Pierwsze koty za płoty

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Trochę z zazdrością patrzę na te kwitnące Miłki .U mnie ani wiosenne ani amurski nie pokazały kwiatów ;:174 Zastanawiam się czy ich nie przesadzić w inne miejsce.To samo z Pustynnikami już parę razy do nich podchodziłam i za każdym razem padały ;:174 U Ciebie wszystko rośnie jak szalone
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Witaj Iwonko - dopiero teraz zobaczyłam, że masz wątek, więc się szybciutko melduję. U mnie Kronnenburg ma się świetnie, pięknie kwitnie, długo trzyma kwiat i mniej choruje niż inne. To na pewno ona, bo bardzo podobna do mojej. Lista zakupowa imponująca, jestem ciekawa, jak mąż zareagował, gdy posłusznie kupiłaś wszystko, o czym mówił: kup. To się nazywa skorzystanie z okazji. Teraz jakby co, zawsze możesz powiedzieć: Przecież chciałeś te róże, ja bym aż tyle nie kupiła :;230
Gdzie kupiłaś ustrojstwo do robienia dziur?
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Pustynniki nie znoszą nadmiaru wody. Swoim kopałam ok.20cm dołek, na dno poszedł żwirek, na to piasek i dopiero ziemia i kłącze. Na zimę przykrywam folią, żeby miały sucho.
To mój jedyny miłek :D Rośnie w pełnym słońcu i od jakiegoś czasu kwitnie każdego roku.

Ewa, miło mi, że mnie odwiedziłaś ;:196 Te świdry były w Pra.........rze, ale tam były bardzo drogie. Tańsze były w PGN. A na eMa zawsze mogę liczyć-on namawia, ja się zbytnio nie bronię itak sobie żyjemy w symbiozie :;230
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Eh, mój trawnik od dawna doprasza się wertykulacji, tylko takiego sprzęciora nie mam ;:185
Myślałam nawet o takim ręcznym, ale czy ja takim dałabym radę... ;:218
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Iwonko nie będę oryginalna i powiem, że wiosnę masz już w ogrodzie na całego. Miłka i sasanek też Ci "zazdroszczę". Do korony przymierzałam się kilka razy, ale jakoś u mnie nie chcą rosnąć, może mają za mokro?
Pustynniki masz okazałe kępy. Ja w tym rok kupiłam, na razie siedzą w doniczce, ale jeszcze nawet nosa nie wyściubiły. Mam nadzieję, że nie będzie tak jak z zeszłorocznymi łubinami ;:202.
Cieszę się, że byłam maleńkim trybikiem motywującym ;:333
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Lucynko, daysy-rzeczywiście wiosna wreszcie zawitała i do mnie :tan Tak długo nie mogłam się jej doczekać, szukałam, wypatrywałam a tymczasem ona przyszła w zupełnie niespodziewanym momencie. O mały włos a bym przegapiła pierwsze jej objawy. Ale teraz już panoszy się na całego. Cieszą mnie kwitnące kolorowe kwiaty, ale chyba zawsze najbardziej wypatruję wszelkich listeczków i kłów wychodzących z ziemi. Każda roślina, która znowu wygrała z zimą sprawia mi ogromną radość :tan
Zaczynają kwitnąć owocowe, co prawda na razie widziałam chyba tylko mirabelki, ale to już coś ;:108

Sasankę mam tylko jedną i to już bardzo stareńką, ale co roku kwitnie. Ostatnio się jej przyglądałam pod kątem przesadzenia, ale to chyba nie byłby dobry pomysł.

daysy, czasami małe trybiki bardzo dużo znaczą ;:196

Zuza, wertykulator wypożyczyliśmy z wypożyczalni sprzętu rolniczego i ogrodowego. W Twojej okolicy na pewno też gdzieś taka jest. Poszukaj :D

Pokaże Wam dzisiaj swoje osiągnięcia parapetowo-balkonowe. Dużo tego nie ma, ale zawsze.
Siałam kobeę oraz wilec red picotte. Ten ostatni gdzieś się ukrył

