Ogród różą malowany - część II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Elwi, odkurzaj wątek, odkurzaj, bo jak będziesz czekała na wiosnę, to może się okazać, że przyjdzie w maju, a my z niecierpliwości poschniemy :wink: Pokaż chociaż kilka zdjęć z poprzedniego sezonu, bo wszystko jest lepsze niż ten krajobraz za oknem ;:222
ewazawady
500p
500p
Posty: 812
Od: 7 kwie 2011, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południe Warszawy

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

I zdradź co zamówiłaś u DA, bo Jola to wie, ale my nie. ;:100
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Elwi, ja to się ostatnio prezentuję dokładnie jak ten piesio ze zdjęcia ;:306 Ale powolutku daję radę. Tak jak ty czekam na wiosnę.. tym bardziej, że u mnie 30 cm śniegu otula rabaty :shock: :shock:
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Elwi już za chwileczkę już za momencik ;:65 ale jakbyś nam zapodała troszkę tych wspominkowych fotek znacznie by nam to umiliło czekanie ;:183 koniec spania!!Słonko już coraz mocniej grzeje ;:3
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

O Matulu, miał tu być wątek drzemiąco-chrapiący, a tu tylu miłych gości, którzy na pobudkę dzwonią Obrazek
Bardzo dziękuję za wszystkie miłe wpisy i pamięć ;:196

Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi [...]
Zdjęłam z niej zmoknięte palto,
posadziłam vis a vis
Zapachniało, zajaśniało wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty
tekst: Marek Grechuta

Zapukała wiosna i do Was? Na Podbeskidziu od czwartku słonecznie, co prawda nocą jeszcze mrozi, ale w dzień temperatury bardzo przyjemne, od razu nabiera się ochoty do życia Obrazek Żeby jeszcze coś zakwitło, zapachniało... byłoby cudownie ;:170
Forumkom, które namawiają mnie do pokazywania odgrzewanych kotletów, powiem tak: kotlet odgrzać łatwo, gorzej z tym jak
go tak podać, żeby wyglądał na świeży Obrazek A tak serio, to fotki nie problem wstawić,ale ja weny do pisania nie mam... ;:223

Spowiadałam się już Dorotce, że podsumowań różanych nie robiłam, bo ... nuuuuda Obrazek, ciągle te same róże są najlepsze i te same najgorsze, za wyjątkiem tych, które przegnałam za płot :wink: Ich żywot tam był krótki, ponieważ końcem lata miasto przypomniało sobie o naszej ulicy i postanowiło ją zrewitalizować (ostatnio ekstra modne słowo na zwykły remont lub łatanie). Tam gdzie zorganizowałam "dziką" rabatkę nocowały rozmaite maszyny i narzędzia. Jesienią miejsce wyglądało cokolwiek plaskato... Czy coś przetrwało okaże się niebawem Obrazek
Tymczasem próbowałam udobruchać swojego własnego doła czy też zimową chandrę, zabawami z koszykiem Obrazek. Zabawa polega na odwiedzaniu maksymalnej liczby sklepów roślinno-ogrodniczych i pakowania do koszyka wszystkiego, co w pierwszej chwili zauroczy. To pierwszy etap. Etap drugi polega na oglądaniu maksymalnej ilości fotek wybranych produktów na gugle grafik albo stronach tematycznych danych roślin oraz oczywiście na forum Obrazek. Nadchodzi etap trzeci, którego efektem jest wywalenie z koszyka co najmniej połowy produktów Obrazek. Zaczyna się etap czwarty, w którym powracam
do opcji wyboru, ponieważ w koszyku jest za mało i transport się nie opłaca Obrazek... W tym miejscu ponawiam ochoczo etap pierwszy i tak w kółko Obrazek. Sama jestem zdziwiona ile godzin mogę spędzić w ten sposób i jaka jestem wówczas szczęśliwa ;:306
Najbardziej wtedy, kiedy oczyma wyobraźni widzę te łany spasionych lilii, dalii, mieczyków, przeplatane różanymi potworami ... i to wszystko, zważcie, na mojej rabacie Obrazek. Wizja ta się utrzymuje do momentu, kiedy szara rzeczywistość weryfikuje mrzonki durne i chmurne. Zanim to jednak nastąpi, carpe diem! ;:215

