Ogród przy domu

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród przy domu

Post »

U mnie paproć czerwonozawijkowa nawet szybko przyrosła.Teraz ją podzieliłem.Podoba mi się ta z czwartego zdjęcia o szerokich liściach ale nie mogę przypasować
nazwę.Jeżeli masz to podaj proszę.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Janku, nazwa paproci...ONOKLEA WRAŻLIWA...w końcu ją widać ;:172 była trzykrotnie przesadzana. Drugi sezon rośnie pod wierzbą, zaczyna się rozrastać.
Paproć czerwonozawijkowa też zmieniła miejsce...na razie nie widać nowych przyrostów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4135
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Ogród przy domu

Post »

Witaj Aniu śliczne masz roślinki i takie zdrowe bardzo urzekł mnie twój skalniak taki kolorowy, pozdrawiam Halina
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Witaj ! Halinko, chwalisz skalniak...nie jest już taki kolorowy, nie dbałam o ogród przez ostatnie dwa lata. Rabaty częściowo pozarastały drobnymi chwastami. Poprawiłam tylko ścieżki, są utwardzone...jeszcze nie wszystkie, jak czas pozwoli zabiorę się za pozostałe. Nad skalniakiem w ubiegłym roku zamontowane zostały kolektory słoneczne, z tego powodu nic nie robiłam w tym miejscu. Monterzy musieli mieć dostęp do budynku, część roślin jest rozgnieciona. Przekopać też trzeba kilka wolno rosnących iglaków. Korektory nie mogą być zacienione. Z tego wychodzi że trzeba poprawić część rabaty skalnej. Planuję część roślin posadzić do doniczek, potem od nowa posadzić do gruntu. Trochę słabo mi się robi jak sobie o tym pomyślę...no i kamienie zebrać, czy zasypać...oj, dużo taczek przywiozłam jak ta rabata powstawała. No i najważniejsze mam pomocnika, wnuczka jest pierwsza jak coś robię :;230 pomaga, a baba Eng na wszystko pozwala.

Zyskałam kapkę miejsca, cebulki tulipanów posadziłam na jesieni...to tak na początek...zamówiłam też kilka nowych roślin, coś też wysieję :wink:
Obrazek

Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród przy domu

Post »

Miło, że się w końcu odezwałaś ;:196
Trzymam kciuki, aby tegoroczny sezon ogrodowy był dla Ciebie udany.
Z czasem przeróbki w ogrodach stają się koniecznością.
Niektóre rośliny brzydną, inne wypadają, coś tam zarasta, czasem trzeba wykonać określone prace budowlane.
Tak to bywa i aby po zmianach ogrody cieszyły nas jeszcze bardziej.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród przy domu

Post »

Hej Aniu :wit
Piękne te twoje letnie wspomnienia. ;:173
Ja na te wszystkie cieniolubne nie mam miejsca :roll:
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Madziu :D no nie wiem, coś tam zrobię w ogrodzie ;:172 czeka mnie odchwaszczanie rabat, dosypanie ziemi. Posadzenie nowych roślin...zamówiłam malutkie co nie co. Najbardziej cieszę się liliami, planuję posadzić je w ażurowych koszyczkach...nornice i krety nie odpuszczają. Ryją, wyjadają co tylko uda im się znaleźć. Nie wiem czy to dobry pomysł, przy cebulkach posadzę ząbki czosnku...używanego do potraw. Zapach odstraszy myszowate, kilka cebul lilii drzewiastych przetrwało. W tym sezonie nie wiem, będzie widać...kilka rozrośniętych czosnków zostało wykopanych.
Jeszcze na głowie jest poprawienie rabaty skalnej. Koniczynka mini, kwitnąca na żółto zdominowała miejsce na którym rosną rojniki. Tylko czy uda mi się coś zrobić w ogrodzie...wnuczka na sto procent będzie pomagać....prace ogrodowe ma już we krwi ;:333
Obrazek

Aniu, rośliny cieniolubne kupuję i sadzę na maxa...drzewa są coraz większe. Tulipanowiec, jarząb szwedzki, miłorząb...iglaki. Zakryją niedługo większość słonecznych miejsc.
Zobacz jak tulipanowiec wygląda, stary... jeszcze nie zakwitł...miał po 15 latach zakwitnąć...
Obrazek
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4135
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Ogród przy domu

Post »

widzę Aniu że masz pomocnice moja jedna 20 latka nie chce pomagać a druga wnusia ma 1,5 roku mieszka trochę daleko ale może jak będzie większa to będzie chciała z babcią kopać w ogródku.Aniu ja też jestem lubelanką jeżdzę dwa razy w roku na kilka dni w rodzinne strony na grób rodziców to okolice Kazimierza Dolnego. Zaliczam szkółkę z roślinami w Puławach zaglądam też do Florexpolu w Lublinie i trochę pozwiedzam.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród przy domu

Post »

Może tulipanowiec w tym roku spełni twoje oczekiwania? :D Pomyśleć,że mój mógł być w jego wieku,pamiętam sadziłyśmy mniej więcej w tym samy czasie ;:131 Ja się nie poddałam w w ub.roku posadziłam kolejny,czwarty chyba ;:131
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Halinko, każdy musi dorosnąć do ogrodu...słyszałam nieraz jak ktoś mówił, że nie cierpiał robić w ogrodzie. Założył rodzinę, potem wsiąknął na dobre...wysiewa, sadzi, uprawia warzywa. Zachwyca się każdą rośliną. Wnuki podpatrują, z czasem będą na pewno pomagać...z pamięci nie da się usunąć takich chwil...spędzonych z dziadkami w ogrodzie.
No nie wierzę, buszujesz w lubelskich szkółkach :D po drodze jest ich bardzo dużo. Florexpolu też nie omijałam, teraz rzadko tam zaglądam. Pokażesz co wpadnie Ci w ręce ;:196

Mirko, czwarty Tulipanowiec :D Nie poddajesz się ;:215 Szukałam kiedyś wiadomości o tym drzewie, wyczytałam że to drzewo z rodziny magnoliowatych...po posadzeniu na zimę powinno mieć osłonięty system korzeniowy. Wiesz że Tulipanowiec u mnie rośnie, Magnolie się nie przyjmują. Trzykrotnie sadziłam różne odmiany, nigdy się nie przyjęły.
Jeszcze jedna nowina, Tulipanowiec troszkę mnie przeraził. Wielkością dorównuje Kasztanowcom...wpadłam na pomysł żeby uciąć przewodnik. No i stało się, został wycięty. :;230 wiosną pokazała się nowa gałąź...obok kilka mniejszych.
Dzisiaj zrobiłam foto...zobacz jak to wygląda. Jeszcze jedna wzmianka... na dole usunęłam trzy gałęzie...jest teraz lepszy dostęp do ścieżki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród przy domu

Post »

Tulipanowiec po cięciu całkiem nieźle wygląda ;:333
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Blueberry-Natalio Tilopanowiec w obwodzie jest coraz szerszy, z obserwanci widać że szybko rośnie. Po przycięciu żyje, nie choruje...już niedługo zaczną pokazywać się liście. Tylko, znowu padnie pytanie ? czy zakwitnie :wink:

Dzisiejsze letnie widoki...widać pierwsze wiosenne rośliny...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród przy domu

Post »

To trzymam kciuki żeby jednak zakwitł ;:333 wiosny coraz więcej ;:138
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”