Rajsko, wiejsko, sielsko...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewciu a masz już jakieś michałki, bo jak nie to chętnie na wiosnę się podzielę moimi. Na wiosnę bo teraz szczególnie wysokie są już za duże :D Będę patrzeć co masz i ewentualnie uzupełnimy ;:215
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Iza... dziękuję za odwiedziny... Ja pokochałam tutejsze klimaty jak tylko tu przyjechałam ... szukając swojego miejsca na ziemi na jesień życia zwiedziłam wiele miejsc w odległości 100 km od miejsca w którym mieszkałam... i zdecydowaliśmy z M, że to będzie tu... :) Będzie mi bardzo miło jak jeszcze mnie odwiedzisz, a i ja będę zaglądać w twoje progi ;:3
Marysiu jakieś michałki znalazłam w chwaścikach przy plewieniu... teraz czekam na to jak zakwitną i dowiem się co zacz , jeden krzaczek jest wysoki, a trzy niziutkie, tak samo jak floksy... niektóre już zakwitły... jako rośliny malutkie, ale kwiatuszki boskie :) ... Z pewnością będę je przesadzać na stałe miejsce wiesz jak to jest... jak się nie wie co w trawie piszczy ;:108 ... jestem chętna na wszelkie nadwyżki mam mnóstwo miejsca ;:306 Pozdrawiam ;:3
Kolejne fotki z mojego "raju" :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To mój warzywny workowy eksperyment :D
Obrazek
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
IzabelaS
500p
500p
Posty: 571
Od: 15 cze 2010, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pod Kaliszem, Wielkopolska

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Już jestem u Ciebie, Ewo. Oglądam krajobraz, jak równiez Twoje warzywa w workach. Napisz , jak to się robi, może skorzystam, bo ręki do warzyw to ja nie mam.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewuniu floksy bardzo ładne szczególnie ten koralowy ;:333 Michałki będziemy oglądać pewnie będą fioletowe. Czymś się na pewno podzielę ;:215 A wiesz, że kiedyś Monty Don w Gardeners World sadził pomidory eksperymentalnie i jedne z nich w workach z ziemią ogrodniczą (plastikowych) i w nich najlepiej rosły pomidory ;:215 U mnie też teraz pięknie kwitną nasturcje! bardzo je lubię ;:167 Miłego wieczoru! ;:168
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Witaj Ewciu. :wit Dotarłam i ja.
Sielsko u Ciebie, a zwierzaczki słodkie. Taki biszkopt i u mnie gania po ogrodzie. Walki z podagrycznikiem nie zazdroszczę, bo mam go i u siebie.
Nie doczytałam chyba.....jaki duży jest ogród?
Będę tu zaglądała i kibicowała Ci w upiększaniu swojego zakątka na ziemi. :D
Pozdrawiam serdecznie. :wit
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Iza u mnie eksperyment workowy to niejako konieczność... wszędzie trawa, chwasty, a ja nie miałam siły na kopanie grządek ... nie znałam nikogo w okolicy stąd workowa uprawa - pomidory, ogórki, cukinia, papryka, bób. lubczyk, rośnie fajnie tyle, że worki powinny być z innego materiału bo ten kruszy się od słońca , ale to w końcu eksperyment :)

Marysiu to nie jestem pionierem :lol: w zabawie workowej :) Już się cieszę na jakieś nadwyżki z twojego prześlicznego ogrodu ;:138 Mnie się marzy ogród w stylu angielskim... Wszystkiego dużo i gęsto jak u Tashy Tudor http://www.pozytywnyswiatkobiet.org/blo ... asha-tudor

Ewka witam cieplutko... Mój ogród... a właściwie miejsce na ogród ma w sumie jakieś ok 13 arów. Byle mi tylko sił starczyło :)

Obrazek
Obrazek

Teraz to tylko modlę się o deszcz... bo u nas sucho jak nie wiem ...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Witam serdecznie :wit

Workowa uprawa pomidorów mnie zainteresowała i kto wie, czy w przyszłym roku u siebie nie sprawdzę tego, mam zamiar zlikwidować swój tunel, bo drzewa się rozrosły i zacieniły mi na maksa foliaka i nic nie rośnie :?

Dobrze trafiłaś i na pewno forumowicze z nadwyżek się podzielą, bo ja już paki z roślinkami dostawałam, za co zawsze jestem wdzięczna forumkom kochanym ;:196
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Witaj Ewo - krajanko :wit :wit
Przyszłam od Marysi do Ciebie bo czytam że sucho , nie padało podobnie jak u mnie i rzuciłam okiem skąd jesteś a Ty sąsiadka :D miło mi Cie poznać .
Workowa uprawa warzywek ;:63 ;:63 ja żeż nie mając siły kopać wsadziłam pomidorki w tym roku w skrzynki po jabłkach :D
Śliczne masz lilie , róże , żurawki ;:215
Mam nadzieje że Ci w końcu podlało bo u mnie padało w nocy a to chyba w pobliżu ?
Jakieś nadwyżki kwiatów i u mnie się znajdą ;:108
Pozdrawiam i zapraszam do siebie ;:180
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewciu to szykuj siły na jesień i wiosnę, bo będziesz sadzić! Jak mnie dziewczyny posyłały paczki to z radości pozapominałam co mam i co od kogo ;:306
Co jest po lewej na ostatnim zdjęciu? ale masz dużo miejsca do zagospodarowania ;:215
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Marysiu na ostatnim zdjęciu po lewej :?: ,,, A to kwiat (przekwitły ) hortensji - kupiłam w moim wiejskim markecie DINO, miała piękny kwiat mieniący się kolorami od błękitu przez fiolet po róż .. się przyjęła ;:333 i próbuje kwitnąć... zobaczymy co pokarze :) .. Areału mam sporo, ale muszę go dzielić z moimi czworonożnymi przyjaciółmi stąd te prowizoryczne ogrodzenia :) Słoneczka życzę :wit
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

No tak ! popatrz nie poznałam! ;:223 pewnie dlatego, że jest ogromny!
Tak się domyśliłam, że ogrodzenia są dla czworonogów ;:306
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Mimo, że od kilku dni jest bardziej jesiennie niż letnio to moje lilie kwitną na całego :D co mnie cieszy... Mam co prawda nornice, które ostatnio poczęstowałam wodą z olejkiem goździkowym... i jakby się gdzieś przeniosły. Trochę je przechytrzyłam i posadziłam lilie w wielkich donicach, które zakopałam w ziemi... jak widać odwdzięczyły mi się pięknie :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewuniu cudowne lilie, ja nigdy nie odważyłam się posadzić cebul lilii żywcem do gruntu ;:306 Tulipany też tak sadzę, ale niektóre z tych nowych odmian w doniczkach gniją i koniecznie trzeba je wykopywać ;:oj
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”