Zabawy koszykowe trwają długo i nie zostały zakończone, jednak pewne rezultaty w postaci zamówień już są.I tak trafią do mnie
po świętach:
1. Charles Darwin
2. Genevieve Orsi
3. Jardin de Tuileries (nowość Delbarda)
4. Marc Chagall (poprzedni padł ostatniej zimy)
5. Versigny
6. Lynda Bellingham
7. Clair Renaissance
8. Wellenspiel (nowość Kordesa)
9. Sweet Honey
10. Bajeczna Magia czyli Marchenzauber
i główna gwiazda programu: Mill on the floss :D
Mam apetyt na jeszcze co najmniej kilka... Tylko gdzie je upchnę??? Obrazek
Teraz trochę odgrzewanych kotletów - same chciałyście Obrazek

Aniu - AnaAn cieszę się, że jesteś Obrazek
Obrazek

Lisico
- miło Cię gościć, jestem pod wrażeniem Twoich starań, żeby ubarwiać wątek JagiS ;:180 Piesek nie mój, wyszukany w necie, pod zdjęciem jest źródło, a zdjęcie po prostu mnie urzekło Obrazek
Obrazek

Kasiu - klarag witaj Obrazek zapraszam i mam nadzieję, że sprostam obowiązkom gospodyni
Obrazek

Alexio - mam nadzieję, że będzie co pokazywać Obrazek. Jesienią posadziłam mniej niż zwykle, bo i wybór w sklepach był nieciekawy, zobaczymy też czy jakieś tulipany przetrwały z ubiegłorocznych...
Obrazek

Gosiu - clem3 ja też czekam na tulipany ;:65 chociaż nie jestem pewna efektu... Pierwszy raz część cebul kupowałam w Biedronce...
Obrazek

Aniu - Annes 77 cieszę się, że jesteś ;:168 Czy będzie bal, to zobaczymy, może się okazać, że to zwykła potańcówka Obrazek
Obrazek

Aniu - nena08 podziwiam Cię za te okrycia i mistrzowskie kopczyki ;:180 Moje tulipany już w większości wyszły i mają po jakieś 10 cm... Z tego co widziałam, mróz jakoś specjalnie im nie zaszkodził Obrazek
Obrazek

Dorotko - dorotka350 krajobraz za oknem na szczęście już lepiej wygląda, miejmy nadzieję, że będzie już tylko cieplej i słoneczniej. Oglądałam róże - nie wyglądają zbyt dobrze ;:145 Agness Schilliger, która i tak była marnotą, najprawdopodobniej padła. Nawet jeśli coś wypuści, to ja się z nią żegnam - bez sentymentu
Obrazek

Ewciu - ewazawady u DA zamówiłam tylko ostatnie nowości, jesienią Batshebę, a teraz Mill on the floss Obrazek
Obrazek

Sabinko - nifredil wiesz, że u mnie pogoda bardzo podobna do tej u Ciebie ;:108 U mnie na rabatach śnieg już nie leży, ale kawałek wyżej, w górach jest go pełno. Prawdziwa wiosna dla mnie jest wtedy, gdy z najbliższych szczytów znika biel. Oby jak najprędzej Obrazek
Obrazek

