Ogród przy domu

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród przy domu

Post »

Czy zaobserwowałaś u liliowca Big Smile to samo co ja? W rzeczywistości jest właściwie biały, a te jego pastelowe delikatne barwy widać tylko na zdjęciu?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu przybiegłam za hortensjami, pięknie kwitną. ;:oj Czy Swwet Summer sztywno trzyma pędy, jak zachowuje się na słońcu? Już mnie kusi, cudna. ;:173 Właśnie pozbyłam się obu Phantom, od trzech lat przypalone kwiaty i tylko szpeciły rabaty. ;:174 Moje ośmioletnie hortensje już dobrze znoszą upały, mało je podlewam. Młode niestety potrzebują więcej wody.
Jeszcze liliami nacieszyłam oczy. ;:215
Pozdrawiam ciepło. ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród przy domu

Post »

Anuś, witaj w Nowym 2021roku.
Aby dużo lepszy piękniejszy i spokojniejszy.
Dużo zdrowia i radości ogrodowych ci życzę ;:196
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogród przy domu

Post »

Witaj Aniu :wit Wszystkiego dobrego oraz dużo zdrowia w Nowym Roku ;:167 ;:196
Zwabiły mnie do Ciebie piękne hortensje i nie tylko. ;:333 Pozdrawiam cieplutko ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Witam :wit
Przepraszam że nie odpisywałam od razu, pilnuję wnuczki. W dzień nie mam kiedy pisać, wieczorem nie mam siły ;:7

PEPSI Hortensje mają sześć -siedem lat...jedna nie podpisana jest starsza. Hortensje przycinałam na różnych wysokościach. Zawsze jednak nie cięłam niżej jak 15-20 cm. Jak się solidnie ukorzeniły, odbijały 1,5 m gałęziami.
Jeden krzak był przycięty na jesieni, pozostałe czekają na skrócenie.

Annes 77 Masz rację te krzewy, bez najmniejszego problemu można ciąć na różnych wysokościach. Zawsze odbiją, kwitną...najważniejsze, takie przycięcie odmładza roślinę :wink:

anabuko1 Lilii nie jest dużo, myszy robą co roku czystkę. W tym roku, na ścieżkach kret buszuje w najlepsze...na wiosnę nie wiem czy jakieś rośliny cebulkowe pokażą się na rabatach. Jak są krety to na sto procent i myszy.

wanda7 liliowiec Big Smile jest wybarwiony...przeczytałam że ta odmiana wybarwia się na biało rosnąc w pełnym słonku. Posadziłam go w pobliżu drzewa ,,Jarząb szwedzki'' zacienia liliowca, przechodząc widać wybarwienie.
Drzewo ma luźną koronę, liści jest niewiele...jest słonko i lekkie zacienienie ... jak się drzewo rozrośnie...liliowiec zmieni miejsce na inne.
Może w tym sezonie uda mi się ogarnąć trochę ogród. Na razie rośnie wszystko nie przycinane, nie pilnowane...pełne ,,bezkrólewie'' :;230

cyma2704 Hortensja Swwet Summer rośnie w przewiewnym, słonecznym miejscu...dostaje mało wody...wygląda nie za ładnie, jak zaczyna kwitnąć jest ok...potem wygląda brzydko. Gałęzie są sztywne, za to liście szybko podsychają, brązowieją. Szkoda że wykopałaś Phantom, było tylko solidnie je przyciąć i zmienić im miejsce na bardziej wilgotne. Z tego co zaobserwowałam przez kilka sezonów, te rośliny lubią wilgoć.
W tamtym sezonie miały odpowiednie warunki, ciągle padało...kwiatostany długo kwitły...porównując poprzednie sezony.

