Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 4

Post »

Witaj Lucynko w kolejnej części życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków!
W poprzedniej części masz wątpliwości czy szałwia muszkatołowa przetrwała? to bylina krótkowieczna i wręcz uprawiana jako dwuletnia jednak powinno się coś wysiać więc nie szalej i postaraj się nie wyplewić. Rzeczywiście żurawki w kiepskiej formie, może to były starsze egzemplarze? bo ja widziałam jedną co miałam odnowić i nie zrobiłam tego, była w podobnej formie ;:222 Reszta wygląda zdrowo ;:215
Dobrego sezonu w ogrodzie i dużo sił do zmagań ogrodowych ;:196 ;:196
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 4

Post »

Ja dzisiaj przycięłam winorośl,naciełam trzciny no i sprawdziłam ,że kilka róż chyba będzie nie do odratowania,zobaczymy jeszcze pod kopczykiem .Żurawki wyglądają tak sobie ,ale najbardziej jestem ciekawa jak się mają posadzone na jesień jeżówki.
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6354
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 4

Post »

Pierwsze wiosenne zdjęcia rozpoczynające nowy wątek piękne. Całkiem sporo zwiastunów wiosny udało Ci się znaleźć. Teraz potrzeba tylko ;:3 żeby rośliny ruszyły.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 4

Post »

Lucynko śliczne poletko kwitnących krokusików ;:215 Tak się zastanawiam jakim cudem Ty mieścisz na tak małej działce tyle roślin...
Iwona i Piotr
500p
500p
Posty: 834
Od: 24 paź 2010, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 4

Post »

I ja byłam, ale zniknęłam :(, dziś to chyba jednak zasługa komputera.
Super wiosna u Ciebie :).
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 4

Post »

Witam w kolejnej części. ;:138
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 4

Post »

Ładnie ta dziewanna wschodzi ;:215 , Lucynko u Was można palić ogniska?, u nas awantura zaraz straszna , nie wolno, tylko co robić z tymi suchotami, wszystkiego na kompostownik nie zmieści przecież ;:108
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 4

Post »

Witaj Lucynko w nowym wątku :wit . Chciałabym chociaż takich zwiastunów jak u Ciebie ;:224 U mnie szaro i brzydko. Nic się jeszcze nie zieleni. Tylko w jednym miejscu wypatrzyłam maleńkie kiełki tulipanów, reszta jeszcze śpi. Krokusów też nie widać, a na dodatek pąki kwiatowe na magnolii wyglądają na przemrożone, chyba nic z niej w tym roku nie będzie. A w tamtym roku tak pięknie kwitła. Szkoda ;:145
Spieszę donieść, że orlik który się zmarnował (ten z torebki) właśnie pokazał maleńki listeczek :heja Bardzo mnie to cieszy, bo orliki jakiś czas temu skutecznie wypieliłam ;:306
Za waszymi radami posiałam już szałwię trcolor i lunę. A także wilec red picotee i ponownie kobeę. Wszystko oprócz kobei już wschodzi :tan Już za chwilę będą się nadawać do pikowania, chociaż nie wiem gdzie to pomieszczę. EM odmówił współpracy i nie zgodził się na szklarenkę w pokoju ;:222 Ale jakoś dam radę ;:108
Iwonko, u nas też nie można, ale wczesną wiosną nikt nie zwraca uwagi na zakazy. Na szczęście mam kominek i w nim spalam cały rok
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 4

Post »

U nas już w tym roku, całkiem niedawno, awanturę sąsiadce zrobili, bo paliła suchoty ;:219
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 4

Post »

Melduję się i ja w Twoim bajecznie kolorowym ogródeczku. :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 4

Post »

:wit Witajcie wieczorową porą.
Dzisiejszy dzionek poświęciłam zajęciom domowym. Pogoda nie zachęcała do spaceru na działkę, ale jutro niezależnie od aury działka zostanie nawiedzona. Przyjechały róże. Trzeba je więc wsadzić do gruntu. Dalej niech radzą sobie same. :)

Rafiku - ;:131 w tej sytuacji nie pozostaje Ci nic innego, jak kupić nowy egzemplarz.
Ciekawa jestem, jak ta jukka będzie kwitła. Mam nadzieję zobaczyć u Ciebie na zdjęciach. ;:108

