Ogród różą malowany - część II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

nena08 pisze::wit ...Alexia broni LFC, a przy wyborze opierałam się na jej opinii.
:wit Nena , mam nadzieje , ze w RP nie będę musiala zejsc do kanalow ... ;:306 .
AnaAn z tej odmiany zadowolna , wiec chociaz w Zach-Pom. moge byc jawnie ...
Specjalnie dla skuszonych reaktywuje moj watek i będę ja pokazywac ..., pokazywac ...
Moze byc ciekawie , bo mam 2 , jedna wysoka , szczupla z mocnyni pedami , a 2-ga malutka i wiotka (sa w tym samym wieku).

Elwi , wybacz prosze moja monotrmatycznosc . Obiecuje poprawe , tylko nie wiem kiedy ;:196 .
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Elwi, rzadko teraz bywam na forum i dopiero dzisiaj dotarłam do ciebie. Takiego ogrodu nie można przegapić więc oczywiście wpisuję się... dopiero na trzeciej stronie.. ;:131 ;:131
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Droga Elwi!
Zagrałaś na dwóch nutach, które powodują, że moje serce podskakuje z radości :wit
Jedna to Jan Brzechwa - arcymistrz słowa polskiego.
Druga - to Astrid Graffin von Hardenberg - arcydzieło wśród róż !
Wprawdzie napsioczyłaś na nią ile wlezie, ale i tak jest to moja największa, najbardziej nieuleczalna miłość różana ;:226
Fakt, jest to niewdzięczne różysko. Ona nie kwitnie - ona raczy zakwitać (albo i nie....), ale jak już raczy, to wszystkie inne przy niej bledną.

To tak, jakbyś się kochała w największym przystojniaku (tu wstawić: George Clooney, Jude Law, Clark Gable, inne kandydatury) i nagle on zawiesił na Tobie swoje najbardziej uwodzicielskie spojrzenie. Po prostu, nie sposób się oprzeć ;:167 ;:167 .

Pozdrawiam serdecznie. Chętnie poznam Twoją opinię o innych rozach.
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Podziwiam wszystkie piękności, które pokazujesz, Elwi. Masz wspaniałą kolekcję róż i dużą ilość odmian. Twój wątek to jak poradnik różany, pięknie ilustrowany.
Wiele róż widzę po raz pierwszy.
Podobają mi się celebrytki 'Champagne Celebration' - subtelna i 'Let's Celebrate'- bardzo ładny kolor. Zachwycająca jest też Jean-Pierre Foucault/ Angie, jakie pyszne ma kolory.
A i pąsowa dostrzegłam. Kropla drąży skałę. Mam na myśli powrót czerwonych do łask.
Twoje różane uwagi są cenne przy wyborze odmian w przyszłości, przydatne w ich ocenie. ;:172
U mnie dość szybko osypuje się 'Mary Rose' , chociaż też pięknie i szybko się rozrosła.
'Lacre' ciągle punktuje.
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Po tym, co napisała Lisica normalnie padłam. ;:130 Co za porównanie ;:oj
Wspaniała metafora, dociera do najbardziej zatwardziałych serc.
To fakt, jak już Astrid raczy zakwitnąć i roztoczy wokół swój zapach jest zachwycająca.
Ale ile się trzeba naczekać na taki moment. Tym bardziej trzeba to docenić, chociaż częściej trafia się rozczarowanie.
:wit
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Lisico, brawo ;:138!
Nie ma to jak wyobraźnia i celne, soczyste porównanie :;230.
Ciekawa jestem, czy którakolwiek róża obdarzy mnie najbardziej uwodzicielskim spojrzeniem Zlatana Ibrahimovicia (nie wiedzieć czemu przez Lisicę umieszczonego w rubryce inne kandydatury ;:219). Na razie takiej nie widzę, tym bardziej, że Astrid, jako jedyny niechlubny wyjątek, nie raczyła zakwitnąć przez cały 2015 rok ;:218.

