Ogród jol_ki 2016

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Ogród jol_ki 2016

Post »

Jolu, róże podczepiałam sznurkiem takim naturalnym brązowym, a zawiązywałam do pędów z wierzby powbijanych różnorako w grunt :wink: Czyli tzw. prowizorka ;:306
Mięśnie sobie zruszyłaś, to i obolała byłaś, ale nie ma jak na tego typu dolegliwości kolejny dzień pracy :;230 Ale swoją droga to jest niesamowite, że mogę pracować jak wół na działce, ryć, kopać i co tam jeszcze i nie czuje bólu, zmęczenia (no tylko głód co najwyżej :D), a jak wracam do domu, to padam, a kręgosłup jakby odstawał od szkieletu ;:306 A jeszcze lepiej jak trzeba nosić konewki z wodą... ;:224

Mi nie chciałoby się tyle czasu pracować nad trawnikiem, ja wolę jak cały zarastają stokrotki :wink: Tylko gorzej jak mech się rozpanoszy.

A jak zdrowie u Was, już jesteście wyleczone?
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Ogród jol_ki 2016

Post »

Aluś ja do chwastów w trawniku już się przyzwyczaiłam, za płotem mam hektar nieużytku i nie da się ich zwalczyć, dopóki ktoś się nie zainteresuje tą niezagospodarowaną działką. Niestety mam mnóstwo mchu, w tym roku jakby jeszcze więcej niż w poprzednich :evil: I to w słonecznych miejscach.
Ze zdrówkiem najgorzej u najmłodszej, ale już powoli dochodzi do siebie :)
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Ogród jol_ki 2016

Post »

Serotiny nie przycinałem do tej pory, nie miałem takiej potrzeby. Natomiast przycinałem inną odmianę, żółto kwitnącą, o ile pamiętam, to już po kwitnieniu.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród jol_ki 2016

Post »

Jolu, ja do kulkowania mam powyginane druty. Wbijam go w ziemię, potem sznurek przywiązuję do końca pędu i dociągam do druta.
Mi niestety tak szybko nie przechodzą dolegliwości kręgosłupowe. Coś z nim już nie tak i boli mnie nawet jak nie pracuję. A po pracy, która wymaga schylania to istna masakra.

Joluś już nie mogę się doczekać ... zrób zdjęcia jak dotrą bo nie wytrzymam :lol:
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Ogród jol_ki 2016

Post »

Jurku dzięki za odpowiedź :D

Wiolka czyli na zasadzie śledzi do namiotu działasz? Czy jeśli ją teraz zakulkuję to nie będzie za późno?
Zdjęcia oczywiście zrobię, też już nie mogę się doczekać!!!

Wczoraj padał u nas śnieg i było bardzo zimno, nawet obchodu nie zrobiłam. Grabienie musi poczekać na lepszą pogodę.
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród jol_ki 2016

Post »

Czytałam gdzieś że niektórzy stosują też te szpilki do mocowania agro. Na mojej glinie może by i się sprawdziły, ale na piachach to chyba będą wyskakiwać.
Na kulkowanie nie jest za późno. Ja w ubiegłym roku robiłam to przy okazji cięcia róż czyli na początku kwietnia.
O tym co dziś za oknem, to nawet nie wspomnę :twisted: Do tej pory miejscami jeszcze zalega to białe :evil:
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Ogród jol_ki 2016

Post »

To moje kulkowanie wygląda podobnie jak u Wioli, z tym, e u mnie zamiast drutu/łuku jest wiklina ;) Ale muszę przyznać, że wierzba dała radę podtrzymać.
Mech na trawniku to zmora, chwast da radę wyrwać, ale mech pozostawia brzydkie puste plamy, u mnie też pojawia się w miejscach słonecznych, ale tylko jak jest morko.
Dziewczyny, zima chyba nam tak szybko nie odpuści, na mojej aplikacji pogodowej prognoza do następnego czwartku wygląda fatalnie.
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Ogród jol_ki 2016

Post »

Dziewczyny spróbuję z tym kulkowaniem, pobawię się w to przy okazji cięcia róż, zobaczymy co mi wyjdzie :wink:
LO w ubiegłym roku właściwie sama się zakulkowała, w tym też niewiele jej trzeba pomóc.

