Ogród Filemona

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Ogród Filemona

Post »

W końcu postanowiłam otworzyć swój wątek zapraszam wszystkich do mojego ogrodu :wit
.

Co do ogrodu moja przygoda zaczęła się rok temu prawie wszystkie rośliny ozdobne zostały posadzone przeze mnie w tamtym roku. Cała działka ma 52 ary. Jest staw, dużo drzewek owocowych, warzywnik.
Teraz pora na zdjęcia
lipiectamtego roku
Obrazek
kwiecień
Obrazek



Obrazek
Obrazek
Obrazek

więcej zdjęć później


Filemon to mój najukochańszy zwierzak
Obrazek

Muszę trochę nadrobić i opowiedzieć co się u mnie działo....
Więc zacznę od zwierzyńca, w październiku mama znalazła przy markecie biedne zwierzątko no i postanowiła przygarnąć pieska. Początkowo mieszkał w domu ale jak zaczął rozrabiać no to niestety musieliśmy szkodnika :wink: zdegradować na dwór do budy. Pieska nazwałam Rafik, jest niesamowitym niszczycielem no ale cóż poradzić przecież już go nie oddamy. Niedawno dołączyła też mała czarnulka,kotka ktoś ją też wywiózł błąkała się wychudzona niedaleko naszego domu. Więc też ją wzieliśmy, szkoda było zwierzaka. W lutym też Filemon miał dwutygodniową wycieczkę myślałam, że zginął ( już go opłakiwałam ) aż niespodziewanie wrócił wychudzony i podrapany. Tego samego dnia co wrócił z łajdactwa hahaha umówiłam go na kastracje no i od tej pory siedzi spokojnie na tyłku i wycieczki się skończyły.

Lusia z Filemonem
Obrazek
Tutaj jeszcze Rafik
Obrazek

Mamy jeszcze pieska Karmelka niestety w październiku nam zachorował już myśleliśmy, że zdechnie. Musiałam mu robić zastrzyki bo nie dopuścił do siebie weterynarza. Jednak nic to nie pomogło już był w takim stanie że ledwo się na łapach trzymał Było podejrzenie, że kość mu jelita uszkodziła. Pojechaliśmy do innego weterynarza który stwierdził zatrucie jakąś bakterią, zapisał mu leki pies się wykurował jest na diecie i wszystko jest ok

Zmoderowałam zmieniając kolejność wypowiedzi/KaRo
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród Filemona

Post »

Masz cuuuudowny teren ;:oj teraz nic tylko dopieszczać :D nowe nasadzenia piękne,ja też kombinuję czym podsadzić już rosnące drzewa,żeby było jeszcze piękniej :D
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ogród Filemona

Post »

Jestem i ja :wit . Jejuś już zapomniałam jakie Ty masz wielkie możliwości tam u siebie. Tyle pola do popisu :).
Świetne zwierzaki. Super że Rafika wzięliście.
Awatar użytkownika
Koleszko
500p
500p
Posty: 961
Od: 14 wrz 2013, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Ogród Filemona

Post »

OOo Anitka . :lol: Masz dużo terenu , no i masz pięknie . :D Grunt to dbać o to co się ma i mieć wszystko zawsze zadbane . :D Fajne kotki i piesek . ;:215
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Ogród Filemona

Post »

Dzięki że się wpisaliście :D

Kolejne zdjęcia żeby pokazać jak to było równy rok wcześniej
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

po metamorfozie :wink:
Obrazek tutaj jeszcze się pozmieniało bo pod domem posadziłam 10 hortensji bukietowych niestety nie mam zdjęcia

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród Filemona

Post »

:wit
Już cię odwiedzałem ale nie przypuszczałem że aż tak się zmieniło !!! Przecudnie jest ;:138 ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród Filemona

Post »

Przybiegłam z innego wątku. :wit Ale areał, pięć razy więcej niż u mnie. ;:oj Wspaniały, urozmaicony teren. Ścieżka z kamienia bardzo klimatyczna, cudna. Różanka z hostami i warzywnik imponujący. ;:138 Czy znasz nazwę różowej róży z drobnymi, licznymi kwiatami.
Awatar użytkownika
Koleszko
500p
500p
Posty: 961
Od: 14 wrz 2013, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Ogród Filemona

Post »

Ścieżka bardzo fajna . :D Mnie niestety też kiedyś czeka takie wyrównywanie terenu , jak założę ogród w dalszej części . :?
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ogród Filemona

Post »

Mnie też się mega podoba ta ścieżka. Jest świetna. Pracy wykonane u Ciebie jest ogrom. A w tej budce za kratkami masz jakieś zwierzątko?
joe22
50p
50p
Posty: 99
Od: 6 sty 2014, o 01:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród Filemona

Post »

Witam :wit ładny ogród ;:138 ile bym dał aby mieć staw w ogrodzie... :wink:
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Ogród Filemona

Post »

:wit
Wczoraj miałam kolejne podejście do nowej rabaty, jest w tak okropnym miejscu sam perz ;:223 Nie mam pojęcia kiedy się uporam z nią i zacznę sadzić rośliny. W dodatku ziemia zmieszana jest z piaskiem ( pozostałości po budowie domu) więc będę musiała wymienić pod niektóre rośliny. Na rabacie posadzę 10 lawend wyhodowanych przeze mnie. Na zimę na szybko posadziłam je w glinę :roll: o dziwo przetrwały. Mam jeszcze kostrzewę też wyhodowaną przeze mnie, maki. Muszę jeszcze lilii dokupić, niektóre rośliny będę musiała przenieść bo są w nieodpowiednich miejscach i też będą tam rosnąć.
Joe wszystko przed tobą możesz wykopać.
Madzia w tej budce były kiedyś króliki a teraz została przeniesiona w inne miejsce, mieliśmy ją spalić ale koty w niej czasami siedzą i została.
Pawle Przy wyrównywaniu jest trochę roboty najlepiej wziąć sobie pomocników, samemu było by ciężko
Cyma Wszystkie moje róże są no name :D nie kupuje jakiś specjalnych odmian ta akurat jest kupiona w szkółce za 6 zł.
Mati Tak wiem pamiętam. Zmiany są cały czas ciągle coś robię w ogrodzie, już się nie mogę doczekać aż zrobi się zielono.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród Filemona

Post »

Anitko jestem i ja. Widzę, że nic się u Ciebie nie zmieniło. Zwierzaki jak wędrowały tak wędrują a w ogrodzie jak było ślicznie tak jest jeszcze śliczniej.
Ścieżka z kamienia jest świetna. Masz zdolnego tatę. Huśtawki już były testowane?
Szpaler z hortensji będzie zjawiskowy. ;:215
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród Filemona

Post »

Na swojej działce perz wybierałam widłami, było tego paskudztwa sporo, ale wytępiłam go skutecznie. Jedynie zza płotu trochę przerasta. Czy ta piwniczka ziemna jest
twoja. :?:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”