Rajsko, wiejsko, sielsko...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

No kochana, wreszcie zawitała do Ciebie po długiej nieobecności, na usprawiedliwienie mogę tylko powiedzieć, że zaniedbałam nie tylko Twój wątek :oops: .
Przepis na dżem winogronowy zapisany,chociaż nie mam jeszcze winogron, to w przyszłości na pewno się przyda ;:215 . Wnusio bardzo wyrósł, teraz to już prawdziwy dżentelmen ;:333 .
Cola do wymiziania a Twój ogród nadal pełen kwiatów, mimo, że aura nie bardzo sprzyja kwiatom.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Witaj Ewuniu ;:196
Ale masz przystojnego wnusia ;:167 taki kochany .
W ogrodzie piękne chryzantemy ;:333 może przetrwają , te drobnokwiatowe szybciej przezimują - warto próbować .
Czytam ze się kurowałaś i dobrze co jakiś czas trzeba a tym bardziej że taka pogoda do kitu .
Rdest Alberta dobrze zimuje , ja nie okrywałam go od małego , choć w tym roku mi nie zakwitł chyba ta susza mu zaszkodziła bo go nigdy nie podlewałam .
Dużo zdrówka i pięknej pogody życzę ;:4 ;:196
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Leoś wymiata :D Jaka ta kobea jest piękna ;:173 Fajnie byłoby, gdyby chryzantemy jednak przezimowały, bo śliczne są.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16577
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewuniu, a zajrzyjże do swojego wątku, plissssss ;:196
Słonecznego weekendu życzę. ;:3 ;:3 ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Dziewczynki ;:196 jestem... zabiegi skończone, trochę trzeba nadrobić domowe zaległości :oops: ... W wigilie Wszystkich Świetych było ;:3 , a potem lało, lało raz mocniej raz słabiej aż dzisiaj pokazało się ;:3 ...Jak zobaczyłam trochę błękitnego nieba i ;:3 to dostałam "małpiego rozumu" i nie wiedziałam co najpierw robić ;:306
Wczoraj pod garażowym dachem skończyłam klecić karmnik dla moich skrzydlatych przyjaciół... wyczytałam, że już o tej porze trzeba je przyzwyczajać do miejsca gdzie będą mogły zawsze znaleźć pokarm ;:173 trochę koślawy, ale ptaszki go zaakceptowały ;:173

Obrazek Obrazek

To moi przyjaciele z za płotu ... kogutek i kurka ... jak się pokazuje na podwórku...one zaraz są przy siatce :lol:

Obrazek Obrazek

Dosadziłam kilka chryzantem... marketówki po przecenie :wink: przed mrozami przykryję zobaczymy co będzie wiosną :wink:


Obrazek Obrazek

Jedne hortensje kończą kwitnąć , a inne sobie przypomniały ze może pasowałoby pokazać jak się kwitnie...

Obrazek Obrazek

A na koniec moje kotełki Kama i Kola... i zapowiedź że jutro też będzie ;:3

Obrazek Obrazek

Pogody na zewnątrz i pogody ducha życzę ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewuś, na prawdę sama zrobiłaś ten śliczny karmnik? Super jest! ;:180
Mówisz, że warto już teraz ptaszkom podsypać małe co nieco by sobie o nas przypomniały tuż przed zimą? Moze i tak faktycznie trzeba. Sprawdzę zatem czy o mnie pamiętają.
Ładną masz tę pasiastą chryzantemę.
Dobrze, że ma Ci kto doglądać ogródka (koty).
Miłej niedzieli ;:3
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewko wypisz wymaluj mój diobliczek ;:oj
Z marketowymi chryzantemkami może być różnie ale a nóż jakoś przezimują. Ja też się szykowałam na przeceny ale niestety wszystkie wykupili w markecie. No nic kupie na wiosnę tu na forum albo wymienię moje na te których nie mam.
I znowu widzę kobeę...już postanowione i w lutym sieje kobeę. :idea:
Karmnik pierwsza klasa...gratuluję. Mój stary ledwo się trzyma i tez będę się musiała o nowy postarać.
Czyli Ewko jednym słowem jesteś zwarta i gotowa. ;:215 :lol:
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Nie czepiaj się karmnika ;:196 Zrobiony własnymi łapkami jest najpiękniejszy na świecie ;:63 Moje sikorki już przylatują, ale na razie sypie im tylko syn do własnego karmnika. Mój jeszcze nawet nie wisi ;:224
Śliczne chryzantemki kupiłaś. Obie ładne, ale ta pasiasta szczególnie urocza ;:oj
Wcale Ci się nie dziwię, że wykorzystałaś słoneczny dzień. I u mnie dzisiaj było pięknie, ale ja nie skorzystałam z pogody. Już od dłuższego czasu, jak idę na noc do pracy, to staram się odpoczywać, a nie męczyć. Ale w poniedziałek też ma być ładnie i wybieram się z synem :heja
Pozdrawiam i oby to słoneczko utrzymało się jak najdłużej :wit
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewuniu, karmniczek śliczny, ja też już podsypuje ziarenek, niech sie ptaszynki przyzwyczajają do jadłodajni.
Chryzantema biało różowa cudowna. Kogutek jak by umiał mówić to na pewno by Ci powiedział- Ewuniu adoptuj mnie nie chce znaleźć
sie w niedzielnym rosole, Ewuniu Ty masz dobre serduszko ;:167
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16577
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