Elwi, ja tam żadnej z Twoich róż ciałem bronić nie będę. Nie powiem też, że może sędzia kalosz, bo i tak ze zdaniem sędziego się nie dyskutuje... ;:224.
No, może pisnęłabym coś dobrego o Larissie (jako rusycysta), bo ... doktor Żiwago, Lara, zaśnieżone bezkresne przestrzenie, rozdęte końskie chrapy, itd...
Ale to taki mysi pisk...

Kontynuuj swoją Różaną Olimpiadę, bo Twoje opinie (zwłaszcza krytyczne :uszy) podnoszą forumowe ciśnienie i ożywiają lekko uśpione zimą umysły ;:173.

;:196 Jagi
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Dziewczyny, muszę stanąć w obronie Astrid. Moja młoda trzpiotka kupiona w czerwcu zakwitła kilkoma kwiatami.. chyba ze trzy kwiaty miała w pierwszej serii kwitnień, a później powtórzyła kwitnienie dwoma ogromnymi kwieciskami. Może to szczęście początkującego, ale ja byłam nią zachwycona ;:oj . Dodatkowo bardzo ładnie przyrosła i wypuściła sporo pędów. Nie wiem jak będzie z zimowaniem, bo dostała tylko kopczyk (nie zdążyłam jej owinąć przed wielkimi mrozami) Aż mnie ciekawi czy w tym roku uwydatni swoją kapryśną naturę ;:224
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Miałam Szekspira, ale neistety mi padł. Faktycznie kolor miał zabojczy
Mary Rose dla mnie też jest super, chociaż w tym roku jakoś słabiej mi kwitła i rosła niż w poprzednich latach. Ale jestem z niej bardzo zadowolona, o czym swiadczy fakt, że to jedyna róża, której mam 2 krzaczki
O Lacre już pisałam. Czekam na nią, aż się obudzi
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

:( Elwi ?.. no co Ty !!!! brąz dla Lacre tudzież Alfredo & Fos. Lda. Moreira da Silva floribunda, 1963
W tej dyscyplinie powinna mieć złoto Obrazek musiałaś niedostatecznie o nią dbać? czy co ;:oj
Dobrze, że chociaż skubana ma u Ciebie już drugi medal hehehe Obrazek

A na poważnie?. masz niesamowity dar rozbawiania nas słowem.
Obrazek , a to na zachętę? czekam na kolejną dyscyplinę bo mam doła
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Z przyjemnością zarejestrowałam, że jedna z moich ulubienic może stać się Twoją :D Mary Rose jest jak ulubiony mąż-stałość, wierność, przewidywalność, zachwyt, zrozumienie, uroda, wytrwałość, obfitość wszystkiego, czego się kobiecie zachce :D Tak trzymaj :D
Astrid wybrałam dla znajomej (na zasadzie:"Weź piękną, ciemną, szlachetną, żeby pachniała"), która do tej pory nie może mi tego wybaczyć. A ja wybierałam jak dla siebie :roll: Ostatni raz, kiedy zrobiłam coś takiego.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

ewamaj66 pisze:Mary Rose jest jak ulubiony mąż-stałość, wierność, przewidywalność, zachwyt, zrozumienie, uroda, wytrwałość, obfitość wszystkiego, czego się kobiecie zachce :D
Ewuś, dzięki twojej Mary Rose jeden krzaczek tej odmiany zamieszkał też u mnie. Kwitła do grudnia ;:oj
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Przed prezentacją kolejnych medalistek odpowiedzi :D

Marto - koziorożec same się tak układają w trójki i dwójki, a najbardziej lubię te, które się układają w piątki lub więcej :uszy . Zgadzam się z Tobą, że każda róża jest cudowna i niepowtarzalna. Zaczęłam jednak zwracać większą uwagę, jak wygląda ogród jako całość, a nie na kolekcjonerskie okazy.
U Ciebie rabaty są bujne, w stylu angielskim i żadnych "dziur" nie widać ;:180 U mnie, niestety, te dziury się pojawiają i koniecznie trzeba je zapełnić - pracuję nad tym.

