Na łące

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na łące

Post »

No, profesjonalnie bobery te zaciosy na drzewach robią, nie ma co!

Musisz szybko wrócić po pigwowce i nalewkę nastawić. :wink: :)

Ja jeszcze o sadzonkach nie myślę zbyt intensywnie, ale będę mieć wielki problem, jak ograniczyć ilość pomidorów o połowę. :(
No i jakby tu rozsady kwiatów wyprodukować, gdy miejsca za mało, a sporo gatunków do wypróbowania :?:
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Na łące

Post »

Hejo w Nowym Roku ;:oj.

Byliśmy kontrolnie na działce dwa dni temu. Wszystko ok. Drzewo stoi. To chyba olcha. Trochę śniegu. W nocy było podobno -8st.C. Ale to chyba jednonocny wybryk bo gliniana ziemia grzązka i samochód został przy asfalcie.
Zabrałam do domu cebulki tulipanów. I wygrzebalam mieczyki z doniczek. Chyba są ok. Mieczyki do piwnicy a tulipany na balkon

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Daria - pozdrowionka w Nowym Roku - to już można powiedzieć, że nowy sezon się zaczyna? :tan .
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Na łące

Post »

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku ;:304 Dobrze że wizyta kontrolna wypadła pomyślnie ;:108 A jakie tulipany wybrałaś na balkon?
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Na łące

Post »

Dziękuję Natalia ;:3 . Wzajemnie. Nowy Rok. Nowy Sezon Ogrodowy.
Na balkonie posadziłam wszystkie cebulki z zeszłego roku. Zabiedzone, bo sadzone wiosną i słabo kwitły. Jakoś uniknęłam kupowania a szkoda, bo teraz czytam wątek o tulipanach a tam takie piękne zdjęcia ;:173 . No nic. Można zawsze pójść w gladiole A właśnie, co się stało z moimi miniaturowymi różowymi mieczykami? Wykopałam tylko duże. Nie pamiętam czy je w ogóle posadziłam. Skleroza na maxa. Może coś w swoim wątku znajdę :wink: .

A tymczasem papryki domowe:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I suszone:

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na łące

Post »

Asiu, ale dorodne papryki! No to będziesz miała wcześniejszą wiosnę jak tulipany przemarzną to wstaw na parapet i na Wielkanoc będziesz miała kolorowo :D Na Nowy Rok pomyślności i wszystkiego najlepszego! Dobrego zdrowia i klęski urodzaju ;:196
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Na łące

Post »

Dziękuję Marysiu, równie życzę wszystkiego dobrego, zdrowia i wielu nowych roślin w ogrodzie ;:3 . I klęski urodzaju też, hehe ;:215 .
Można spróbować z tulipanami. I będzie takie coś w domu :):
Obrazek
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Na łące

Post »

Ale kolorowe te suszone papryczki :D I na zielonej też papryczkę widzę ;:oj
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Na łące

Post »

Asiu, wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku. widzę że sadzisz tulipanki w skrzynkach, ja też posadziłam ale tak mnie zeszło ,ze tych
skrzynek nie wkopałam do ziemi i widząc u Ciebie doszłam do wniosku, że końcem stycznia wniosę skrzynki do garażu i wczesną wiosną
będę miała tulipanową wystawkę na balkon. Dobrze ,że do Ciebie wpadłam dzięki ;:180 muszę jeszcze się dopytać Marysi,kiedy je wstawić
do domu ;:138
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Na łące

Post »

Witaj Asiu :wit . Domowe papryki mnie zaciekawiły ;:224 . Wszystkiego dobrego w tym 2018 roku Ci życzę i samych sukcesów ;:196 . Niech Twoje warzywne szaleństwo nadal trwa i trwa :tan . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Na łące

Post »

Witajcie.

Ewelina, papryki chyba spokojnie mogą robić jako pokojowe kwiatki, bez wystawiania na zewnątrz, przynajmniej niektóre odmiany, ale nie wiem jakie, kwestia przetestowania :).

