Ogród przy domu

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

magry Stopowce będą kwitły, trzy sztuki...pozostałe nie zakwitną, prawie dotknąć...kwiaty zaczynają pękać. Epimedia kwitły, nie umarzły.
Podophyllum peltatum - stopowiec tarczowaty
Obrazek

Obrazek

EPIMEDIUM RUBRUM
Obrazek

Epimedium grandiflorum Purple Pixie
Obrazek

Obrazek

Epimedium pubigerum 'Orangekönigin'
Obrazek

Epimedium 'Frohnleiten'
Obrazek

Annes 77 Żywokosty sieją się w pobliżu rośliny matecznej. Kilka sadzonek musiałam zlikwidować. Ze względu na brak miejsca, zasłoniły by inne rośliny. Zimnem też się przejmuję, kupiłam w zimie kilka roślin...stoją w domu na parapecie, boje się posadzić do gruntu...zimny wiatr na pewno uszkodził by liście. Czy u Ciebie też pogoda się wariuje?

Kilka następnych roślin które kwitną na rabatach...
Bożykwiat
Obrazek

Obrazek

Cebulica hiszpańska Alba, czyli Hiacyncik hiszpański
Obrazek

Rododendron Percy Wiesman
Obrazek

Obrazek

Różanecznik Cunningham`s White'
Obrazek

Obrazek

Tarczownica tarczowata
Obrazek

Primula vulgaris ?Lila Plena?
Obrazek

Wielosił jezoński 'Purple Rain Strain' Polemonium yezoense
Obrazek

Kuklik szkarłatny "Koi"
Obrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu u mnie też pogoda zmienia się i jest w kratkę.Dziś jest zimno, ale na szczęście przyświeca słonko i jest znośnie.Po obiadku chętnie wyskoczę na godzinną przejażdżkę na działkę.Na giełdzie kupiłam ostatnią doniczkę u pana z bylinami, dziewannę wieloletnią.

Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Witaj Aniu.
Spędziłam dużo czasu w Twoim ogrodzie spacerując między rabatami i podziwiając piękne kompozycje.
Bogactwo roślin wręcz oszałamia. Masz sporo roślinek rzadko spotykanych a wszystko dorodne i pięknie rozrośnięte.
Od teraz będę u Ciebie częstszym gościem :)
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu, ale dałas po oczach tymi fotkami ;:224 ;:oj Cudowne rododendrony ;:167
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród przy domu

Post »

Bardzo ciekawe masz te pierwiosnki i różne epimedia.
Rodki fantastycznie kwitną.Moje jeszcze nie kwitną.Nawet paki kolorku nie pokazują.Ale 2 mam i te dwa były ze 3 tygodnie przesadzane.To też może kwitnienie opóźnić.Żywokosty ładnie się prezentują.A ja jakoś nie mam żadnego.
Ten Żywokost szwedzki 'Axminster Gold' jest śliczny.
pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Annes 77, przypominam sobie dyskusję o dziewannie, pisałam że jest wieloletnia. Rozetki liści zimują bez problemu. Zrobiłam foto, z jednej sadzonki, rozmnożyły się cztery. Kwitną na różowo. W tym miejscu prawie nic nie robię, jak jakiś badylek wyskoczy jest podcinany i wyrywany.
Co planujesz posadzić w doniczce, pewnie wygląda ciekawie...proszę wstaw foto w wątku ;:215
Dziewanna ogrodowa
Obrazek

Obrazek

tulipanka :wit Piszesz że rośliny rzadko spotykane...raczej nie, teraz są dostępne w sklepach internetowych. Na Forum w wątku sprzedażowym bardzo dożo roślin kupiłam od miłośników roślin ogrodowych :) Wspaniale że chcą się dzielić nadwyżkami ;:167
Zapraszam zaglądaj do wątku, w tym roku zaszalałam kupiłam ciekawe Lilie...jeśli urosną i zakwitną będzie się działo. Doszły też inne byliny...rosną na parapecie, jest przenikliwe zimno...boje się posadzić do gruntu, wiatr na sto procent uszkodził by liście.

Alania Różaneczniki są cztery...zaczynają kwitnąć. Dwie odmiany są późniejsze na razie nie rozwijają kwiatów. Trzy rodki są kupione w B nie żałuję, żaden kolor się nie dubluje. Wszystkie są inne.

anabuko1 Aniu, żywokost trzeba przycinać...liście się starzeją, brzydną...wycięte szybko odrastają. Zdobią rabatę przez cały sezon.
Kochana pierwiosnek ?Lila Plena? jest ubiegłoroczny...kupiony w sklepie internetowym...kwiaty ma ciekawe, zaczynają kwitnąć w białym kolorze...kolor przechodzi w przeciągu kilku dni w kolor różowy, z białymi maźnięciami. Pierwiosnki rosną w kilku kolorach, rozmnożyłam wszystkie z nasion...kupionych na tym Forum. Zakwitły w drugim roku po wysianiu.