Aniu - Annes77 Let's Celebrate mam dwa lata. W pierwszym roku słabo się przebarwiała, tzn. kolor nie był tak intensywny, jak powinien. W ubiegłym roku ją przesadziłam i chyba jej to spasowało - kwitła klastrami w bardzo ciemnym kolorze, a każdy płatek miał jasną obwódkę Obrazek. Zachwyciła mnie i pokazała, że stać ją na piękne kwiaty. Jestem ciekawa jak będzie dalej...

Joluś - Yollanda dobrze, że się znalazłaś, jesteś ważnym gościem u mnie ;:168
Czerwony kolor u róż wraca do łask? Myślisz? Jakoś nie widzę u Rosomanes entuzjazmu, jak pokazuję Grande Amore Obrazek. Inna sprawa, że zdjęcia nie oddają urody tej róży. Ona jest absolutnie genialna na żywo ;:180 Trochę trudno tą żywą czerwień skomponować na rabacie, dlatego u mnie rosła solo, dopiero wiosną dosadzę jej Galaxy.
Celebrytki Fryera uwielbiam, aczkolwiek nie każdemu mogą pasować - kwiaty nie należą do mocno napakowanych, 80 czy 100 płatkowych ;:185 Ma to swoje zalety, bo w deszczową aurę kwiaty nie gniją, ani się nie zwieszają. No i przekwitają dostojnie. Mam jeszcze jedną różę Fryera - Moody Blue. Bardzo jestem jej ciekawa Obrazek.

Moni - Alania udało mi się Ciebie zaskoczyć? Pomyśl, że ja sama ciągle siebie zaskakuję Obrazek. Nigdy bym np. nie pomyślała, że będą mi się marzyć trawy w ogrodzie... Lacre zamiast Aphrodite? Bardzo lubię Aphrodite, ale kwiatów jest jakby niedosyt w sezonie. Lacre za to kwitnie bardzo obficie i ma po kilka kwiatów na pędzie, kolor porcelanowy, zgaszony. Myślę, że Tobie się spodoba ;:108 Tak, to dobra alternatywa dla Aphrodite.
William Szekspir2000 rośnie u mnie w półcieniu - w najgorętszych godzinach południowych ma ochronę. Tak więc nie wiem, jak będzie się spisywał w pełnym słońcu. Wydaje mi się jednak, że nie jest to taki wrażliwiec jak np. Novalis.

Wandziu - wanda7 ależ się uśmiałam z Twojego postu, najbardziej z cyt.:
"nędza nad nędzami ma u Ciebie pierwsze miejsce???"
Były już określenia dla róż typu "zdechły łabądek", ale nędzy nad nędzami jeszcze nie było Obrazek. Wysiudaj ją, przecież miejsce jest cenne. Ciekawa jestem co znalazłaś w zamian...
Astrid... cóż, piękna jest, na razie daję jej szansę rehabilitacji. Gdybym miała kupować jeszcze raz różę w tym kolorze, to wybrałabym inną - podobnych odmian jest bez liku. Chociaż... tylko ona ma tak wyraźną ciemną obwódkę wokół jaśniejszego środka.U mnie rośnie wśród innych podobnych róż, więc może trochę pokaprysić - zawsze jakaś sąsiadka ją zasłoni... Obrazek
Z ciemnych, purpurowych, chyba najbardziej podobają mi się jednak kwiaty Munstead Wood Obrazek.

Dorotko - dorotka350 hi, hi, też nieraz w pracy zaglądam na FO pod pozorem przerwy śniadaniowej Obrazek. William jest piękny i podzielam Twoje zadanie - gdyby (odpukać) wypadł - kupię następny egzemplarz. Trochę się boję jego wigoru, żeby mi za bardzo nie wybujał w górę... Nic to, wiosną mocne cięcie, ewentualnie przyginanie pędów.
"Oczywiście pod Twoim wpływem kochana Elwi, zamówiłam Pashminkę"
I tak nie jesteśmy kwita - ja pod Twoim wpływem Dorotko zamówiłam: Wisley2008, Gentle Hermione, Jamesa Galwaya i Ambridge Rose. Wszystko przez Twoje agitowanie za Austinkami Obrazek Tak więc prowadzisz Kochana w tym meczu 4:1 Obrazek

