Ogród przy domu

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu jak miło pooglądać z rana takie piękne, jesienne widoczki.Mróz pozbawił dalii kwitnienia, jestem ciekawa czy u mnie dalie się zważyły...Trochę już na działce nie byłam, w sobotę jadę, ma być ciepło ;:3
Gdzieś wyczytałam, że ziemowity na słonecznym stanowisku się nie pokładają.
Zamówiłam 3 róże we F i będę sadziła za dwa tygodnie, nie wytrzymałam :D

Udanego weekendu:)
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Blueberry Natalio, żurawki wysiewałam tylko dwa razy, zawsze z powodzeniem. Potrzebny jest sztywny pojemnik, w wiotkim ziemia pęka może uszkodzić siewki. Nasiona wciska się w podłoże, nasiona są bardzo małe. Wschody są bardzo obfite...sadzonki jak podrosną, trzeba podważyć np, patykiem do szaszłyków...posadzić w większe pojemniki, używałam wielodoniczek 10x10cm. Żurawki nie wszystkie rosną jednakowo, zabieranie z pomiędzy mniejszych...szybciej rosną. Na wcześniejszych fotkach widać różnicę w wielkości. W tym roku dopiero niedawno zostały posadzone do gruntu, rosną na nowych miejscach...jakie będą, zobaczymy w nowym sezonie.

Annes 77 Aniu, z Zimowitami to prawdza, promienie słoneczne podnoszą kwiaty do góry. W tym roku wyjątkowo je położyło... widocznie miały za mało wilgoci. Jak zakwitły tylko raz zostały podlane wodą.
Róże zamówiłaś ;:215 będę podglądać w nowym sezonie jak kwitną. U mnie jedna padła...prawdopodobnie za słabo opłukałam opryskiwacz. Chciałam tylko zlikwidować chorobę grzybową, liście miały plamy...żółkły, opadały.
W pustym miejscu, już coś innego rośnie :D

Dzisiejszy bałagan, wywiozłam już dwie taczki liści. Dalie też są też wycięte, przeniesione w wiadrach... do zimnego pomieszczenia...

Obrazek
Kawałek rabaty z paprociami...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu, przepiekna jesień zawitała do Twojego ogrodu ;:oj ;:oj
a wracając do świecznicy, to u mnie jeszcze brakuje takich miejsc co by nogi miała w cieniu :;230 ale idzie w tym kierunku . Rośliny się rozrastają, zagęszczają , drzewa rosną, pewnie i u mnie za jakiś czas znajdę takie fajne miejsca jakie u Ciebie są ... Teraz muszę się ograniczyć do innych roslin. Póki co będę podziwiała u Ciebie i u innych Forumowiczów.
Aniu pisałaś, że dalie przetrzymujesz w wiadrach plastikowych - moje pytanie - pustych ? czy przesypujesz czymś te bulwy ?
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu :wit
Przepięknie , kolorowo, tak nastrojowo prezentuje się twój jesienny ogród. ;:63 ;:63
a to zółte drzewko fenomenalnie pokazałaś ;:215
moja trójsklepka zmarzła. :cry:
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród przy domu

Post »

Czyli już jesteś po jesiennych porządkach. ;:108 Ja dopiero dzisiaj wykopałam dalie, a i to jeszcze nie wszystkie. Wcześniej nie mieliśmy żadnych przymrozków, więc sobie spokojnie kwitły. W tym roku mimo suszy bardzo porosly im karpy, jak nigdy dotychczas.
Ladnie wygląda ten Twój uporządkowany ogródek, trochę smutno, trochę nostalgicznie.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

iwwa wykopane dalie oblepione są gliniastą ziemią, w całości wkładane są do wiader. Zimują na schodach w piwnicy tem. około 5 stopni C. Drobniejsze odłamane kawałki nieraz usychają, gniją. Próbowałam obsypywać takie karpy suchym torfem, trocinami. Różnie się przechowywały. W ubiegłym roku dużą karpę przechowałam w ażurowej skrzynce, takiej do przechowywania jabłek, warzyw.

