Moja zielona oaza spokoju 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piortkowice
1000p
1000p
Posty: 1077
Od: 13 sty 2013, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: Moja zielona oaza spokoju 2

Post »

Witam :wit
Marysiu w tych oknach mam właśnie inspekty ;:oj Takie Ci mój wymysł, leżały stare okiennice na strychu to postanowiłam nadać im nową wizję :;230 Sieję tam zawsze kapustę, i zioła w jednym a w drugim mam kwiaty zawsze, potem jak przyjdzie kwiecień, maj to tylko rozsadzam na miejsca stałe. Pierwsze siewy robiłam wszystkie na oknach ale miałam istną szklarnię i postanowiłam to co się ndaje wysiać w inspekty. Mają tam ciepło bo to najbardziej nasłoneczniona część ogrodu.

Z tym kamieniem to co ja się namęczyłam, musiałam sąsiada poprosić o przytachanie ciągnikiem ;:306 Pod kamieniem rosną orliki i sieję zawsze aksamitki ;:333
Halinko z przetworami to przesadzam grubo, bo jesteśmy teraz w trzech i nie przejadamy wszystkiego. Ale nie kupuję nigdy żadnych napoi sztucznych, nawet synek chodzi ze sokami do szkoły moimi i chwali ;:167 Uwielbiam zrywać owoce , produkować z nich pyszności, dużo nam idzie truskawek , buraków i ogórków w miodzie ;:333
Aniu kiedyś było inaczej, masz rację. Myślę, że pod każdym względem, ludzie chyba byli milsi dla siebie i bardziej pomocni, Teraz większość jest zawistna i żyje swoim życiem. Kiedyś szacunek dla innych był inny. Teraz myślę , że tego szacunku brakuje. Każdy goni za życiem a nie korzysta z jego uroków :roll:
Aga masz rację, ja też pamiętam jak chodziłam wszędzie sama. Nawet do sklepu jak sobie przypomnę to chodziłam po drobne zakupy sama a jak sobie pomyślę, ze miałabym teraz wysłać syna po mleko to ciary mnie przechodzą. Życie kiedyś było inne ;:131

Lucynko plany mam wielkie, ale na razie tylko udało mi się sprzątnąć z grubsza rabaty. Muszę zobaczyć co straciłam z roślin i dosadzić nowe gatunki. Zaczynam powoli dosadzać nowe kwiatuchy, ;:306 W tym roku większość będzie pewnie jednorocznych bo w ciągu roku nie dam rady uzupełnić wszystkiego . Najbardziej żal mi azalii i rododendronów, bo licho wyglądają. Sam suchar i zjedzone przez gęsi bo nie zabezpieczyłam a zimą chodziły po podwórku ;:222
Izo ten kamień to historia, ;:306 Lubię kamień i drzewo. Nie wiem czemu, tak jakoś wolę niż kostkę, chodniki itd. Na kamieniu nie ma żadnych pazurów, co najwyżej mój pot ;:306
Reniu kuruj się, rabaty poczekają. Ja musiałam bo już mnie w oczy kuło ;:222 Szkoda mi było tulipanów bo były spore , a potem to nawet bym nie zagrabiła tylko wygarnęła dookoła bo mogłabym połamać wszystko. Zdrówka Ci życzę ;:167
Soniu entuzjazm u mnie ogromny, pomysły są . Tylko jest jeden problem. Doba jest za krótka. ;:222 Mam sporo obowiązków i staram sie jakoś je łączyć ale nie zawsze się udaje. Jednak bez ogrodu nie da się żyć. Najgorzej mam z czasem. Od rana dom i trochę ogród, potem od południa lekcje z 1 klasistą. Jest nawał czytanek, zdań, słówek z angielskiego. Od 15 praca , przyjeżdżam ok 20 , czasem 19 zależy jak się wyrobię i znowu trochę lekcji, przypomnienie. O 22 już jestem na białej sali . Wstaję o 5 i tak mi mija dzień. Jedyny oddech to weekendy.Ale wtedy to człowiek nie wie w co ręce włożyć ;:306
Teresko miło, że zajrzałaś. Ogródek od zawsze był dla mnie odskocznią. Pamiętam jak z dziadkiem chodziłam na działkę, mieszkaliśmy w blokach więc to nie był zbyt wielki areał. ale w sumie od tego się zaczęło. Teraz to z kolei mam sporo miejsca i cuduję ;:306 W planach mam skalniak na tą wiosnę jeden , mam nadzieję, ze plany staną się rzeczywistością.

