Mój ci on część 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

eDorka 5 tysięcy ;:oj Szacun ;:215 A co to było;kwiaty,budowla,morze...?
Zbyszku a może ty miałeś domek w Karkonoszach ;:306 ;:306 ;:306
Mam już wszystko poprzycinane,róże popuszczały takie przyrosty,że nie było na co czekać.Porządkuję nadal ogród,tylko czasu mało,bo siew,niewiele pomagam,ale mąż lubi,jak się kręcę w pobliżu i jestem na posyłki ;:219 Dzisiaj wysłał mnie po paliwo a że ogrodniczy był koło stacji,więc jestem bogatsza o takie egzemplarze :D
Obrazek

Moje wysiewy
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Ale nie wszystko tak się rwało do wschodów ;:131

Obrazek


Obrazek

O,jeszcze lewkonie się udały.
Obrazek

I na koniec moje puzzle.Zdjęcie z południa,wieczorem kilka doszło.
Obrazek
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ci on część 3

Post »

Mireczko - nie wszystkie nasiona jednakowo chętnie kiełkują, ;:185 a siewki i sadzonki masz już bardzo dorodne. ;:138 ;:138
Moją uwagę przykuły siewki bielunia surmikwiatu 'Ballerina', z którym mam zawsze nie po drodze, gdy sieję go w domu, ;:222 natomiast nasiona rzucone byle jak na działce kiełkują pokazowo, ;:303 tylko późno i w związku z tym kwitnienie też jest późne, przez co nasion zebrać się nie daje. ;:124
A pochwal się, kochana, co sobie kupiłaś, ;:108 bo ja tępa baba niczego rozpoznać nie umiem. ;:306
Pozdrówka. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Witaj Mireczko w ten wiosenny czas.
Jakże mnie rozbawila Twoja relacja z wyprawy po paliwo. Poślij babę po paliwo to ci chabrazi nawiezie :;230 cudnie, też bym tak zrobiła :tan. Z resztą i nie raz robię - idę po jedzenie a wracam z chabraziami :wink:
Dobrej pogody wedle potrzeb życzę, bo u nas przydałby się deszcz.
Pozdrawiam serdecznie ;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Witam Kochani ;:196 Stęskniłam się za waszymi ogrodami,znów chcę oglądać,podglądać.I pokazywać moje poczynania w ogrodzie.Ten sezon dla mnie jest dobry,bo i deszczu wystarczająco i czasu mam więcej na ogród.Ale przede wszystkim wrócił mi zapał.Wierzę,że mnie pamiętacie jeszcze a ja odwiedzając wasze ogrody będę się przypominać.Zanim przypomnę ogród odpowiem Lucynce;kupiłam wtedy kalinę wonną,clematis i irysa o paskowanych liściach.Całkiem o nim zapomniałam,jutro pójdę go poszukać w tym moim buszu.W marcu w Brico była wyprzedaż -70%,kursowałam więc z wózkami przy każdym wypadzie do Rawy.Mąż komentował to,ale może nie będę przytaczać :wink: A co do puzzli to wszystko pokończone,następnym razem pokażę.Po wieży Babel(4000) zrobiłam jeszcze Watykan (1500) i krajobraz górski (2000) .Teraz przypominam ogród.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Na FO każdy ogród jest inny, Twój Mireczko sprawia wrażenie zacisznego, a na pewno jest bardzo urokliwy, kipi roślinnością :D
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Mój ci on część 3

Post »

Witaj, Miriam!
Dobrze, że jesteś i to z wigorem i zapałem do ogrodowania i forumowania.
I dobrze, że pokazałaś ponownie swój ogród, bo już troszkę się w pamięci zatarł. A tymczasem faktycznie kipi zielonością ;:oj. Paradoksalnie - prawdopodobnie przyczynił się do tego chłodny i deszczowy maj, na który tyle osób narzekało. Za to ogrodnicy (np. ja) zacierali z zadowoleniem ręce.
U mnie, po trzech latach fatalnej suszy porobiło się mnóstwo pustych miejsc. Zamówiłam nawet rośliny do ich zapełnienia. I co? To co zostało tak się nieprawdopodobnie rozrosło tej wiosny, że na te nowe po prawdzie już nie ma miejsca ;:224.
Fajne te Twoje koliste rabaty i funkie jak młyńskie koła ;:oj.
Co ciekawego nakupiłaś na przecenach?