Obrazek

Obrazek

Kalina angielska
Obrazek

Kuklik szkarłatny ,,Koi''
Obrazek

Rododendron Percy Wiesman
Obrazek

Obrazek

Różanecznik Cunningham`s White'
Obrazek
Awatar użytkownika
stefcia
500p
500p
Posty: 672
Od: 2 gru 2012, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Sudeckie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu zauroczyła mnie Twoja kalina angielska ;:215
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Witaj!stefciu, kaliną też jestem zachwycona, krzak rośnie już od kilku sezonów...w tym roku po raz pierwszy zakwitło dużo kwiatów...pozytywna strona, zapach rozchodził się na cały ogród. Jest jeszcze negatywna strona tego krzewu...kalina szczepiona jest na innej kalinie, w drugim roku po posadzeniu do gruntu na części gałęzi pokazały się inne kwiaty...kaliny z podkładki. Wszystkie gałęzie zostały wycięte...zostały tylko z kwiatami, kaliny angielskiej. Porównując kwiaty, obydwu odmian od razu widać że coś jest nie tak...trzeba na to zwrócić uwagę...z czasem gałęzie rosną, robią się grube...drewno jest dosyć twarde, trudne do wycięcia sekatorem. Krzew jak najbardziej polecam, potrzebuje tylko dużo miejsca.

Dzisiejsze foto z ogrodu...jest trochę zaniedbany...nastał sezon cukiniowo-ogórkowy-owocowy...produkuję weki na zimę :wit
Obrazek

Galtonia biaława
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu, prześlicznie masz w ogrodzie ! Nie byłam dawno na forum i odrabiam zaległości. Odwiedzam Wasze ogrody.
Jestem zachwycona Twoim ;:oj Rododendron Percy Wiesman zakwitł Ci cudnie ;:167 ;:167 a hostowe kępy do pozazdroszczenia, jak i cała roślinność. Dzięki za tak miłe widoki :wit
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu :wit
Imponujące hosty ;:108
Przepiękna hortka.co to za pani ??
Lilie też masz śliczne. A i róże. ;:215
do tego floksy, latrie, jeżówki, wszystko pięknie kwitnie i cieszy. :D
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród przy domu

Post »

Pyszne lipcowe widoki Aniu. Różanecznik Percy W. należy do moich ulubionych. Czy Twój też ma takie charakterystyczne błyszczące liście?
Pysznogłówka wspaniale Ci obrodziła. Świetna bylina, tylko że u mnie pod dębami szybko lapie mączniaka. Pozdrawiam serdecznie. :D
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Asiu, Różanecznik polecam, kwiaty są bardzo ozdobne...porównując z trzema pozostałymi -fotki są w wątku-kwiaty większe...po przekwitnięciu obrywane. Szybo się zagęścił i można powiedzieć że ekspresowo rośnie...krzew potrzebuje dużo miejsca. U mnie będzie miał za ciasno.
Hosty żyją swoim życiem, nie są dzielone...najstarsze mają ponad 1,5 m średnicy...są też mniejsze, wysiane z nasion...nasiona kupione tutaj na Forum.

Aniu Hosty rosną nie podpisane, w zeszycie jest tylko kilka nazw. Z podpisywaniem dałam sobie spokój, pies rozgryzał znaczniki...szkoda było wszystko podpisywać :wink:
Lilii wiosną posadziłam 10 nowych cebul, nie wszystkie rosną...sama jestem sobie winna. Podczas odchwaszczania, jedną złamałam. Dwie nie zakwitną, górna część zbrązowiała i uschła...nie mam pojęcia dlaczego. Cebule od czasu do czasu podlewałam...dla roślin znowu był ciężki sezon z powodu suszy. Wodą nie można podlewać ogrodów, zakaz wydany przez gminę... jak złapią to kara ;:14
Pozytywna rzecz, lilie maja prawidłowe nazwy ;:333
Inne wymienione rośliny to bardzo skromny temat...jedna dwie odmiany.
Aniu, wiosną przyjechała Funkia 'Snake Eyes'-liście zaczynają podsychać, grad uszkodził liście.
Obrazek

Wandziu różanecznik jest młody, w pierwszych dwu sezonach prawie nie było kwiatów...w tym roku nadrobił....cały krzak obsypany był kwiatami. Liśćmi Cię nie pocieszę są jaśniejsze, porównując kwasolóby rosnące obok. Dziwne że w ogóle rosną i mają się dobrze. Rosną w ziemi gliniastej, wymieszanej z ziemią do różaneczników. Okryte igliwiem, korą sosnową, szyszkami.
Pysznogłówki są dwie odmiany, też chorują...widocznie czekają na kilkudniowy deszcz, wtedy zachorują. Od razu zostaną wycięte.

Jeszcze kilka fotek, Wandziu różyczka którą kiedyś poleciłaś ślicznie w tym roku kwitła...teraz odpoczywa....
Róża Concerto 94
Obrazek


Monarda 'Cambridge Scarlet'?
Obrazek

Liliowce
Liliowiec 'Bela Lugosi' zakwitł po trzech sezonach....
Obrazek

Hemerocallis 'Spacecoast Freaky Tiki'
Obrazek

Liliowiec 'Helix' Hemerocallis -sadzonka wiosenna.

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród przy domu

Post »

Ten Helix jest fantastyczny. Kiedyś gdy oglądalam zdjęcia, pająki w ogóle mi się nie podobaly, ale odkąd mam pierwszego u siebie, którego otrzymałam w gratisie (podobny zresztą do Twojego), jestem nimi zachwycona.
Aniu, miło mi bardzo, że Cocerto przypadła Ci do gustu. To naprawdę zdrowa, solidna odmiana. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”