Shalina ;:167 Witaj :wit
Bardzo się cieszę że Hortensje Cię przyciągnęły do ogrodu, zapraszam do oglądania w nowym sezonie.
W tym roku mam plany, będą przeróbki...za bardzo się wszystko rozrosło. Zaczynam buszować za nowymi roślinami i nasionami. Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród przy domu

Post »

Na pierwszym zdjęciu Aniu widzę idealną kompozycję kolorystyczną. Co do centymetra. Zupełnie jak na obrazie dobrego artysty. ;:108
Przepięknie wybarwione na malinowo hortensje, u mnie w tym roku przybrały raczej brudne barwy.
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród przy domu

Post »

Witaj Aniu region mój ;:167 spaceruję sobie u Ciebie ;:196 :wit
Cudnosci w tym ogrodzie masz ,pozdrawiam serdecznie :D
Awatar użytkownika
vita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 5 sie 2009, o 20:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogród przy domu

Post »

Witaj Aniu :) Ciekawy wątek i ogród. Dużo roślin i wiedzy o nich. Z przyjemnością przeczytałam pierwszą i czwartą część wątku, pierwszą z wielkim sentymentem.
Czy tulipanowiec w końcu zakwitł? Na kwiaty u mojego czekałam kilkanaście lat a, że kwitł to dopiero jesienią stwierdziłam, he, he.
Gratuluję skutecznych wysiewów bylin i uprawy niełatwych roślin, dla mnie takimi są goryczki i pierwiosnki omszone.
Czy sieje Ci się cyklamen, jestem bardzo ciekawa? Za czym rozglądasz się na nowy sezon, który za pasem?
Pozdrawiam, Wiktoria

Tak to się plecie...
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu :wit , cudna ta pierwsza jesienna kolorowa ogrodowa fotka ;:63 ;:63 ;:63
To żółte drzewko to miłorząb ??
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Wandziu Hortensje po raz pierwszy mają taki kolor, zawsze w tym samym czasie były całkiem brązowe.
Nie wiem dlaczego tak się stało? możliwe że przez ciągłe opady, mniejsze temperatury...tym roślinom upały szkodzą.

Bobka zapraszam spaceruj, oglądaj. Przez ogród przeszło już mnóstwo różności, tylko takie najlepiej rosną w naszych stronach.

vita Tulipanowiec niestety nie kwitł, chociaż już powinien...nie za bardzo żałuję, liście ma bardzo ozdobne. Drzewo szybko urosło, daje cień. Kilka gałęzi skróciłam u dołu, przeszkadzały w przechodzeniu po ścieżce.
Goryczki, pierwiosnki rosną na podwyższonym miejscu. Niewielkie rabaty obłożone kamieniem 29-30 cm. Pociętymi pniami drzew, wysokości ok. 30 cm. W środku wysypana została ziemia z kretowisk,, gliniasta'' wzbogacona ziemią ogrodową. Po poszczeniu roślin, góra została wyłożona agrotkaniną...na to poszedł drobny kamyk.
Próbowałam też posadzić na płaskiej rabacie...pierwiosnki gorzej rosły i kwitły.
Cyklamen kupiłam,,, tak przypadkiem'' czy da sobie radę w naszej strefie. Przetrwał rośnie, kwitnie...miejsce zaciszne, trochę za suche...myślałam że w upalne lato przepadł, ale nie...odbił. Na jesieni wyglądał słabo, dostał dużo wody...odżywki dla roślin kwitnących...poprawił się i zakwitł ładnymi kępkami. Czy się wysiewa, nie wiem...miejsce jest za suche, siewki raczej długo by nie pożyły.
Sezon już zaczęłam, w pojemniku rośnie czosnek. Cztery cebule AMARYLISA- nie wiem czy będą miały kwiaty...na razie widać zaczątki liści. Zamówiłam też nasiona warzyw, w planach są też jednoroczne nasiona. Córka zamówiła też cebule mieczyków, w ogródku nie ma miejsca, będą rosły w warzywniku.
Jeszcze planuję coś kupić...jak kupię to pokażę ;:108

Aniu tak to miłorząb, jest coraz ładniejszy. Jedno z rosnących, większych drzew w ogrodzie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu pięknie jest w Twoim ogrodzie ;:215 Goryczkę kiedyś kupiłam w kilku kolorach, ale coś jej u mnie nie pasowało i szybko wyginęła, albo wymarzła ;:145 Cieszyłam się tylko jeden sezon :D
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”