Duża buźka - Jagi
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ci on część 3

Post »

Mireczko kochana, jakże się cieszę, że wracasz do nas :tan i już nie tylko o puzzlach piszesz, a więcej o ogrodzie, który robi naprawdę niesamowite wrażenie. ;:138 ;:138 Jest zadbany, wypielęgnowany, w żywych odmianach zieleni. ;:333 Piękne w nim hosty! ;:215 ;:303 ;:303
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Jak mi ciepło na sercu czytając wasze wpisy ;:196 Na początek zapodałam takie zdjęcia z samą zielenią (przypadek? :wink: ) a tak naprawdę jest bardzo kolorowo.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dużo żółtego,wiem,JagiS tego nie lubi :wink: ale mi kolor w ogrodzie nie przeszkadza.Nie mam przemyślanych rabat,zdarzało się,że po wizytach w waszych ogrodach najchętniej bym wszystko przekopała,ale teraz już nie.
Jak pisałam wcześniej w wątkach,całą architekturę drewnianą w ogrodzie robiliśmy z mężem sami,z oszczędności ale i dlatego,że mamy dużo własnego lasu.A że nic nie jest wieczne blat stołu i ławki mocno zniszczały.Ja proponowałam powymieniać deski,mąż upierał się przy zrobieniu nowego,ale jakoś tak kończyło się na rozmowach.I w końcu stwierdziliśmy,że już nam się nie chce,że może czas zlecić to stolarzowi,na pewno będzie inny wzór,bo tamten się opatrzył.Postanowione.W drodze do stolarza obstawialiśmy ile to może kosztować.Powiem tylko,że pojęcia wielkiego o cenach to my nie mamy,bo usłyszeliśmy dokładnie dwukrotnie większą cenę co obstawialiśmy :oops: Ale stół nam się tak spodobał,że zamówiliśmy.

Obrazek

Obrazek
Stary i nowy jak można się domyśleć :D Nowy zbiera dużo pochwał,jest wygodny i dobrze się prezentuje ale sentyment do starego jest.Stoi sobie cichutko pod orzechami przy warzywie i czeka,że jeszcze kiedyś ktoś tam z kawą pójdzie.
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ci on część 3

Post »

Mireczko też się bardzo cieszę że wróciłaś w dobrej kondycji, z pasją do działań w ogrodzie i o mały włos z działaniami stolarskimi ;:306
Nowe stanowisko biesiadne ładne i zapewne wygodne.
Można opracowany kręgosłup swobodnie oprzeć na dobrze wyprofilowanych oparciach .
Starej nie likwiduj ona jeszcze spełni swoją rolę w tak duźym ogrodzie.
Borówki które mi poleciłaś już duże krzaki owocują
A u Ciebie w ogrodzie jak kolorowo się dzieje.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Mój ci on część 3

Post »

Mirko, fajnie że pokazałaś fotki z ogrodu. Kącik wypoczynkowy zyskał, meble wyglądają super. Jednym i drugim nic nie brakuje ;:215 Pomidorki znalazły w końcu swoje miejsce :?: Też posadziłam kilka w folii...kilka w gruncie...różnica jest duża. Pogoda nie sprzyja na zewnątrz. Żółte drzewko na rabacie to Wiąz?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ci on część 3

Post »

Mireczko, świetne mebelki w ogrodzie. ;:138 ;:138 Jeszcze tylko porządne poduchy i godzinami można wysiadywać, podziwiając owoce własnej pracy. ;:333
Starym mebelkom też niczego nie brakuje i z pewnością niejeden raz sobie tam jeszcze przysiądziecie. ;:108
Cudowna pnąca różyczka. ;:215

