Ogród przy domu

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród przy domu

Post »

Złocień,który wyżej pokazujesz,ja mam pod nazwą Leucanthemum x superbum Wirral Supreme. Wikipedia podaje polską nazwę "Jastruń".
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Blueberry :) co roku kępy lilii są większe, w końcu je widać na rabatach. Przepadły dwie drzewiaste, a były takie ładne :(
Janku :) dziękuję za podpisanie...zgadza się to ta roślina.

Obrazek

Kawałek po wczorajszym odchwaszczaniu...nazbierało się wiaderko, koniczynek, mchów...są nie do opanowania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

NN
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród przy domu

Post »

Po raz kolejny składam wyrazy uznania za wypielęgnowany skalniak, choć piszesz, że jest inaczej.
Ja po jakimś czasie odpuściłam - rzeczywiście wszędobylskie chwasty, zwłaszcza koniczynki, wygrały tę batalię.
Koniec końców z mojego skalniaka pozostało niewiele.
Nie zamierzam go odtwarzać.
Pozostanę przy podziwianiu Twojego :)
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród przy domu

Post »

To prawda,skalniak potrzebuje wyjątkowej uwagi,podziwiam Anię,że nadąża.Ja zaczęłam obsadzać krzewami,bo przegrywam z perzem,a całkiem likwidować skalniaka nie chcę.Tylko czy z podlewaniem nadążę..Chylę czoła pracusiu za tak czysty warzywnik,po tych deszczach wszystko pójdzie jak burza.Ogród masz bardzo bujny,też takie lubię i nie przeszkadza mi,że ...czasami oczy bolą ;:306
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Ogród przy domu

Post »

Ile kolorów u Ciebie w ogrodzie, u nas zaczynają floksy wiechowate, kwitnie lawenda i pierwsze kwiaty pokazały się na Osteospermum -to w jednej części ogrodu w drugiej jest weselej bo kwitną liliowce i jeżówki.

Widzę że i u Ciebie popadało.U nas trawnik był już szczątkowy teraz się pewnie poprawi bo i chłodniej jest.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród przy domu

Post »

Chwasty to żywioł nie do opanowania, gdyby rośliny ogrodowe tak rosły... Śliczny liliowiec i lilia ;:167
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu cudownie wszystko rozkwitło, a oczko pięknie się prezentuje, tak fajnie obrośnięte i zagospodarowane. Strefa przybrzeżna to strefa przybrzeżna a nie folia stercząca ;:306, pięknie .Miałaś rację jeden kwiat lilii będzie :;230 . Zaciekawił mnie ten pomidor, śmieszny a że to pomidor to musiałam doczytać ;:333 . Nie wiem jak możesz utrzymać swój skalniak w takiej formie. U mnie malutki i ciągle w nim coś wyrasta, a ciężko się wyrywa.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Nie mam skalniaka, ale miejsce z rojnikami rosnącymi w kamyczkach tak nazywam. I jak mam tam odchwaszczać, to dostaję ;:223 . Nie ma tego sporo, ale jest to żmudna i wkurzająca robota. Dlatego Ciebie Anka podziwiam, bo Ty to masz dopiero miejsce. Ale warto, bo masz pięknie. A kwitnące lilie w takich kępach ;:333 Coś z tymi drzewiastymi jest, bo i ja sadziłam, ale już nie mam ;:185 I więcej nie posadzę.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Madziagos skalniak już obskubany z chwastów...zostały tylko bolące palce :;230 Część kępek z rojnikami zostało zmniejszonych, mech powrastał pomiędzy rozetki...były trudności z wyrwaniem paskudztwa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miriam wiem co znaczy perz na skalniaki, pierwszy skalniak musiałam zlikwidować przez ten chwast. Pod obecnym rozłożona jest agrotkanina, na wierzchu zrobione są kieszenie na rośliny. Perzu nie widać...pokazują się tylko chwasty przyniesione w doniczkach z roślinami...typu koniczynka, mech. Miejsce pod rabatę skalną było wcześniej odchwaszczone z chwastów trwałych...ziemia była wczesną wiosną przekopana widłami amerykańskimi...chwasty zostały wybrane. Teraz jest w miarę spokój.

