nowymi królowymi mojego balkonu stały się dalie, które każdego dnia otwierają coraz więcej pąków.

Obrazek

Obrazek

Siły nabierają także te, które dopiero kilka dni temu przyniosłam do domu.

Obrazek

Tymczasem jedna ze starszych dalii zrobiła mi nie lada niespodziankę. Z przodu prezentuje się następująco:

Obrazek

Jednak z tyłu wygląda zupełnie inaczej:

Obrazek

Roślina ma już wiele nowych pąków i jestem szalenie ciekawa jak tym razem zdecyduje się je wybarwić :)

Mimo pochmurnego nieba i deszczowej aury, lantana nabiera kolorów:

Obrazek

Podobnie jak fuksja, która jako pierwsza z trzech, które posiadam, wypuściła pąki. I są one gigantyczne! Chyba idzie na rekord :)

Obrazek
Zapraszam na Anusiny balkonik :)
Awatar użytkownika
Anah
100p
100p
Posty: 169
Od: 26 maja 2016, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Anusiny balkonik

Post »

Kolejne rośliny pięknieją w cieple promieni słonecznych. Pierwsze kwiaty rozwinął oleander:

Obrazek

Rozkwita hortensja Pink Ball:

Obrazek

Otworzył się także pierwszy pączek mojej drugiej fuksji. Tylko czekać aż cała obsypie się kwiatami!

Obrazek

Nieśmiało zaczęła się czerwienić begonia:

Obrazek

A ja skorzystałam z pięknej pogody i zrobiłam drobne porządki. Wykopałam tulipany, które teraz odpoczywają po intensywnej wiośnie:

Obrazek

Także w mieszkaniu robi się coraz bardziej kolorowo! Zakwitła moja ulubiona hoja!

Obrazek
Zapraszam na Anusiny balkonik :)
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Anusiny balkonik

Post »

Hejo :wit. Jak się to wszystko zmieściło ;:333 ... Mam podobnej wielkości balkon. W tym roku głównie ostre papryczki. Papryczkowe szaleństwo. Fajne takie zielone balkony. Pozdrowionka ;:3
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
Anah
100p
100p
Posty: 169
Od: 26 maja 2016, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Anusiny balkonik

Post »

Witaj, Lyanno! :wit Sama nie wiem, jak to się pomieściło - to chyba kwestia samozaparcia i pogodzenia się z utratą użytkowej funkcji balkonu :lol: Zielone balkony górą! :tan Moc pozdrowień!



Tropikalne upały nawiedziły Polskę. Wczoraj w Krakowie było w cieniu aż 39 stopni Celsjusza! I podczas gdy ja dogorywam, moim kwiatom zdaje się to zupełnie nie przeszkadzać :)

Właśnie rozkwitła moja pierwsza róża! Okrywowa, w odmianie 'The Fairy'. Duże, wiechowate kwiatostany cudnie przewieszają się nad innymi roślinami!

Obrazek

Pięknie rozkwitła także prezentowana już przeze mnie w tym wątku pastelowa hortensja ogrodowa 'Pink Ball'. Cień jej sprzyja, obsypała się ogromem kwiatów!

Obrazek

Podobnie jak dalie, których kolejne odmiany ujawniły swoje wdzięki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Upalne temperatury sprzyjają heliotropowi, bakopie i malinie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Swoje pierwsze kwitnienie ma moja trzecia (ostatnia już) fuksja oraz goździk ogrodowy.

Obrazek

Obrazek

Jednak to co mnie cieszy szczególnie to kwitnienie tych gatunków, które wysiewałam po raz pierwszy w swojej ogrodniczej historii. Patrząc na ich piękne kolory, prawdą jest, że niezwykłą rozsadę gwarantuje przede wszystkim własny wysiew. Wśród moich skarbów znajdują się petunie, kremowa aksamitka, floks, lwia paszcza, szałwia błyszcząca 'Magic Fire' czy gipsówka wielkokwiatowa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I nawet zmasowany atak mszyc i przędziorków nie potrafi zepsuć mi humoru. Lato trwaj! ;:138
Zapraszam na Anusiny balkonik :)
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Anusiny balkonik

Post »

Kochana melduję się na twoim balkoniku ;:196
Juz widzę bratnią duszę balkonową ;:138 będę regularnym gościem ;:168
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Anusiny balkonik

Post »

Pięknie kwitną kwiaty. A jak tam papryczki i pomidorki? Upał straszny. Rozłożyłam parasol plażowy, żeby trochę osłonić rośliny na balkonie ;:3 . Balkon od zachodniej strony. Czasami tez wiatr nabroi.
Pozdrowionka ;:3
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
Anah
100p
100p
Posty: 169
Od: 26 maja 2016, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Anusiny balkonik

Post »

Moniu, witam Cię gorąco! Tak miło Cię widzieć! ;:168

Lyanno, mój balkon jest od wschodu, a na dodatek na tyle zaciszny, że nawet gdy szaleje burza, u mnie gałęzie ledwie podrygują na wietrze. Jedyny jego minus jest taki, że w bliskiej odległości mam drugi blok, który kradnie mi trochę przedpołudniowego słońca :cry: Tym niemniej pomidory i papryczki rosną jak szalone ;:215

Obrazek

Mam kilka odmian pomidorów, ale w ferworze przesadzania, zupełnie pomieszały mi się oznaczenia i de facto nie wiem teraz, co rośnie w której doniczce. Grunt, że wyglądają jędrnie i zdrowo :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrze radzą sobie także papryki - na zdjęciach poniżej czerwona ostra (NN) oraz Poupila.

Obrazek

Obrazek

Ponieważ wśród pomidorów mam wiele odmian wysokopiennych lub obficie owocujących, na balkonie podwiązałam je do barierek przy pomocy sznurków.

Obrazek

Obrazek

A na koniec kolejna wysiewana ciekawostka. Tak wygląda aksamitka rozpierzchła pełna w odmianie Mr. Majestic :tan

Obrazek

Obrazek
Zapraszam na Anusiny balkonik :)
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Anusiny balkonik

Post »

Piękne pomidorki ;:oj . Służy im zaciszny balkon. U mnie teraz leje i zacina na balkon, wiec pomidorki w domu, ogólnie mam dwa na balkonie i tez nie wiem jakie sobie zostawiłam. Niespodzianka będzie :D . Papryczki fajne. Obejrzałam zdjęcia Poupili na necie i będę nasion szukać :D . Aksamitki fajne.
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
Anah
100p
100p
Posty: 169
Od: 26 maja 2016, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Anusiny balkonik

Post »

Asiu, to u mnie i ta burza przeszła zupełnie bez echa ;:138 Na szczęście, bo kiedy się rozpętała, nie było mnie w domu. Bardzo dziękuję za miłe słowa pod adresem pomidorków :) A nasion Poupili nie szukaj - mam jeszcze większą część paczki, chętnie się podzielę :D (Ogólnie ja mam totalnego fioła na punkcie nasion, mam ich blisko 200 rodzajów kwiatów, owoców i warzyw ;:131

A po burzy otworzyła mi się kolejna petunia, także niespodziankowa, bo wysiewana! :heja

Obrazek
Zapraszam na Anusiny balkonik :)
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Anusiny balkonik

Post »

Anusia dziękuję ;:180 . Przypomnę się z nasionami jak będę mieć coś na wymianę np. Cherio Roxa jest fajna, oczywiście może powstać jakiś mieszaniec bo stoi obok Habanero Red :).
Duży zbiór nasion to podstawa :).
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”