:wit Ewuś! ;:196
Tak się cieszę, że jesteś i działasz! ;:138 ;:138
Śliczne chryzantemy kupiłaś sobie, a szczególnie piękna jest ta pasiasta! ;:215
Moje hortensje ogrodowe już kolor kwiatów oraz liści zmieniły i nie widać u nich ochoty do produkowania nowych kwiatów. ;:185 Twoje może sądzą, że zimy nie będzie? :roll:
Kiciulki słodziaczki. ;:168 Należy im się dodatkowa porcja pieszczot. ;:168 ;:168
A karmniczek bardzo udany. ;:333 Bardzo. ;:215
My karmimy ptaszki, dopiero gdy mróz i śnieg zablokują im dostęp do pokarmu w naturze. Drogę do jadłodajni znają. Zawsze trafiają. :tan
Powiadasz, że u Ciebie ;:3 na dłużej zawitało... mnie zapewne już dzisiaj pożegnało. ;:218
Wolałabym, by zostało jeszcze, ale przecież nie mam na to wpływu. ;:124

Wobec tego niech chociaż Tobie ;:3 ogrzewa ogród jak najdłużej. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Zapomniałam wspomnieć, że sprzedałam rodzicom przepis na dżemik z winogron, a oni skwapliwie z niego skorzystali. Dostałam dwa słoiczki i ze wstydem muszę przyznać, że jeden już wtrząchnęłam ;:224 Pychota nad pychotami, dziękuję ;:196 Już się zastanawiam skąd wezmę za rok winogron, bo muszę go mieć :heja
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewciu powtórzę...karmnik super. Jak też zrobiłam własny, bo kupne wyglądały mało solidnie, kształt dostosowałam do materiału którym dysponowałam. U mnie musi stać wyżej, bo mam dzikie koty i na słupku muszę coś ostrego owinąć żeby się nie wspinały :wink: Masz śliczne hortensje i jak się szybko rozrastają! Za chryzantemki trzymam kciuki, bo sama chciałabym jedna przezimować. Kotełki wymiziaj, bo śliczne są i takie zadbane ;:167 Dobrego tygodnia ;:196

p.s. tylko patrzeć jak parka przyjdzie pochwalić się kurczaczkami ;:306
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Dziewczynki tym razem ja nie dostaje powiadomień ze ktoś do mnie zagląda :oops: zaś jakiś chochlik tu rządzi :wink:

Beatko samam ci ja zrobiłam, nawet w tajemnicy przed M, bo chciałam ptaszorkom zrobić dobrze, a mój M nigdy nie ma czasu :oops: jeszcze mam w planie drugi do postawienia na koło... tylko te moje łapy... muszę im dozować wysiłek ;:223

Elka mówiłam, że kocham czarne kocurki najbardziej, a że mam jeszcze kolorowa koteczkę to jest im raźniej i weselej. Chryzantemy moje to eksperyment jak były po 5-tce to szkoda było je zostawić żeby wylądowały na market-owym śmietniku ... wiosną tak uratowałam prymulki i teraz kwitną drugi raz ( może się uda ;:333 )

Iwonko fajnie, że podoba ci się moje stolarskie dzieło... jest w każdym razie niepowtarzalny ;:306 A ta pasiasta mogłaby przetrwać zimę ;:333 spróbuje im wszystkim pomóc :wink: A że dżemik smakowity to mówiłam :) tyle, że z tymi smakami to różnie bywa, ale się cieszę że posmakował i Tobie i rodzicom... Jeszcze robiłam dżemik z zielonych pomidorów ... też smaczny ;:333

Wandziu no właśnie ... boje się, że kiedyś wyjdę na ogródek i kogutka z kurką ;:185 będzie. No cóż nie nadaje sie do chodowania zwierzaczków bo u mnie musiałyby mieć wszystkie dożywocie :oops:,

Lucynko w ogóle ten rok jakiś dziwaczny ;:173 na wiosnę nie kwitło co powinno, a teraz kwitnie co nie powinno :lol: ale dobrze że jeszcze ;:3 świeci... Z chryzantemami popróbujemy ... zobaczymy czy się uda w końcu jak nie my to kto ;:306 Kotki dziękują za głaski.

Marysiu Dzięki ;:196 tak szczerze powiem, że po cichu dumna jestem z tego karmniczka, już dzisiaj były na śniadaniu sikorki, mazurki, rudzik i kilka wróbelków... chciały też sójki się załapać ale są za duże :lol: Dla nich zrobię z plastikowej butelki i będzie wisiał na drzewie Kurczaczków pewnie nie będzie bo to już starsza parka, a sąsiad sędziwy to nie miałby kto doglądać maluszków ... troszkę szkoda ;:174
U nie wiosna tej jesieni ... ;:306

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”