Tolinko
wychodzi na to, że faktycznie koniec spania ;:19 Oby ciepło zagościło na stałe, bo tej szarzyzny zimowej wszyscy mamy dość Obrazek
A fotki zapodaję, zgodnie z życzeniem :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Batshebę zamówiłam w tym roku. Jeśli dobrze zrozumiałam masz tę różę od jesieni. mam nadzieję, że warta jest swojej ceny. Zdjęcia w necie są olśniewające!
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Ewciu - Ewka36jj mam od jesieni, była tylko zadołowana i zakryta kopcem (celowo tak napisałam, bo to wielki kopiec, nie kopczyk ;:306 ) Na razie jeszcze nie sprawdzałam, co pod tym kopcem się dzieje, jak dostanę zamówione róże, to będę je sadzić wszystkie razem. Też mam nadzieję, że jest warta swojej ceny ;:224 Dorotka bardzo ją poleca ;:215
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Dziewczyny czy Wy Batshebę ściągałyście od samego Austina? Czy jest gdzieś u nas dostępna? SDla niej na pewno znalazłabym miejsce. ;:167

Elwi ubawiłaś mnie niesamowicie opowiastką o zabawie koszykowej. :lol: I mnie kręcą takie gierki. Niestety mniej mi do śmiechu, gdy dochodzi do ostatecznej decyzji, że i owszem piękne te roślinki, działeczkę by ubogaciły ale przecież ja nie mam miejsca! ;:145 I klops... zwykły... żaden tam befsztyk czy schabowy choć... :oops:
Za to swoje kotlety możesz mi serwowac o każdej porze dnia i nocy. Uwielbiam te zdjęcia i Twój styl pokazywania ogrodu. Choć po raz kolejny powtórzę, że za mało perspektyw nam pokazujesz. Taki rarytasik jaki stworzyłaś zasługuje na szersze spojrzenie i podziwianie. ;:196
A teraz pozwól, że pójdę wyguglowac sobie zakupione przez Ciebie różane cuda. Znam z nich tylko Mareczka i Clair Renaissance z forumowych opowieści. A Charlesa Darwina mam u siebie. I wystarczył skubańcowi raptem jeden sezon, by mnie w sobie totalnie rozkochać.
;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Elwi wreszcie dałaś się uprosić i na początek piękna seria wspomnień ;:215 .Czytam ,ze i zamówienie też spore zrobiłaś czyli zaszalałaś na maxa bo w zimie nie można sie przecież nudzić :;230 .Kurcze szkoda ,ze i ja nie mogę jakoś zaszaleć ;:174 .Zauroczyła mnie Lynda Bellingham inne również, jednak ta w szczególności. Mam w podobnej tonacji Bordure champagne ;:167 .
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
coraldawn
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 29 mar 2018, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Witam po raz pierwszy wszystkich forumowiczów! :wit
Mam na imię Katarzyna i kilka miesięcy temu zostałam zarażona różyczkomanią ;:108 Dotychczas tylko podczytywałam forum, ale teraz do napisania skłoniła mnie PEWNA RÓŻA, znaleziona przypadkowo we wpisie Elwi, będącą realcją z Łańcuta. Chodzi mi dokładnie o morelową (prawdopodobnie) austinkę, którą Elwi tam zobaczyła i "musiała mieć" :D

viewtopic.php?f=2&t=76346&start=308

Teraz pytanie: czy ta róża została zidentyfikowana? Bo nie daje mi to spokoju :wink:
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Kochani
życzę Wam wszystkim spokojnych, zdrowych, pełnych dobrego humoru Świąt Wielkanocnych, niech uśmiech zastąpi Słoneczko, które w te święta nie chce nam pokazać swojej twarzy :( Jednym słowem: Wesołego Alleluja! ;:196

Na Wasze posty odpowiem jutro lub pojutrze, tymczasem zostawiam Wam trochę swoich świątecznych tworów :D I niech nikt nie krytykuje, bo narobiłam się jak wół, szczególnie przy jajkach :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Krytykować??? :shock: Elwi toż to cudeńka są...znaczy się te jajka :D :D :D
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Witaj Eluś ,dobrze,że już jesteś ,takich rzek tulipanów nie ma nigdzie,po prostu cudo ,siedzę i patrzę i czekam na tegoroczne ,bo pewnie będzie ich jeszcze więcej,wyglądają zjawiskowo ,pozdrawiam i życzę zdrowych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy ;:168 jaja są najpiękniejsze na świecie ,można je tylko chwalić .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”