Marysiu [Maska] - witaj! Dziękuję. ;:196
Moja szałwia muszkatołowa nie zdążyła się jeszcze rozsiać, bo dopiero w tym roku miała zakwitnąć po raz pierwszy. Siałam ją wiosną ubiegłego roku, bardzo ładnie się rozrosła, a wydaje się, że zima jej mocno zaszkodziła. Zdaje się, że wyeliminowała ją z mojej działki na amen. ;:174
Żurawki były dość młode, najstarsza ma cztery lata i to jest ta, która przeżyła najlepiej. Inne liczą sobie od trzech do jednego roku.
Jeśli nie odbiją od korzeni, to nie będzie więcej żurawek, ich miejsce zajmą inne rośliny. ;:224

Tereniu - o, widzisz: przypomniałaś mi jeżówki. Też sadziłam młodziutkie z własnego siewu. Nawet nie sprawdziłam, jak wygląda rabatka z nimi. ;:218 Jutro muszę przyjrzeć się jej dokładnie.

Lidko - to jest tak, że gdy się po całej działce szuka, to jakieś pojedyncze egzemplarze się znajdzie. Natomiast podczas spojrzenia na całą działkę, blado to wygląda. ;:110

Kasiu [vimen] - to takie minipoletko, a nawet bardziej niż mini ... a dokładnie trzy małe kępeczki kwitnących krokusików. ;:128
Pytasz, jak mieszczę rośliny. Cóż, upycham jak nadmiar ciuchów w szafie. :;230
A tak poważnie, to część roślin wcześniej przekwita, nawet jednoroczne. Dlatego dużo sieję w domu i tak wcześnie. Po przekwitnięciu jednych ich miejsce zwalnia się dla innych roślin. Dzięki takiej zmianowości więcej kwiatów pokazuje swoje kolorki w trakcie jednego sezonu. ;:108
Ot i cała tajemnica.

Iwonko [Iwona i P...] - chochliki wszędzie się pałętają. W komputerach, niestety, też od czasu do czasu. ;:42

Dorotko - witaj! ;:63

Iwonko [00..] - ta dziewanna to raczej pozostaje zimozielona, a wczesną wiosną po prostu zaczyna się rozwijać. Chyba ma tak jak naparstnica. ;:60
Ogniska u nas wolno palić wczesną wiosną i późną jesienią. Gdyby był zakaz, to bardzo dużo płacilibyśmy za wywóz śmieci, bo działkowcy składowaliby odpady do pojemników na śmieci. A przy tym wiadomo, że niektórzy nie chcieliby płacić, co skończyłoby się potężną awanturą i na pewno wymianą zarządu. U nas się ludzie nie patyczkują i zarządy zmieniają jak rękawiczki. ;:306

Iwonko 1 - obudzą się i Twoje krokusiki. Widocznie jeszcze im za zimno, dlatego śpią ;:19
Mrozy trochę szkód narobiły i trzeba się z tym pogodzić. Nie ma innej opcji, choć żal serce ściska. ;:174
Swoje orliki wczoraj wysadziłam na działce. Ciekawa jestem, jak sobie będą radziły. Pożyjemy, zobaczymy ....
Mój M nie wtrąca się do tego, jak ja mebluję mieszkanie, bo mu tak wygodnie. Sprawy związane z utrzymywaniem porządku i dekoracją leżą wyłącznie w mojej gestii.
Gdyby włączał się do zajęć domowych, to pewnie miałby coś do powiedzenia. Ale się nie włącza. I niech tak zostanie. ;:303

Staszko - cieszę się, że jesteś ;:33
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 4

Post »

Brama na wskroś otwarta, więc i ja zawitałam ;) Piękne otwarcie wątku
Wiosna u Ciebie chyba bardziej zaawansowana niż u mnie ;:333
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 4

Post »

Lucynko daj szansę roślinom i nie skreślaj ich, może jednak wyjdą po zimie :D Teraz rośliny mnoży się sztucznie (in vitro) i jeżeli są niedostatecznie ukorzenione i okrzepłe to potem takie rzeczy się dzieją. Ja już parę razy kupiłam w LM dużą sadzonkę za niemałe pieniądze i po zimie nic nie wyszło ;:222
Śpij dobrze, bo jutro zaprawa w ogrodzie, słonka życzę ;:3 ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”