Ogród przy domu

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

PEPSI :) Małgosiu, iglaki sama formuję...trzeba je od małego poskramiać. Szybko zdominowały by ogród, strzyżone są tylko iglaki dorastające do dużych rozmiarów...np. cyprysiki rosną tak jak chcą, coroczne przyrosty są niewielkie. Ogródek nie jest niestety z gumy, nie jedną roślinę chciało by się mieć...jednak to nierealne ;:173
Na stopowiec zerknij w necie, za niewielka kasę kupiłam jedną z odmian...jak przeżyje, dokupię drugą z bardzo ozdobnymi liśćmi.

beacia0088 :wit dziękuję ;:196 miło że Ci się podoba...zapraszam do odwiedzin :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2562
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród przy domu

Post »

Jestem,jestem i podziwiam nadal :)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród przy domu

Post »

Ogólne widoczki... umm piękne ;:63
Uwielbiam kwiaty goryczki,Moja jest chyba późniejsza.
A rojniki takie śliczne , duże kępy. Po kilka j sadziłaś, czy tak się rozrosły ???
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu pięknie u Ciebie,dojrzały ogród:)
Moją uwagę przykuła niejaka goryczka ;:215
Miłego dnia :wit
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu,
widzę, ze nie masz płotu.
W szkodę Ci co nie włazi?
U mnie nic by się nie uchowało -sarny i dziki załatwiłyby dokumentnie wszystko.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

beacia0088 ;:196 zapraszam ;:167

Aneczka :D rojniki posadzone były tak jak rosły w doniczkach 10-10 cm...nie były rozdzielane, oczywiście te mniejsze rozetki, większe były dzielone posadzone w odstępach 5 cm ...przez kilka sezonów wypełniły puste przestrzenie. Tylko torf w którym rosły po zakupie, został kapkę wykruszony...to konieczność, inaczej szybko by padły. Rosną teraz w glinie wymieszanej z drobnym żwirkiem...część rozet rośnie na agrotkaninie, wysypanej kamieniem zmieszanym ziemią ogrodową.
Według zaleceń rojniki powinny już dawno zgnić :wink: miejsce jest bardzo nasłonecznione, lekko podwyższone...woda bez problemu odpływa z tego miejsca... chyba to je ratuje i rośną bez problemu.

Annes 77 ;:3 na sadzonki goryczki polowałam już od bardzo dawna, na skalniaku są trzy pokaźne kępki...akurat ta odmiana kwitnie na wiosnę i na jesieni, kolorek jest obłędny. Drugą zimę przetrzymały bez problemu, liście po zimie tylko słabo wyglądają...w sezonie jednak odrastają jest ok.

Madziagos :) w szkodę wchodzą tylko domowe zwierzaki, psy i koty... sarny, dziki nie podchodzą pod budynki. Nawet zające gdzieś zniknęły, nie ma nawet jednego. Ogrodzenie jest jak najbardziej od 20 lat leży w budynku i czeka na lepsze czasy...zresztą metalowa sitka wyszła już dawno z mody, teraz ogrodzenia robi się z innych materiałów ;:124 Każdy w domu jest zajęty czymś innym, nie ma czasu na takie sprawy :;230

Dzisiaj rozwinęły się wszystkie kwity...
Obrazek
Obok rośnie dębik ośmiopłatkowy...pierwszy kwiatek zaczyna się rozwijać...goryczka na tle białego będzie ciekawie wyglądać...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2562
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu dziś pogoda bynajmniej u mnie była super i chyba u ciebie też bo wszystko się pięknie rozwinęło.Brakowało im słoneczka i ciepełka a dzisiaj była super pogoda.Sasankę masz piękną i taką dużą kępkę.Moja jeszcze nie kwitła i jakoś marnie ją widzę .Piękny masz ogród i oczko wodne :)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród przy domu

Post »

