Mój ci on część 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Mirko jak nie wrzucać wielu zdjęć, skoro ogród taki w czerwcu piękny, kolory i zieleń jeszcze soczysta. ;:215 Pnąca róża przy rynnie cudna, a poletko liliowe wspaniale kwitnie. ;:oj Jeszcze poduchę macierzanki popodziwiałam. ;:215 Niech wypielony ogród jak najdłużej zostanie bez chwastów. ;:108
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Mój ci on część 3

Post »

Mirko, katalpy szybko kwitną . ja kupiłam kwitnacą, ale córce kupiłam małą to po 3 latach kwitnie i jest duża, piękna . Alem jest odmiana co nie kwitnie, jakoś na N...., ją się tnie w kulę i nigdy nie kwitnie. jakby co to mam male ale ładne siewki .
Oglądaj mnie u MAI W OGRODZIE NA HGTV lub potem w necie, lub za tydzień na tvn --w niedzielę :lol: :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ci on część 3

Post »

Powiem Wam, że ja mam taką co nigdy mi nie zakwitnie, jak bym wiedziała to bym nie sadziła.
Nazywa sie NANA a sprzedąjacy zapewniał, że na pewno zakwitnie. Rośnie ładnie tworzy ładną zgrabną kulę, co z tego jak nie ma pięknie pachnących kwiatów i długich strąków przez całą zimę.
Jak zorganizuję miejsce dla kwitnącej to na pewno wsadzę.
:wit
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Grażynko zdarzyło się w tym roku,że siostrzenica podczas odwiedzin powiedziała "wujek,ale ty masz porządek w garażu".Nie wiem,gdzie ona ten ład dostrzegła,ale na męża ta pochwała podziałała jak największa motywacja.Wykosił mi wszystkie zakamarki poza ogrodem,tak widno i przestronnie się zrobiło ;:oj ,zaczął odkładać narzędzia na miejsce"bo ja lubię porządek" (sic!) Nawet mnie pochwalił ostatnio,że bardzo ładnie to wszystko zrobiłam ;:204 Chodziło mu chyba o ukwiecenie wokół domu.
Soniu staram się na bieżąco pilnować,ale dobrze wiesz,ile to wymaga czasu.Tak,ogród o tej porze rozbuchany kolorami ;:oj
Karolinko oglądałam,ale zawiedziona jestem,że tak mało czasu ci poświęcili ;:222 To,co ty posiadasz powinno się kontemplować przez cały odcinek ;:108 Liczę,że materiał ten wykorzystają innym razem na pełny odcinek.Katalpa moja ma już z 5 lat ;:131 Nie pamiętam odmiany,ale mam nadzieję,że doczekam się kwitnienia ;:131 Jak by co,to chętnie siewkę przyjmę.Wyobraź sobie,że moja na wpół żywa po zimie glicynia ruszyła z kopyta.Myślę,że dotarło do niej,że sprowadziłam następczynię :D Mam nadzieję,że będą się różnić kolorem,bo nie pamiętam już,jaką kupowałam ;:131
Krysiu katalpa nawet jak nie kwitnie jest piękna,ale rozumiem cię,że chciałabyś mieć cały pakiet :D Wygooglowałam,że ta odmiana nie kwitnie ;:185 Ale purpurowe liście musza być piękne ;:333
Posadziłam dzisiaj cesarską koronę,40 cebulek,tyle miała kępa,która nie zaszczyciła mnie żadnym kwiatkiem w tym roku.Dałam jej kompostu,obornika,więc mam prawo spodziewać się wiosną kwitnienia ;:209 W ogrodzie dużo kwitnień,ale też dużo pracy z usuwaniem przekwitłych kwiatostanów.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Czekam na kwitnienie jeszcze jednego liliowca.


Obrazek
Cytryna po raz kolejny obsypana kwiatami,może zawiąże jakiś owoc ;:173


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


W tym roku jakaś fala mrozów przeszła,że u kilku sąsiadów nie odbił winogron.Jeżeli nie wda się jakaś pleśń zapowiada się piękne owocowanie ;:oj


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój ci on część 3

Post »

Woowww.... ;:oj , pomidorki jak marzenie. ;:215
Liliowców też nie brakuje, a ta fotka podoba mi się najbardziej - https://images83.fotosik.pl/675/cc6542b8261b82d3med.jpg - tajemne przejście w głąb tajemniczego ogrodu. ;:215
No cud po prostu że twój M-ek dostrzegł piękno i pochwalił.
Musisz trzymać sztamę z siostrzenicą, może jak bardziej go jeszcze pochwali to i ogród Ci wykosi. :;230
Zna się kobietka na facetach. :D
Kwitnień mamy teraz pod dostatkiem, oby tylko chciało popadać, bo u mnie suche wszystko na pieprz.
Podlewanie prawie nic nie daje, tyle że tylko ziemia zasyczy i woda znika w przepastnych rowach spękań. ;:222
Grażyna.
kogro-linki
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ci on część 3

Post »

Mirka Katalpa ma liście jasno zielone pewno pomyślałaś o Perukowcu.
Ja natomiast zachwyciłam się pomidorami w doniczkach ....tyle owoców ;:215 zastanawiam się jak duże są to donice, jak spoglądam mam wrażenie że to nie są wielkie donice.
Też mam taki zamiar ale wszędzie piszą ze muszą mieć donice bardzo duże.....sadzonki mam tu i tam w ogrodzie bo koktaliowe się porozsiewały.

