Ogród przy domu

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

DAHLIA AVIGON...dwa sezony cieszyła oczy. W zimie karpa zgniła.

Obrazek
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród przy domu

Post »

Przepiękne hortki.
Śliczna ta DAHLIA AVIGON.
Tak, to taka jak moja.Dzięki.
Szkoda,ze twoja padła :(
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu :wit hortensje prześliczne, wszystkie ! ;:167 też zaczynam kupować pomału do swojego ogrodu. Wiem, że u mnie mogą mieć ciężko, w suchej ziemi. Przygotuję podłoże takie jakie lubią ,może się uda, one pieknie zdobią ogród.
Dalia Avigon zimowała Ci w gruncie ? super, moje nie dają rady, karpy szlag trafia. Ta Twoja była piekna ! Szkoda jej.
Rudbekie, chyba to są jakieś pierzaste ? bardzo oryginalne. Podobają mi się ;:oj trzymam kciuki, żeby przezimowały, są na prawdę ładne. Te drugie żółciutkie też mam i polecam wszystkim, długo kwitną i nie chorują.
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu, dali szkoda :( Wiosną kupię kilka nowych odmian. W tym roku widziałam kwitnące dalie na targu. Niskie odmiany za niewielkie pieniądze. Mogą rosnąć w gruncie lub w doniczkach...nie powinny się przewracać.

iwwa Asiu, Hortensji w ogrodzie rośnie kilka odmian, kupiłam w ciemno w sklepie internetowym...sadzonki jednoroczne dobrze ukorzenione, ręcznie podpisane. Kupione wiosną, kwitły w tym samym roku co zostały posadzone. Przycinanie zagęściły się i kwitną bez problemu. Potrzebują tylko wody jak jest suche lato...w tym roku kwiaty są rewelacyjne.
Dalie zimują w chłodnej piwnicy...wykopane razem z ziemią, zimują w plastikowych wiadrach. Rudbekie były, nie przezimowały.
Szukam nazwy, może ktoś rozpozna i napisze???? Na foto dokładnie nie widać jakie są ładne. Żółte Rudbekie, dobrze Piszesz ;:333 o tej porze są ozdobą rabat...raz posadzone co roku się wysiewają i kwitną.

Żywokost uplandzki 'Axminster Gold'
Obrazek

Hortensja Candle Medical

Obrazek

Hortensja Phantom
Obrazek

Hortensja Bomoshell

Obrazek

ZIMOWIT JESIENNY
Obrazek

Obrazek

DALIA CRAZY LOVE
Obrazek

Szałwia muszkatołowa
Obrazek

Cimicifuga ramosa Atropurpurea - Świecznica gałęzista
Obrazek

Obrazek

CYCLAMEN HEDERIFOLIUM - NEAPOLITAŃSKI

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród przy domu

Post »

Śliczny ten zywokost :D
Przepiękne odmiany hortensji . Phanom zachyca ;:173
Ziemowit urokliwe. I Dalia bardzo piekniusie. ;:333
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu, przepięknie jest u Ciebie w ogrodzie ;:oj Hortensje bardzo ładne wybrałaś, Aniu ja też większość roślin mam kupionych drogą internetową. Jedyny minus takiego kupna to taki, że rośliny są małymi sadzonkami lub drzewka 2 letnie tzw. patyczki. U mnie większość przyjmuje się ale na tzw.okaz muszę trochę poczekać.
Hortensja Candle Medical jest piękna ;:oj zastanawiałam się nad taką, w końcu kupiłam na wyprzedaży Vanille Fraise, mam jeszcze nie posadzoną, muszę ziemię kupić...
Ziemowit jesienny cudny ! nie mam u siebie żadnego, aż wstyd :oops: Dalie kocham, z przetrzymaniem u mnie różnie... a świecznicy zazdroszczę, chyba musi rosnąć w cieniu ?