Miłego dnia życzę wszystkim, Zabieram się za porządki , Odwiedzę Wasze wątki w przerwie na kawusię ;:167
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moja zielona oaza spokoju 2

Post »

Patrycjo zapytałam o okna, bo ja też jak wymieniałam stare okna na współczesne robiłam z nich inspekty, a miałam też takie spore drzwi z porządną ościeżnicą . Niestety z czasem musiałam zlikwidować, bo była zima i inspekty przysypał śnieg, pies chodził jeszcze luzem po ogrodzie i skoczył na ten inspekt widząc kury u sąsiada ;:oj Rozciął łapę i było z tym trochę kłopotu :shock: Kamienie to ja też bardzo lubię, ale u nas są inne :D Dobrego dnia i jak czytam o Twoim dniu to uważam, że bardzo dobrze sobie radzisz ;:168
Awatar użytkownika
piortkowice
1000p
1000p
Posty: 1077
Od: 13 sty 2013, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: Moja zielona oaza spokoju 2

Post »

Witaj Marysiu :wit Już się przyzwyczaiłam do swojego rozkładu dnia. ;:224 Ale piękna pogoda u mnie ale z ogrodu nici dzisiaj bo muszę dom sprzątać na Święta :lol:
Przesyłam trochę dla Was ;:3
Awatar użytkownika
piortkowice
1000p
1000p
Posty: 1077
Od: 13 sty 2013, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: Moja zielona oaza spokoju 2

Post »

Dziewczyny, poszukuję tanio roślinek bylinek. Ktoś ma jakieś nadwyżki w większej ilośći na sprzedaż choć po kawałku z własnego ogródka za rozsądną cenę? Ewentualnie wymiana ale nie mam za dużo, bo uśmierciłam, wstawię jutro zdjęcia tego co wyszło z ziemii . Prosżę o wiadomości na pw. ;:162
Awatar użytkownika
Agula76
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 3 sie 2007, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moja zielona oaza spokoju 2

Post »

;:oj Zajrzałam do Twojego wątku, jejciu, ale jesteś pracowita ! Spiżarnia imponująca !
Co masz już wysiane w inspektach ? Na swojej działce będę dopiero po świętach i wtedy mam zamiar zrobić ekspresowo inspekty i zasiać maluszki.
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Moja zielona oaza spokoju 2

Post »

Patrycjo u mnie jakieś byliny się znajdą ale jeszcze wszystko śpi - masz jakieś konkretne potrzeby ??
Napisz co byś chciała - pewnie będą chryzantemy bo to pewniaki .
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
piortkowice
1000p
1000p
Posty: 1077
Od: 13 sty 2013, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: Moja zielona oaza spokoju 2

Post »

Aga w inspekcie mam zioła i kapustę, drugi czeka na kwiaty ;:14
Teresko jeżeli masz jakąś ofertę wyślij mi cennik z roślinkami na pw.
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Moja zielona oaza spokoju 2

Post »

Pati wiosnę poczuła i zakupy. Ja też próbuję coś dokupywać, ale natchnienie mnie opuściło. Taka pogoda.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja zielona oaza spokoju 2

Post »

Patrycjo, ja będę miała kilka bylinek, tylko nie wiem, co Cię interesuje.
Może na początek napiszę, co będę mogła podzielić w tym roku.
Są to: liliowiec kwitnący rudymi pojedynczymi kwiatami,
------irysy syberyjskie: niebieski i fioletowy,
.......nachyłek okółkowy,
.......jukka karolińska,
.......trójsklepka .
.......rozchodnik wysoki czerwony.
Pewnie coś tam jeszcze by się znalazło, ale musiałabym popatrzeć, gdy już wylezą na światło dzienne.
Zaznaczam, że ja nie sprzedaję, tylko rozdaję nadmiar roślin. Sama znakomitą większość moich roślinek dostałam od życzliwych osób.
Pozdrawiam cieplutko i słoneczka wiosennego życzę.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
piortkowice
1000p
1000p
Posty: 1077
Od: 13 sty 2013, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: Moja zielona oaza spokoju 2

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
piortkowice
1000p
1000p
Posty: 1077
Od: 13 sty 2013, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: Moja zielona oaza spokoju 2

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja zielona oaza spokoju 2

Post »

Pati zobacz jak przyroda sobie poradziła z przeciwnościami losu, wydawało się tobie że bardzo zaniedbałaś ogród a tu robi się zielono i nawet juz kwiatki się pojawiają.
Ani się obejrzysz i busz będziesz miała wszędzie.
Jednak podziwiam ciebie za chęć i siły do zmagania się z tak dużym ogrodem.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rafik5678
500p
500p
Posty: 680
Od: 15 wrz 2012, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja zielona oaza spokoju 2

Post »

No już teraz to widać życie w ogrodzie. ;:3 ;:138 Bardzo ładne fiołki. ;:108
Moja przygoda z roślinami Zapraszam.
  • "Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!"-
    Helen Mirren
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”