Aniu - AnaAn Co masz zrobić w ramach pokuty ? Tak myślę, że:
1. ubrać się w zgrzebny worek
2. posypać głowę popiołem
3. bić się w piersi (samodzielnie!)
4. OTWORZYĆ WĄTEK!!!!
Bedzie gites ;:215

Aniu - nena08 zaglądałaś i nie zostawiłaś śladu? Toćbym wcześniej trafiła do Ciebie... Nie mogę odżałować Obrazek.
LFC u Alexii wygląda pięknie, mam nadzieję, że u mnie też się w końcu w takiej postaci objawi Obrazek. Wiele róż w pierwszym roku kwitnie nie do końca tak, jak powinny. Dobrym przykładem jest u mnie właśnie Let's Celebrate - w pierwszym roku się krzywiłam, bo to takie byle co było... Teraz zaczyna pokazywać klasę Obrazek

Jadziu - Jakuch Munstead Wood jest cudny, moim zdaniem najładniejsza róża z tych ciemnych, głęboko purpurowych. Będziesz zadowolona Obrazek.
Wiem, że lubisz takie róże, ta powinna Ci skraść ;:167

Alexia ...obiecanki, cacanki a głupiemu radość - sprawdzam i sprawdzam, czy wątek reaktywowany, a tu nic... cisza w eterze Obrazek.
"wybacz prosze moja monotrmatycznosc .Obiecuje poprawe , tylko nie wiem kiedy"

Możesz być mono, możesz być poli, byle byś się nie schowała znowu w jakiejś dziurze Obrazek

Sabinko - nifredil nie strona jest ważna, ale Twoja obecność ;:168
Cieszę się, że bronisz Astrid, oby Twoja sadzonka spisywała się nadal tak dobrze! Uważam, że to piękna róża, zastrzeżenia mam tylko do utrzymywania kwiatów. A zimowanie? Ty swojej dałaś przynajmniej kopczyk, ja swoją zostawiłam samopas... Obrazek
Już dawno chciałam Cię zapytać: jaką różę masz w avatarze?

Lisico Witaj serdecznie! Obrazek Zagrałam Ci powiadasz? To cud prawdziwy, bo jeszcze w dzieciństwie słoń mi na ucho nadepnął... :oops:
Brzechwa jest genialny w każdym calu, wielka to sztuka pisać tak jak on: zachowując rytm i rym, w krótkiej i dowcipnej formie
podawać maluczkim wielkie prawdy ;:180 Niby taka fraszka, błahostka, a tylko najwięksi mistrzowie podejmowali się je tworzyć.
"To tak, jakbyś się kochała w największym przystojniaku (tu wstawić: George Clooney, Jude Law, Clark Gable, inne kandydatury) i nagle on zawiesił na Tobie swoje najbardziej uwodzicielskie spojrzenie. Po prostu, nie sposób się oprzeć"
Wiesz, ponieważ czasy, kiedy kochałam się w tzw. przystojniakach dawno minęły, przeczytałam:
" tu wstawić [...........], inne KARYKAtury." Obrazek
Uwielbiam łysoli z dużą dawką testosteronu (patrz Bruce Willis), ale on mi jakoś do Astrid nie pasuje... Wydaje mi się też, że aż tak bardzo tej róży nie skrytykowałam... :oops: Tak czy owak, będę obserwowała Astrid w tym roku pod kątem powłóczystego spojrzenia...
Jeżeli chodzi o Twoją analogię do zakochania, to mimo pisania tekstów z przymrużeniem oka, dobrze wiem o co chodzi. I niektóre róże rzeczywiście tak działają. Bardzo trafnie i romantycznie to ujęłaś, podziwiam ;:180

Krysiu - Ignis05 czyżbym między wierszami wyczytała, że u Ciebie Astrid też kaprysi? No nie... Mam nadzieję, że jej sąsiedztwo wykona normę za siebie i za nią Obrazek

Gosiu - Margo2 cieszę się, że podtrzymujesz pochwały dla Mary Rose. U mnie jeszcze młodziak, mam nadzieję, że dopiero pokaże klasę!
Twoja Lacre pewnie się obudzi i zaskoczy kwitnieniem Obrazek