Pozdrawiam cieplutko i czekam na dalsze zdjęcia ;:3
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród przy domu

Post »

Liriope pięknie Ci kwitnie. ;:oj Żywokost wyjątkowo zdobi rabatę. ;:215
Przyglądam się hortensji Phantom i chyba dochodzę do wniosku, że moja to pomyłka. ;:218 Ma bardziej podłużne kwiaty i mniej płonnych kwiatów.
Świecznica cudna. ;:oj Kupiłam taką, ale kwiatka nie pokazała, choć w szkółce zapewniano, że zakwitnie. ;:131
Pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Żywokost zasługiwał na tak eksponowane miejsce :) mam podobnego w doniczce i wahałam się gdzie go upchnąć, teraz będę miała jaśniejsze pole widzenia w tym temacie, dzięki :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród przy domu

Post »

Nadrabiam powoli zaległości na forum, dotarłam i do Ciebie :oops: przepiękne wrześniowe widoki, te zdjęcia przypominają jaki piękny ogrodniczo to miesiąc ;:167 A jak tam roślinki jesienią?
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu :D wcześniej już pisałam, żywokost mogę wykopać...rosną dwie kępy. Jedna jest wymieszana z ciemnymi liśćmi.
Tak przy okazjii, mogę wysłać ;:108 będziesz w okolicy ;:108 odbierzesz osobiście.
tak wygląda wiosną...
Obrazek
tak wygląda teraz...w czasie jak zaczyna kwitnąć całość jest wycinana...niech się nie rozsiewa :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród przy domu

Post »

Cudny, jest.
To oczywiście jestem chętna na niego.
Bliżej wiosny będziemy się zgadywać ??? , jak to zrobić ;:173
A jak tam u ciebie, roślinki po przymrozkach ??
Pozdrawiam Aniu ;:196
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Przepraszam że odpisuję nie od razu :oops:
iwwa zakupy internetowe takie są, rośliny niewielkie...jednak zazwyczaj się dobrze przyjmują.
Hortensje dopiero w tym sezonie pokazały kwiaty w pełnej krasie, są bardzo duże...porównując poprzednie sezony. Tylko jedna gorzej wygląda, prawdopodobnie zaszkodziła jej susza...miejsce też zrobiło się bardziej przewiewne. Wykopałem rosnący z boku krzew Migdałowiec karłowy, nie dawałam sobie z nim rady...rozłogi rozchodziły się na boki we wszystkie strony.
Ziemia w tym sezonie w tym miejscu była sucha, wróble robiły sobie dziurki osypywały się pyłem :;230
Ziemowity rosną na rabacie od bardzo dawna w tym roku dały popis różowych plam.
Świecznice mają nogi w cieniu. Południowe stanowisko wygląda tak...foto zrobiłam od razu po Twoim wpisie, nie miałam tylko kiedy odpisać.
Południowa strona, rośliny osłonięte są kaliną hordowiną, wierzbą....
Obrazek
Blisko kęp rosną Hosty...strona południowa
Obrazek

Epimedium-zachodnia
Obrazek

Miejsce jest w miarę osłonięte do chłodnych wiatrów...rośliny rosną w gliniastym podłożu, w suchym...dostają wody tylko jak pada deszcz.

Zimowit jesienny trochę się pokładał na ziemi...
Obrazek

Bufo-bufo Żywokost rośnie troszkę za blisko przejścia, podczas koszenia trawy liście są naruszane przez kosiarkę. Kępę zmierzyłam ma średnicę 90cm.

Blueberry miło mi że zaglądasz do mojego wątku. Rośliny jakoś się trzymają, wypadło kilka sztuk...i dobre, zrobiło się miejsce na żurawki wysiane wczesną wiosna. Za pomogłam się też trzema roślinami których nie wiem jak się pozbyć...odrastają od korzeni? Inwazyjne gatunki, przy okazji przeczytałam o nich w necie...a tylko szukałam nazw jak się nazywają ;:124
Wstawię przyjemniejsze widoki...
ŻURAWI WYSIANE Z NASION
Obrazek

Obrazek

Tulipanowiec ...liście są wszędzie...dzisiaj planuję zacząć oczyszczać rabaty z przekwitłych kwiatów i liści.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Świecznice, dwie odmiany...kwiaty się delikatnie różnią...
Obrazek

Obrazek

Aniu :D wiosną się jakoś dogadamy :D Co do przymrozku, dzisiaj solidnie przymroziło...rośliny tarasowe wczoraj sprzątnęłam pod dach...zostały tylko do posadzenia rojniki rosnące w doniczkach. Nie sprzątnęłam tylko kloników, niech liście opadną. Rośliny nie wiem jak przetrwały, jak się ociepli w południe zobaczę. Dalie chyba trzeba będzie wykopać, nie wyglądają już łanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”