Ogród przy domu

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4552
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Mam sporo trujących roślin : cisy, tojady, wiesiołki - 1 to żywopłot, a dwa pozostałe są dobrymi pożytkami. Hejże zielone listki na epimedium są o wiele bardziej atrakcyjne od tych czerwonawych zeszłorocznych :) Różanecznik i cyklamen to iście królewskie rośliny :D suchodrzew bardzo ciekawy, pierwiosnki ładnie wyglądają. Piękny ogród masz Aniu ;:108
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród przy domu

Post »

Wielosił jest fajny, ja mam także biały. Moje się rozsiewają, więc chcę je zgromadzić w jednym miejscu dla lepszego efektu.
Niestety dość krótko kwitnie, ale dla nas ogrodników zawsze wszystko za krótko kwitnie, prawda?
Mój Percy w tym roku nie będzie kwitł, ale pączek tego Twojego jest prześliczny ;:138
Piękny widok ogólny, jak zwykle zazdroszczę oczka ;:108
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród przy domu

Post »

Mukdenię mam na trzech stanowiskach.Słońce dociera do niej w godzinach 8.00-12.00 a póżniej ma cień.Wszystkie opisy tej rośliny podają wzrost 30-50 cm.U mnie
nigdy tego wzrostu nie osiągnęła pomimo tego,że mają ponad siedem lat.W zasadzie spełniam wszystkie jej wymagania.Staram się aby miały wilgotną glebę,
dokarmiam obornikiem i jeżeli osiąga wysokość 20 cm to wszystko.Mówisz,że masz glinę a u mnie jest piasek.Przed posadzeniem wykopywałem duże dołki i
sypałem kompost.Nic więcej nie mogę zrobić.Może u nas jest zbyt gorąco latem ? Przypadkowo kupiłem suchodrzew chiński.Wymaga okrycia na zimę?
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16979
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród przy domu

Post »

Piękny ogród , piękne kwitnienia Aniu :wit
rodek zapowiada się ciekawie.
U mnie ten niebieski wielosił jeszcze nie kwitnie.
Cebulica śliczna. Ciągle ją zapominam sobie kupić.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Bufo-bufo :D Masz rację :D rośliny są różne, wykorzystywać można je na różne sposoby. Wolę oglądać je kwitnące, fotografować. Pożyteczne typu Żywokost, skoszona trawa... przerabiać w kompostowniku, wszystko potem wróci na rabaty.
Wszystkie rośliny super po takim dokarmieniu rosną.
Każdy chwali Różaneczniki, ja też ;:215 to jedne z piękniejszych krzewów...mam tylko cztery odmiany...dwie odmiany kwitną wcześniej , dwie później. Epimedium warto odmładzać, w tym roku zaszalało...z liści jest szczelna kopułka, chwasty nie mają żadnych szans nie przebiją się z pod liści. W tym roku zostały obsypane korą, będą miały więcej wilgoci.

Wandziu :wit Nie mam za bardzo z czym porównać Różaneczników...cztery odmiany to mało ;:222 Rododendron Percy Wiesman kwiaty ma najładniejsze od pozostałych.
Oczko wodne ma się dobrze, jedna żaba, pięć rybek przetrwały zimę...wyrzuciłam tylko lilie, z pojemnikami pływały w górze...nawet obciążenie kamieniami nie pomagało...za to z dwu osok aloesowych, jest kilkanaście nowych. Zacienią trochę taflę wody. Oczko jest w powodzeniu, ptaki, psy piją wodę...przy okazji kamienie są obsuwane do środka.

magry :) Mukdenią nie kombinuję, teraz jakoś rośnie...obornik bydlęcy jest, mogła bym podsypać pod korzenie...tylko jak zwykle jest jakieś ale ,,nornice'' wiem że są, zostały tylko niedobitki tulipanów...pod obornikiem zbierają się różne robaczki...gryzonie na pewno buszowały by pod spodem...wykończyły by roślinę. Może na jesieni oddzielę kawaleczek, za Twoją radą posadzę w innym miejscu. Z tego co zauważyłam ta roślina jest bardzo żarłoczna, po przesadzaniu...liście były dużo większe jak w tym roku.
Suchodrzew niczym nie okrywam, czasem niektóre gałązki przemarzały...odbijał z dolnych gałęzi. Ten krzew jest bardzo żywotny, można ciąć ...zawsze odrośnie i będzie zdobił...Można go tez rozmnażać, tak jak bukszpan. Dostałam roślinę rozmnożą z gałązki.

Aniu ;:167 Wielosił kwitnie i sieje się dookoła...zostawiła tylko jedną odmianę z listkami wpadającymi w brązowy kolor.
Przesadziłam w ubiegłym roku roku odmianę z pstrokatymi liśćmi, chyba przepadła...w tym miejscu nic nie odbiło.
Będzie miejsce ma coś innego ;:172

Rododendron Percy Wiesman
Obrazek

IRYS GERMANICA ERAL of ESSEX
Obrazek

Stopowiec 'Spotty Dotty
Obrazek

Podophyllum peltatum - stopowiec tarczowaty

Obrazek

Mukdenia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

AZALIA PANDA

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Brunera

Obrazek
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród przy domu

Post »