Jolka ;:167 popadało ;:224 kochana przeszła nawałnica...wszystko było po wodą. Rośliny są teraz nawodnione na maxa. Nazbierałam też dwie beczki wody, będzie zapas na podlewanie w suche dni. Wiesz floksy na razie nie kwitną, zaczynają dwie jeżówki...tyle ich tylko jest. Liliowce też kwitną, liliowiec przywieziony od Was... po raz pierwszy ma pączki, będzie kwitł ;:333 Kwitną głównie lilie i ubiorki...wysiane z,, garści''. W sumie jest bardzo kolorowo.

Blueberry ;:3 Dziękuję...lilie jeszcze nie wszystkie kwitną...zostały trzy odmiany, czekam kiedy zakwitnie Lilia 'Casablanca'...jest najpiękniejsza.

DTJ_1 pomidor kończy dojrzewać na parapecie, jaki będzie w smaku zobaczymy...dwie osoby stoi nad nim z nożem :;230 Kwiatu lilii wodnej gratuluję ;:138

Pomidor Blue Beauty
Obrazek

Obrazek

PEPSI ;:3 znalazły się dwie sadzonki lilii drzewiastych...urosły na niecały metr...z pomiędzy innych roślin, nie było ich widać. Jak zakwitną będzie widać czy to faktycznie to te ;:108

Zaczynają kwitnąć pnącza...
Mazury
Obrazek

NN kupiony w markecie, miał być biały ;:145
Obrazek
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu, wspaniały ogród nie tylko kwiatowy, ale również warzywny. Ależ masz pomidory ;:oj Moje mają owoce jak koktailowe, mimo, że nimi nie są :;230
Piękne kępy lilii, u mnie tylko różowe rosną stadnie, inne chyba smakują nornicom, bo ile ich nie wsadzę, to i tak zostaje góra jedna-dwie sztuki. Liliowce też tworzą już niezłe kępy :!:
A ze skalniakiem to ja też spasowałam. Perz wszystko mi przerasta, tym bardziej, ze mój skalniak znajduje się w najbardziej zaperzonym
miejscu. Myślę o całkowitym jego usunięciu, ale to masa pracy, a teraz zajęłam się czym innym :)
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu ależ masz wypielęgnowany ogród, kipiący od roślin i róznorakiego kwiecia ;:138 , a warzywniak :shock: u mnie w tym roku prawie nic nie rośnie muszę zmienić miejsce bo to tylko głupiego robota plewienie a i tak warzywa maleńkie urosną i niewiele z nich będzie.
Aniu zajrzyj proszę do mnie i powiedz mi czy na moim nowym skalniaku dadzą radę pierwiosnki omszone, bo widzę że Twoje rosną właśnie na skalniaku i masz piękne duże kępy a moje to tak nie bardzo przyrastają. Tylko u mnie to byłyby cały czas na słońcu. :(
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Mariolko ;:167 już po kwiatach lilii, wczoraj przeszła burza z gradem...na kwitach wiszą tylko strzępy płatków. Zostało jeszcze kilka nie odmian później kwitnących , tylko czy kwiaty rozkwitną :| Warzywnik też ucierpiał, cukinia, dynia, ogórki mają posiekane liście...nie mam pojęcia co zrobić...opryskać od grzyba, liście na sto procent zaczną usychać, to chyba był przed ostatni zbiór ogórków.
Jeśli zlikwidujesz skalniak, powstanie na pewno nowy zakątek kwiatowy...miejsce się nie zmarnuje ;:108

Iwonko ;:3 odpowiedziałam u Ciebie, kibicuję powstającemu nowemu zakątkowi...w nowym sezonie będzie już co podziwiać ;:215

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród przy domu

Post »

Jak pięknie ;:167 śliczne masz liliowce, te z ciemnym oczkiem ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”