Ogród przy domu

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Rojniki zazwyczaj znajdują sobie odpowiednie miejsce, wypuszczają korzenie i wrastają w podłoże...najlepiej dużą rozetę obsypać drobnym żwirkiem, drobnym kamieniem, wyrastające nowe rozetki na początku leżą na kamykach...czerpią składniki odżywcze z dużej rozety...jak podrosną wypuszczą korzenie. Można je podzielić i przesadzić...szybko zadarnią wybrany kawałek ziemi.
Po kilku sezonach rojniki wypiętrzają się, najlepiej zostawić je w spokoju...same dadzą sobie doskonale radę. Pielęgnację najlepiej ograniczyć do odchwaszczania, dosypywanie ziemi, wypłukanej w zimie przez deszcze...usuwanie starej uschniętej rozety...ginie jak zakwitnie i wyda nowe przyrosty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ogólne widoczki...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Ogród przy domu

Post »

No takie widoczki to ja lubię. Zawsze coś się dzieje. Fajnie opisałaś ten skalniak a rojniki cudowne. Mówisz, że lilia ma już pąka kwiatowego? ;:oj to kiedy one powinny kwitnąć. Kupiłam dwie sztuki, a nawet nie przeczytałam kiedy kwitną, zresztą nie liczę na kwitnienie w tym roku :;230 .
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród przy domu

Post »

Chyba nie pokazywałaś dotychczas skalniaków z ostatnich fotek.Bardzo ładnie to wygląda.Krzaczek kwitnący różowo z ostatniej fotki to ?
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

DTJ_1 Dorotko :) lilia jak najbardziej jest widoczna pod wodą, kwitnąć na razie na pewno nie będzie...jest za zimno. Co do kwitnienia na to nie ma reguły, lilie mogą zakwitnąć jeszcze w tym roku. Miniatury najobficiej zaczynają kwitnąć w drugim roku po posadzeniu...moje były kupione bardzo małe...większe maja szanse w tym sezonie zakwitnąć. Te z dużymi liśćmi pewnie też, w połowie tamtego lata posadzona została Lilia wodna 'Attraction' niestety nie kwitła...zobaczymy w tym roku.
Skalniak nie wiem czy dobrze opisałam :oops: na taki pomysł wpadłam...jakoś to funkcjonuje, najważniejsze że pozbyłam się z pomiędzy takich malutkich roślin, perzu...pierwszy skalniak szybko przerósł, trzeba było wszystko zlikwidować. Agrotkanina jednak dobrze zdała egzamin. Chwasty rosną tylko te przyniesione w doniczkach, koniczyna i mech.
Zobacz co dzisiaj odkryłam w oczku...nie wiem co to jest...podobna jest do osoki aloesowatej, tylko nie widziałam żeby w tamtym roku którakolwiek kwitła...
Obrazek

magry :wink: pokazywałam tyko z oddalenia...rojniki są rozrzucone po cały skalniaku...pomiędzy kamienianami są słabo widoczne. Dopiero jak się podejdzie i popatrzy można je wypatrzeć...szczególnie te malutkie, wielkości 1 grosza...powrastały w szczeliny, trudno je zobaczyć. Innych roślin jest zaledwie kilka, jak na razie żyją. Miejsce jest przez cały dzień nasłonecznione...inne rośliny nie wiem czy by wytrzymały takie warunki.
Krzak kwitnący na różowo to Migdałowiec karłowy...ładnie kwitnie, ale jest bardzo ekspansywny...rozrasta się rozłogami.

Obrazek

Obrazek

Goryczka zaczyna kwitnąć...

Obrazek

Obrazek
Erigeron philadelphicus
Obrazek

Obrazek
Uvularia grandiflora
Obrazek

Stopowiec
Obrazek

Hosty wysiane w ubiegłym roku z nasion, nie wszystkie przetrwały...tylko kilkanaście zostało, ciekawe czy będą podobne do roślin matecznych...
Obrazek

