Rajsko, wiejsko, sielsko...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewcia to Ty już ogrod zapakowałaś ;:108 ja na razie kilku różyczkom zrobiłam kopczyki. Mam kopost w kopostowniku ale jest tak mokry, że jak wyjmujemy to prawie błoto, słomy nie mam więc chochołów nie będę robić.
Fajnie powspominać...może i ja zacznę.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewo czyli sezon ogrodowy już zakończyłaś, roślinki zabezpieczone.
Leoś jest śliczny, a co to za kudłaty piesek obok.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Drogie koleżanki bardzo dziękuję za odwiedziny wczoraj zachocholiłam do kończ moje panienki, a i niektórym młodym roślinkom tez narzuciłam słomiana pierzynkę ;:333 Dzisiaj śniegu nieco ubyło bo było +1, ale już zaczyna s powrotem mrozić więc nie mam wyrzutów ze za wcześnie dałam ubranka... Słoma to dobry materiał, bo jak ciepło to przewiewny, a jak mrozi to ociepla ;:173

Obrazek Obrazek

Dorotko ten kudłty jegomość to jeden z moich psów Newton vel Niunio jak mówi Leoś - owczarek staroangielski...taka ogromna przytulaśna góra futra ;:306
Ponieważ M na wyjeździe w stolicy (Targi Książki Historycznej 2017) no to mam mniej obowiązków (mogę sobie kucharzenie odpuścić :lol: )
Więc kombinuję z butelkowymi karmnikami dla ptaków, bo w drewnianym już tłok, a teraz jak się o słomie zwiedziały... to będą latać do karmnika non-stop. Wygrzebałam w necie dwa pomysły takie proste do zrobienia ... Mam taką i taką butelkę więc coś zmajstruję :wink:

Obrazek Obrazek

Zapraszam do odwiedzin i cieplutko pozdrawiam ;:4
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

O rany jakie u Ciebie papugi latają! ;:oj
Wspominki radosne i ja muszę zacząć, ale przeprowadzka komputera do komputera opóźnia sprawę :wink:
Chochoły chwaliłam już w innym miejscu. Ewciu piesa masz super, ale pewnie wymaga pielęgnacji takie futro! Widać że jest wypielęgnowany...wygłaskaj pieseczka :D M pewnie ukończył swoją książkę i podpisuje na targach? gratuluję ;:168
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Witaj :wit . Wow ale ciepło ubrałaś swoje rośliny ;:333 . Ja na razie tylko połowę kopczyków zrobiłam i jeszcze nic nie owijałam ;:131 . Nie mam dostępu do słomy dlatego używam głównie włókniny. Czy taka słoma potem nie lata Ci po całym ogrodzie ?? Czy ją jeszcze związujesz ?? Trzeba przyznać, że takie chochoły wyglądają bardzo naturalnie ;:108 . Karmniki z butelek bardzo ciekawe a zwłaszcza ten biały. Ja mam tylko jeden karmnik :oops: . Może powinnam zrobić jeszcze takie butelkowe ;:173 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewuś rośliny już po kołderką słomianą. ;:215 Karmniki piękne, ten z białej butelki wyjątkowo uroczy, szczególnie, że z egzotycznymi lokatorami. :) Jak tyle karmników zrobisz, ;:oj będziesz mieć wyjątkowe miłe widoki, jak ptaki zaczną w nich walczyć o ziarna.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

:wit Witaj, Ewuś! ;:196
Cudne chochoły w Twoim ogrodzie! ;:138 Na pewno różyczkom zmarznąć nie pozwolą. ;:303
Zaintrygowały mnie też butelkowe pomysły na ptasie stołówki. ;:215 Pewnie coś zgapie, ale dopiero po świętach pomyślę o wykonawstwie. ;:108
Trzymaj się cieplutko i zdrowiutko, kochana. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Cudowne masz ptaszyny ;:138 u mnie jeszcze nie ma śniegu wiec nie dokarmiam
Również nie okrywam jeszcze ale już pomału trzeba się zabierać bo zaczyna mrozić
Niech im będzie cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewuniu, dawniej też robiliśmy chochoły ze słomy, ale teraz słomę zdobyć w naszej okolicy ,to graniczy z cudem :( więc pozostaje włóknina.
Pamiętam były też worki z konopi lnianego , taki worek można było naciągnąć na krzaczek i fantazyjnie udekorować , szkoda że nie ma już takich
worków. Karmniki ;:215 ja też muszę jeszcze dorobić parę karmników. ;:168
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewciu a Twoje kocury nie polują na ptaszki w karmniku? My z mężem zarzuciliusmy pomysł karmnika, obawiając się że będzie to karmnik dla Malutkiego (nasz kocurek) a nie dla ptaków. Bo kocicy to sikorka mogłaby na nosie usiąść a ona by się nie ruszyła. Zazdroszczę stanu ogrodu, moje królowe jeszcze nie zabezpieczone.
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Dziękuję za odwiedziny ;:4
Marysiu papugi sa z importu :;230 , ale sam pomysł na karmnik mi się podoba. mój Niuton powinien być czesany przynajmniej 2 razy w tygodniu, bo on ma włosy nie sierść, ale że nie mam siły w rękach to 2-3 razy do roku go strzyżemy, ale na zimę obrasta w futro :lol:
Ewelinko słomę wiążę sznurkiem, a tą na niskich roślinach przytierdzam wierzbowymi witkami i jest OK
Soniubardzo lubię ten zimowy ruch przy karmnikach więc wieszam gdzie się da ;:333
Lucynko polecam butelkowe karmniki... bezkosztoe i wygodne dla ptaszków, a kotom do nich trudno się dostać :wink:
Kasiu zima nie może się zdecydować, ale ja zabezpieczyłam roślinki więc mnie nie zaskoczy, a słoma to uniwersalna osłona przed mrozem , słońcem i wiatrem :wink:
Wandziu mam kilka worków jutowych bo przywozili mi w nich ziemniaki... teraz wożą już w takich siatkach, ale wole słomę :)
Kasiu - klarag moje kocurki są domowe, czarny Kola wychodzi na spacer ja piesek i wraca razem ze swoimi psimi braćmi, a Kama wcale nie chce wolności, ale dzikie kociaki do butelkowych karmników nie podchodzą bo są niestabilne, gdyż wiszą tak, że ptaszki są bezpieczne ;:173

U nas po zimie ani śladu, ale podobno ma wrócić i może przed Świętami... Mimo wiatru chochoły dobrze sobie poradziły ;:333
Leoś szykuje pierniczki na Święta, ale po drodze degustuje czy smaczne :D

Obrazek

A taka zima była przez kilka dni minionej wiosny ;:306 ... Pamiętacie ...

Obrazek Obrazek

I nic nie było z tych pięknych kwitnień drzewek owocowych ;:222 ...

Obrazek

Potem wiosna wróciła i było już pięknie ...

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Leoś słodki z piernikiem w buzi. ;:167 To najpiękniejszy czas, jak dzieciaki przeżywają święta. ;:108 Nie chcemy już takiej wiosny, zima taka mogłaby być. :wink: Migdałek cudny, niezmiennie mnie fascynuje. ;:oj
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

I co smakowały Leosiowi pierniki? ;:167 :D
Ewciu pamiętam zimę wiosenną dlatego nie miałam prawie w ogóle owoców z drzew! jedynie z krzewów były.
Śliczny migdałek! a pierwiosnek ma taki wyrazisty żółty kolor ;:63
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”