Rajsko, wiejsko, sielsko...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7671
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewcia dobre miejsce wybrałaś na zamieszkanie ;:108 Nida jak wyleje to do Ciebie nie doleje :;230
Widok wijącej się Nidy jest przeuroczy, nigdy byśmy nie dostrzegli tego z ziemi...piękna ta Twoja Nida.
O różyczkach czytałam u Ewci powiem Tobie, że ja mam kilka samodzielnie ukorzenionych i już w pierwszym roku mi zakwitły, jak będę przycinać wiosną mogę podesłać, spróbuj też tego sposobu.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Piękne rozlewisko widziane z góry. ;:215
Fajnie tak zobaczyć swoje włości z góry ;:108
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Tereniu bo z wysokości nie łatwo poznać :) sama się nakombinowałam nim swój dom znalazłam :;230
Marysiu z tego co mówią mieszkańcy to tu gdzie my mieszkamy, nawet w 2010 woda nie doszła. Nida ma dość wysokie brzegi i jest szeroka o leniwym nurcie ... Tak ten przy czerwonym wykrzykniku :D
Krysiu Też tak mówiłam jak zobaczyłam zdjęcia... gdzie ja mieszkam chyba na końcu świata ;:306 Co do różyczek to jestem wdzięczna i cała za ;:215 ... pod warunkiem, że udzielisz mi instrukcji co i jak. Już kiedyś pisałam - człek uczy się przez całe życie ;:108
Beatko Dziękuję w imieniu swoim i fotografa :)
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7671
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewo ja swoje patyczki wsadzałam bardzo późną jesienią, niekiedy w lecie jak gdzieś dorwałam taką co mnie urzekła.
Mam taką zasadę patyczek zdrewniałej różyczki z 5-7 oczkami wsadzam do ziemi, cztery oczka w glebę, nakrywam butelką po napojach. Używam butelek po napojach 2-litrowych, odcinamy dno i nakrywam sadzonkę, butelka pozostaje z nakrętką, jedynie raz po raz odkręcić nakrętkę celem przewietrzenia. Jak wsadziłam jesienią to w następnym były takie które zakwitły.
Mam takie zakamarki gdzie nie ma nadmiernego nasłonecznienia i tam je utykam, tej wiosny też będę próbowała.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Krysiu przepis zapisałam i spróbuję poeksperymentować ... a jakbyś miała zbędne różane badylki to chętnie przygarnę... ;:168
A przy okazji zapytam czy ktoś może mi coś bliżej powiedzieć o Pajęcznicy liliowatej vel Pajęcznicy gałęzistej, a może ktoś ma jej nasionka na zbyciu :?: :) wklejam poglądowe
zdjęcie
Obrazek z bloga Zoji https://zojalitwin.wordpress.com
Teoretyczne wiadomości poczytałam ale moze ktoś ma spostrzeżenia z własnego ogrodu . Miłego dnia ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewo zajrzałam i od razu spotkanie z bratnią duszą. ;:215 Zaczęłam przed emeryturą budowę domu na wsi i mieszkam już piątą zimę. Zaczynasz podobnie, tylko masz już drzewa i krzewy, a u mnie było puste pole. Ze zwierzakami niełatwo budować ogród. ;:108 Jak masz zdjęcia to w miejscu utraconych możesz wstawić inne, lub zrobić retrospekcję jak radzi Sabinka. Będę podglądać. :wit
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

A ja jakoś nigdy nie ukorzeniałam róż, choć myślałam o tym wielokrotnie. Może czas przestać marzyć a zacząć brać się do roboty? W kwestii pajęczycy liliowatej nie pomogę, ale nad rozlewiskiem się rozpływam. Fajne zdjęcia.