Obrazek

Obrazek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu, skalniak masz obłędny ;:333 Iglaki sama strzyżesz?
Nie znam stopowca :?:
Mój migdałek karłowy jest ...karłowy :lol: ale cieszę się, że go dobrze posadziłam w końcu. Bo rósł sobie taki samotny gdzieś w kącie, to przesadziłam go pomiędzy dwa ogniki. Jak się rozrośnie ( może kiedyś) to będzie plombą pomiędzy krzewami. Szkoda, że w jednakowym czasie nie kwitną.
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2562
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu latam tak po wątkach no i znalazłam ciebie i twój ogród.Stworzyłaś kawał pięknego miejsca na ziemi,w którym jest masa cudnych roślin a oglądanie sprawia ogromną przyjemność.Ja jestem zachwycona twoim ogrodem a zdjęcia tak cudnie zrobione ,że ma się wrażenie ,że jest się tam na żywo ;:215 Jestem i być będę na pewno twoim częstym gościem,może nie zawsze będę coś pisać,ale zaglądać będę na sto procent :)
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

PEPSI :) Małgosiu, iglaki sama formuję...trzeba je od małego poskramiać. Szybko zdominowały by ogród, strzyżone są tylko iglaki dorastające do dużych rozmiarów...np. cyprysiki rosną tak jak chcą, coroczne przyrosty są niewielkie. Ogródek nie jest niestety z gumy, nie jedną roślinę chciało by się mieć...jednak to nierealne ;:173
Na stopowiec zerknij w necie, za niewielka kasę kupiłam jedną z odmian...jak przeżyje, dokupię drugą z bardzo ozdobnymi liśćmi.

beacia0088 :wit dziękuję ;:196 miło że Ci się podoba...zapraszam do odwiedzin :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2562
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród przy domu

Post »

Jestem,jestem i podziwiam nadal :)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród przy domu

Post »

Ogólne widoczki... umm piękne ;:63
Uwielbiam kwiaty goryczki,Moja jest chyba późniejsza.
A rojniki takie śliczne , duże kępy. Po kilka j sadziłaś, czy tak się rozrosły ???
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11682
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu pięknie u Ciebie,dojrzały ogród:)
Moją uwagę przykuła niejaka goryczka ;:215
Miłego dnia :wit
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu,
widzę, ze nie masz płotu.
W szkodę Ci co nie włazi?
U mnie nic by się nie uchowało -sarny i dziki załatwiłyby dokumentnie wszystko.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

beacia0088 ;:196 zapraszam ;:167

Aneczka :D rojniki posadzone były tak jak rosły w doniczkach 10-10 cm...nie były rozdzielane, oczywiście te mniejsze rozetki, większe były dzielone posadzone w odstępach 5 cm ...przez kilka sezonów wypełniły puste przestrzenie. Tylko torf w którym rosły po zakupie, został kapkę wykruszony...to konieczność, inaczej szybko by padły. Rosną teraz w glinie wymieszanej z drobnym żwirkiem...część rozet rośnie na agrotkaninie, wysypanej kamieniem zmieszanym ziemią ogrodową.
Według zaleceń rojniki powinny już dawno zgnić :wink: miejsce jest bardzo nasłonecznione, lekko podwyższone...woda bez problemu odpływa z tego miejsca... chyba to je ratuje i rośną bez problemu.

Annes 77 ;:3 na sadzonki goryczki polowałam już od bardzo dawna, na skalniaku są trzy pokaźne kępki...akurat ta odmiana kwitnie na wiosnę i na jesieni, kolorek jest obłędny. Drugą zimę przetrzymały bez problemu, liście po zimie tylko słabo wyglądają...w sezonie jednak odrastają jest ok.

Madziagos :) w szkodę wchodzą tylko domowe zwierzaki, psy i koty... sarny, dziki nie podchodzą pod budynki. Nawet zające gdzieś zniknęły, nie ma nawet jednego. Ogrodzenie jest jak najbardziej od 20 lat leży w budynku i czeka na lepsze czasy...zresztą metalowa sitka wyszła już dawno z mody, teraz ogrodzenia robi się z innych materiałów ;:124 Każdy w domu jest zajęty czymś innym, nie ma czasu na takie sprawy :;230

Dzisiaj rozwinęły się wszystkie kwity...
Obrazek
Obok rośnie dębik ośmiopłatkowy...pierwszy kwiatek zaczyna się rozwijać...goryczka na tle białego będzie ciekawie wyglądać...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2562
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu dziś pogoda bynajmniej u mnie była super i chyba u ciebie też bo wszystko się pięknie rozwinęło.Brakowało im słoneczka i ciepełka a dzisiaj była super pogoda.Sasankę masz piękną i taką dużą kępkę.Moja jeszcze nie kwitła i jakoś marnie ją widzę .Piękny masz ogród i oczko wodne :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”