:wit
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Posadziłam w normalne doniczki z postanowieniem dokarmiania.Podlewam gnojówką z pokrzyw i jak widać,na zabiedzone nie wyglądają.Krysiu nie pomyliłam katalpy z perukowcem,tak wyczytałam w googlach w opisie tej Nany.
Grażynko u mnie wody dostatek.Pada na tyle często,że moje piaski mokre.
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Mój ci on część 3

Post »

Pięknie i kolorowo u Ciebie . Pergola ginie w zieleni a jak pięknie rosna pomidorki w doniczkach , super ;:138 Ja też mam niedosyt mojego ogrodu, zwłaszcza,ze miał być cały odcinek, ale cóż, oni tu rządzą ,Już ja dopilnuję żyby był cały odcinek za jakiś czas ;:306 No no , postraszyłaś glicynię i
wspaniale ,ze odbiła. Ja mam młodziutką pełną , też wiosną zmarzła , myślałam ze klapa, :( też odbiła, ale jest mini :wink:
U siebie pokazałam jak tnę glicynie i jak się odwdzięcza pączkami :) Jakby co to wyślę Ci katalpę :wink: moja cudni kwitnie. jest też druga ale ją cięłam i ma 2 kwiatki tylko , ale jest jasną, bo ta przed domem ma ciemne listki :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
ra_barbara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2180
Od: 15 sty 2010, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Już świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Mój ci on część 3

Post »

Mirusiu wszystko co pokazałaś obeszłam ;:180
Podziwiam, a męża sprytnego zazdroszczę.
Też marzę o katalpie, jedno nasionka z dziesięciu wykiełkowało, może się uda wyhodować drzewko.
Winorośla masz, a moje zmarzły w maju liście jak parasole a owoców nie ma to samo z jabłkami, wiśniami i śliwkami.
:wit
Abyście tylko potrafili położyć kwiaty pomiędzy smutnymi liśćmi życia! aktualny Co w trawie piszczy-2014-2017
Cz.1. cz.2. cz.3.Dziergam...bo lubię
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Basiu witaj.Winogron,mam nadzieję, wynagrodzi mi brak innych owoców,nawet maliny jakieś kaprawe w tym roku.Wróciłam właśnie z nad morza,tam orzechy włoskie oblepione owocami,jabłonie się uginają,o hortensjach nie wspomnę.
Były twoje dzieci na spływie kajakowym w Tomaszowie?
Karolu moja katalpa zakwitła pierwszy raz ;:oj Przypadkiem zobaczyłam,gdy pokazywałam szwagrowi jej liście,nie zauważyłabym inaczej,bo kwitła 2 kwiatkami w środku.Już jestem spokojna :D Sadzonkę z ciemnymi listkami chętnie bym przyjęła ;:173 Na cięcie glicynii wiadomo,że będę chodzić do ciebie po naukę. ;:108
Ogród zarósł przez te kilka dni,nie robiłam aktualnych fotek,muszę powycinać przekwitłe kwiatostany.Zdjęcia z przed kilku dni.

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Co to za wspaniała róża ;:oj Kwitnie już od czerwca,nic nie naśmieci,niedawno podniosłam kwiatuszek przekwitnięty,więc jeszcze kilka oberwałam,cały czas pod nią czysto.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek

Obrazek


Obrazek
W tym roku u mnie kapuściano,w wielu miejscach porobiłam kapuściane obwódki.

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ci on część 3

Post »

Mirka u mnie znowu pada ale w mzawce zcięłam dojrzałe trzy jabłuszka Igły Kleopatry giganta...juz dojrzały i się otworzyły wię szybciutko obcięłam aby nasiona sie nie wysypały
Podaj adres na pw. to zapakuję i podeślę.
Musimy poczytać kiedy i jak wysiewać i będziemy konkurować która okaże się lepsza, a może wszystko będą płonne i powschodzą.

p[ozdrawiam
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój ci on część 3

Post »

U mnie też zaczęło popadywać i nareszcie temperatury przyzwoite.
Powolutku lato osiąga apogeum.
Kapustki na pewno do jesieni urosną i będą pięknie ozdabiały twój ogród.
Bardzo podoba mi się ta fotka - https://images82.fotosik.pl/714/9e8335b5f16d3854med.jpg - przypomina kwietna łączkę, których teraz jak na lekarstwo.
Lato trwaj jak najdłużej,....... pewno też chciałabyś tak powiedzieć, cudnie teraz jest w ogrodach. :wit
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ci on część 3

Post »

Hooo, ile siły w tym ogrodzie! ;:oj Grażynka dobrze ujęła, kwietna łączka się mieni ;:108
Mi się podoba ta żółta kępa nad miskantem/trzcinnikiem, słoneczniczek taki wielki rośnie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”