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Witaj Soniuw moich progach... mądrzy ludzie mawiają ,że do odważnych świat należny ;:333 Gratuluję ;:138 ... i już spieszę z wizytą do Twojego ogrodu, w moim wątku powklejałam trochę zdjęć to nie będzie już tak pusto :)
Ewka ja też nie próbowałam ,ale skoro można to dlaczego nie spróbować :) ... w końcu i tak róże się przycina, to zamiast wyrzucać można się pobawić :tan
Dzisiaj u mnie taki miszmasz :D
Zegar obiecany Marysi
Obrazek
A to nasz dzwonek ogrodowy przy furtce :) w głębi ogrodu nie słychać domowego dzwonka
Obrazek
Nasze większe czworonogi :) , bo są jeszcze dwa kiciusie...
Obrazek
Na dworze dzisiaj mróz, ale jyz nieco mniejszy ...więc poczytuję sobie FO i przekładam nasionka :)
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewciu dzięki za zegar, bardzo podobny. Powiem, że mój jak się lekko zestarzeje będzie ładniejszy.
Ciekawa jestem gdzie kupiłaś dzwonek, bo bardzo by mi się taki przydał. Nieraz listonosz szuka nas w ogrodzie a tak miałby ułatwione życie ;:215 Głaskanko dla całego zwierzyńca, pieski słodkie ;:167
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewuś nie pomyślałam o dzwonku w ogrodzie, świetny pomysł. W dodatku piękna ozdoba. ;:138 Wspaniałe miejsce do mieszkania, a psiaki słodkie. Kocurki wymiziaj ode mnie. Nie mogę mieć zwierząt przez uczuleniowców. ;:174
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Witaj Ewciu,świetne zdjęcie z góry na Twoją ojczyznę ,a Nida powala jak się ją ogląda z góry ,jechałam w tamtym roku przez Twój teren ,bo byłam w Busku w sanatorium i byłam też w Sandomierzu na wycieczce organizowanej w sanatorium ,pilot dużo mówił o Ponidziu,a teraz widzę te tereny z góry i wszystko bardzo mi się przybliżyło,w tym roku też tam jadę ,bo super odpoczęłam ,no i przyjechałam odnowiona :uszy ,Pajęcznicę liliowatą mam ,ale nie mam jej nasion ,bo ja nie zwracam bardzo uwagi na nasiona ,rozmnażam wegetatywnie ,rośnie bez problemów,ślicznie wygląda wśród innych kwiatów,nigdy nie przemarzła,nie ma z nią żadnych kłopotów,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Marysiu Zwierzyniec wygłaskany... ;:306 Zegar taki czy inny jednakowo odmierza czas ... Nie ma rady :)
Soniu jak tylko zobaczyłam jaka długa jest moja działka, to pomyślałam o dzwonku takim właśnie zwykłym ręcznym , bo elektronika na wolnym powietrzu wysiada ;:222
Marta dziękuję za wieści na temat Pajęcznicy ;:168 zacznę polowanie :). Busko to fajna miejscowość ... zwłaszcza ta część parkowo - sanatoryjna. Ja tam teraz załatwiam sprawy urzędowe i zdrowotne, bo to mój powiat :) Nida jest piękna, ale lepiej wygląda z lotu ptaka... ma wiele zawijasów to z brzegu widać tylko krótkie odcinki :) Grunt, że teren w mojej okolicy to Nadnidziański Park Narodowy i strefa Natura 2000 Najbliżej mi do Wiślicy ze starą zabytkową Kolegiatą... cał e Świętokrzyskie jest urokliwe.. tyle ze nieco (chyba), źle zarządzane zwłaszcza tereny poza Kielcami czy Sandomierzem, ale nie narzekam :)
Pozdrawiam dzisiaj wszystkie Babcie z okazji ich święta... mam ten zaszczyt od 2 lat :)
Obrazek
Obrazek
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewa, świetny ten pomysł z dzwonkiem ;:108 Ileż razy zdarzało się, że kurier czy listonosz odjechał z kwitkiem, bo zamiast siedzieć w domu i czekać na paczkę buszowałam w rabatach.. a dzwonek wiadomo od bramki poprowadzony do przedsionka w domu i nijak nie słychać go poza domem ;:224 Ciekawa tylko jestem jak reagowaliby sąsiedzi na taki dźwięk kilka razy dziennie :;230
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”