Obrazek

Obrazek

Popikowałam już też szałwię trójbarwną, Lunę, floksy drummonda oraz aksamitkę wysoką "Fantastik"

Obrazek

Już prawie całą powierzchnię balkonu pokrywają rozsady oraz wszelkiego rodzaju rośliny kupowane bez opamiętania zarówno w sklepach internetowych jak i stacjonarnych :;230
Są tu pelargonie mojej produkcji

Obrazek

oraz lilie, ostróżki, dwa floksy, dwie ostróżki, jedna naparstnica, mak, ciemiernik, jarzmianka i pewnie jeszcze coś, co wypadło mi z pamięci


Obrazek

Obrazek

Muszę się jeszcze jakiś czas wstrzymać z sadzeniem, żeby uniknąć wsadzania jednego na drugie. Jak rośliny powychodzą z ziemi, będę mniej więcej wiedzieć gdzie mam miejsce (albo i nie ;:306). Mogłam odrobinę przesadzić z zakupami ;:224

Pokaże Wam jeszcze swoje dwa zwierzaki. Psa Kaprysa i żółwia, który jest niby syna, ale cały czas jest w naszym pokoju i to ja go karmię. Żółw w okresie jesiennym i wczesnowiosennym lubi się wygrzewać przy boku Kaprysa, a ten nic sobie z tego nie robi

Obrazek

Mam nadzieję na dobrą pogodę w weekend, bo chcielibyśmy trochę podziałać na działeczce. Ciekawe, czy znowu będzie :życie sobie, plany sobie? Oby nie
chmielakowo
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 mar 2015, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Piękne kolory, roślinki się zmieniają i rosną po tych deszczach jak szalone, ja korony nie mam żadnej nad czym ubolewam...
U mnie też był prawie tydzień masakry pogodowej, ale dzisiaj popołudniu pokazało się słoneczko i jest nadzieja, że zrobi się wreszcie fajnie i w weekend popracuje ;:65
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Iwonko następna która ma zastawione parapety ;:oj Dobrze ,ze masz też balkon i tam możesz przetrzymywać rośliny.Dostałam jesienią od brat sadzonki Trytom i chyba też mi padły, a przecież posadziłam je najsuchszym miejscu obok tuji.Korony też u mnie nie rosną są tylko liście, a kwiatów brak
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Iwonko u mnie też kilka kubków z kobeą,będziesz wszystkie sadziła w gruncie?Zapasów masz sporo,ale jak posadzisz to wszystko zginie w tłumie ;:224
Piesek z żółwiem,super towarzysze,a to ci dopiero ;:oj

Życzę słonecznego weekendu ;:3
x-ja-a

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Nie wiem jak to ująć, ale zwabił mnie tu wątpliwej urody zapach tułacza ;:306 Mamy co do niego podobne odczucia :lol:
Kaprys z żółwiem to mistrzostwo świata! Obrazek
Fantastyczną będziesz miała różaną kolekcję. Wielu z tych róż nie mam, więc chętnie będę podglądała u Ciebie jak rosną i kwitną. Kapitalne te zdjęcia "z parteru", chyba kiedyś spapuguję :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16553
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Iwonko, parapety i balkon zastawione jak u większości z nas.
Piękne kobee udało Ci się wyprodukować. ;:63 ;:63 ;:63
Masz tego dobra do wysadzenia, że głowa mała. ;:215 To dobrze, będzie co oglądać na Twoich zdjęciach.
Słoneczka na cały weekend życzę. ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Ależ balkon zapakowany po sam sufit ;:215 , a tych dwoje przyjaciół, fantastycznie wyglądają ;:167
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

:wit
Cześć. Świetne zbiory na balkonie. Ja pomimo małego mieszkania też coś niecoś wysiałam, trochę dostałam. Praca wre. Szkoda, że ta wiosna taka krótka, cżłowiek musi do pracy chodzić i ani się obejrzy a tu ju po niej. Pozdrawiam :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”