Migdałowiec faktycznie pięknie kwitnie.
goryczki cudne.
Ja mam jedną kepkę i później kwitnie .Ale te jej kwiaty to zawsze podziwiam, bo są wyjątkowo piękne ;:108
Te twoje rabaty , jakie misternie ułożone, wy porządkowane, śliczne ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

beacia0088 fakt, ciepła brakuje chyba każdemu...co przechodzę obok róż, patrzę jakie mają jasne listki...lilie też wyglądają marnie, wcale nie rosną. Sasanek jest kila kępek, wielkością się też różnią...najładniejsze są te rosnące na słonecznym stanowisku. Te największe nie były przesadzane i dzielone już od kilku lat ...mają korzeń palowy, podobny do pietruszki...bardzo łatwo go uszkodzić, roślina w oczach marnieje i obumiera. Najlepiej zostawić roślinkę w spokoju niech sobie rośnie w spokoju, starsze kępy na pewno będą kwitły...z roku na rok kwiatów jest coraz więcej.

Aneczka ;:167 dobrze ze na fotografiach mini chwastów nie widać ;:306 trzeba w tym tygodniu brać się za odchwaszczanie. Wstrzymałam się z tymi pracami, bezpośrednio do gruntu wysiane były ubiorki...ładnie skiełkowały, już je dobrze widać...teraz nie zostaną wycięte. Do posadzenia został jeszcze tytoń leśny wysiany do pojemnika, czekam na cieplejsze dni...pewnie przymrozku by nie przetrzymał.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród przy domu

Post »

Dalej pięknie.a zdjatka perfekcyjne!! ;:63
Masz racje,dobrze,że chwastów nie widać.U mnie też rosną jak głupie.Też muszę chyba jeden dzień poświecić na odchwaszczanie :(
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród przy domu

Post »

Przepięknie kwitną Ci goryczki Aniu ...odpukam w niemalowane,jakby co,żeby nie było na mnie! ;:138 ;:138 ;:138
Niestety u mnie nie mają racji bytu, wiele razy już je sadziłam bez rezultatu..ostatnio Pani sprzedająca powiedziała mi, że musi mieć ciężką ziemię... wcześniej polecała głęboko obsypywać ziemią ...Ale i tak sobie posadzę na jeden sezon choćby..Bergenie w tym roku mi nie kwitną... ;:131 U Ciebie takie bogactwo kwitnień i fotki cudne! ;:63

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Ogród przy domu

Post »

Bardzo lubię, kiedy pokazujesz ogrodowe widoki, bo też jest co podziwiać. ;:138
Zaskoczyłaś mnie informacją, że karłowy migdałek się mocno rozrasta - myślałam, że większość odmian karłowych rośnie wolno - chyba zasugerowałam się iglakami.
Miło, że rojniki są bezobsługowe. Mam kilka i właśnie myślałam, czy by nie zastąpić nimi kilku roślin na żwirku, które pokonała dziwna zimowa aura.
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu ;:167 wczoraj odchwaściłam kawałeczek rabatki, wieczorem kapkę popadało...oj, trzeba szybciej gracką ruszać ;:306 muchotrzew lubi wilgoć, ziemia szybko będzie zawalona badylem. Na kawałku gdzie rosną floksy ziemia zrobiła się zielona, trzeba szybko zruszyć powierzchnię...dzisiaj oprócz oczyszczania rabatki będzie pikowanie tytoniu leśnego...gęsto się wysiał, sadzonek jest bardzo dużo...trzeba je rozrzucić po całym ogrodzie. Ta odmiana jest bardzo pachnąca, zapach będzie wyczuwalny w każdym miejscu.

Maryniu :) goryczki kolorek to mają zabójczy...nie można się na nie napatrzeć. Kochana zrób niewielkie podwyższenie, niech woda swobodnie odpływa, na pewno bez problemu przetrwają zimę...te na skalniaku też nie mają łatwo, rosną w gliniastym podłożu, od góry położona jest agrotkanina, na niej wysypany jest żwirek wymieszany z ziemią ogrodową.

Ania ;:3 migdałek karłowy, chodzi tu chyba o wysokość...nie rośnie wysoki tylko niski. Zobacz jak wyglądają rojniki po kilku sezonach...najlepiej zostawić je w spokoju miech się rozrastają...zróżnicować można zakątek różnymi wielkościami i kolorami...te rośliny są ogólnie dostępne można kupić bardzo ciekawe formy.

Wczoraj miały sesję...coraz fajniej wyglądają...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wielkość 1 groszówki...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”