Moje Spotty Dotty do tej pory nie wyszły więc pewnie zgniły.Mukdenia bardzo ładnie wygląda i już kwitnie.Moje jeszcze nawet nie zapowiadają.Ja
przesadzałem latem i nie odczuły tego.Teraz znalazłem jakiś mały korzonek i po posadzeniu do doniczki wypuściła liście.Przymiotna też widzę zdrowo rosną.Ja
mam do nich lewe łapy.Są słabe.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Janku u każdego nie wszystko chce rosnąć, każdy ma różną ziemię. Dałam sobie spokój z niejedną rośliną...szkoda sobie szarpać nerwy...lepiej posadzić to co bez problemu rośnie.
W tym roku doszły liliowce, zaczęłam chorować na odmiany pająk. Na fotkach nie oddają swojej urody, trzeba zobaczyć je naocznie...a że liliowce lubą gliniastą ziemię, jest ich coraz więcej.

Liliowiec 'Helix' Hemerocallis...pierwszy w ogrodzie...ukorzeniły się dwie nowe odmiany...
Obrazek

Liatra, w ziemi są cebulki...sprawdziłam.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród przy domu

Post »

Jak to liliowiec? Czy ja dobrze rozumiem, że już teraz kwitnie ;:oj To by był cud natury!

Masz Aniu u siebie bardzo ciekawe, niebanalne roślinki, np. taki stopowiec. Zawsze coś interesującego się u Ciebie dowiem.
A powiedz mi, czy kupiłaś już jakąś azalię? Pisałaś wcześniej, że kupisz już kwitnącą, a teraz właśnie kwitną. Jeśl tak, to pochwal się nią w wątku, proszę. :D
A tak w ogóle to bardzo lubię przeczesywać wzrokiem Twoje rabaty. Robię to z wielką przyjemnością, bo ogródek masz taki naturalny, a jednocześnie uporządkowany.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Wandziu :D :;230 Liliowiec jest ubiegłoroczny, fotkę wstawiłam tylko dlatego żeby pokazać jakimi odmianami jestem zachwycona.
Wiosną zamówiłam 6 różnych odmian...wszystkie sadzonki się ukorzeniły...
?Big Smile?
?Black Arrowhead?-pająk
?Gillian?
'Heavenly Curls' -pająk
?Rags to Riches?
Frosted Vintage Ruffles

Po Azalię jeszcze nie,, dojechałam '' ;:224 trzeba jechać własnym transportem...żaden Bus nie jeździ w naszych stronach :(

Kupiłam tylko kamyki i korę...wysypane są niewielkie fragmenty rabat.

Dzisiejsze fotki...
NN wysiana z nasion...
Obrazek

Funkia 'Lemon Lime'
Obrazek

Funkia 'Snake Eyes'
Obrazek

Azalia Panda
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cebulica hiszpańska Alba, czyli Hiacyncik hiszpański
Obrazek

Bożykwiat Meada

Obrazek

IRYS GERMANICA ERAL of ESSEX
Obrazek

Obrazek

Wandziu piszesz że jest naturalnie, to wpływ Forum...wcześniej nic nie wiedziałam o uprawie roślin...jeden sezon miałam stracony. Multum bylin rosło w nieodpowiednich miejscach, zawzięłam się i przesadziłam...wiadomo po zmianie stanowiska jak rośliny reagują. Było prawie pusto na rabatach. Teraz jak coś nowego jest dokupione...czytam gdzie na jakim stanowisku powinno dobrze się czuć.
Naturalność to samo z siebie tak wychodzi, rośliny same sobie szukają miejsc...nie usunięte, wplatają się w różne miejsca.
Różnorodność bylin jest duża, kwitną w różnym czasie...rabaty nie są monotonne, ciągle się zmieniają.
Na fotografiach doskonale to widać...punktem odniesienia są krzewy, kilka drzew, iglaki. Od wiosny do jesieni widać niewielkie różnice.
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4552
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Hej chyba znalazłam inspirację - azalia :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Bufo-bufo :D Azalie na pewno kupię, to piękne krzewy...tylko zastanawiam się nad kolorem.
Teraz wybiorę pewnie wyższą odmianę. Polecam, kupisz na pewno zdobędziesz jakiś ciekawą odmianę ;:108 Na forum napatrzyłam się jak te krzewy wyglądają w ogrodach. Trudno oczy oderwać od tych ślicznotek ;:167
Pytałaś jak wyglądają liście Liatry...dzisiaj zrobiłam foto, cebula przesadzona kilka dni temu.
Oryginalna kępa słabo wygląda, chyba ma za ciemno...ma nad sobą liście zimowitów...szok jak się rozrosły.

Liatra, listki są z jednej cebuli...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród przy domu

Post »

Azaleczkę Pandę koniecznie muszę upolować. Jakoś mało jest białych odmian w handlu. Dotyczy to zarówno japońskich, jak i wielkokwiatowych. Z chęcią bym dokupiła, żeby złagodzić majową jaskrawość azaliową na rabatach.
Ale gdziekolwiek pójdę, wszędzie tylko widzę pomarańczowe i czerwone, a z japonek różowe.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16979
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu, zawsze uważam,że masz wyjątkowy, klimatyczny, przepięknie zaaranżowany ogród.
Bogactwo roślin duże.
Ten pająkowaty liliowiec prześliczny.
Hosty pięknie się prezentują.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”