Maju - majka411 dziękuję Obrazek
" W tej dyscyplinie powinna mieć złoto"
Spieszę wyjaśnić: gdyby do konkurencji przystępowały same floribundy i hybrydy, to Lacre miałaby złoto bez dwóch zdań Obrazek. Zdystansowały ją róże krzaczaste, które z natury swojej są wyższe i szersze.
Majeczko wychodź z doła, kolejne dyscypliny tuż, tuż... Obrazek

Ewuś - ewamaj66 miło mi, że Cię przywołałam za pomocą Mary Rose, mam ją przecież dzięki Tobie Obrazek.
"Mary Rose jest jak ulubiony mąż-stałość, wierność, przewidywalność, zachwyt, zrozumienie, uroda, wytrwałość, obfitość wszystkiego, czego się kobiecie zachce"
Pięknie podsumowałaś tą różę! Mam nadzieję, że mój z nią mariaż będzie równie udany Obrazek.

Dla wszystkich zainteresowanych mała sesja róży Let's Celebrate

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Witajcie w kolejnym dniu olimpijskich zmagań ;:7
Dzisiaj przedstawię medalistki w konkurencji podnoszenie ciężarów czyli obfitość kwitnienia, ilość kwiatów na pędzie i krzewie. Na moje szczęście w tej dyscyplinie była zaciekła rywalizacja :heja Oby w kolejnym roku było jeszcze lepiej...

1. złoty medal otrzymuje Rosenstadt Freising hodowca W. Kordes' Söhne
To już kolejny rok, w którym ta róża zgarnia "laury" w temacie obfitości kwitnienia ;:215 Dwa lata temu, kiedy zaczęłam przygodę z różami "z wyższej półki" myślałam, czy by jej nie eksmitować, bo przy takiej np. Aphrodite przypominała ubogą krewną :oops: . Koniec końców została i całe szczęście. Teraz, kiedy oswoiłam się z rozami, cenię sobie bardziej zdrowotność oraz długość i obfitość kwitnienia, niż samą urodę ;:108
Urodziwa Rosenstadt jest, ale w pierwszej fazie rozwoju pąków - im starszy kwiat tym bardziej robi się różowy i to dość agresywnie różowy. To właściwie jej jedyna, moim zdaniem, wada.


2. srebrny medal - Artemis, hodowca Rosen Tantau
Tej róży przedstawiać nie trzeba, wszyscy znają jej bukieciki pomponiastych kwiatów Obrazek. Jak mówi mój syn: słodziak, co też pasuje do jej innej nazwy "Sweet child of mine". U mnie pod koniec sezonu łapie plamistość, podobnie jak inne róże rosnące na skarpie. Nie jest to jednak dokuczliwe i róża nie stoi łysa (na szczęście). Jej popularność jest w pełni zasłużona.

3. brązowy medal - Bouquet Parfait hodowca Ludwik Lens
Pierwszy rok u mnie, a już zadziwiła bukietami tylu kwiatów, że pędy przyginały się do ziemi :heja Czuję, że pokocham tą różę - jej perfekcyjne bukieciki łapią za serce Obrazek. Kwitła aż do pierwszych silnych mrozów i jeszcze w listopadzie cieszyła kwiatami. Jesienią kwiaty były zdecydowanie bardziej różowe niż w czerwcu.

A teraz specjalna podkategoria - rwanie... czyli co łączy dentystę ze sztangistą Obrazek
W rwaniu najlepsza okazała się ... First Lady hodowca Rosen Tantau
co prawda nigdy do końca nie otwarła kwiatu (tzw. rwanie bez podrzutu Obrazek ), ale pąk był tak gigantyczny, że zachodziłam w głowę: czy to już pitaja czy to róża? :;230 :;230 Liczę, że jak się bardziej rozkrzewi, ucieszy mnie nie tylko wielkością kwiatów, ale również ilością Obrazek.

Jak zwykle sesja zdjęciowa medalistek. Na początek Rosenstadt Freising:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ARTEMIS :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

BOUQUET PARFAIT
Obrazek

Obrazek

Obrazek

FIRST LADY
Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”