Natalia, papryczki fajne są :). To Bishps Crown który stał na balkonie do końca grudnia i przeżył, teraz wypuszcza liście w domu.

Obrazek

Wanda, oto jak wyglądają balkonowe tulipany dziś, na balkonie mam wiosnę :)

Obrazek

oraz uprawę patyków:

Obrazek

Byłam w niedzielę w ogrodzie botanicznym, z Darią :).
Super. Warto się przejść o tej porze roku:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na łące

Post »

Asiu Ogród Botaniczny jak i nasze ogrody o każdej porze są inne! Fajnie że się spotykacie ;:4
Papryki ostre hoduje mój zięć najpierw na balkonie potem wstawia do domu, ale nie są zbyt dekoracyjne :D Jedynie nie wszystkie zdążą dojrzeć na zewnątrz to dojrzewają potem w pomieszczeniu, a on jest miłośnikiem bardzo ostrych potraw ;:oj
Co to za patyki uprawiasz? :D
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Na łące

Post »

Fajną miałaś wycieczkę ;:333 Już kilka lat się wybieram do wrocławskiego OB w sezonie (ostatnio byłam w marcu), może w tym roku uda się zrealizować plany ;:108 Fajną masz wiosnę na balkonie ;:333 nie przyprószyło czasem tej wiosny śniegiem?
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Na łące

Post »

Witajcie,

Natalia, była wiosna, był śnieg wiosną a od jakiegoś czasu mamy lato wiosną 8-) . A ja mam pomidory nie zasiane. Ale dostałam od Darii rożne odmiany odlotowe:

Obrazek

A tak sielsko u Darii na działce jest ;:3 :

Obrazek

Marysiu, patyczkowo balkonowe się rozrasta, różne rzeczy tam są, wierzby, derenie, hortensje, powojniki itp. ;:173 :

Obrazek

Na działce trawa do kolan zaraz będzie, nie ma kiedy kosić... A na osiedlu krakowskim właśnie słyszękosiarkę... ale chyba nie długo bo deszcz nadciąga.
Trochę uzyskałam nowego areału pod uprawy za pomocą przeniesienia części agrotkaniny w inne miejsce, murawa się skompostowała przez sezon pod agro i nie trzeba zdzierać, kopać itp. Brawo. Oczywiście wielkie podziękowania dla Darii za pomoc koncepcyjną i fizyczną i wsparcie duchowe :) (oraz za ww. pomidory i inne sadzonki).

Obrazek
To jest zdjęcie z 11.04, teraz trawa śmignęłą, że hej.
Nie jest to zbyt piękne zdjęcie jak na kategorię "mój piękny ogród" :? .

Z ciekawostek to tulipany balkonowe przemarzły.
Posadziłam na działce dziwne fioletowe ziemniaki 13 szt. w zeszłorocznym zbutwiałym sianie (mąż twierdzi, że dokarmiam nornice).
Myślę nad przeniesieniem (znowu) 30 kamczatek w inne miejsce żeby skompresować ogród iż ponieważ gdyż jest za dużo koszenia!
Przycięłam ostro hortensje i mi się spodobało przycinanie.
Pojawił się też pomysł wysypania części na której obozujemy - kamykami na geowłókninie.
Wreszcie posadziłam kilka pęcherznic (ale reszta nadal od kilku lat w pojemnikach).
Kupiłam rdest pnący!
Będę wywalać wiciokrzew Browna bo mszyce uwielbiają jego kwiaty a ja nie będę pryskać non stop.

W ogóle to oglądałam ostatnio w tv mały ogródek pojemnikowy na betonowej kostce i tak myślę, że to coś dla mnie ;), zero koszenia i można wszystko przestawiać dowolną ilość razy :). Pozdrawiam i idę na balkon dopóki nie pada :wit .
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”