Dobrego, spokojnego tygodnia ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Kochani,jeszcze do niedawna tak oczekiwany deszcz wychodzi bokami.Głupio tak psioczyć,bo susza bardziej przygnębia i dokucza,ale u mnie wszystko przepełnione.Mamy dużo pokoszonej trawy i zaplanowany wyjazd 5 dniowy.Jak tu wyjechać gdy siano nie zebrane. U mnie szklanka zawsze do połowy pełna,wierzę więc,że będą w tym tygodniu dwa piękne dni,które pozwolą zbelować i zwieźć.Miałam kłopoty z internetem,wyłączał się pewnie przez tę pogodę,ale już umiem sobie z tym radzić.Niestety z telefonu zdjęć zgrać nie potrafię a tam mam najciekawsze,bo jest zawsze pod ręką i można pstryknąć co akurat zachwyci.
Lucynko myślę o poduchach,mam materiał i coś do wypełnienia ,ale mam kłopoty z organizacją czasu.Godziny mają chyba po 25 minut od jakiegoś czasu,zdążę wstać i...dzień się kończy,tyle rzeczy nie zrobionych,nie mam na to wytłumaczenia ;:185
Aniu tak,to wiąz Wredei. Pomidorów w tym roku nie wysiewałam,hoduję koktajlowe,które same się wysiały,pięć sztuk gruntowych dokupiłam.I w różnych miejscach spotykam siewki,możliwe żeby same wysiały się inne?
Krysiu to cieszę się,że zadowolona jesteś z borówek,w tym roku zapowiadają się obfite zbiory,chociaż widziałam zdjęcia samych kikutów na plantacji po gradobiciu ;:174 Nas oszczędziło.
JagiS pamiętam twoje narzekania na suszę,ale twój ogród zawsze prezentował się dobrze.Ciekawa jestem co zamówiłaś,myślę,że dowiem się zaglądając do ciebie.Ja zaszalałam w tym roku bardzo.Wymyśliłam sobie obwódki z berberysów,żeby zatrzymać koty przed wylegiwaniem się na rabatach,nakupiłam powojników po 4 zł,wymyśliłam sobie (ta,wymyśliłam,pewnie na forum gdzieś podejrzałam ;:224 ) bzy Meyera w donicach,szczepione,po 20 zł kupiłam a po 70 były.No jak nie kupić? Poza tym szałwie,goździki,wrzosy.I tu dowód,że rośliny potrafią się odwdzięczyć za uratowanie przed śmietnikiem. Ileż ja razy podchodziłam do sadzenia wrzosów i ;:222 A tu 4 kupione i 4 żyją,mają super przyrosty,po 0.70 gr chyba płaciłam.
Obrazek
Przekwitająca hortensja pnąca,na telefonie mam ją w najlepszym rozkwicie ;:131
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tu bez już przekwitający,a na telefonie mam w pełni rozkwitu :?
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ci on część 3

Post »

Witaj w klubie, Mireczko. ;:100 ;:100 Ja też nie potrafię wgrać zdjęć z telefonu. Syn próbował mi pomóc, ale na odległość nie był w stanie tego zrobić, a ciągle boi się o nasze zdrowie i tylko na działce się z nami spotyka, zawsze na dystans. ;:108
W tym samym klubie znajdują się też tacy jak my, którym również dni choć długie, znacznie się skróciły. :oops:
Nic to, wydłużą się zimową porą. :lol:
Moja hortensja pnąca też już przekwitła, wyjątkowo szybko w tym roku. ;:131 Za to inne roślinki cieszą oczy i będą cieszyły kolejne kwitnienia.

Pozdrawiam i słoneczka życzę ;:3 ;:3 , by sianko wyschło i pozwoliło spokojnie wyjechać. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”