Moja działeczka ROD zielony domek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witam i nisko się kłaniam ;:180 w moich skromnych progach na działeczce ROD. To już moja druga działka na ogródkach działkowych choć jak pamiętam to w moim życiu zawsze był ogródek. Pierwszą działkę odebrali mi z powodu przebudowy drogi dlatego postanowiliśmy z mężem kupić działkę na obrzeżach miasta. Oglądałam sporo działek i w każdej nawet najlepiej urządzonej było coś nie halo. Trafiłam w końcu na tą i choć strasznie zaniedbana i wymaga sporo pracy bardzo mi się spodobała po prostu miłość ;:167 od pierwszego wejrzenia. W listopadzie po raz pierwszy zadzwoniłam do faceta, w sprawie kupna działki dowiedziałam się tylko, że będzie sprzedawał na wiosnę. Czas strasznie się dłużył zwłaszcza że do końca nie wiedziałam czy facet się nie rozmyśli. Najlepsze to było to, że jak chciałam się z nim skontaktować w połowie marca to okazało się że telefon jest nieczynny. Oglądałam między czasie sporo innych działek, ale jak zwykle nic mi się nie podobało. Czekanie się jednak opłacało facet zadzwonił ;:138 w zeszłą niedzielę stwierdził, że zmienił nr telefonu i że mogę przyjechać na działkę. Takim sposobem już od czwartku mam upragnioną działeczkę. Choć działka jest mega zaniedbana roboty, że szkoda gadać to i tak cieszy. Wiem że nie ma się czym chwalić, ale śpiewam sobie przewodnia piosenkę ściernisko bo mi bardzo pasuje Pole pole łyse pole Ale mam już plan Pomalutku bez pośpiechu Wszystko zrobię sam,Tu na razie jest ściernisko Ale będzie San Francisko .....
A to kilka zdjęć mojej ślicznej ;:306 działki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powoli kończę bo nie chcę was zanudzać, ale będę wdzięczna za wasze rady porady :) nawet za uwagi. Mimo, że miałam parę lat temu działkę to zaczynam od początku dużo się pozmieniało jest tyle nowości udogodnień na rynku o których nie wiem no i oczywiście zmieniła się teraz moda z działki rolniczej na rekreacyjną. Ja stawiam na rekreacje oczywiście drzewka i krzewy owocowe to mus.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witaj Alicjo :wit w świecie zakręconych ogródkowo ;:224 . Dobrze że udało ci się kupić tą na której widok serduszko mocniej zabiło. Masz duże pole do popisu,dobrze że altanka jest i chyba nie będzie trzeba jej remontować. Napisz jak duży jest ogródek .
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Miło mi coco12 witać Cię u mnie. Moja działeczka ma 4a i altankę, która niestety tez trzeba poprawić. Nie są to duże poprawki, ale są przede wszystkim wywalenie gratów odświeżenie w przyszłości kafelki na podłogę no i wychodek podstawa ;:306 . O remont altany się nie boję bo kuzyn już czeka kiedy zacząć. Moja rzecz to ogródek muszę najpierw jechać po worki na śmieci w miarę wytrzymałe i zabrać się za porządki.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Z tym wywalaniem wszelkiego rodzaju gratów to istny horror -też przez to przechodzę ;:223
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alicja no trochę pracy Cię czeka, ale jaka to przyjemność będzie jak już będzie widać efekty :) dobrze, że wszystko się udało i działka jest już Twoja ;)
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alicjo witaj :)
Sporo masz pracy, ja w zasadzie też od takiego poziomu zaczynałam. Sił i wytrwałości życzę, bo jak jest miłość od pierwszego wejrzenia, to wiem, że będzie ok. Ja też się w swojej działeczce zakochałam od razu. Przyda się tez taczka ;) Życzliwi sąsiedzi pomogą. Ciekawe co tez tam u ciebie rośnie. Widzę przebiśniegi, leszczynę. Altanka ładna, duża :)
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Shire serdecznie Cię witam. Własnie niedawno wróciłam z działki strasznie przemarzłam, ale przynajmniej dopatrzyłam ścinanie drzewa. Duży orzech z przed altany znikł został podest na kwiatek :) zostały wycięte jeszcze dwa suche drzewa. Porobiłam trochu porządków i posprawdzałam co wyrasta. Można ręce załamać w grządkach razem z szczawiem rośnie tulipan, truskawki, irysy oraz kapusta ozdobna z tamtego roku. Jedno co dodaje uroku całej działce to drzewo kwitnące czereśnia tak mi sie wydaje.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
z góry przepraszam za jakość zdjęcia ale robiłam.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Piwonie, hortensje, truskawki- jakbym widziała siebie wiosną 2014 roku :)
Też ścinaliśmy drzewa- jedną jabłonkę i czereśnię, obie rosły w fatalnych miejscach. Targaliśmy też olbrzymią aronię. Znam ten ból narobić się do bólów krzyża i rąk :lol: Trzymam kciuki!
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witaj Alu :wit
Czeka Cię na pewno dużo pracy, ale nie ma to jak własna działeczka, kawałek własnego raju, prawda ? :D
Na pewno musisz wyciąć dużo drzew żebyś mogła rabatki kwiatowe zrobić.
Trzymam za wszystko kciuki ;:333
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Najpierw serdecznie witam Ciebie Saba. Pracy sporo mnie czeka oj czeka i wycinania drzew tez facet od którego kupiłam działkę sadził co popadło i gdzie popadło muszę wyciąć jeszcze na 100 procent jarzębinę i 2 leszczyny oraz usunąć cały winogron ponieważ posadzony jest przed sama altaną a na jego miejscu będzie taras i rabatki kwiatowe. Zapraszam Cie ponownie

Witaj Shire też mnie czeka wycinka dużych krzewów, starych suchych porzeczek i agrestów oj czeka wycinka.

Między gratami i 8 budzikami znalazłam na działce i zapomniałam wziąć do domu ;:223 żeby wyczyścić ciekawe co jeszcze znajdę w tych gratach

Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witaj Alicja :D
Powiem Ci tak. Altanka wygląda zdrowo i fajnie można ją zagospodarować :)
Działka ogrodzona. Jak dla mnie to plus również. Stare roślinki powycinać i posadzić nowe młode krzaczki które szybko się rozrosną.
Teraz dobry czas na prace. Na pewno uporacie się super z pracami i już nie długo bedziesz miała czym się chwalić :D
Powiem na koniec: DZIAŁKA MA POTENCJAŁ :D Będę często wpadać ;:215
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Dziękuje Piotrze za miłe słowa na pewno pochwalę się postępami prac na działce :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

;:168
A prąd oczywiście jest na działeczce???
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”