Ogłaszam wszem i wobec, że dotarła do mnie pierwsza przesyłka z różami ;:138

Różyce z Rosarium, jak zwykle ładne - zresztą oceńcie sami.
Są tu od lewej:
gratisowy Charles de Mills (przydarzyła nam się pomyłka na jesieni 2014 i dostałam teraz nowy egzemplarz) :D
Alan Titchmarch
Veilchenblau
New Dawn
i dwa Eden Rose, z czego jeden dla mojej przyjaciółki.
Obrazek

I jeszcze widok na trzy pierwsze bliżej
Obrazek



Jutro po pracy mam zamiar sadzić, mam nadzieję, że pogoda dopisze. Tymczasowo róże zostały zadołowane w warzywniku 8-)

Kilka zdjęć z dzisiejszego obchodu:
liliowiec
Obrazek

chyba jeżówka
Obrazek

piwonia - ta najwcześniejsza
Obrazek

kamasja
Obrazek

krokusy
Obrazek

Obrazek

Obrazek

i przebiśniegi :D
Obrazek
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród jol_ki 2016

Post »

Jolu sadzonki pierwsza klasa ;:138
Jak zwykle z tej firmy. Super też że sprawa pomyłki została załatwiona. To się nazywa dbałość o klienta ( nie to co RP :twisted: )
Ja napisałam dziś do F aby wysłali mi róże po świętach.
Trzymam kciuki za pogodę i niech pięknie rosną. :D
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród jol_ki 2016

Post »

Jola, no to pierwsze koty za płoty z różami :D Piękne sadzonki, a jakie korzenie dorodne ;:224 Oby Ci jutro pogoda dopisała ;:108
Moje z F mają przyjść po Świętach. Mam nadzieję, że zdążę przygotować rabaty na przyjazd różyczek.
Dzisiaj wreszcie dotarła do mnie paczka z liliami z L...polu, po tygodniu ;:202 Dostałam nawet gratisy :D Już im chyba wybaczę ten długi czas oczekiwania.
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Ogród jol_ki 2016

Post »

Ale piękne i dorodne róże, nie ma to jednak jak sprawdzona szkółka (po ubiegłorocznych zakupach jestem przewrażliwiona na tym punkcie).
Ciekawe jakie okazy dostaniecie od Austina, baaardzo mnie to interesuje i w ogóle jak będą rosnąć :wink:
Jak prace ogrodnicze, udało się coś zrobić?
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Ogród jol_ki 2016

Post »

Udało się, udało, choć pogoda nie zachęcała do pracy na zewnątrz - przez chwilę nawet padał śnieg :?
Zimno było okrutnie i mocno wiało.
Ale się zawzięłam i róże posadziłam :D
Z niecierpliwością wypatruję tych róż od DA. Oby doszły przed świętami!
Reszta róż będzie już po świętach.

Oczywiście poniosło mnie też do ogrodniczego - pojechałam po ziemię, a dodatkowo kupiłam bratki, trochę nasion, piwonię, frezje i jakąś lilię ;:224 Jako, że osobiście nie mam dostępu do Obi poprosiłam kuzyna i kupił mi trzy pełne ciemierniki :D
Jutro jeśli pogoda dopisze muszę skończyć grabienie trawnika po wertykulacji, został mi mały kawałek. Chciałabym też przygotować rabatę pod resztę róż. Zobaczymy, na co wystarczy czasu :D

Kiedy zamawiałyście lilie z Lily... ? Byłam u nich jakiś czas temu i oferta już była dość skromna :?
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród jol_ki 2016

Post »

Wszyscy kupują bratki a ja jeszcze nie mam.
Jak nic nie pokrzyżuje mi planów to we wtorek wybiorę się na targ i też sobie kupię. Oby tylko były te co chcę, czyli te z drobnymi wiatkami.
Co będziesz wysiewać ? Ja już parapety zapełniłam. Kiepsko ma się lobelia. Padają siewki :( A tak chciałam swoje sadzonki. Są dużo bardziej trwałe niż te kupne.
Co do Lil.. to ja ich katalog dostałam chyba w styczniu.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”