anabuko1 Aniu, drzewko z żółtymi liśćmi to Miłorząb japoński (Miłorząb dwuklapowy) - Ginkgo biloba, rośnie w niewielkiej odległości od Tulipanowca. Za kilka lat drzewa zacienią ogród, w upalne dni będzie fajne miejsce do posiedzenia...wypicia kawki, poplotkowania ;:108

wanda7 Wandziu, do końca nie można niczego sprzątnąć, zawsze coś jest do zrobienia. Liście ,,prawie''są sprzątnięte.
rabaty są nie oczyszczone, nie mogę pozbyć się Rogownica pospolita...kwitnie nawet pod śniegiem :;230 Zadarnia rabaty z bylinami. Do poprawy jest też skalniak, zaczęłam poprawiać...teraz jest przerwa. Może w tym roku zrobię jeszcze kawałek. Kilka rojników, rosło w doniczkach...doniczki kilka dni temu wkopałam na zimę do gruntu...może nic im nie będzie :D
Na rabatach niewiele jest kolorów, widać tylko kolorowe żurawki.
Foto z przed kilku dni...
Poziomki jeszcze owocują...
Obrazek

Obrazek

Belamkanda chińska
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu ostatnie zdjęcie urzekło mnie i miło na nie spojrzeć, gdy za oknem ziąb ;:224
Moje dalie wykopane, ale kilka z nich miało same liście i nie było bulwek w ziemi.Spotkałaś się z takim zjawiskiem?
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu, dziękuję Ci za podpowiedź, rady. Zobaczę jak w tym roku uda mi się przezimować dalie. Mam jeszcze Kanny, to chyba podobnie ? do tej pory dalie gniły mi i nie dało rady ich przechować, dlatego zainteresowałam się Twoim sposobem. Kanny mam pierwszy raz...
Aniu jesień w Twoim ogrodzie urocza nadal ;:oj ;:oj ostatnie zdjęcie róży napawa optymizmem, że może zima szybko przeleci ?
... może ;:131 brr. nie lubię zimy ;:185
Róża cudna ! ;:333
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu, Dalia miała na pewno bulwę...cienką ok. 10 cm długości. Prawie niewidoczną. Spotkałam się z takimi bulwami, dalie karłowe kupione w Be...... . Nie udało się takich karp przechować.

Asiu, Kanny i dalie tak samo się przechowuje. Kanny kilka razy kupiłam, wiosną posadzone w gliniastą ziemię...zawsze zgniły, nie mam do nich ręki. Wolę podziwiać u kogoś ;:167

Foto z ogrodu wstawię później :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród przy domu

Post »

Belamkanda chińska ładnie wygląda.
a miłorząb piękny.ż mnie nim zarażasz. A może dlatego ,że brakuje mi takiego koloru w moim ogrodzie. ;:108
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu, Belamkanda została wysiana z nasion, nasiona dostałam w prezencie. Sadzonek było kilkanaście, przetrwała tylko jedna. Pozostałe uschły, widocznie miały za mało wilgoci.
Miłorząb to podstawowa wersja, widziałam też szczepiony na pniu...różnił się kolorem liści, tamte są bardziej ozdobne.
Podoba Ci się taki kolor, to może Cię skuszę jeszcze jednym drzewem Wiąz holenderski 'Wredei' posadzony w miejscu słonecznym w lecie wyróżnia się na tle zieleni...nie wiem czy Masz go w ogrodzie?
W cieniu kolor liści jest ciemno zielony. Miejsce które wybrałam jest pół cieniste, drzewo co roku rośnie...na dole jest zielone, na górze docierają promienie słoneczne, jest żółte.
Po posadzeniu do gruntu...
Obrazek
2019 rok.
Obrazek

Wiosną odwiedź ;:108 szkółkę, zobacz naocznie jak to wygląda w naturze ;:172

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród przy domu

Post »

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź w kwestii żurawek ;:196 Nawet o tej porze Twój ogród ma wiele uroku ;:108 kolory coraz bardziej stonowane, ale nadal pięknie ;:333
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
manenka71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2028
Od: 28 sty 2011, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pod Toruniem

Re: Ogród przy domu

Post »

Bardzo ładny ogród ,podoba mi sie ułożenie sciezek ,a jaka kępa żurawek,zostaje u Ciebie i podpatrze rabatki.
Pozdrawiam Marzena
Mój ogród Mój ogród cz.2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”