Mój ci on część 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Wielkąś mi uczyniła radość w wątku moim,moja droga Lisico,tym przybyciem swoim ;:180
No lżej mi,po prostu lżej,jak nie muszę wiecznie stawać w obronie zimy.Twoje zdjęcia są przepiękne i,gdybym w tym roku ogłosiła konkurs,chyba by zwyciężyły ;:215
Elusiu zgadzam się,bajkowe są ;:108
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mój ci on część 3

Post »

A ja tam również zimę lubię.
Podobnie zresztą, jak pozostałe pory roku :)
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

I to jest Madziu najwłaściwsze podejście ;:215
Miałam kłopoty z internetem,wypowiedziałam im umowę,zdecydowanie się poprawiło :roll:
Korzystam więc i odpowiadam Grażynce,którą przeoczyłam,skupiając się na tym,czy uda się wysłać post,czy nie...Kochana,było pięknie,zimowo,ale krótko.Dlatego uwieczniam te białe widoki,bo coraz ich mniej.Czy ty wiesz,że moja Kliwia nadal nie kwitnie? :evil: Nie jestem słowna,bo obiecałam jej kompostownik z rok temu.Niech będzie,że jestem...cierpliwa ;:204 Wysiałam żeniszki,bo w tamtym roku udały mi się bardzo,kwitły do mrozów,chociaż kwiat był taki inny,baziowaty.Kobeę bo wiadomo,że potrzebuje trochę więcej czasu, i trochę różnych kwiatów,gdyby naprawdę było ciepło,niech kwitną wcześniej.
Uświadomiłam sobie,że marnuje się bardzo dużo mądrości ludowej; ;:131
-Gdy w Gromniczną jest ładnie,dużo śniegu jeszcze spadnie.
-Jak luty nastaje,śnieg jeszcze nie taje.
-Na dzień św.Doroty ma być śniegu nad płoty.
-Na św.Ludwika na grudzie koń utyka.
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Ciągle pada,cebulowe pogalopują w górę,ale chyba najbardziej ucierpią hiacynty,bo one od razu kwiatem się wychylają.Musze być czujna i jakieś doniczki może zdążę ponakładać.Ale mam jeszcze jedną zagwozdkę,co zrobić.Otóż w grudniu,wszyscy pamiętamy jak było ciepło,kupiłam sporo roślin.Wysadzałam powoli,bo i pomysłu od razu nie miałam,ale przede wszystkim chciałam posadzić w wypielone miejsca.Potem były Święta,więc czas potrzebny w domu,słowem zostałam z roślinami kopanymi.Czekały w piwnicy,bo właśnie w styczniu,niespodziewanie( :wink: )przyszła zima.Powsadzałam do doniczek i stoją w okienku w kotłowni.

Obrazek


Obrazek
Języczki,akant,gipsówka,oman;przecież pierwszy mróz je załatwi ;:202 Trzymane w doniczkach wybują się bardzo :roll:
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Mireczko prognozy podają, że ta huśtawka pogodowa potrwa do niedzieli. Później zacznie się stabilizować. Jak się ociepli, to może powoli zacznij hartować te roślinki z kotłowni. W razie ujemnych temperatur zawsze mogą wrócić w stare miejsce.
Pozdrawiam Hala
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

No widzisz,nie pomyślałam o tym,żeby je bez wysadzania wynosić ;:oj Jutro już to zrobię.Powzięłam już prawie decyzję,że wsadzę do gruntu i przykryję,ale wiesz,jak to z tym przykrywaniem bywa ;:131 Dzięki Halinko ;:196
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Na moich włościach odkryłam nielegalną produkcję zrębków :evil:

Obrazek


Obrazek
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mój ci on część 3

Post »

Ten bóbr grasuje Ci w ogrodzie przydomowym, czy na polu?
W sumie to w jednym i drugim przypadku nie zazdroszczę.
Bobry są u mnie nad jeziorem, na szczęście nie robią wiele szkód i się nie rozłażą - przynajmniej na razie.
O ile jeszcze nie posadziłaś roślinek to tego jeszcze nie rób - zima ma jeszcze miesiąc czasu i w każdej chwili może przyjść mróz.
Za to wystawiać na dzień - jak najbardziej.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Ponieważ mamy bardzo rozdrobnione działki rolne a następców brak,stopniowo sadzimy drzewa.Olchy,topole,brzozy,w zależności od gruntu.I bobry upodobały sobie topole,chociaż mąż dopatrzył dwie olchy również.Na szczęście dały spokój na razie,pewnie psy je wypłoszyły,bo to 20 m od zabudowań.Pamiętam,że mój teść mawiał,że "topolowe drewno ma zimny ogień".Sprawdzę,jak wyschnie :D O,mogłam zrobić zdjęcie jak wyglądają przygotowania do kolejnej zimy.Może jutro.Mówisz Madziu,żeby wstrzymać się,już mi Halinka radziła,ale dzisiaj miałam taką pokusę,bo dzień był wyjątkowy,można się nabrać,że zimy już nie będzie.Nie uległam jej,ale roślin nie schowałam i prognozy nie śledziłam ;:185 Obcięłam za to dwie winorośle i gdyby nie wizyta sąsiadki zrobiłabym wszystkie.Na jutro też coś wymyślę,bo jak człowiek się rozpatrzy,to nie wiadomo w co ręce włożyć :roll:
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Obrazek
Pospieszyła się chyba...


Obrazek
Dubeltowe przebiśniegi,zrujnowałam się na nie w tamtym roku,mam nadzieję,że będą się rozrastać,chociaż na razie wychodzi tyle,ile wsadziłam ;:131
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mój ci on część 3

Post »

Mirko,
teść miał rację.
Mam sporo topól - same się sieją i głuszą wszystko inne, więc je wycinamy.
Rzeczywiście, opał z tego bardzo kiepski - niskoenergetyczny, nawet po wyschnięciu.
U mnie to właśnie olchy padały łupem bobrów.
Ale tak na prawdę każde drzewo może zostać obalone - najgorzej sprawa się ma z owocowymi.
Kiedy bóbr wpadnie do sadu.... ;:145
U mnie teraz jest (-)2.
Myślę, że zima jeszcze da o sobie znać.
Roślinki chowaj.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Mireczko witaj :) Zima w tym roku coś szybko nas opuściła. Śniegu ani śladu. Tak, zimą można zauważyć to na co nie zwraca się uwagi w pozostałych porach roku. Te rośliny są jak kręgosłup dla reszty zieleni. Nie znam się, ale wygląda na to że zwierzęta które kładą drzewa skorzystały z łagodnej zimy, wczoraj też usłyszałam o położonym drzewie.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Mój ci on część 3

Post »

O rety ;:oj masz bobry :?: :shock: niesamowite jak blisko masz żywą i rzadko spotykaną, naturalną przyrodę ;:138 Chociaż ja wiem co one potrafią , ale widziałam je tylko na zdjęciach a Ty masz na wyciagnięcie ręki :shock: Dla mnie to super ;:138 A jaka cudna wierzba , no i faktycznie wcześnie zakwitła. Mnie one jakoś się nie wiodą . Na ogrodzie mam zwykłą , taka z lasu wierzbę :wink:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”