Mój tajemny ogród.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Mój tajemny ogród.

Post »

Lilie cudne ;:63 Moje w tym roku to zupełny niewypał. Część nie wyszła zupełnie, pozostałe kwitną bardzo mizernie, a na dodatek na wszystkich pąkach porobiły sie ciemne plamy od deszczu ;:222
Znowu dokupiłaś hortensje ;:oj ? Te przy domu masz przepiękne ;:63
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój tajemny ogród.

Post »

Łał... ale hortensji - przepiękne, a te pod ścianą to po prostu bajka.
Widzę, że też masz słabość do funkii. Ja się na nie rozchorowałam.
Pozdrawiam, Renia
W moim ogrodzie cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój tajemny ogród.

Post »

Podoba mi się taki ogród w "artystycznym nieładzie" ;:173 . Mnóstwo roślin i kolorów. Hortensjami bukietowymi kiedyś się 'bawiłam', ale z czasem zmęczyło mnie pilnowanie prognozy pogody i ciągłe okrywanie i zakrywanie pędów. Jest tyle innych roślin, ale popatrzeć lubię u innych ;:108 .
Masz sporo host, które wg mnie są piękne i bezproblemowe, chociaż, jak się rozrosną, to trzeba mieć sporo siły, żeby je podzielić ;:134 . Lilie również pięknie Ci zakwitły ;:138 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mój tajemny ogród.

Post »

Witaj Izabelo,
Mnie również podoba się Twój ogród. Trochę podobny do mojego. Hortensje, floksy, lilie kwitną cudnie. Rozmaite Hosty wypełniają cieniste miejsca. Podziwiam Twoją ogrodniczą - sadzonkową pracę. Widzę wiele doniczek z różnymi roślinami. Szkoda, że tak daleko mieszkam. Chętnie na żywo zobaczyłabym Twój ogród, sprzedażową część w szczególności i kupiłabym donicę z hortensją.
Piękne nowe hortensje zakupiłaś. Ta z różowymi kwiatkami o białych brzegach wpadła mi w oko i taka cynamonowo - czerwona. Bardzo ładne. Ciekawe, czy łatwo je rozmnożysz? Twoje hortensje w donicach też cudne.
Lubię o tej porze lata rudbekie. Są wręcz życiodajne, słoneczne, niezbędne. A jak kochają je motyle. Całe oblepione są motylami. U mnie mimo, że rosną w fasoli i ogórkach, bo tak się wysiały, też mi się podobają.
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój tajemny ogród.

Post »

Witaj, Izuniu! ;:196
Oczy mi z orbit wychodzą :roll: , gdy patrzę na Twoje śliczne hortensje. ;:215
Jestem pod ogromnym wrażeniem ilości doniczek, które na pewno pochłaniają multum Twojego czasu. ;:138
A teraz pozwól, że pochwalę Twoją-moją śliczną hortensję, o której myślałam, że zmarzła, a ona pięknie się rozrosła i ma naprawdę śliczne kwiaty! ;:215 Doszłam do wniosku, że ona kwitnie na tegorocznych pędach, co szczególnie cieszy. :tan
Dzisiaj słońce przypiekło jej kwiatki i bardzo się martwię o ich kondycję. ;:174 Wystarczyła godzina, by kwiatki opuściły główki. ;:108
Zdrówka życzę ;:196 i ochłodzenia. ;:167
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
IzabelaS
500p
500p
Posty: 571
Od: 15 cze 2010, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pod Kaliszem, Wielkopolska

Re: Mój tajemny ogród.

Post »

Aniu, ja dzielę hosty często, ponieważ robię z nich sadzonki. Podczas podziału dużej bryły bywam brutalna, inaczej nie da się podzielić zrośniętych części. Nabrałam jednak wprawy i idzie mi świetnie. Poza tym hosty bardzo łatwo się przyjmują , byle tylko miały kawałeczek korzonka, już będą rosły. Bardzo lubię hosty i mam kilka hostowisk, u nas jest dużo drzew i teren mocno zacieniony, sprzyjający hostom i hortensjom.
Jolu, te kolorowe hortensje już się ukorzeniają. W ciągu następnych dni będę robić kolejne sadzonki, a jeśli wszystko pójdzie dobrze, w następnym roku będą do sprzedaży. Faktycznie są bardzo ładne, sama muszę posadzić kilka sztuk ,by mieć na pokazywanie. Dam Ci znać, gdy będą gotowe.
Lucynko, kwiaty hortensji reagują na silne słońce więdnięciem, ale po nocy i podlaniu szybko się podnoszą. Jeśli tak by się stało, że kwiat padnie, można go obciąć, co pobudzi pęd do dalszego rozwoju i szybko wyrosną kolejne nowe przyrosty. W ten sposób hortensja się rozrasta.
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój tajemny ogród.

Post »

Ja mam jedną hortensję, ale nie wiem, co z nią zrobić, bo rozrasta się w oczach, nie długo zajmie nam całą ławkę i przejście, a szkoda mi ją wyprosić z ogródka, bo ładna jest, tylko wielka się robi ;:223
Obrazek to zdjęcie zrobiłam 2 tyg temu i widać, że hortensja zajmuje już pół ławki, czy można ją jakoś poskromić?
Może jakieś rady, a fotkę wstawiłam bez pozwolenia w Twoim wątku, nie dostanę lania ;:134 :wink:
Awatar użytkownika
IzabelaS
500p
500p
Posty: 571
Od: 15 cze 2010, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pod Kaliszem, Wielkopolska

Re: Mój tajemny ogród.

Post »

Witaj, Bogumiłko. Miło Cię widzieć. Śliczne torebeczki uszyłaś, często oglądam na fb Twoje rękodzieła.
Co do tej pięknej hortensji - to bukietowa Annabelle, pewnie ma kilka lat. Nie poskromisz jej raczej, każde usunięcie zbędnych pędów pobudzi roślinę do produkcji kolejnych. Jeśli bardzo zależy Ci na pomniejszeniu rośliny, należałoby ją wykopać i podzielić na 2 lub kilka części, oczywiście z korzeniami. Taka podzielona hortensja łatwo się przyjmuje i szybko rośnie. Zabieg najlepiej wykonać wiosną, ale nic się nie stanie, gdy zrobi się to jesienią.
Awatar użytkownika
IzabelaS
500p
500p
Posty: 571
Od: 15 cze 2010, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pod Kaliszem, Wielkopolska

Re: Mój tajemny ogród.

Post »

A u mnie floksowo:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mój tajemny ogród.

Post »

Wspaniałe kolory. Moja Mama je bardzo lubi. Muszę jej białe kupić, bo jeszcze nie ma.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Mój tajemny ogród.

Post »

Piękne floksy ;:215 Też je bardzo lubię ;:173
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój tajemny ogród.

Post »

Jedne z moich ulubionych kwiatów lata to floksy ;:108 Dla host też jestem okrutna...podczas dzielenia :lol: . Nie ma to jak porządnie podzielić ogromną bryłę starej hosty. Tylko przy użyciu siły i porządnych wideł. :D
Awatar użytkownika
IzabelaS
500p
500p
Posty: 571
Od: 15 cze 2010, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pod Kaliszem, Wielkopolska

Re: Mój tajemny ogród.

Post »

Małgoś, , to proste:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

21 sadzonek odzyskałam w 15 minut - prawie bez użycia noża.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”